Sari la conținut

Femeile...le-as Scoate Ochii Sa Conduca Fara Ca E Acelasi Lucru


trainspotting
 Share

Postări Recomandate

Nu cred ca trebuie un topic in care sa zicem ca femeile sunt proaste, cretine, idioate ... Voi nu aveti o prietena? Cum ii ziceti? Treci fah incoa?

 

Zic ca trebuie un pic de respect.

 

A fost accident cu un sofer (femeie/barbat).

 

In SUA astia dau politia in judecata ca au dat permis de conducere unui astfel de personaj. Aici nu e SUA, e Romanica...

 

Tot ce trebuie facut este sa te duci la politie si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca esti un pic atent in trafic recunosti masinile conduse de femei .

Daca zaresc o masina ruland ciudat iau distanta fata de ea iar dupa ce o depasesc aflu de fiecare data ca e condusa de o femeie .

Barbatii sunt agresivi,mitocani , ii ghicesti altfel .

Daca am prietena/sotie nu cred ca implica sa o gadil acolo unde pute , sa nu mai vorbim ca nu ii fac nici un serviciu .

 

In cea mai mare parte femeile sunt belea la volan !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

femei tampite

 

tot respectul ptr ele dar nu sunt atente, majoritatea sunt fricoase, nu reusesc sa actioneze repede in anumite momente si cel mai important INTRA IN INTERSECTII AGLOMERATE SI TREBUIE SA LE CLACSONEZI CA SA TRECI SI ELE eleeee te intreaba mirate DE CE MA CLACSONEZI CA EU AM INTRAT IN INTERSECTIE PE CULOAREA VERDEEE si nu-si da seama ca a blocat intersectia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e o practica total nesanatoasa sa stai sa contabilizezi in timp ce conduci (chiar si dupa aia) daca cel care ti-a taiat calea e femeie sau barbat. O masina iti taie calea, reactionezi diferit daca e femeie la volan, incerci sa intri in ea ca un adevarat macho ?

Ieri m-am distrat copios pe Dorobanti, pe banda 2, 60 la ora (opa, cam mult, veti vedea de ce) , din sirul masinilor parcate pe dreapta iese brusc fara semnal o limuzina neagra WW si ruleaza foarte aproape de sirul masinilor parcate. Reduc viteza preventiv, semnalizez, schimb pe banda 3 si dau gaz. La cativa metri diferenta , tot fara semnal (EA :D ) se baga brusc pe banda 3. Schimb si eu fara semnal si ajung in dreptul portierei ei. Nu, v-ati inchipuit gresit ce urmeaza !!! Numai zambet, ca mierea, observand ca d-soara poarta ochelari si profitand de geamul deschis, o intreb daca nu mai poate sa-si puna o dioptrie la ochelari. La randul ei da din cap zambind si imi zice: Da ! DA ! DA ! :crack: . Cum sa te superi pe asa ceva .... :P . Multa bafta si nu uitati, NERVII TE FAC SA GRESESTI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am intrat in casa sa imi curat cotul si genunchiul din cauza unei proaste care a si fugit de la locul accidentului care a schimbat banda fara sa se asigure fara sa semnalizeze si mi-a taiat calea ..am franat derapaj controlat cot genunchi motor geaca blugi bulite ... dar daca imi venea vreo masina din dreapta spate si ma lua in roti ?? am prieten care a si murit asa , d-zeu sa il odihneasca ... si spurcata a si fugit a facut stanga a incetinit nici macar nu a oprit sa vada daca ma mai ridic fuck-o in gura ce oameni spurcati ...nu am retinut decat ca era o masina mica argintie corsa sau micra mica cu jdb la numar de bucuresti . am sunat si eu niste prieteni la udriste care m-au indrumat , avand in vedere ca am martori sa o car prin tribunale s.a.m.d. , nu vreau sa ma despagubeasca cu nimik vreau doar sa dau de ea si sa o scuip in ochi ... si poate sa ii paradesc si eu putin masina .

