Sari la conținut

Postări Recomandate

subscriu la ce a spus cria,cu precizarea k am mentionat profilul cauciucului de pe spate. aproape patrat.asta se intampla la motocicleta mea.nu am vazut si altele ca sa spun.metzelerul meu pe spate e patrat si nu e instabil.tre sa o lasi mai moale,pentru ca ai raza de viraj mai mare decat in mod normal,sau trebuie sa te apleci mai mul.ceea ce cu intruderul meu nu se poate,fiind un low rider. da ,cauciucurile de motocicleta au toti indicii care ai au si cei de masina si inca cativa in plus.inclusiv cel de greutate. sal numai bn. daca vrei te pot ajuat cu acei indici .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am un C800/2007 - super motor 15 000 km si nici o problema. Numai bun de calatorii lungi prin tara si peste hotare. I-am pus de curand parbriz - am pierdut un pic alura de luptator dar am descoperit ca se poate merge fara maini bine infipte in ghidon si cu 120 km /h. Este al doilea motor si cred (sper ) ca va fi si ultimul. Nu cred ca ma poate satisface mai mult un alt motor.

Cand ne intalnim toti posesorii de intruder ?

Chiar ar fi deosebita o astfel de intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un C800/2007 - super motor 15 000 km si nici o problema. Numai bun de calatorii lungi prin tara si peste hotare. I-am pus de curand parbriz - am pierdut un pic alura de luptator dar am descoperit ca se poate merge fara maini bine infipte in ghidon si cu 120 km /h. Este al doilea motor si cred (sper ) ca va fi si ultimul. Nu cred ca ma poate satisface mai mult un alt motor.

Cand ne intalnim toti posesorii de intruder ?

Chiar ar fi deosebita o astfel de intalnire.

 

* chiar! ..haideti cu niste propuneri :P

eu as pune-o undeva la sfarsitul lunii iunie sau al lui iulie, intr-o zona racoroasa, sa zicem pe valea Argesului (Curtea de Arges, Horezu, ceva p-acolo, ar fi frumos), campam undeva pe langa o apa, facem o tabara sa ne tina minte enduristii din zona! :cheers:

sau alta varianta, ar fi pe langa o plaja, undeva (dar NU in statiuni!), spre Navodari (camping) sau Portita. E "challenging" sa ajungi cu Intruderul acolo, d-aia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,cauciucurile de motocicleta au toti indicii care ai au si cei de masina si inca cativa in plus.inclusiv cel de greutate. sal numai bn. daca vrei te pot ajuat cu acei indici .

Cand va veni timpul schimbarii o sa te intreb !!Merci oricum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello everyone!

 

Zilele trecute am citit mare parte a acestui thread si m-am decis sa imi fac si eu cont ca sa va cer un sfat / o parere.

 

Nu sunt dintre cei ce au un Intruder, ci dintre cei care isi doresc unul. Am facut scoala spre sfarsitul lui 2006 pe Marauder 250 si GN 250, dar de atunci nu am mai avut ocazia sa conduc vreo motocicleta. Doar am strans bani in ideea de a-mi cumpara una de noua. Initial ma gandeam sa imi iau un Intruder de 250, fiind mai ieftin si aproximativ de greutatea Marauderului pe care am facut scoala. A venit insa anul 2008 cu a sa lege europeana impotriva inmatricularii de vehicule sub euro3 si Intruderele au disparut, cu exceptia celor de-a dreptul imense (dupa parerea mea) de 1800.

 

De la inceputul anului tot verific site-ul B&S uitandu-ma dupa Intruderul de 250 cu euro3. Este probabil inutil sa spun ca lipseste cu desavarsire. De altfel lipseste si de pe site-ul oficial Suzuki. In schimb au reaparut cele de 800, ceea ce ma aduce la problema pentru care va obosesc. Cu banii stransi as putea sa imi iau, probabil spre sfarsitul lunii iulie, un M800 (si sa raman aproape pe 0 :blink: ). Eu am 1.76, cam 68 de kg si doar experienta scolii de acum 2 ani si jumatate, iar dumnealui, cu un crashbar si cu rezervorul plin, ar avea vreo 270 de kg. V-as ruga sa va dati cu parerea daca nu cumva ma aventurez la ceva ce ma depaseste. Nu as vrea sa arunc o carutza de bani pe o motocicleta pe care o voi controla cu greu sau mai rau, deloc (cel putin in perioada critica a invatzarii si obisnuintei).

