Sari la conținut

Accidebt Baia Mare


DariusB
 Share

Postări Recomandate

Tocmai am vazut la prima tv. Au spus ca a avut loc un accident de moto in apropiere de baia mare. Erau 2 persoane pe motocicleta. Una a murit si cealalta este in stare grava. Conform spuselor celor de la prima, motocicleta a intrat cu viteza foarte mare intr-o curba si a derapat intr-un zid de beton. Are careva detalii??

R.I.P :ok: :hug:

 

Revin cu completari: Aia de la pro tv au spus ca motociclistii nu aveau casca. Moto nu era inmatriculata si pilotul nu avea carnet si era si baut....

P.S. Scuze ca am gresit titlul topicului, dar ma grabeam

Editat de DariusB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La pro tv: cica ar fi petrecut toata noaptea si s-ar fi suit bauti pe motor. Viteza mare + lipsa echipamentului (nici macar casca) + alcool ar fi dus la pierderea controlului intr-o curba, ar fi cazut si s-ar fi lovit de un gard. A fost si un martor, un pusti de 14 ani care a si chemat salvarea. Pasagerul decedat pe loc, pilotul a ajuns pe masa de operatie si nu se stie inca daca va supravietui. Motorul era un Suzuki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut shi eu la antena 1 shi au spus tot asa ca nu aveau casca shi ca pilotul era baut da nu era sigur...shi chiar el a scapat...au spus ca sunt sanse mari sa se refaca...pilotului i se va intocmi dosar penal pt omor din culpa....asa nu se mai poate ..sunt prea multi inconstienti care merg fara permis,casca,moto neinmatriculate...motocicleta era un cb de 500 daca am vazut bine...R.I.P. pasagerului care nu a avut nici o vina...bft shi asfalt uscat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu as fi scris RIP pt pilot...pasagerul era si el luat in goarna ca daca nu nu se suia pe motor...asa ca vina le apartine...BAUTURA-LIPSA ECHIPAMENT-PERMIS...asta nu se stie inca...si mai mult ca sigur viteza :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu as fi scris RIP pt pilot...pasagerul era si el luat in goarna ca daca nu nu se suia pe motor...asa ca vina le apartine...BAUTURA-LIPSA ECHIPAMENT-PERMIS...asta nu se stie inca...si mai mult ca sigur viteza :hug:

Azi am vazut trei fara casca si stiu pe cineva care nu poarta niciodata,spunand ca diferenta este de 10 zile in plus de spitalizare. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic si evitabil. Face parte din categoria accidentatului de care au scris baietii la intalnirea de la Pitesti, cel care se plimba manga si gol pe motor (daca relatarile sunt corecte). Ala macar a avut noroc, s-a raschetat da' traieste.

Dumnezeu sa-i ierte, noi nu-i putem judeca, eventual sa invatam sa nu le repetam greseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e inca bine.Am vazut o groaza de filme cu tot felul de intalniri din afara(Suedia,Norvegia,SUA..etc)unde plimbarile cu motocicleta cand esti manga este ceva obisnuit.Aia beau si se urca pe motor si baga la wheeleuri si cascadorii fratilor...TOTAL IRESPONSABIL! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e inca bine.Am vazut o groaza de filme cu tot felul de intalniri din afara(Suedia,Norvegia,SUA..etc)unde plimbarile cu motocicleta cand esti manga este ceva obisnuit.Aia beau si se urca pe motor si baga la wheeleuri si cascadorii fratilor...TOTAL IRESPONSABIL! :ok:

Am vazut si eu filmulete,dar nu arata in ele continuare dar cand faci stopie fara casca si cade motorul peste tine,nu-i chiar accident usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare-i gradina Ta Doamne. Sa-mi para rau? ... ca pt un om...dar ca pt un motociclist nooooooo way. Ala nu era motociclist era un "invarte roata" (cum spun alpinistii la cei care urca muntele in adidasi....papucari). Pacat de pasager si..na in acelasi timp iaca pacat si de "pilot" ca se alege cu dosar penal. Parca ii si aud pe aia de la Prima [ ... o motocicleta de mare capacitate...], vai de shapca lor de reporteri. Ma si gandeam la un CBR 1000 sau o Hayabusa tzz tzz. Inconstient :P e putin spus :drink: , pilotul a fost de-a dreptul (cuvant urat) :hug: . Unde naiba dupa ce bei, bashca nu ai nici permis si un motor neinmatriculat te cari pe drumul public...si :ok: mai iei si unul amarat cu tine. I-as rupe picioarele :lol: asta e tot ce merita. Din pacate nu va fi nici prima si nici ultima data cand vom vedea asa ceva..... Cineva spunea mai sus ca vede mereu persoane pe motor fara casca... eu nu ma mir. La 40 min dupa ce mi-am luat motorul am fost oprit de politie ca in filme (mi-a barat sensul cu masina dupa ce m-a depasit, desi eu semnalizasem ca trag pe dreapta) si m-a luat la 11 m pt ca nu aveam casca.... noa era duminica si nu avusesem timp inainte sa cumpar una mai de doamne ajuta. In schimb vad mereu ciclopedisti fara casca, ba chiar si viteziste, nu mai departe ieri am vazut un mastodont de Hayabusa...tipul si tipa din spate neavand casca, dar oprirea de catre ORGAN se face mereu selectiv :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e inca bine.Am vazut o groaza de filme cu tot felul de intalniri din afara(Suedia,Norvegia,SUA..etc)unde plimbarile cu motocicleta cand esti manga este ceva obisnuit.Aia beau si se urca pe motor si baga la wheeleuri si cascadorii fratilor...TOTAL IRESPONSABIL! :crack:

 

ce nu intelegem noi e ca in filmele alea, aia se plimba intr-un mediu inchis, adica in cadrul intilniri, mai mult ca sigur intr-o suprafata incercuita, intarcuita , pazita, etc. nu cred eu ca le da voie politia sa umble goi pe motor si sa bage wheellie-uri pe strazi publice.

 

Daca treaz, esti pus in situatii unde trebuie sa apelezi la maximul echilibrului si concentrarii generate de creieras, beat ce sanse ai sa raspunzi cum trebuie intr-o situatie limita?

 

cautati ghost rider 3.pe cd-ul doi uitati-va la Bomber Weekend :)

 

Bomber weekend e un montaj, cu betivi si cascadori. eu din cite am vazut, betivii apar cind e vorba de distractie si in general de burnout. nu reiese de acolo ca boul ala care boraste s-ar da pe o roata in stare aia :eek:

 

Mare-i gradina Ta Doamne. Sa-mi para rau? ... ca pt un om...dar ca pt un motociclist nooooooo way. Ala nu era motociclist era un "invarte roata" (cum spun alpinistii la cei care urca muntele in adidasi....papucari). Pacat de pasager si..na in acelasi timp iaca pacat si de "pilot" ca se alege cu dosar penal. Parca ii si aud pe aia de la Prima [ ... o motocicleta de mare capacitate...], vai de shapca lor de reporteri. Ma si gandeam la un CBR 1000 sau o Hayabusa tzz tzz. Inconstient :D e putin spus :eek: , pilotul a fost de-a dreptul (cuvant urat) :D . Unde naiba dupa ce bei, bashca nu ai nici permis si un motor neinmatriculat te cari pe drumul public...si :P mai iei si unul amarat cu tine. I-as rupe picioarele :) asta e tot ce merita. Din pacate nu va fi nici prima si nici ultima data cand vom vedea asa ceva..... Cineva spunea mai sus ca vede mereu persoane pe motor fara casca... eu nu ma mir. La 40 min dupa ce mi-am luat motorul am fost oprit de politie ca in filme (mi-a barat sensul cu masina dupa ce m-a depasit, desi eu semnalizasem ca trag pe dreapta) si m-a luat la 11 m pt ca nu aveam casca.... noa era duminica si nu avusesem timp inainte sa cumpar una mai de doamne ajuta. In schimb vad mereu ciclopedisti fara casca, ba chiar si viteziste, nu mai departe ieri am vazut un mastodont de Hayabusa...tipul si tipa din spate neavand casca, dar oprirea de catre ORGAN se face mereu selectiv :lol:

 

ciclopedistii nu sunt obligati sa poarte casca(eu asa stiu, daca gresesc... :kiss: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...