 

Imi pare rau pentru ce ai patzi, dar nu te lua aiurea de femei, ca sunt shi barbatzi care nu stiu sa conduca o gramada, shi unele chiar conduc bine... am o cunostintza care chiar merge exemplar... Am shi cunostintza barbat care conduce atat de bine ca atunci cand merg cu el undeva il pun sa stea in dreapta shi conduc eu...

 

Bafta shi insanatosire grabnica...

P.S. Ca idee nu ar fi rau sa dai de ea shi sa o pui sa plateasca pentru ce a facut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pt tine, gandeste ca e bine ca ai scapat doar cu atat ca putea fi mai rau, si cat despre femei nu generaliza pt ca superi sigur cateva persoane.

 

Uite ca vreau sa le supar eu!

Arata tu mie o soferita de bucuresti competenta!

Pe mine m-au bagat in boala femeile la volan kkmas in ele. Din cauza nus cator proaste era sa ma dau de-a berbeleacul. Singura soferita competenta pe care o cunosc e fosta mea profa de biologie si asta pentru ca barbasu era fost pilot de incercari si o invatase sa conduca. In rest ZERO!!!

Daca mi-o arati pe-aia care stie sa mearga frumos cu masina te ingrop in bautura si pe tine si pe ea.

 

Incercasem un edit dar kkmas pe tastatura asta de laptop ca s-a pizdit de tot.

In fine... Important e ca nu ti-ai rupt oasele. In ce o priveste pe domnisoara ale carei alte calitati in afara de condus nu le pun la indoiala procedeaza legal si fa-i tot ce se poate legal. Sa isi bage mintile in cap.

 

PS.Excludem din discutie fetele motocicliste.

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-au bagat in boala femeile la volan kkmas in ele.

 

Probabil ca esti vitezoman si habar nu ai sa conduci daca era sa te dai de-a berbeleacu de nu-stiu-cate ori.

 

Probabil ca inca ai muci la nas si femei ai vazut numai in poze (de fapt se intelege dupa avatar), pentru ca am x-spe amice care se descurca excelent la volan (si nu am nevoie de bautura ta).

 

Probabil ca mergi prin oras numai duminica, daca nu ai observat ca 99% din manevrele riscante (depasiri pe contrasens, trecut pe rosu, viteza) sunt efectuate de barbati. Greselile femeilor sunt: mers incet, lipsa curajului in aglomeratii, manevre fara asigurare (foarte rau, nu zic nu, dar nu sunt singurele).

 

 

 

Am luat-o personal pentru ca am cel putin 2 persoane care conduc in Bucuresti in care nu prea suport sa se kce nimeni (maica-mea si nevasta-mea). P.S.: Nici una nu a avut nici un accident din vina ei, si poate ca nu conduc bine dupa criteriile mele, dar cel putin conduc SIGUR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar am si vazut o chestie la o proasta care nu cred ca voi mai vedea vreodata. Merg in spatele la un Matiz alb. Tin distanta nu prea mare, ca mergea incet, 50-60. Cand ma uit in oglinda ei si vad ca-i femeie, mai las vreo secunda jumate in spatele ei. Apoi sa ma trezesc ca aud niste zgomote ciudate de la masina asteia. Tot caraia aiurea: crr, crr! Cand ma uit mai atent, vad ca becul alb de la marsalier se tot aprindea. Proasta crek vroia sa bage a 6-a sau nu stiu ce avea in minte, ca tot baga in marsalier... Am inceput sa rad ca prostu de mi-am aburit viziera si n-am mai vazut nimic, dar macar am vazut pana unde poate ajunge prostia omeneasca. :)

Cum sa-ti faca, mah, loc? daca ea are la 2 metri in fata ei masina... cum vrei sa se dea, ca ori intra in ala din fata, ori calca un pieton de pe trotuar, ori intra in semafor.

simplu.

 

fetelor, nu va suparati, ca glumeam...

