Sari la conținut

Vai Frate M-am Tavalit :(


RaveBoy
 Share

Postări Recomandate

:baldy: Astazi dimineata in drum spre locul de munca coboram podul grangasi pe banda 1 spre intersectia 1 Mai cu Turda si incet incet mergeam spre intersectie semaforul fiind pe rosu motoru pe liber pana mea ca incepatorii incet, am ajuns la semafor si pusesem picioarele pe asfalt cand un idiot :cheers: a venit de pe banda 2 spre banda 1 sa se incadreze pt. dreapta si m-a lovit cu coltul din fata al masini in picior pantalonul meu agatandu-se de bara lui tarandu-ma cam 1,5m - 2 m cu motor cu tot a oprit si in clipa cand m-am dezmeticit sa merg spre el a fugit ..... am ramas masca si cand am constatat avariile si mai masca :crack:( motor cumparat sambata si arata impecabil acum are carena fata sparta, carena laterala sparta, capac lateral motor spart, coada sparta, semnal spart..... mai rau cand evaluez daunele corporale ..... umar umflat incheietura dreapta si stanga umflate, genunchi drept raschetat .... no skin, picior stang umflat de la contactul cu bara lui glezna picior stang prav mana dreapta la fel ca genunchiu pana mea bine ca nu am nimic rupt ..... ma doare bazinu da la urgenta mi-a zis ca nu am nimic fisurat si ca o sa ma mai doara .......

Ajutor am primit de la 2 pietoni care m-au ajutat sa ma ridic si eu si mobra si un baiat cu masina care a oprit sa ma duca la spital dar pe care l-am refuzat nu stiu de ce .... ca dupa tot am mers dar in clipa aia ma gandeam doar la mobra si acum nu imi pare rau de mine cat de mobra ....... am reusit sa o repar chiar foarte bine cu ajutorul lui marius de la service-ul din militari care a facut o treaba super si la un pret si mai super dar tot imi pare rau .......

Beleaua mea e ca la politie mi-au zis ca nu am ce sa ii fac pt. ca el sigur nu are semne pe masina si o sa zica ca nu a fost el .... penal nu am ce sa ii fac ca nu am zile de spitalizare :cheers:

Rugamintea mea la voi e daca se poate sa imi afle si mie cineva numaru lui de telefon pentru ca sincer vreau doar banii pe reparatie nu am nevoie de nimic in plus .... din nr de inmatriculare imi amintesc

B-2?-HMN sau B-2?-HNM stiu ca pe aici mai sunt si politisti si sincer chiar as avea nevoie de ajutorul lor.

Daca omu oprea si isi cerea scuze asta e nene imi platea reparatia la motor ..... noroc si data viitoare sa nu se mai intample dar a fugit frate ..... cel mai nenorocit lucru .... puteam sa nu ma mai scol ca am dat si cu capu de bordura dar noroc cu casca ca a rezistat. AAAAAAAAAAa masina e o super nova de culoare gri .... cred ca metalizat si sigur un gri deschis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine ai un p.m de la mine. Oricum, maine de dimineata fugi mata la IML sa obtii un certificat medico-legal dupa care mergi la Udriste sa depui plangere.

 

Inca o chestie care as vrea sa fie retinuta: nu sunt politist la Circulatie (deh, diviziunea muncii), nu cunosc toate procedurile privitoare la acest tip de incidente. In cazul accidentelor rutiere, daca mai aveti nevoie de sprijin sub tip de indrumare sau poate chiar ajutor juridic in materie, luati legatura cu userul Alexchopper de pe forum (este adjunctul sefului serviciului circulatie de la un anume judet--nu va spun ca apoi se pot face presiuni de unii forumisti), cred ca este mult mai calificat decat mine in acest tip de probleme.

In cazul in care nu va raspunde imediat, va rog sa aveti rabdare-este posibil sa fie plecat in Bosnia.

 

P.S.:tu ai fost accidentat azi dimineata(capac motor spart, carene sparte, etc., ) si tot azi ai reparat-o? Hmmm, curios..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce te miri ? sunt oameni care nu suporta sa-si vada lucrurile dragi stricate si platesc oricat numai sa fie ok...poate e si cazul lui...

