Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Mie nu imi plac... :) . Prefer chopper. Iar in ordine de indei mie imi plac sportivele, naked... Enduro mi se par biciclete cu motor...Mai ales astea mici...alea mari mai merg cu e ktm-ul lui brick.

pff...chopper parca esti mos ...

asta e :P ...tu esti mai comod asa...noi mai icstrimisti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multe lucuri s-au intamplat in casca aia a ta :jump: :haha: ^_^

dc vini jetu?probleme?

Abia am scos mirosul de fum din ea ma :P

 

Foarte Adevarat!

Faza sta asa:

Tati, care e paralel cu scuterele si motoarele, a auzit el de la un italian ca aprilia, piaggio, malaguti, gilera sunt motoare bune! Asta e adevarat!

I-am aratat CBR 125, cica: " Ce e bah siringa asta? Nu vezi ca are roti de carut de butelii?" Si asta e adevarat!

I-am aratat YZF si a zis ca nu ii place rezervoru ala si ca e prea ridicata de poponeata! Si cand i-am zis ca e 4.700 E, a zis ca mai bine mai pune 300 si imi iau aprilia (ca a auzit el la italianu`)

I-am aratat RS`u ... i`a placut! Si acum pe bune ... Caru`i pusti de varsta mea, a voastra nu i`ar placea RS?

Acum sa vad cum fac cu jetu`... poate il conving sa imi cumpere RS`u inainte si sa vand jetu dupa :D

Bafta! :)

Ma intai ia carnetul si apoi ia-ti motorul! Pardon, sa ti-l ia tati... Ce sa mai zic, esti magnat ma, ce ti-e tie 5000 de euro :kick: Vezi usor cu el, ca nu e ca scuterul :lol:

 

[...] Insa cum tu banuiesc ca abia ai implinit frumoasa cifra de 16ani e ideal. :eek:

Mai crettz... 16 e numar, nu cifra :eek:

 

Salut n-am mai facut un topic pt intrebarea asta ca n-are rost.Am si eu nevoie de o bujie pt sr-u meu.Mentionez ca are motorul exact ca gilera runner si nrg purejet.un sfat va rog :P

Vezi pe site-ul NGK la vehicle type: power sport, category: moto, mini, mopeds, scooters, make: aprilia, motor model: 50 si la vehicle alegi scuterul tau :lol:

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.imi place ideea dvs in legatura cu COMUNITATEA SCUTERISTILOR ROMANIA . mi.ar placea si mie sa fac parte din aceasta comunitate,dar nu pot sa particip la intruniri(as fi nevoit sa fac un drum de vreo 600km pana in bucuresti si nu stiu cat rezista aerox'ul meu) .

 

cateva detalii despre mine si motorul meu : despre mine : Florin Grec,19 ani, borsa Maramures, categoriile a b c e , condus 10.000 km cu scuterul meu (prin italy si romania) .

despre scuter : yamaha aerox 2000 , aprox 11000 km, model de serie, fara modificari tuning, inregistrat la primarie, asigurare tip moto(160ron pe an) si cam atat.

 

despre casca:o port mereu,am vazut multa lumea murind din lipsa ei si ...

despre reguli de circulatie : nu am luat inca amenzi,chiar daca era sa iau dar numai pentru.

 

se poate sa fac si eu parte din comunitate?

 

va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut schumy...avand in vedere k ai A B C si E +kilometrii calre cred k esti om la locu lui insa fondatorii iau deciziile pe aici. Sa vedem ce zice nenea alias :)

 

eu iti urez bafta

 

poate se infiinteaza mici gasti in toate colturile tarii cu numele CSR ..mie mi se pare o idee buna. ce ziceti baieti ? :>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor!! :) Ce se aude de ziua de maine ? Am mai recrutat 2 scuteristi sa vedem daca apar/Peste :) ? Ahh nu mai am mania asta! Am schimbato cu aia pentru 2 roti :P . Daca facem un gratar langa balta vin si eu .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Respectul se gastiga. Nu se cere!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor!! :) Ce se aude de ziua de maine ? Am mai recrutat 2 scuteristi sa vedem daca apar/Peste :) ? Ahh nu mai am mania asta! Am schimbato cu aia pentru 2 roti :P . Daca facem un gratar langa balta vin si eu .

 

Respectul se gastiga. Nu se cere!!

 

maine la 12:00 dupa plimbare gratar ... mai multe info aici

/index.php?...1126&st=840

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deacord cu faza sa iti iei prima data carnet, caci dupa ce ai motoru acasa nu poti sa te stapanesti sa nu il scoti la o tura ...