Nu, acuma serios... acum cateva zile am vazut o chestie interesanta pe Discovery. Barbatii au lobul drept al creierului mai mare. De aceea barbatii sunt mai buni la matematica, fizica, chimie, politica si cel mai important avem orientarea in spatiu mult mai buna ca femeile. Acest ultim factor combinat cu faptul ca ne panicam mult mai greu decat femeile ne fac soferi mai buni. In schimb, ca sa termin cu ceea ce am vazut pe discovery si ca sa tin oleak apararea fetelor, sa nu se supere, ele au lobul stang mai mare, deci sunt mai sentimentale, mai cu afectiune, si cel mai bine pentru ele, au spatiul destinat orgasmului de 3 ori mai mare decat noi. Altfel spus, ele il simt de 3 ori mai intens. Asa, acum ca v-am facut sa va simtiti bine, NU VA MAI URCATI LA VOLAN, ca nu vreau sa mor de la 17 ani. PLS!

multumesc anticipat :eek:

 

 

:crack: :kiss: :lol: :D :eek:

tare faza cu marsarierul... bine ca nu a ridicat piciorul de pe ambreiaj... (chiar... ce se intampla? se rupea transmisia?)

 

Aia cu lobul drept si lobul stang asa e... dar e invers... stangul e vinovat pt logica si dreptul pentru arta.

 

Nasol ce a patit initiatorul topicului dar am si eu o intrebare: daca nu dai nr complet la politie astia fac ceva? Ca identificare cu "posibili suspecti" nu cred ca fac doar pentru un moto tavalit. Intreb pt ca am auzit (chiar aici pe forum) de multe cazuri in care pagubitul este asa de plimbat de politistii sictiriti ca ii trece de represalii. (Am auzit chiar de unul caruia i-a spart parbrizul un taximetrist cu o bata de baseball si la politie i-au spus ca mai bine declara ca asa a gasit-o in parcare sau il da pe ala in judecata pe imbecil, ca ei nu se autosesizeaza pentru atata lucru... :P :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba barbatul lu peste, masina nu intra in marsarier cind merge inainte :P.. eu numai va aduc aminte ca asigurarile sint MAI MICI la femei ca la barbati, oare de ce? Aia traiesc din statistica, predictii si impartitul cit mai bun al soferilor pe categorii, si stiu mai bine ca oricare de pe aici.

Da, femeile se pierd mai repede si se sperie mai repede, si unele tind sa fie mai aeriene si neatente. Numai ca in general nu intra in situatii in care sa se sperie. In contrabalans, barbatii merg mult peste capacitatile lor de "chiloti" (80% din soferii barbati se considera mai buni ca media, supraevaluarea asta mi se pare foarte grava), isi asuma riscuri care nu au de-a face cu curajul ci cu prostia, arata nepasare fata de viata altora, samd. A, stai nu toti barbatii. Ma scuzati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba barbatul lu peste, masina nu intra in marsarier cind merge inainte :P.. eu numai va aduc aminte ca asigurarile sint MAI MICI la femei ca la barbati, oare de ce? Aia traiesc din statistica, predictii si impartitul cit mai bun al soferilor pe categorii, si stiu mai bine ca oricare de pe aici.

Siigur ca da. Si marmota facuse scurta la mana de la atata impachetat.

"Exista trei feluri de neadevaruri: minciuni, minciuni sfruntate si statistici." Nu, nu eu am inventat-o.

 

Primo. Pe strazi sunt mai multi soferi decat soferite (cca 65 la 35 %). Ghici ce inseamna asta. Nevermind, am sa zic oricum. Inseamna ca barbatii cauzeaza mai multe accidente (usoare si/sau grave) deoarece sunt mai multi. Le DUH.

Secundo. O carcasa fumeganda cu doi copaci smulsi langa ea si tochitura macelareasca inauntru atrage mult mai multa atentie decat 30 de polizari vopsea, cu oglinzile smulse aferente.