 

a..btw - nu vrei sa zici tu de unde e alex da te-ai uitat la profil ? :baldy: :cheers:

Editat de smokefield
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce te miri ? sunt oameni care nu suporta sa-si vada lucrurile dragi stricate si platesc oricat numai sa fie ok...poate e si cazul lui...

Si sa gasesti tu si capace de motor, si carene, si alte nimcirui sparte intr-o singura zi si sa le montezi si toti dracii de pe lume, si sa ai timp sa mergi si la politie, si la spital, si la finalul zilei moto sa fie iar intreaga...asa da operativitate.

a..btw - nu vrei sa zici tu de unde e alex da te-ai uitat la profil ? :cheers: :cheers:

Btw: Gaia e prima localitate dupa Jaristea langa Debrecen pe Tamisa? Oricum, ai dreptate. :baldy:

Dap, iar divaghez aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, daca te prezinti la politie cu un certificat de la iml pe care poate sa scrie ca ai doar o vanataie pe picior sunt obligati sa-l caute. E fuga de la locul accidentului ce a facut ala iar urmele lipsa de pe masina lui sunt irelevante daca ai fi avut prezenta de spirit sa iei niste date ale martorilor care nu trebuie decat sa depuna cate o declaratie la dosar cu ce au vazut. Ai avut-o ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

slabe sanse sa mai faci ceva, iar cu bataia mai mult te complici... poate dai in alte belele

in exact aceeasi situatie m-am aflat eu acum vreo 3 ani, ala care a fugit avea numarul ct-03-haa, am avut si martori si politia tot nu a facut nimic ca nu am reusit sa-i indoi nimic la masina cand am dat cu casca de ea... se pare ca imi trebuie o casca cu spini metalici sa ramana o urma ceva... oricum motorul are si azi urme de la accidentul ala... sfatul meu e sa treci peste si doamne fereste daca data viitoare se mai intampla la fel da-i una in masina sa-i ramana o urma cat de mica ca aia e dovada care iti salveaza banii si de motor si de spital...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am facut in aceasi zi am lasat moto la garaj si baietii de la 2 pana pe la vro 10 au terminat .... nu am cumparat carene noi ele au fost reparate cu fibra nu am avut timp sa caut semnale si capac motor el a fost sudat chituit si vopsit ...... mai imi trebuie semnale si suport numar si e gata ..... moto a fost facut in aceasi zi din alte cauze ... plangerea se afla la udristei dar mi-au spus ca nu au ce sa ii faca pt. ca sunt siguri ca el nu are semne pe masina ...... a intrat doar in piciorul meu si m-a agatat......

 

 

P.S. ma cam speriasem atunci si nu m-am gandit sa iau nr de tel de la martori :baldy:

Editat de RaveBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu sti dar repararea fara autorizatie a avariilor unui autovehicul (implicit moto), cauzate de un accident pe drumurile publice, e o infractiune.

graba strica treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce l-ai reparat,ia-ti adio de la proces sau urmarire penala,nu mai ai dovezi.Varului meu i-a taiat fata unul cu un ford,si tot nu i-a facut nimic,ala e liber si azi,desi masina era avariata destul de serios.Acu,varu' asteapta procesul si operatia de indepartare a tijei de titan din humerus si sarmele de la antebrat si cot-a avut cvadrupla fractura la mana stanga(humerus,cubitus si radius-mai pe romaneste era ca un furtun :cheers: ).Ai noroc ca respiri si ca n-ai numic rupt.Insanatosire grabnica si asfalt uscat :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.:tu ai fost accidentat azi dimineata(capac motor spart, carene sparte, etc., ) si tot azi ai reparat-o? Hmmm, curios..

Nu cred ca e curios doar ca am cumparat-o vineri si qnd am vazut cum arata sincer am zis ca vreau sa o vad mai repede intreaga pana mea am sunat si eu pe cine cunosteam si mi-a zis ca mi-o face intr-o singura zi si asa a fost ..... sa nu va ganditi ca arata impecabil ..... nu a fost vopsita complet dar norocu meu e ca e neagra si am gasit vopsea la fel astfel nu se observa diferenta ..... la capac nu se mai vede scrisu Yamaha pt. ca nu mai e :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uneori nici nu-ti poti inchipui de unde apar unii cretini (ca si cel cu Nova) pe strazi. Unul ca ala merita :crack: :cheers: :crack: :cheers: . Insanatosire cat mai rapida si nu te lasa pana nu-l gasesti. Bafta. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...