 

Am citit deja in post-urile anterioare care spun ca motocicletele de 800 ar fi pentru fete incepatoare in alte tari, dar sa nu uitam ca noi traim in Romania. Daca nu ma insel, in primele zile de la cumparare voi avea de facut diverse drumuri pentru diverse hartii. Luand in considerare drumurile si circulatia din orasul meu de bastina, recte iubita Capitala, aceste "mici calatorii" mi se par al naibii de lungi si grele. Sau imi fac prea multe griji degeaba?

 

 

Va multumesc mult pentru rabdarea de a citi si oboseala de a raspunde.

Multe bucurii va doresc, alaturi de Intruderele voastre :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello everyone!

 

Zilele trecute am citit mare parte a acestui thread si m-am decis sa imi fac si eu cont ca sa va cer un sfat / o parere.

 

Nu sunt dintre cei ce au un Intruder, ci dintre cei care isi doresc unul. Am facut scoala spre sfarsitul lui 2006 pe Marauder 250 si GN 250, dar de atunci nu am mai avut ocazia sa conduc vreo motocicleta. Doar am strans bani in ideea de a-mi cumpara una de noua. Initial ma gandeam sa imi iau un Intruder de 250, fiind mai ieftin si aproximativ de greutatea Marauderului pe care am facut scoala. A venit insa anul 2008 cu a sa lege europeana impotriva inmatricularii de vehicule sub euro3 si Intruderele au disparut, cu exceptia celor de-a dreptul imense (dupa parerea mea) de 1800.

 

De la inceputul anului tot verific site-ul B&S uitandu-ma dupa Intruderul de 250 cu euro3. Este probabil inutil sa spun ca lipseste cu desavarsire. De altfel lipseste si de pe site-ul oficial Suzuki. In schimb au reaparut cele de 800, ceea ce ma aduce la problema pentru care va obosesc. Cu banii stransi as putea sa imi iau, probabil spre sfarsitul lunii iulie, un M800 (si sa raman aproape pe 0 :blink: ). Eu am 1.76, cam 68 de kg si doar experienta scolii de acum 2 ani si jumatate, iar dumnealui, cu un crashbar si cu rezervorul plin, ar avea vreo 270 de kg. V-as ruga sa va dati cu parerea daca nu cumva ma aventurez la ceva ce ma depaseste. Nu as vrea sa arunc o carutza de bani pe o motocicleta pe care o voi controla cu greu sau mai rau, deloc (cel putin in perioada critica a invatzarii si obisnuintei).

 

Am citit deja in post-urile anterioare care spun ca motocicletele de 800 ar fi pentru fete incepatoare in alte tari, dar sa nu uitam ca noi traim in Romania. Daca nu ma insel, in primele zile de la cumparare voi avea de facut diverse drumuri pentru diverse hartii. Luand in considerare drumurile si circulatia din orasul meu de bastina, recte iubita Capitala, aceste "mici calatorii" mi se par al naibii de lungi si grele. Sau imi fac prea multe griji degeaba?

 

 

Va multumesc mult pentru rabdarea de a citi si oboseala de a raspunde.

Multe bucurii va doresc, alaturi de Intruderele voastre :D

Fiind incepator cam ar fi pacat sa dai banii pe unul nou.Cauta si o sa gasesti Intrudere pe la noi putin rulate si la bani buni,incat sa-l iei acum si sa-ti ramana si de echipament.

La gebaritul tau ai arata ca dracu pe un 250 ,800-ele e tocmai bun !!

E cam grea la inceput dar te obisnuiesti,e un pic dificil sa te strecori printre masini in slalom dar asta e ,vrei strecurat ini iei moped.

 

EXEMPLE=

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...50580&st=20

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=56985

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=56760

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello everyone!

 

Zilele trecute am citit mare parte a acestui thread si m-am decis sa imi fac si eu cont ca sa va cer un sfat / o parere.