Terzo. Uiti faptul ca pe-acolo pe unde stai tu se practica francizele si la asigurarile de masini. Bare pfutute, vopsea belyta, oglinzi lipsa (in unele cazuri chiar si geamuri 'paienjenite'), astea se rezolva din buzunarul propriu; societatea iti da cel mult un dildo anal, asa, sa nu zici ca n-ai primit nimic. Ia elimina tu francizele, sa vedem care 'subspecie' a 'regnului' uman ar iesi la inaintare cu mai multe insurance claims.

 

Numerele pot fi masluite dupa cum vrea mushkii fiecaruia. Niciodata sa n-ai incredere in cifre goale.

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba barbatul lu peste, masina nu intra in marsarier cind merge inainte :D..

 

 

"Vrajitorule" eu te sfatuiesc sa iti ponderezi un pic tonul (in general, nu numai cu mine) si sa iti alegi cuvintele mai cu grija intrucat nu cunosti persoanele cu care vorbesti. (sau cel putin pe mine nu ma cunosti si daca eu iti vorbesc - pana acum nu am mai facut-o - frumos te invit sa faci la fel) Daca ti-ai arunca ochii pe ceea ce am scris ai vedea ca am si intrebat ce se poate intampla daca reusea sa bage in viteza (asta implica faptul ca nu stiu daca se poate). Poate tu te-ai nascut cu manualul de mecanica in mana si stiai de mic cum functioneaza o cutie de viteze dar eu am avut pana acum alte preocupari. (daca te intreb ce e aia o perspectiva cavaliera stii? :P )

 

Suntem off-topic si stricam discutia omului.

 

Totusi intrebarile pe care le-am pus mai devreme raman...

(chiar si aia cu viteza... daca te misti suficient de incet si zmucesti suficient de tare nu poti sa bagi in marsarier ?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu astept cand veti fi casatoriti, sotia va avea o masina mica si va trebui sa-i duca pe aia mici la gradinita, INDIFERENT cat de bine conduce... Nu toti iau permisul pe pile/spaga si nu toti fac mii de kilometrii ca sa ajunga sa conduca ca si noi de bine :P. Sa va vad atunci, cand cea de langa voie e proasta la care i-ati scoate ochii. Sa va vad cum duceti copii in fiecare zi la gradinita si cum ii taiati permisul cu mana voastra...

 

Drumul public nu e o pista de incercari si distractii. Oamenii incearca sa traiasca folosindu-l. Daca intelegem asta, vom fi mai prudenti la volan si mai ingaduitori fata de unii cu mai putina indemanare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca esti vitezoman si habar nu ai sa conduci daca era sa te dai de-a berbeleacu de nu-stiu-cate ori.

 

Probabil ca inca ai muci la nas si femei ai vazut numai in poze (de fapt se intelege dupa avatar), pentru ca am x-spe amice care se descurca excelent la volan (si nu am nevoie de bautura ta).

 

Probabil ca mergi prin oras numai duminica, daca nu ai observat ca 99% din manevrele riscante (depasiri pe contrasens, trecut pe rosu, viteza) sunt efectuate de barbati. Greselile femeilor sunt: mers incet, lipsa curajului in aglomeratii, manevre fara asigurare (foarte rau, nu zic nu, dar nu sunt singurele).

Am luat-o personal pentru ca am cel putin 2 persoane care conduc in Bucuresti in care nu prea suport sa se kce nimeni (maica-mea si nevasta-mea). P.S.: Nici una nu a avut nici un accident din vina ei, si poate ca nu conduc bine dupa criteriile mele, dar cel putin conduc SIGUR.

