Sari la conținut

Postări Recomandate

am si eu o rugaminte ce pare bizara dar e o problema care ma cam roade:

am gasit un site cu un VS400 cu motor VK51A (al meu e VK51A101774 ) demontat si care vinde piesele ca sh.

pe site piesele au niste coduri; intrebarea este: credeti ca acele coduri sunt OEM ?......sau doar si-a facut nenea ala niste coduri ale lui pentru ca site-ul e urias si vinde piese de la tzshpemii de mobre ? ?

http://ilovemotor.jp/shop/g/gKF7597/ astea ma intereseaza cel mai tare; cei cu VS 600; VS750 si VS 800; filtrele alea de aer sunt la fel ca la voi ?

http://ilovemotor.jp/shop/g/gBKF7588/

-scarite "normale" fata

.

 

 

 

filtrele de aer sunt la fel ca la vs 800 :lol:

Editat de LFR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!

Uite aici tot ce iti trebuie pt : ulei cardan , bujii, antigel, mentenanta:

 

post-4983-1247168513_thumb.jpg post-4983-1247168545_thumb.jpg post-4983-1247168594_thumb.jpg post-4983-1247168639_thumb.jpg post-4983-1247168701_thumb.jpg

 

 

 

Poate ajuta si pe altii care nu au cartea: post-4983-1247168880_thumb.jpg

 

Numai bine!!

 

mersi mult pt. informatii. vreau sa schimb tot ce tine de uleiuri, lichide si alte consumabile sa stau linistit ca le-am pus eu si nu mai am treaba o vreme.ca nu se stie care si cand au fost schimbate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva din bucuresti, cu un intruder vs600-800, cu ghidon stock, care are o ora libera? am luat un vs600 si are ghidon drag... si as vrea sa-mi iau unul gen stock.. dar mai intai as vrea sa vad cum stai pe el. poate ne vedem pe undeva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit poze de la Road Patrol Bikers Festival, editia a 7-a, 19 - 21 Iunie 2009, Timisoara. Pozele sunt facute de un amic (ZoltĂĄn KirĂĄly) de la Adevarul si sunt cateva foarte reusite. Le-am urcat pe http://www.intruderalert.ro si le gasiti la sectiunea Galerie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva din bucuresti, cu un intruder vs600-800, cu ghidon stock, care are o ora libera? am luat un vs600 si are ghidon drag... si as vrea sa-mi iau unul gen stock.. dar mai intai as vrea sa vad cum stai pe el. poate ne vedem pe undeva....

 

 

am eu unul original de VS1400, e ca nou si se potriveste si la VS600/700/800

cat? 25 eur

 

o fi mai manevrabil cu drag bar dar IMO n-arata nicicum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Uite aici tot ce iti trebuie pt : ulei cardan , bujii, antigel, mentenanta:

post-4983-1247168701_thumb.jpg

Poate ajuta si pe altii care nu au cartea:

 

Numai bine!!

 

stii cumva ce inseamna braking-in/running in ?

rodaj cumva ?

thx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deschid acest topic ptr. ca - normal, nu ? - am un suzuki VS 400 intruder.

tentatia zice ca sa pun filtre de aer de vs 600 ca sunt identice ( ca forma); or fi si ca densitate, grosime, etcetc.?

stie careva din voi cum e treaba asta ?

teoretic pot sa aflu ce cod au daca le demontez si citesc codul......dar de unde stiu ca ultimul care a umblat la filtre nu i-a pus de vs 600 ?

 

fac shantz pe tema asta pentru ca motoru ia 7,5 in oras....

 

......si in general cred ca e o mare problema de aflat codurile OEM ptr. consumabile si piese la motoarele de 400cc.

deci cum aflam codurile care se gasesc prin niste cataloage pentru extremul orient ?

aveti vreo idee; vreun link ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cumva ce inseamna braking-in/running in ?

rodaj cumva ?

thx.

 

 

da.. este rodajul recomandat de fabrica atunci cand Intruder-ul este nou.

Uite si continuarea (pagina 26).

 

post-4983-1247948933_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am luat filtrele de aer de la RobiMoto, Champion, V310 si J313 (fatza si spate), luni le duc sa le monteze mecanicul, sa regleze carburatia si sa aranjeze putin tachetii (care bat).

Apoi am sa-ti zic ce rezultat am obtinut.

Viespu, cred ca filtrele astea merg si la Intruder de 400, parca asa scria pe site, VS400/600/800.

Comadna a ajuns intr-o saptamana, cel mai serios si prompt magazin! eu am luat de-a lungul vremii mai multe de la Robi, totul a mers uns(!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am luat filtrele de aer de la RobiMoto, Champion, V310 si J313 (fatza si spate), luni le duc sa le monteze mecanicul, sa regleze carburatia si sa aranjeze putin tachetii (care bat).

