Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

sall allz...

 

am lasat scuterul afara peste noapte si a inghetat...a doua zi cand am mers cu el mi s-a stricat vitezometru... nu e de la cablu ci de la melc...stie cineva unde gasesc melc kilometraj pt al meu?

 

a si...cine zicea ca face comanda pe easyparts ca vreau si eu sa mai imi iau ceva :blink: :laugh: e bine si pentru voi ca se imparte la mai multi taxa de livrare

Editat de redeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sall allz...

 

am lasat scuterul afara peste noapte si a inghetat...a doua zi cand am mers cu el mi s-a stricat vitezometru... nu e de la cablu ci de la melc...stie cineva unde gasesc melc kilometraj pt al meu?

 

a si...cine zicea ca face comanda pe easyparts ca vreau si eu sa mai imi iau ceva :blink: :laugh: e bine si pentru voi ca se imparte la mai multi taxa de livrare

nu stie nimeni ?:o :( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca vrei sa fii observat noapte ia-tzi verde fosforescent ... daca vrei sa "dea bine" ia galben ( nu ca n-ar da bine si cu verde )

 

Mai caut!

 

Ai vazut pe undeva prin tara? Siteuri ? Eu am vazut acum cateva luni pe un site de .ro da nu mai tin exact minte!

 

 

--- Mesaj completat în 20 Jan 2008 00:33 -------------
Am gasit! :blink:

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e si un om care vinde la "Bursa" rimstripe-uri si oricum pe easyparts sunt scumpe si nu se merita sa dai comanda numai pentru alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si yo o nedumerire care a inceput sa ma framante :blink:) initial cand am delimitat scuteru mergea 65-70 fara probleme drum drept .... acuma daca ajung 55-60 ma inchin cu 2 maini :laugh:) nu stiu cum si de ce dar pe undeva in timp ...motoru si`a perdut puterea....... se poate ca in ce`i 7000 de km cati iam facut sa se fi dus segmentii? si sa numai aiba compresia buna ?? ...tin sa mentionez ...ca rodaju a fost facut in regim de forja cu 1 sau 2 persoane nu conta..tot timpu ii dadeam maxim ( cu toate ca era limitat ) .... si am avut o problema la supape ( in care mecanicu mi`a zis ca o sa ma mai tina maxim 5000 km si trebuie schimbate sau retusate din nou ) .... in fine nu de supape ma intereseaza ...oricum o sa cumpar altele .....vreau sa stiu daca ii schimb segmentii oare ajung la viteza care o aveam inainte ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si yo o nedumerire care a inceput sa ma framante :laugh:) initial cand am delimitat scuteru mergea 65-70 fara probleme drum drept .... acuma daca ajung 55-60 ma inchin cu 2 maini :o) nu stiu cum si de ce dar pe undeva in timp ...motoru si`a perdut puterea....... se poate ca in ce`i 7000 de km cati iam facut sa se fi dus segmentii? si sa numai aiba compresia buna ?? ...tin sa mentionez ...ca rodaju a fost facut in regim de forja cu 1 sau 2 persoane nu conta..tot timpu ii dadeam maxim ( cu toate ca era limitat ) .... si am avut o problema la supape ( in care mecanicu mi`a zis ca o sa ma mai tina maxim 5000 km si trebuie schimbate sau retusate din nou ) .... in fine nu de supape ma intereseaza ...oricum o sa cumpar altele .....vreau sa stiu daca ii schimb segmentii oare ajung la viteza care o aveam inainte ???

 

 

se futu motoru..... daca ai facut asa un rodaj.....

 

segmentezi+rodaj ca la carte+filtre+uleiuri si o sa mearga la fel ca nainte sau poate mai bine :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si yo o nedumerire care a inceput sa ma framante :o) initial cand am delimitat scuteru mergea 65-70 fara probleme drum drept .... acuma daca ajung 55-60 ma inchin cu 2 maini :() nu stiu cum si de ce dar pe undeva in timp ...motoru si`a perdut puterea....... se poate ca in ce`i 7000 de km cati iam facut sa se fi dus segmentii? si sa numai aiba compresia buna ?? ...tin sa mentionez ...ca rodaju a fost facut in regim de forja cu 1 sau 2 persoane nu conta..tot timpu ii dadeam maxim ( cu toate ca era limitat ) .... si am avut o problema la supape ( in care mecanicu mi`a zis ca o sa ma mai tina maxim 5000 km si trebuie schimbate sau retusate din nou ) .... in fine nu de supape ma intereseaza ...oricum o sa cumpar altele .....vreau sa stiu daca ii schimb segmentii oare ajung la viteza care o aveam inainte ???

Intai ia-o batraneste asa,curata carburatorul,schimba bujia,mai curata-i toba,si ce mai e pe acolo,filtrul de aer,si daca tot nu merge e clar...segmenti :laugh: sau kit de 90 :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai ia-o batraneste asa,curata carburatorul,schimba bujia,mai curata-i toba,si ce mai e pe acolo,filtrul de aer,si daca tot nu merge e clar...segmenti :laugh: sau kit de 90 :blink:

am desfacut carb... era curat... la bujie m`am gandit s`o schimb .... la toba ...e vopsita si nu prea am cum s`o curat...doar cu soda caustica.... vad yo ... si filtru da ... trebuie sa`l schimb..dar inca nu pot ... nu s`a uscat complet :(

 

 

@silent ...la asta ma gandeam si yo .... dar sa vad... ca daca si supapele trebuie schimbate... nu stiu sa cumpar altele + segmenti ...sau kit ...nu stiu sincer :o)) ..... cand iam facut rodaju si cat am mers pana acuma iam bagat ulei cum trebuie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pare o idee prea buna cu toba...metalul din ce e facuta ea rugineste foarte repede, ati vazut si voi cum sunt tobele pe orice scuter care are 2-3 ani. Daca o ti 12 ore in apa aia e...mai bagi si soda :blink: Am incercat sa o clatesc doar pe a mea...dar pana am scos apa din ea...a doua zi avea rugina proaspata la capat si printr-o gaurica :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am citit cu multa rabdare si atenti toate paginile anterioare.

Sunt destl de curios in ceea ce va priveste clubul de scutersisti cat si despre fiecare individ in parte. Eu am un scuter generic XOR 49cc si as vrea sa ma inscriu in clubul vostru. Acum ca sa mai indreptat vremea cred ca va intalniti la circ duminica la 14:00 si mai sper sa postatii in timp daca sa schimbat ora si locul ...aa p.s. sper sa ma intelege-ti ca momentan nu am numar restul sunt din belsug :rock:

 

 

 

 

 

 

:friends: Nu conteaza unde te duci! Conteaza cu cine te duci :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...