Apropo ati vazut accidentu ala in care un tip dupa ce i-a ajuns un kawasaki ZX6R din strainatate, a iesit la o tura mica prin spatele blocului sa le arate pretenilor noua achizitie, fara casca, cu scoala neterminata(avea doar o ora la activ) si s-a bagat intr-o masina. Greseala i-a fost fatala pt ca a murit. La un juma de ora dupa ce ia ajuns acasa a si murit cu el :P , Mi se pare foarte nasol pt el si familie :) . Asa ca mare grija si nu lasa ca pasiunea sa intreaca ratiunea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ... e trist si urat! :P

 

Luni ma duc cu un prieten la scoala sa ne inscriem, adica sa vedem ce acte ne trebuie si ce trebuie sa facem, sper sa rezolv saptamana asta! Am un prieten care face cu mine A1! El are si B si l-a sunat pe instructoru` lui si l-a intrebat unde e scoala de A - A1 unde cunoaste el mai bine, plm si a zis ca zona piata 1 Mai, Blvd Ion Mihalache ... stie cineva despre ce scoala e vorba? :)

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ... e trist si urat! :P

 

Luni ma duc cu un prieten la scoala sa ne inscriem, adica sa vedem ce acte ne trebuie si ce trebuie sa facem, sper sa rezolv saptamana asta! Am un prieten care face cu mine A1! El are si B si l-a sunat pe instructoru` lui si l-a intrebat unde e scoala de A - A1 unde cunoaste el mai bine, plm si a zis ca zona piata 1 Mai, Blvd Ion Mihalache ... stie cineva despre ce scoala e vorba? :)

Parca scoala de soferi Dinu este acolo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deacord cu faza sa iti iei prima data carnet, caci dupa ce ai motoru acasa nu poti sa te stapanesti sa nu il scoti la o tura ...

Apropo ati vazut accidentu ala in care un tip dupa ce i-a ajuns un kawasaki ZX6R din strainatate, a iesit la o tura mica prin spatele blocului sa le arate pretenilor noua achizitie, fara casca, cu scoala neterminata(avea doar o ora la activ) si s-a bagat intr-o masina. Greseala i-a fost fatala pt ca a murit. La un juma de ora dupa ce ia ajuns acasa a si murit cu el :P , Mi se pare foarte nasol pt el si familie :) . Asa ca mare grija si nu lasa ca pasiunea sa intreaca ratiunea :)

 

 

ma e cu dus si`ntors ... yo nu am carnet .. crezi ca daca o sa dau o tura prin cartier cu motoru, mor ??? si am 3 ore facute la scoala de soferi :D ( instructoru mi`a zis ca i`au poligonu fara probleme , dar am facut atatea ore ca nu prea aveam timp, acuma 2 zile mi`a zis daca vreau sa vin sambata(ieri) sa mai fac o tura, dar nu am putut ajunge in fine ma abat de la subiect) , e vorba si de cine conduce ...ala daca iesise cu motoru sa`l vada fetele ca are ninja , si vrut sa`i dea gaz ca sa aiba alea orgasm e din vina ca nu avea carnet ??? in legatura cu echipamentu` n`am ce zice ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haste...a iesit in spatele blocului, nu pe bulevard... ma gandesc ca si eu iesiam la o tura caci nu ma putam stapani...si dupa cum vezi necazu vine nechemat... :jump:

 

Eh nui musai sa mori...da i destul sa scapi scumpetea de motor pe o parte... :)

 

pai si yo ce am zis ???am zis yo ceva de bulevard? tu ai zis ca nu are carnet si ca are o ora la activ ...si ??? yo nu am carnet , am picat examenu ..si am 3 ore la activ ?? si ??? o sa ma plimb cu el prin cartier si nu o sa`mi fie frik ca o sa cad , o sa`mi fie frik sa nu ma prinda garda ( in cartier), si chiar nu`mi pare deloc rau ca o sa am motoru inaintea ex, pt ca ma impiedica sa ies cu el in trafic ca`mi iau dosar penal si ca o sa fiu nevoit sa merg prin parcari/cartier/locuri goale etc unde o sa invat sa`l stapanesc cat de cat ... cel putin 1 luna o sa ma plimb prin locurile mentionate mai sus si nu o sa ma bata gandu sa ies cu el pe strazi , cu toate ca o sa ma contraziceti ... ca nu pot sa ma abtin ..ba da , mai bine cu motoru in cartier/garaj, stiu ca nu pot merge cu el prin oras...dar il pot atinge, tura, spala ,pupa , molesta etc, decat sa am carnet si sa nu am ce atinge mai bine asa .... asa gandesc yo si asa am sa si fac...

sa nu credeti ca sunt molestator de motorete , saracu chinez :) :D

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Feb 2008 03:25 -------------</small><br/>

 

Eh nui musai sa mori...da i destul sa scapi scumpetea de motor pe o parte... :P

 

si daca ai carnet nu`l scapi sau cum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.imi place ideea dvs in legatura cu COMUNITATEA SCUTERISTILOR ROMANIA . mi.ar placea si mie sa fac parte din aceasta comunitate,dar nu pot sa particip la intruniri(as fi nevoit sa fac un drum de vreo 600km pana in bucuresti si nu stiu cat rezista aerox'ul meu) .