 

 

..probabil ca vezi doar ce vrei....cind citesc ceea ce scri,nu pot sa nu ma gindesc la vorba aia veche:nu vezi padurea de copaci......"frate".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu ai patit altceva dar am vazut (crede-ma )femei ce conduc nu bine ce foarte bine , adica legal cand trebuie sau stiu sa-i dea in goarna la masina de te sperii!

deci nu generaliza fiinca stiu si barbati de ti-e mai mare goaza cu ei la volan! :P

parerea mea e ca daca si-ar lua bataie de la unu calumea data viitoare nici nu o sa mai aiba tupeu sa se urce la volan. bataie , bataie , bataie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu astept cand veti fi casatoriti, sotia va avea o masina mica si va trebui sa-i duca pe aia mici la gradinita, INDIFERENT cat de bine conduce... Nu toti iau permisul pe pile/spaga si nu toti fac mii de kilometrii ca sa ajunga sa conduca ca si noi de bine :P. Sa va vad atunci, cand cea de langa voie e proasta la care i-ati scoate ochii. Sa va vad cum duceti copii in fiecare zi la gradinita si cum ii taiati permisul cu mana voastra...

 

Drumul public nu e o pista de incercari si distractii. Oamenii incearca sa traiasca folosindu-l. Daca intelegem asta, vom fi mai prudenti la volan si mai ingaduitori fata de unii cu mai putina indemanare.

 

asa este,oamenii incearca sa traiasca folosind drumul public...iar daca dreptul la viata i-ti este periclitat sistematic de o anumita categirie de conducatori auto,normal ca aujngi sa-ti doresti sa o indepartezi,iar daca nu poti,macar atragi atentia asupra incapacitatilor ei....este vorba normal,de femeile la volan!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca femeile la volan sunt un rau necesar. Ar trebui noi ceilalti, sa avem mai multa vointa si sa conducem preventiv pe langa ele. Nu le vom schimba, probabil doar daca le exterminam.

 

Dar cand e vorba de sotia ta o sa gandesti la fel? Dar cand o sa fi in situatia in care e nevoita sa mearga zilnic la gradinita cu copii tai dragi (mai dragi decat ORICE motocicleta), atunci cum va fi?

 

Ti-ar place ca un motociclist care a trecut ilegal pe langa sotia ta, pe aceeasi banda, incomodat de o manevra stangace a acesteia sa traga un pumn in geamul prin care priveste fiul tau?

 

Eu sunt convins ca mult de aici nici nu si-au pus problema unei familii, dar vine si asta cu timpul. Sper sa va amintiti sa recititi ce ati scris pe aici si cand situatia asta va va privi direct din "cealalata" tabara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Probabil ca esti vitezoman si habar nu ai sa conduci daca era sa te dai de-a berbeleacu de nu-stiu-cate ori.

 

Probabil ca inca ai muci la nas si femei ai vazut numai in poze (de fapt se intelege dupa avatar), pentru ca am x-spe amice care se descurca excelent la volan (si nu am nevoie de bautura ta).

 

Probabil ca mergi prin oras numai duminica, daca nu ai observat ca 99% din manevrele riscante (depasiri pe contrasens, trecut pe rosu, viteza) sunt efectuate de barbati. Greselile femeilor sunt: mers incet, lipsa curajului in aglomeratii, manevre fara asigurare (foarte rau, nu zic nu, dar nu sunt singurele).

 

 

 

Am luat-o personal pentru ca am cel putin 2 persoane care conduc in Bucuresti in care nu prea suport sa se kce nimeni (maica-mea si nevasta-mea). P.S.: Nici una nu a avut nici un accident din vina ei, si poate ca nu conduc bine dupa criteriile mele, dar cel putin conduc SIGUR.

 

Vai ce comentariu extraordinar. In primul rand ca nu ai strop de simt de observatie. Daca aveai ai fi observat ce tip de motocicleta conduc, cum nu ai iti raspund eu: Kawasaki Vulcan 800 classic, ca sa te scutesc de cautari pe net iti spun eu ce tip este: Cruiser. In al doilea rand generalizarea pe care o fac se datoreaza faptului ca in afara de exemplul dat in celalat comentariu al meu nu am observat vreo femee capabila de condus. Continuand in aceeasi maniera comentariul meu era adresat exact unei anumite persoane, in speta lordrhadoo, pe care il cunosc si caruia vroiam sa ii aflu parerea. Comentariile tale nu le-am citat desi as fi putut. Doar ca nu ma interesau.