Apoi am sa-ti zic ce rezultat am obtinut.

Viespu, cred ca filtrele astea merg si la Intruder de 400, parca asa scria pe site, VS400/600/800.

Comadna a ajuns intr-o saptamana, cel mai serios si prompt magazin! eu am luat de-a lungul vremii mai multe de la Robi, totul a mers uns(!)

 

...si eu am cumparat mai multe kesty de la RomiMoto (nu numai pt intruder-ul meu; si pt marauder, virago etc, etc...) . Sunt seriosi si se misca repede.

De ar fi toti asa......

Editat de LUCIFER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok cria; astept concluziile; sa nu uiti sa-mi zici si mie cum e...

nu cred ca ai vazut pe site ca merge si la vs 400.....sau poate n-am stiut io unde sa ma uit....

merci ptr. info.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa-mi dai niste dimensiuni si eventual niste poze?

 

 

o sa-l masor desi la VS600 merge sigur. latime 770 mm sigur

iar daca trebuie sa-ti schimbi si furtunele, le am si pe alea, sunt in stare f. buna, neimbatranite, imnpecabile (nu le-as fi schimbat daca nu trebuiau mai lungi pt. ghidonul nou)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria@

cum ai facut; le-ai trimis un mesaj cu codul /modelul motorului si ei ti-au propus niste produse ?

am cautat filtrele alea champion de mi s-au facut ochii ca la melc; nu le-am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria@

cum ai facut; le-ai trimis un mesaj cu codul /modelul motorului si ei ti-au propus niste produse ?

am cautat filtrele alea champion de mi s-au facut ochii ca la melc; nu le-am gasit.

 

* da, nu m-am uitat eu bine, sorry! filtrele, scrie pe site ca sunt ptr. VS600/750/800, corect.

din cate stiu (Clavi, dar si altii) consumabilele si multe alte piese de la Intruderul VS400 sunt aceleasi ca si cele ptr VS600/800.

cred ca cel mi bine pui o intrebare lui Romi, ai nr. lui pe site (e un mobil acolo, el raspunde) si iti va spune daca filtrele astea Champion merg si la Lucky.

bafta! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deschid acest topic ptr. ca - normal, nu ? - am un suzuki VS 400 intruder.

tentatia zice ca sa pun filtre de aer de vs 600 ca sunt identice ( ca forma); or fi si ca densitate, grosime, etcetc.?

stie careva din voi cum e treaba asta ?

teoretic pot sa aflu ce cod au daca le demontez si citesc codul......dar de unde stiu ca ultimul care a umblat la filtre nu i-a pus de vs 600 ?

 

fac shantz pe tema asta pentru ca motoru ia 7,5 in oras....

 

......si in general cred ca e o mare problema de aflat codurile OEM ptr. consumabile si piese la motoarele de 400cc.

deci cum aflam codurile care se gasesc prin niste cataloage pentru extremul orient ?

aveti vreo idee; vreun link ?

 

ptr. admini:

deschisesem un topic nou pentru ca nu e deloc simplu cu piesele pentru mobrele facute pentru japonia - 400cc - si in felul asta speram sa atrag si pe altii cu aceeasi problema - sunt si cruiser-e honda, si virago, si dragstar etcetc de 400cc - si sa gasim niste solutii....

daca ati inghesuit topicul aici......ma bine-l stergeti de tot ca n-o sa stie nimeni de el; decat cei cu intrudere 400 care suntem atat de putini ca ne stim deja.....

 

merci pentru intelegere - poate-l puneti totusi la loc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Cer si eu un mic ajutor..pentru un prieten bun care nu are acces la internet. Tipul a achizitionat de curand un VS 1400 si se pare ca ii va schimba uleiul.

Problema este ca nu stie datele tehnice ale motocicletei..cati litri,ce fel de ulei si ce filtru ii trebuie. Sper sa fie cineva pe faza sa-mi raspunda... :lol: .

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal`tare... am o rugaminte .. pt cei care au VL 1500 ... sa mi spuna mie cum se comporta, e prea greu de manevrat!? etc etc ..... ca ma gandesc sa cumpar unu de asta... acuma io am DragStar 400 si il vand fiindca e cam slabutza pt mine... merg cu pasagera tot timpu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Cer si eu un mic ajutor..pentru un prieten bun care nu are acces la internet. Tipul a achizitionat de curand un VS 1400 si se pare ca ii va schimba uleiul.

Problema este ca nu stie datele tehnice ale motocicletei..cati litri,ce fel de ulei si ce filtru ii trebuie. Sper sa fie cineva pe faza sa-mi raspunda... :angryfire: .

Va multumesc.

 

 

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?au...p;showfile=1386

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...