 

Nu sunt dintre cei ce au un Intruder, ci dintre cei care isi doresc unul. Am facut scoala spre sfarsitul lui 2006 pe Marauder 250 si GN 250, dar de atunci nu am mai avut ocazia sa conduc vreo motocicleta. Doar am strans bani in ideea de a-mi cumpara una de noua. Initial ma gandeam sa imi iau un Intruder de 250, fiind mai ieftin si aproximativ de greutatea Marauderului pe care am facut scoala. A venit insa anul 2008 cu a sa lege europeana impotriva inmatricularii de vehicule sub euro3 si Intruderele au disparut, cu exceptia celor de-a dreptul imense (dupa parerea mea) de 1800.

 

De la inceputul anului tot verific site-ul B&S uitandu-ma dupa Intruderul de 250 cu euro3. Este probabil inutil sa spun ca lipseste cu desavarsire. De altfel lipseste si de pe site-ul oficial Suzuki. In schimb au reaparut cele de 800, ceea ce ma aduce la problema pentru care va obosesc. Cu banii stransi as putea sa imi iau, probabil spre sfarsitul lunii iulie, un M800 (si sa raman aproape pe 0 :blink: ). Eu am 1.76, cam 68 de kg si doar experienta scolii de acum 2 ani si jumatate, iar dumnealui, cu un crashbar si cu rezervorul plin, ar avea vreo 270 de kg. V-as ruga sa va dati cu parerea daca nu cumva ma aventurez la ceva ce ma depaseste. Nu as vrea sa arunc o carutza de bani pe o motocicleta pe care o voi controla cu greu sau mai rau, deloc (cel putin in perioada critica a invatzarii si obisnuintei).

 

Am citit deja in post-urile anterioare care spun ca motocicletele de 800 ar fi pentru fete incepatoare in alte tari, dar sa nu uitam ca noi traim in Romania. Daca nu ma insel, in primele zile de la cumparare voi avea de facut diverse drumuri pentru diverse hartii. Luand in considerare drumurile si circulatia din orasul meu de bastina, recte iubita Capitala, aceste "mici calatorii" mi se par al naibii de lungi si grele. Sau imi fac prea multe griji degeaba?

 

 

Va multumesc mult pentru rabdarea de a citi si oboseala de a raspunde.

Multe bucurii va doresc, alaturi de Intruderele voastre :D

 

 

bun venit.

 

in primul rand userul cria.p(parca asa se scrie) avea de vanzare un intruder de 400.nu e mare diferenta intre 250 si 400.

 

in al doilea rand sfatul meu e sa iti iei direct de 800.diferentele sant atat de mici incat sant neglijabile.daca iti iei mai mic,de fapt MULT mai mic in cazul celor de 250/400,o sa patesti cum a patit cria:a dat destul de mult pe el si acum nu ii gaseste cumparator TOCMAI pt ca e mic.....probabil ca o sa fie putin mai greu la inceput dar intruderele sant extrem de "intelegatoare" cu incepatorii.vb din proprie experienta.eu nu mai calarisem un motor de vreo 15 ani si nu am avut probleme cu al meu(600cmc).doar ca acum imi pare rau ca nu l-am luat direct de 800....

 

 

de orice capacitate il vei lua sfatul meu e sa NU te avanti in trafic cu el din primele zile.deci umblatul dupa acte NU cu motoru'.mai ales in bucuresti.

 

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate intereseaza pe cineva,Intruder M 1800 R,K8,inmatriculat in 2009, 135 km reali,arata ca nou ,Negru,pret 9500 euro,in pret inclus si un far aditional de M 1800 N.Poate fi vizionata la Showroom Suzuki in Tg Mures,sau 0746188427 pentru detalii.Safe ride.

post-21394-1244116251_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce marime are, dar cheia de bujii e in sissy-bar-ul ala mic din spate, dai jos perna de pe suport si se deschide cu cheia de contact :P (cel putin acolo era cand ti-am vandut-o, ti-am aratat, dar ai uitat :P )

[/quote

 

 

ESTI CEL MAI TAREEEE !!!!!

:D :blink: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

useritza cria_p tocmai a reusit sa-si vanda intruderu` de 400 acum 2 ore.

l-am cumparat eu si sunt foarte incantat de jucarie !!

asa ca probabil o sa ma mai vedeti pe topicul asta daca nu e cu deranj.

