Sari la conținut

Nordkapp-Tarifa-RGA


marcel bv
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor

Pentru cine nu ma stie ma numesc Marcel,din Brasov,detin un BMW R 1200 RT inmatriculat in iulie 2008 si care acum afiseaza frumoasa cifra de 105.000 km.

Dupa o vara aproape pierduta cu o luna pe dreapta din cauza vitezei si inca una din cauza unui accident,iata ca sezonul meu a inceput abia in august.

Mi-a luat ceva timp sa ma hotarasc sa deschid topic si sa aranjez fotografiile care le impart in 4 Nord,Sud,Alpi si Selectii

Deocamdata va prezint sectiunea Nord.La restul mai am de lucru.

Sper sa va incante.

Numai bine

 

http://picasaweb.google.com/115487883929894231326/2010Nord#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare tuturor

Pentru cine nu ma stie ma numesc Marcel,din Brasov,detin un BMW R 1200 RT inmatriculat in iulie 2008 si care acum afiseaza frumoasa cifra de 105.000 km.

Dupa o vara aproape pierduta cu o luna pe dreapta din cauza vitezei si inca una din cauza unui accident,iata ca sezonul meu a inceput abia in august.

Mi-a luat ceva timp sa ma hotarasc sa deschid topic si sa aranjez fotografiile care le impart in 4 Nord,Sud,Alpi si Selectii

Deocamdata va prezint sectiunea Nord.La restul mai am de lucru.

Sper sa va incante.

Numai bine

 

http://picasaweb.google.com/115487883929894231326/2010Nord#

Frumoasa tura,frumoase locuri!

Sper ca-n viitor ,aceste vise ce le vad aici sa le pot transpune si eu odata in realitate...

Felicitari!

Editat de FLR-BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Marcel frumoasa tura,frumoasa mobra sa ai noroc de ia si la cat mai multe iesiri de genul asta . Suedia e o tara super frumoasa, linistita si cu locuri superbe eu am fost pe acolo dar cu TIR-ul podurile care leaga Danemarca de Suedia sunt super si dupa mine unicat in Europa.

Am vazut an pozele tale locuri pe unde am trecut si eu( dar cu TIR-ul )as vrea sa pot sa ajung si cu mobra pe acolo cum am mai spus Suedia e o tara in care ai ce vedea si unde face Km SUPERBA TURA :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa tura,frumoase locuri!

Sper ca-n viitor ,aceste vise ce le vad aici sa le pot transpune si eu odata in realitate...

Felicitari!

 

 

Poate in 2011???

Mesaj completat

Salutare Marcel frumoasa tura,frumoasa mobra sa ai noroc de ia si la cat mai multe iesiri de genul asta . Suedia e o tara super frumoasa, linistita si cu locuri superbe eu am fost pe acolo dar cu TIR-ul podurile care leaga Danemarca de Suedia sunt super si dupa mine unicat in Europa.

Am vazut an pozele tale locuri pe unde am trecut si eu( dar cu TIR-ul )as vrea sa pot sa ajung si cu mobra pe acolo cum am mai spus Suedia e o tara in care ai ce vedea si unde face Km SUPERBA TURA :cheers:

 

 

Camioanele suedeze sunt impresionante-uriase.

Suedia este intr-adevar frumoasa,dar Norvegia,dupa parerea mea ocupa locul 1.

Legat de poduri,la intoarcere abia m-au lasat sa trec,din cauza vantului.Am trecut cu viteza a 2-a cu 30-40 km/ora.

 

Sud

http://picasaweb.google.com/115487883929894231326/2010Sud#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suedia este intr-adevar frumoasa,dar Norvegia,dupa parerea mea ocupa locul 1.

http://picasaweb.google.com/115487883929894231326/2010Sud#

Si parerea mea este aceeasi. Suedia e frumoasa, Norvegia e spectaculoasa, extraordinara. E cea mai frumoasa tara in care am fost pana acum. Dupa ce am fost in Norvegia, Suedia mi s-a parut monotona (ca peisaje in afara oraselor. Stockholm, Uppsala, Umea si Gotteborg nu se pun) ... si de 15 ani sunt indragostit de Suedia si am vazut ceva din ea.

In mai anul asta am fost o saptamana in Suedia si una in Norvegia, cu masina inchiriata, iar rezultatul este ca la anul vreau sa merg cu motocicleta in Norvegia, macar doua saptamani, daca se poate trei ... mi-au ramas atatea de vazut ... Doar sa-mi iasa cu bugetul.

Eu personal nu am de gand sa ajung la Nordkapp, pentru ca inseamna mult timp in plus, iar, pe de alta parte, din ce am citit, cea mai spectaculoasa parte este intre Stavanger si Bodo si imi place sa mai si stau si sa vad ce mai e prin jur (pasuri, rezervatii, orase, ferry pe fiorduri etc) + eventual un pic de urcat pe munte, pe jos.

Anul asta excursia a fost in perimetrul Trondheim-Bergen-Oslo. Am facut 1500 km in 7 zile, plecand dimineata si intorcandu-ne noaptea, pentru ca pur si simplu nu puteam sa nu ne oprim pentru poze, vizitat ceva, incercat mancare traditionala s.a.m.d.

Pentru cine vrea sa mearga, nu stie ce-l asteapta si vrea sa-si faca o idee sau planuri:

 

http://picasaweb.google.com/mihaeladum/The...EarthNorge2010#

 

E drept ca nu-s din calatorii pe 2 roti, dar ...

