Sari la conținut

Intrunirea motoveteranilor activi


stefan45
 Share

Postări Recomandate

Va place politica. Discutiile.

Mai referitiva si la actiuni.

Azi am fost cu Gigi veteranul si Radu Juniorul hai hui enduro pe malul Ialomitei.

Ieri am fost la Crasna. Am facut topic, nici un amator.

Poze de azi.

post-4437-1287943010_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am fost si noi la plimbare, dar nefiind o destinatie prea indepartata nu merita pomenita aici. Vremea tine inca cu noi. Sa speram ca si la Cheia putem veni pe moto. Uitandu-ma la dl Constantin pe unde merge, parca mi-as lua si eu ceva usor pt coclauri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Votez, daca este cazul, pentru MOTOVETERANII...fara alte asociaeri sau formulari pompoase.

Iar aia cu lideru' s-o lasam ca o ultima problema, fiindca stim sa ne purtam singuri de grija, ne organizam fara ajutorul cuiva destul de bine, iar ca si purtator de cuvint al nostru daca va fi nevoie, vom desemna la fata locului atunci cind va fi cazul, prin acceptul majoritatii prezente.

Nu cred ca plinge cineva de dorul unui sef in plus, sau de dragul vreunui nou impaunat! Am zis, n-am dat cu paru'! :D

Corect spus.

Ne vom vedea la Cheia. Am sa va prezint cum functioneaza cele doua grupuri care activeaza impreuna la Cluj, NRG si Dakar Adventure Team. Pe scurt avem lideri dar nu avem sefi. Seful, e seful zilei, cel care organizeaza sau care are cea mai buna idee. Sintem amici si prieteni intre noi si nu avem nimic de demonstrat. Singurele reguli sint acelea ale bunului simt. Totul se hotareste ad hoc prin vot deschis. Nu exista cotizatii, avantaje si sefi. Inainte am avut o lunga istorie de lupte tribale in interiorul diverselor cluburi, de ne-a mers si noua buhul. Aceleasi probleme, orgolii, bani avantaje. Ne-am saturat! Se pare ca a fost o idee valida, grupurile functioneaza deja de 4 ani. Personal nu suport si dispretuiesc atitudini de hegemonie primitiva, vicleana, rafinata, persuasiva indiferent de care.

 

Avem fiecare problemele noastre diferente chiar majore intre noi de toate tipurile, dar sintem oameni liberi ca motociclisti si ar trebui sa ne percepem si sa ne respectam ca atare. Cine nu intelege chestiunea asta elementara, e liber sa se manifeste, dar nu in prezenta mea si a altora care gindesc la fel cu mine, tipi inraiti in libertate. Conflictul asta e furtuna intr-un pahar cu apa si neimportant, mergem mai departe si ne debarasam de sefuletii astia cu singe albastru. Mai povestim :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inclin sa-i dau dreptate lui Ivan. In modul cum s-au purtata discutiile si referirea obstinenta catre functii, recunoastere, merite, interese materiale..... as propune ca direct, in viitorul statut, sa prevedem ca aceasta asociere a veteranilor, NU are sef. Nici un sef. Toti membrii sunt egali si nu au nevoie de nimic in plus fata de ceilalti. In fond toti suntem amatori si singurul nostru merit este ca suntem inca in viata, pe 2 roti. Si pt ca, vorba Dl Constantin, o forma de organizare tot trebuie, putem creia titulatura de Responsabil si Colaborator. Daca cineva doreste sa initieze o actiune in spiritul Amovero, este sef pe actiunea respectiva (Adunare, Intalnire, Defilare, Excursie, Calatorie, etc). Isi poate alege cativa colaboratori voluntari, daca este cazul, cu care sa-si imparta sarcinile si dupa ce actiunea este realizata, gata s-a terminat cu sefia. Ramane doar cu recunostinta noastra, daca munca si ideile lui au fost de succes. In felul asta fiecare poate fi sef peste propiile actiuni voluntare, in folosul tuturor sau unei parti dintre veterani.

 

 

:D

 

O idee buna se gaseste pana la urma; trebuie doar sa ai cu cine sa o cauti... si cu cine sa o impartasesti

 

:P

 

Felicitari dlor pentru spiritul dvs liber la o asemenea varsta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost la Crasna. Am facut topic, nici un amator.

Am vazut tarziu postul ca mergeam.Cred ca la-ati postat vineri seara pe la 22:00 cu invitatie pentru a doua zi la 10 .Cam din scurt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi la plimbare, dar nefiind o destinatie prea indepartata nu merita pomenita aici. Vremea tine inca cu noi. Sa speram ca si la Cheia putem veni pe moto. Uitandu-ma la dl Constantin pe unde merge, parca mi-as lua si eu ceva usor pt coclauri.

 

Bogdane, nu ma mai domni!

Daca stam amandoi pe motoare la stop, o tinerica crede ca suntem un leat. Cu casti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...