Cat priveste experienta mea, in 10 luni de cand mi-am cumparat motocicleta am facut 12.000 km. Nu prea se pupa asta cu soferia de duminica, nu-i asa? De categoria B si alte vehicule pe care le-am condus nu mai comentez.

Bravo lor ca sunt soferite si nu sunt de duminica. Dar pana la proba contrarie slabe sanse sa imi schimb parerea. N-am idee cum ti-ai loat tu permisul si in ce conditii conduci asa ca nu ma hazardez sa fac comentarii. Parerile sunt facute sa fie spuse fara teama ca se supara cineva, daca continuam in acelasi stil nu vom reusi sa facem ceva in general.

In alta ordine de idei am vazut ce fel de motocicleta conduci... am mai avut eu o polemica cu un tip care conducea tot un ducati. Lucratura de finete, calitativa, extraordinara putem spune dar lipseste cu desavarsire, lipseste asa de tare ca i-a luat foc. In fine n-are sens sa comentez gustul fiecaruia, iti place ce iti place.

Subiectul in discutie il continui pentru ca am avut o prietena (sa nu se inteleaga ca imi era iubita, ce-i drept a avut bunul simt sa nu conduca decat rare ori) care si-a luat examenul de conducere cu fusta peste poponeata si tatele la vedere. Cred ca asa se explica cum isi iau permisul de conducere multe femei. Nu considera remarca mea personala, consider-o un fapt. Revenind cunosc multe femei carora daca li se aprinde un beculet pe bord habar n-au. E prea complicat pentru ele sa citeasca amaratul de manual de utilizare al masinii.

In concluzie poate ca uneori e bine sa astepti inainte sa comentezi. Cred ca dintre noi doi nu eu am fost ala care sa ruleze mai rapid. Cred ca ai fost chiar tu. Sa spun ca esti habarnist? Asa cum ai facut-o tu despre mine. Inca nu, n-am idee cum conduci. Pot sa spun ca inainte sa te aprinzi asa mai asteapta un pic. Nu te grabi prea tare, sa nu te arzi.

 

Sanatate tuturor si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei am vazut ce fel de motocicleta conduci... am mai avut eu o polemica cu un tip care conducea tot un ducati. Lucratura de finete, calitativa, extraordinara putem spune dar lipseste cu desavarsire, lipseste asa de tare ca i-a luat foc. In fine n-are sens sa comentez gustul fiecaruia, iti place ce iti place.

Si marca motocicletei conduse are relevanta in aceasta discutie... unde/cum/in ce fel ?

 

Scuze de off-topic, dar efectiv nu m-am putut abtine. Si nu, nu sunt fan Ducati.

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si marca motocicletei conduse are relevanta in aceasta discutie... unde/cum/in ce fel ?

 

Scuze de off-topic, dar efectiv nu m-am putut abtine. Si nu, nu sunt fan Ducati.

 

Da domnul, ai dreptate este in afara subiectului. Dar nici eu nu m-am putut abtine.

Era doar referirea la viteza mea obisnuita de mers. Am considerat ca e necesar sa fac precizarea asupra a ceea ce conduc care in cazul meu spune ceva.

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te misti suficient de incet si zmucesti suficient de tare nu poti sa bagi in marsarier ?)
nu

 

...nu am retinut decat ca era o masina mica argintie corsa sau micra mica cu jdb la numar de bucuresti .
ai vazut suficient. afla cine e, sa rezolvi pe cale legala, daca se poate. pe calc se poate verifica si daca nu ai vazut tot numarul

 

