Sari la conținut

Femeile...le-as Scoate Ochii Sa Conduca Fara Ca E Acelasi Lucru


trainspotting
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mda, am adunat si eu 3 patanii, nesoldate cu victime, cu protagonistE

 

1. stradutele dintre floreasca si beller: veneam pe una cu prioritate, din dreapta apare o TANTI, intra in interesectie, dar se uita NUMAI in dreapta ei, eu veneam din stanga, cam 20kmph, cu degetul infipt in claxon... nu cred ca asculta muzica in masina, dar era foarte dezorientata, cred ca nu stia de unde si ce se aude... ajunge in mijlocul intersectiei FARA sa ma vada... norocul ei ca a binevoit sa opreasca, si am ocolit'o

2. Campina: intrasem pe o strada infundata, se asfalta cred... ajung in capat si intorc... la intoarcere, pana sa ajung inapoi in drumul principal, de pe banda din stanga vad ca pleaca un logan... imi zic: "pleaca pleaca, dar cred ca ma vede si isi tine banda"... da' de unde, TANTI venea lansat spre banda mea... degetul in claxon, evident... a oprit cam la jumatatea benzii mele, am ocolit'o prin fatza si am lasat'o contempland semnul ala obscen cu degetul... surse apropiate mi'au povestit ca a ramas pironita in mijlocul drumului 3 minute pana sa se dezmeticeasca...

3. ieri seara, Petrom-ul de le Barbu Vacarescu: in fata mea un jeep, intra in benzinarie si isi da seama ca e inchis, erau extintoarele puse la intrare... ok, ma opresc si eu, dau cu spatele, si astept sa plece... neeeeh, TANTI incepe sa dea si ea cu spatele, cu toate ca avea loc sa intoarca un tir, si venea periculos spre mine... deget in claxon, nu se opreste.... cred ca iar am fost norocos, s'a oprit la vreo 2 cm de roata din fata...

 

e drept, masculii feroce la volan doar imi taie fata, dar nu imi creaza suspansul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ar trebui sa iau partea femeilor dar am urmarit zilele astea cu mare atentie ce sex au soferii care atenteaza la viata mea si... majoritatea sunt femei. Asta e! :cheers: Alaltaieri doua - nu m-au vazut, au tras de volan peste mine, ieri un tip si apoi o ea, azi o alta tipa, acelasi scenariu. Daca nu am tobe zgomotoase... :cheers:

 

 

Ceva-ceva se intampla in traficul din Bucuresti pt. de cand am scris postul de mai sus in fiecare zi am meciuri cu soferitele. Este extraordinar ce se intampla! Incredibil! Au un tupeu fantastic! Ieri una de la BIC a vrut sa dea peste mine desi m-a vazut in oglinda din stanga, m-am dus dupa ea, am injurat-o dar ma ignora complet. Ce puteam face mai mult? Dupa nici 5 minute alta cu Tico sa intre in mine si alta nu... Azi alta, nu m-a vazut... NU MAI POT!!!!! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti primul user pe care il gasesc citandu-se

 

:baldy: :cheers: :cheers:

 

 

apropo de soferite...in 2 zile am avut 4(patru) incidente datorate inconstientei femeilor la volan! Una din ele era atat de inversunata incat aveam impresia ca se da jos din masina si vrea sa ma bata! Asta dupa ce venea de pe contrasens si a facut stnga in fata mea....sa intre pe o straduta laterala! Si mai era si cu un agarici in masina...care mai avea putin si incepea sa planga de frica! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi, mergeam pe banda 1 spre pipera, herastrau, restautantu lu mitica de la liga. dupa cum stiti au remarcat toata interesectia sa se vada clar benzile.

oricum, am reusit in curba sa ies un pic de pe banda si am mers pe marcajul interior( citeva sec ) nu stiu de ce cred ca aveam io un motiv bun sa nu ramin pe mijlocul benzii.

trece un 206 pe linga mine, banda 1, 20 cm de mine, sa zic 70-80km/h. m-am speriat ca dracu. ii dau gaz sa o prind si o ajung la semafor(o domna blonda). trag linga ea si ii explic calm ca nu e bine sa treaca pe linga motociclisti asa ca m-am speriat ca dracu si ca nu se stie ce se va intimpla data viitoare.

ea o tine una si buna ca eram afara de pe banda si ca deci putea sa mearga pe acolo.