 

cateva detalii despre mine si motorul meu : despre mine : Florin Grec,19 ani, borsa Maramures, categoriile a b c e , condus 10.000 km cu scuterul meu (prin italy si romania) .

despre scuter : yamaha aerox 2000 , aprox 11000 km, model de serie, fara modificari tuning, inregistrat la primarie, asigurare tip moto(160ron pe an) si cam atat.

 

despre casca:o port mereu,am vazut multa lumea murind din lipsa ei si ...

despre reguli de circulatie : nu am luat inca amenzi,chiar daca era sa iau dar numai pentru.

 

se poate sa fac si eu parte din comunitate?

 

va multumesc.

Salutare, observ ca esti un om cu capul pe umeri. Pentru a face parte din comunitate, trebuie sa ai scuter, sa porti casca atunci cand mergi cu el, sa ai actele in regula, bun-simt, chiar si un test al gratarului(facut la lumina farurilor si cu un pic de esenta de curea(fondatorii stiu de ce :) )).

 

Din partea mea, iti urez BUN VENIT! :P

 

Daca prin zona ta mai sunt scuteristi care indeplinesc conditiile de mai sus, te invit sa infiintezi CSR Maramures, ca tot cautam sa facem filiale, dar nu se anunta poporul :jump: .

Asteptam sa vedem ce mai zic si ceilalti fondatori :D

 

 

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit schumy89. Sigur daca sunt mai multi pe-acolo pe la tine prin zona la fel a tine, putem infiinta o filiala in zona. Mi-ar place sa te cunosc totusi inainte. Poate daca vi la SMAEB 2008 (mai multe detalii aici -> /index.php?showtopic=174751 ) pe 15-16 martie in Buc o sa ai ocazia sa ne cunosti si sa discutam mai multe pe aceasta tema.

 

Inca o data bine ai venit, asfalt uscat si salutari cu farul! :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate voi venit si eu la SMAEB 2008 dar inca nu stiu nimic sigur, mi se pare interesanta ideea asta de a crea filiale csr, voi vedea si eu poa facem si un csr Valea Jiului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate voi venit si eu la SMAEB 2008 dar inca nu stiu nimic sigur, mi se pare interesanta ideea asta de a crea filiale csr, voi vedea si eu poa facem si un csr Valea Jiului

 

La fel, de acord atata timp cat o sa avem ocazia sa ne cunoastem si atata timp cat sunteti mai multi acolo care sa respecte regulile CSR: sa poarte casca, sa respecte legislatia, sa aiba bun simt, sa nu consume alcool sau bauturi alcoolice inainte sau in timul intrunirilor sau deplasarilor pe scuter si sa nu intreprinda actiuni singur ori cu alte persoane, membre CSR sau nu, care sa dauneze imaginii, obiectivelor si intereselor CSR.

 

Poate o sa avem ocazia sa ne cunoastem la SMAEB 2008 si vom discuta mai multe atunci :)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah cum poti sa zici ca ai modificat motoru la un aerox din 49cc la 150cc :P)))))))) :) http://www.okazii.ro/catalog/4834183/auto-...ter-Yamaha.html

asa e omule...stiu aeroxul

are motor de Leonardo sau nu stiu ce scuter de 150

nu vorbi daca nu stii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca Gilerik si-a cumparat un nou tip de Mercedes C Class (nu ma pricep la Mertzuri ... is fan BMW -> Neinteresant)

Priviti-l cat de splendid e ... jante din carbon suflecat (dar is cam murdare si nu prea se cunosteau ... oricum au costat 4 000 euro jantele)

In total masina a fost cumparata cu doar 170.000 € .

Si ca sa nu spuneti ca va mint ..... convingeti-va si voi :

post-14995-1203968255.jpg post-14995-1203968334.jpg

post-14995-1203968382.jpg post-14995-1203968421.jpg

post-14995-1203968468.jpg

 

 

Ps:Stiu ca nu ma insel doarece are numarul SSS => Sorin Super Smecher

 

 

Pps:Gilerik hai nu fi suparat .....

Editat de RaDuCu_CostEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca Gilerik si-a cumparat un nou tip de Mercedes C Class (nu ma pricep la Mertzuri ... is fan BMW -> Neinteresant)

Priviti-l cat de splendid e ... jante din carbon suflecat (dar is cam murdare si nu prea se cunosteau ... oricum au costat 4 000 euro jantele)

In total masina a fost cumparata cu doar 170.000 € .

Si ca sa nu spuneti ca va mint ..... convingeti-va si voi :

post-14995-1203968255.jpg post-14995-1203968334.jpg

post-14995-1203968382.jpg post-14995-1203968421.jpg

post-14995-1203968468.jpg

Ps:Stiu ca nu ma insel doarece are numarul SSS => Sorin Super Smecher

Pps:Gilerik hai nu fi suparat .....

:) :P

PS :) ==>

post-12750-1203969042.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...