 

in primul rand - pentru ca chiar nu am timp sa citesc 80 pagini...am incercat dar e very "time consuming" - vreau si eu un manual daca se poate...sau macar un link care sa functioneze.

 

multumesc anticipat. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum se poate vedea si in semnatura, am decis ca al meu vapor e frumos dar mai potrivit cu un familist serios si linistit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* yes, Viespu is right! :blink:

 

Lucky are un nou propritar, de astazi. Sper sa aiba grija de ea si ea de el, ca-i fata buna si de drum lung..., nu de aventuri :D

 

P.S. ne mai vedem noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello everyone!

 

Zilele trecute am citit mare parte a acestui thread si m-am decis sa imi fac si eu cont ca sa va cer un sfat / o parere.

 

Nu sunt dintre cei ce au un Intruder, ci dintre cei care isi doresc unul. Am facut scoala spre sfarsitul lui 2006 pe Marauder 250 si GN 250, dar de atunci nu am mai avut ocazia sa conduc vreo motocicleta. Doar am strans bani in ideea de a-mi cumpara una de noua. Initial ma gandeam sa imi iau un Intruder de 250, fiind mai ieftin si aproximativ de greutatea Marauderului pe care am facut scoala. A venit insa anul 2008 cu a sa lege europeana impotriva inmatricularii de vehicule sub euro3 si Intruderele au disparut, cu exceptia celor de-a dreptul imense (dupa parerea mea) de 1800.

 

De la inceputul anului tot verific site-ul B&S uitandu-ma dupa Intruderul de 250 cu euro3. Este probabil inutil sa spun ca lipseste cu desavarsire. De altfel lipseste si de pe site-ul oficial Suzuki. In schimb au reaparut cele de 800, ceea ce ma aduce la problema pentru care va obosesc. Cu banii stransi as putea sa imi iau, probabil spre sfarsitul lunii iulie, un M800 (si sa raman aproape pe 0 :P ). Eu am 1.76, cam 68 de kg si doar experienta scolii de acum 2 ani si jumatate, iar dumnealui, cu un crashbar si cu rezervorul plin, ar avea vreo 270 de kg. V-as ruga sa va dati cu parerea daca nu cumva ma aventurez la ceva ce ma depaseste. Nu as vrea sa arunc o carutza de bani pe o motocicleta pe care o voi controla cu greu sau mai rau, deloc (cel putin in perioada critica a invatzarii si obisnuintei).

 

Am citit deja in post-urile anterioare care spun ca motocicletele de 800 ar fi pentru fete incepatoare in alte tari, dar sa nu uitam ca noi traim in Romania. Daca nu ma insel, in primele zile de la cumparare voi avea de facut diverse drumuri pentru diverse hartii. Luand in considerare drumurile si circulatia din orasul meu de bastina, recte iubita Capitala, aceste "mici calatorii" mi se par al naibii de lungi si grele. Sau imi fac prea multe griji degeaba?

 

 

Va multumesc mult pentru rabdarea de a citi si oboseala de a raspunde.

Multe bucurii va doresc, alaturi de Intruderele voastre :rock:

 

VS800 sau chiar VS1400 sub 15.000 km si iesi mai ieftin decat cu jucarii noi de 250 ..., trebuie multa grija, nu te pune nimeni sa zbori cu ea, dar la capacitate mare cuplul te scoate din rahaturi ... plus placerea

 

second hand (ala nou e vechi in 2 ani ...), e plina Germania de Intrudere faine de vanzare, bune si cu km putini

 

inca un sfat: cu cat mai accesorizat cu atat mai bine, sunt unele cu cate 1000-2000 eur pusi pe ele (fw. ctrl., apes/drag, crashbar, coburi si suporti, furca lunga, sa, piese cromate, etc.) si le iei la pret ca de standard ... ca tot o sa vrei sa o modifici, macar putin

nu te grabi si nu te uita la diferente de pana in 500 eur, de cele mai multe ori ceva ce pare cam scump e intradevar mai bun, ... no, sunt si exceptii