Nu cred ca trebuie un topic in care sa zicem ca femeile sunt proaste, cretine, idioate ... Voi nu aveti o prietena? Cum ii ziceti? Treci fah incoa? ...................................................Tot ce trebuie facut este sa te duci la politie si atat.
stiu femei care conduc impecabil. si barbati din cauza carora am indoit podeaua punand frana de pe locul din dreapta. asa ca..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andrei: ti-am zis eu ca ai emisfera gresita dezvoltata :P. N-ai simtul umorului, nu fac absolut nici o legatura intre mecanica si alte calitati, asa cum nu fac intre "sofereala" si alte calitati. Din partea mea a conduce bine sau a surubari ceva e absolut echivalent cu a spala pe jos bine si nu face pe nimeni vreun superior... ba din contra. Doar ca mi se pare interesant sa faci misto de cum conduc femeile dar sa n-ai habar de sincroane in cutia de viteza... iti dai seama ca la fel ar putea face misto de tine mecanicul Gicu ca nu esti "barbat adevarat"?

 

@snapshot: pai n-am inteles la ce vrei sa ajungi. Imi explici ca un macel cu 8 oameni morti e mai bun ca 650 de oglinzi bulite si vopseli zgiriate? Chestia cu "franciza" (cit m-am chinuit sa-mi dau seama ce e cuvintul asta, eu stiam ca franciza e macdonalds) e si nu e adevarata: poti sa ti-o faci 0 sau 1000$ si sume intermediare. La 0 platesti mai mult. femeile conduc cit si barbatii in vest asa ca argumentul asta nu conteaza. Asigurarea te baga in categorii de risc pentru ca asta e afacerea ei, daca nu te baga bine te duci la altii. Evident aluia care prezinta risc ridicat ii convine sa platesca mai putin, dar atunci da asigurarea faliment.

E, si una din metodele de departajare (pe linga ce masina ai, unde traiesti, istoric de accidente si amenzi, virsta, cit conduci pe an) la alcatuirea profilului e sexul. Asigurarile nu au nici un scop ascuns in a manipula opinia publica, ci fac afaceri... precizia calcularii riscului si a statisticii ii baga in faliment sau ii tine pe val. Faptul ca exista sau nu "franciza" aia nu schimba datele problemei, doar se aplica egal si la femei si la barbati.

In concluzie: eu am fost la un pas de a fi omorit de citiva barbati... femeile m-au amenintat cel mult cu accidente minore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca mi se pare interesant sa faci misto de cum conduc femeile dar sa n-ai habar de sincroane in cutia de viteza... iti dai seama ca la fel ar putea face misto de tine mecanicul Gicu ca nu esti "barbat adevarat"?

 

 

Toate bune si frumoase dar eu nu am facut misto de gagici... (ever)... cred ca m-ai confundat. Eu am comentat doar de emisfere si partea legala a accidentului... (poate sau nu poate sa afle nr)

...keep reading...

 

oricum apreciez ca ai folosit "interesant" in loc de "ipocrit"... bravo si keep it up...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata domle, imi cer scuze,m-am uitat pe postul tau si nu are nimic "indecent". Motivul pentru care nu prea l-am citit initial este ca mi s-a parut bun prilejul de un misto la coltul rbatilor misogini (sub 17 ani probabil, pe aia peste care gindesc asa ii pling).

Ce se mai opareste lumea in ultima vreme....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te mai citez odata.

Pe mine m-au bagat in boala femeile la volan kkmas in ele.
Daca voiai sa afli parerea unui user, aveai PM, mail sau mess. Cand arunci in mod public cu insulte, asteapta-te sa ti se raspunda. Stai linistit, te voi ignora bucuros de acum inainte.

 

Acum degeaba scrii compuneri. Ti-ai exprimat deja opinia in primul post. Raspunsul meu il ai, si iti recomand sa il mai citesti odata. Poate o sa observi ca nu am aruncat cu insulte aiurea, ci am scris lucrurile pe care le-am dedus din postul tau.

 

 

 

 

P.S. Nici mie nu imi place Ducati ... mai mult ca alte motoare :P . Imi plac toate motoarele, mi-am luat Ducati pentru ca la momentul X mi s-a parut ca raspunde cel mai bine nevoilor mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...