"mai femeie nu asta e buba. nu mai merge asa de aprope de noi la viteza aia in curba ca nu stii ce se intimpla". ea: "nu, ca erai afara!".

cica sa stai sa le explici, poate totusi invata ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti primul user pe care il gasesc citandu-se

 

:baldy:

Am facut-o ca sa subliniez si sa se vada ce putin timp a trecut intre posturi. Stii, sunt fata, ar trebui sa le iau apararea la soferite dar nu o fac pt. ca se comporta exact ca taximetristii: sunt extrem de violente, cred ca totul li se cuvine in trafic, nu recunosc faptul ca au gresit si nu stiu sa ridice mana macar, ca semn de scuze. Offf....

Si fratilor, unde dracului e politia aia in orasul asta??? Merg in fiecare zi cu motorul si nu am vazut un conservar tras pe dreapta ca mi-a taiat calea, ca nu a pus semnal, ca a depasit viteza legala etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am intrat in casa sa imi curat cotul si genunchiul din cauza unei proaste care a si fugit de la locul accidentului care a schimbat banda fara sa se asigure fara sa semnalizeze si mi-a taiat calea ..am franat derapaj controlat cot genunchi motor geaca blugi bulite ... dar daca imi venea vreo masina din dreapta spate si ma lua in roti ?? am prieten care a si murit asa , d-zeu sa il odihneasca ... si spurcata a si fugit a facut stanga a incetinit nici macar nu a oprit sa vada daca ma mai ridic fuck-o in gura ce oameni spurcati ...nu am retinut decat ca era o masina mica argintie corsa sau micra mica cu jdb la numar de bucuresti . am sunat si eu niste prieteni la udriste care m-au indrumat , avand in vedere ca am martori sa o car prin tribunale s.a.m.d. , nu vreau sa ma despagubeasca cu nimik vreau doar sa dau de ea si sa o scuip in ochi ... si poate sa ii paradesc si eu putin masina .

 

 

I-ai gatul,nu o lasa sa scape!!! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti..

 

Azi eram aproape de Universitate si vine o panarama din spate pe aceeasi banda cu mine ( era f aglomerat) si se inghesuie inspre mine, incep sa claxonez .. ma gandeam ca nu ma vazut, de unde frate, statea incruntata la volan si da si mai in stanga ( inspre mine) si ii zic.. auzi tanti, dar nu ma vezi ? eu n-am dreptul la o particica de asfalt ? Se uita in fatza si zice.. Ba da , te-am vazut, si ce daca..

 

Si a facut iar inspre stanga, pur si simplu era sa ajung pe contra sens ca sa bagat inspre mine, in momentul ala am recurs la gesturi mai putin placute, dar eram super spumat.. i-am trantit o flegma pe luneta si cateva injuraturi, in spatele meu era un KTM, a ajuns si el ca a vazut faza.. si ia luat si dansul cu moto oleak fatza-n ... :crack: :crack: thanks dude pt sprijin :moto: :moto:

 

 

:baldy: :cheers: :cheers: :crack: : asta ti-ai luat-o peste tot tanti ca sa capetzi masina aceea :nono:

 

Numai bine la toti si drum uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri una de la BIC a vrut sa dea peste mine desi m-a vazut in oglinda din stanga

Astia de la firme cred ca ar putea fi reclamati. Doar sa nu fie patronul la volan... :baldy:

 

Acum cateva saptamani am vazut, in Bucuresti, o masina care avea un afis mic pe geamul din spate: "Soferul nostru este indisciplinat in trafic? Suna la xxx-xxxx"

Masina apartinea unei firme de conserve, parca (din alea cu mancare, nu din alea pe patru roti :cheers: ), iar nr. de telefon era destul de usor de retinut.

Oricum, cat timp l-am urmarit, tipul a condus exemplar, asa ca n-aveam de ce sa-l reclam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am gandit la asta dar sa le spun ce? Ca nu m-a atins sau ceva... Doar a vrut sa dea intentionat peste mine ca vroia sa fie prima si apoi m-a ignorat zambind cu subinteles... :baldy: A ajuns sa imi para rau ca nu exista contact intre mine si cretinii astia de soferi (Doamne fereste totusi!) ca sa pot face gat... Dar am exemplul concludent cu mosii aia care au fugit de la locul accidentului ca politia nu face absolut nimic nici asa. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...