 

Totusi suedezele ... mai frumoase decat norvegienele

 

Felicitari pentru tura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor.

 

Vlad,da,asa este,blonda este tipa care a lucrat la motor cand am facut revizia la Hamburg (cu rezervarea facuta de tine :cheers: ).

 

Am selectat aseara si pozele din Alpi,sunt cam multe,sper sa nu va plictisiti.

 

http://picasaweb.google.com/115487883929894231326/2010Alpi#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbe imagini! Una din multele fotografii care mi-a placut foarte tare :cheers:

 

DSC01247.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor.

 

Vlad,da,asa este,blonda este tipa care a lucrat la motor cand am facut revizia la Hamburg (cu rezervarea facuta de tine :laugh: ).

 

Am selectat aseara si pozele din Alpi,sunt cam multe,sper sa nu va plictisiti.

 

....Bravo Marcelino: o tura adevarata, reala si implinita de un OM HOTARAT! Felicitari sincere si invidie admirativa din partea mea, DanSt :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea le am cu povestitul.Las pozele sa vorbeasca

http://picasaweb.google.com/11548788392989...26/2010Selectii#

Aici am cele mai expresive fotografii.

Am vrut o tura eu cu mine in care sa ating nordul, sudul si tura ratata in iunie cu Vlad.A trecut al dracului de repede.

Si seara mi-era dor de colegii de drumetii,care sper ca m-au iertat ca am plecat pe sustache.

Vorbiti de curaj si cojones.Va multumesc,dar nu e cazul.Nu e mare scofala sa bati Europa.Dupa parerea mea,Orlando,da a avut intr-adevar curaj.Si Mihai.Si multi altii....

Respect voua tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Marcele ce amintiri placute trezesti, prin Tarifa am trecut de patru ori in ultimii doi ani. Ultima ora cind am fost acolo ne-am dus doi si la intoarcere eram trei si rezultatul, acum alerg dupa carucior, patut,.... renoveaza camera ca intr-o luna vine noul proprietar.

Stima si respect,

Mae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce misto, te invidiez ca ai avut atata timp. intr-adevar, in europa n-ai nici o treaba, nu-ti trebuie niciun curaj, nu e niciun risc, poti merge si legat la ochi si fara gps si fara harta. orice problema ai se rezolva cu bani. la fel si in america. cum spune marcel, curaj au cei de merg prin tari din astea idioate unde nu stii la ce sa te astepti. la anul ma duc si eu in nord, pacat ca exista iarna, ma omoara, nu-mi place deloc. de asemenea vreau sa explorez spania si portugalia sa gasesc un loc de trait, germania e prea scumpa, as vrea sa ma mut de aici.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Marcele ce amintiri placute trezesti, prin Tarifa am trecut de patru ori in ultimii doi ani. Ultima ora cind am fost acolo ne-am dus doi si la intoarcere eram trei si rezultatul, acum alerg dupa carucior, patut,.... renoveaza camera ca intr-o luna vine noul proprietar.

Stima si respect,

Mae

 

 

Eu la Tarifa am fost doar a doua oara si nici acum nu am gasit sticker ;)

Acolo am avut si singurul incident.M-a dat vantul jos de pe motor.Eram aproape stationat,avenit o rafala care mi-a culcat motorul pe o masina cu mine cu tot :)

Mesaj completat

Eu la Tarifa am fost doar a doua oara si nici acum nu am gasit sticker :D

Acolo am avut si singurul incident.M-a dat vantul jos de pe motor.Eram aproape stationat,avenit o rafala care mi-a culcat motorul pe o masina cu mine cu tot :)

 

 

Am omis ce era mai important=va tinem pumnii,sanatate si bafta sa aveti.

Cine stie,poate merg si eu cu nevasta in Maroc ;)

Mesaj completat

ce misto, te invidiez ca ai avut atata timp. intr-adevar, in europa n-ai nici o treaba, nu-ti trebuie niciun curaj, nu e niciun risc, poti merge si legat la ochi si fara gps si fara harta. orice problema ai se rezolva cu bani. la fel si in america. cum spune marcel, curaj au cei de merg prin tari din astea idioate unde nu stii la ce sa te astepti. la anul ma duc si eu in nord, pacat ca exista iarna, ma omoara, nu-mi place deloc. de asemenea vreau sa explorez spania si portugalia sa gasesc un loc de trait, germania e prea scumpa, as vrea sa ma mut de aici.

 

 

Ce mare onoare imi faci d-le Doru sa postezi pe umilul meu topic.

Si ma simt atat de bine cand observ ca esti de acord cu ideile mele.O mica mentiune am.Nu spui cam de prea mult timp(multe ori)"la anul merg si eu"?

Glumesc,desigur.Si te tachinez pentru un PM prin iunie la care nu mi-ai raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mare onoare imi faci d-le Doru sa postezi pe umilul meu topic.

Si ma simt atat de bine cand observ ca esti de acord cu ideile mele.O mica mentiune am.Nu spui cam de prea mult timp(multe ori)"la anul merg si eu"?

Glumesc,desigur.Si te tachinez pentru un PM prin iunie la care nu mi-ai raspuns.

 

hai salut, nu inteleg ce zici, am fost in fiecare an, in nord merg la anul, probabil in paralel cu grupuil lui vlad cum am fost anul asta in rga. mie nu imi place sa am sef, umblu singur, fara program fix. imi cer scuze, nu stiu despre ce pm vorbesti, daca il primeam iti raspundeam. puteai lua tel meu de la pompi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...