 

nu te teme de ea dar nici nu ti-o lua in cap, nu te uita sa vezi reactiile publicului, ... eu am inceput direct pe VS1400 pe un drum zilnic de deal din piatra, pamant si nisip, l-am si culcat din pacate dupa 2 sezoane (frana fata, beton lucios, deconcentrare - capul in nori, no ...) in care m-a scapat din multe ... da, nu se manevreaza ca un VN800, nici ca un VN1500 dar e Intruder ... si trebuie doar sa ai grija mare la altii si la tine

 

uite unul aici de vz. la un pret de-a moaca http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=58069 , are km ceva mai multi dar merge impecabil si mai are si modificari de min. 1000 eur pe el

reff. la cat de durabil e un Intruder uite aici http://www.intruderalert.com/cafe/index.cf...;topicID=154311

 

 

 

bafta si sa vedem si noi poze cand o sa-l ai

Editat de thunderhead
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

useritza cria_p tocmai a reusit sa-si vanda intruderu` de 400 acum 2 ore.

l-am cumparat eu si sunt foarte incantat de jucarie !!

asa ca probabil o sa ma mai vedeti pe topicul asta daca nu e cu deranj.

 

in primul rand - pentru ca chiar nu am timp sa citesc 80 pagini...am incercat dar e very "time consuming" - vreau si eu un manual daca se poate...sau macar un link care sa functioneze.

 

multumesc anticipat. :P

Sa-l stapanesti sanatos !!

 

PS:sa intelegem ca userita cria_p va deveni pieton sau pasager profesionist ?? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in cazul asta, detaliile de la profil trebuie schimbate :P

(no more Lucky)

 

* bey, ce va grabiti asa?! ...ia stati mai usurel, ca nu arde :rock: ...acum va pun ABS-ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in cazul asta, detaliile de la profil trebuie schimbate :rock:

(no more Lucky)

Poate vezi ca isi ia bestia de mai sus de 1800 :rock: asa sa ne faca noua in ciuda :D

PS:atunci detaliile la profil vor fi:"sunteti LUCKY daca apucati sa ma vedeti" :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspunsurile primite.

 

Da, m-am uitat si pe anunturi de SH, dar dintre cele cu motociclete vechi de 2-3 ani, nu mai mult. Si diferentele de pret in aceste cazuri nu sunt extraordinar de mari fata de cele noi. Eu nu sunt genul care sa-mi iau o motocicleta si sa ma apuc sa mesteresc la ea ... as spori cu mult riscul de accident probabil :D Asa ca prefer sa ma ghidez dupa proverbul englezesc "sunt prea sarac sa ma imbrac ieftin". Si oricum, ce cumpar vreau sa pastrez pe o perioada suficient de indelungata.

 

Pentru inceput stiu bine ca nu trebuie sa ma aventurez aiurea. Probabil voi face plimbari pe strazile mai laturalnice ale cartierului si voi deranja saracii oameni din apartamente :moto:, iar de strecurat printre masini nici nu poate fi vorba. Nu fac asta nici cu bicicleta.

Stiam doar ca trebuie facut un drum pana la RAR si trebuie sa fie si motocicleta de fata. Sau asta este doar in cazul cumpararii la SH? Ar fi un motiv in plus de a o lua noua :D

 

Daca o sa-mi iasa pasenta cu banii vor fi si poze cu siguranta.

 

Va multumesc inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut su respect :moto:

Sant posesor unui intruder de vs 800 si am o intrbare la cei mai cunoscatori in acest domeniu, referitor la comenzi avansate unde pot gasii (eventual preturi rezonabile) si daca se potriveste rezervorul de la cel de 1400 la cel de 800.

Va multumesc :D

post-27212-1244726649_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut su respect :D

Sant posesor unui intruder de vs 800 si am o intrbare la cei mai cunoscatori in acest domeniu, referitor la comenzi avansate unde pot gasii (eventual preturi rezonabile) si daca se potriveste rezervorul de la cel de 1400 la cel de 800.

Va multumesc :moto:

Multa sanatate voua :kiss: , sper sa ne vedem cat mai curand la un pahar de vorba eu cu viroaga si tu cu suzi! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut fratilor... urmeaza sa imi achizitionez un intruder de 750... si vreau sa va intreb cat permite guma pe spate... care este dimensiunea maxima?

 

asfalt uscat!

150 maxim :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...