Sari la conținut

Care sunt cele mai bune manuale de reparatie si intretinere  

178 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

INVITATII PE APUCATE LA DEMONOID.COM:

 

hxn8i5mbb6frgc6zx1sih50fokrk2qlbmxh58

 

x6dqg24p290mml6aas0qzx9ww5u8pw97

 

q5s1aiawivsb38p1rnp91i68lm1lccdm9e28

 

61iu8w2sqqdur6r46ay5jbswr168ban9e

 

m42qhthozd9v2s7yvtpksrr2h18azg28h2ia3z2kd

 

manuale diverse de motorete pe demonoid:

http://www.demonoid.com/files/details/1111811/1096530/

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un manual pt o aprilia rs 125 replica din 2003?:-??stie careva unde pot gasi?multumesc anticipat

_______________________________________________________________________________________

 

...era unu cazut in urma unui grup de satanisti d-astia pe la P-ta Constitutiei acu fo 2 sapt, da' nu m-am aplecat sa-l iau.

 

poate mai repede 1 dijital gasesti si o imprimanta...

 

:) :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe link-ul postat de barna dar nu am gasit manual pentru motorul meu (Honda xr 125 din 2005) :).

Motocicleta are 140 in bord,dar in treapta a 5-a(cea mai mare) merge doar 100 . Banuiesc ca are un limitator pe undeva si as dori sa il scot. Un manual de reparatie ar fi bine venit, un mecanic priceput ar fi si mai bine.

 

O intrebare :moto: de unde cumpar un cric central pentru motocicleta? astept sugestii :moto: multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe link-ul postat de barna dar nu am gasit manual pentru motorul meu (Honda xr 125 din 2005) :).

Motocicleta are 140 in bord,dar in treapta a 5-a(cea mai mare) merge doar 100 . Banuiesc ca are un limitator pe undeva si as dori sa il scot. Un manual de reparatie ar fi bine venit, un mecanic priceput ar fi si mai bine.

 

O intrebare :moto: de unde cumpar un cric central pentru motocicleta? astept sugestii :moto: multumesc anticipat

Sal.

Din pacate nu o sa gasesti pe net,la modelul Honda XR125 din 2005 manualul de reparatii.Te pot ajuta cu manualul de reparatie din poza la un pret ok (100 ron) si in 5 zile ajunge la SM.

Bafta

Barna

post-14165-1209450060_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms barna dar vad k asta e pt cbr125 , orikum nu e ceva important vroiam doar sa il am la indemana :). Daca ai cumva o idee semnalizatoare mici(estetice si bune) de unde as putea sa achizitionez, k am cumparat 2 perechi(fata-spate) dar filetul nu este bine prins in mecanism si tot iese afara asa ca a trebuit sa il lipesc. Acuma astept sa vad daca e ok cu lipici sau nu... Sugestii daca ai putea sa imi dai te rog... Ms anticipat :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ne intilnim maine si il iei...

daca nu il dau la dan(riot) si il iei de la el de la magazin,da....eu il am inca de cind l-ai cerut prima data....

incerc sa ma intilnesc azi cu dan sa-i dau un sidiul cu toate manualele moto pe care le am si de acum inainte o sa le gasiti la mgazinul lui pe 13 decembrie ok?

asfalt.....

 

le duceam si la my moto da am inteles ca sint undeva prin balea,poate luni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Sunt nou in motoare si habar nu am , dar socru meu are o jawa 125 in buna stare dar are nr vechi si as vrea sa o iau so refac si as vrea sa o modific ,pot sa o modific si apoi sa ma duc sai pun nr noi sau e mai simplu sa o las asa sa o omologhez si apoi sa o modific (sau ai voie sa modifici la ia cum vrei ) habar nu am .

Pls ajutati-ma

P.S sa nu ride-ti de mine :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot cautat manual de reparati pemtru Honda 900 RR Fieblade SC28 an 1995 si nu am gasit ... pls HELP

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un manual pentru Hona 900RR fireblade SC 28 an 1994 daca poate careva sa ma ajute as fi recunoscator.Mersi fain si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna eu am un scooter piaggio x9 de 180cc din 2002 si as avea nevoie de un manual pe engleza sau italiana daca nu se gaseste in limba romana.ma poate ajuta cineva cu un manual sau unde as putea sa gasesc unul ca de 2 zile caut pe net si nimik.

id mess: candea_cipri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot cautat manual de reparati pemtru Honda 900 RR Fieblade SC28 an 1995 si nu am gasit ... pls HELP

 

Asfalt uscat

 

 

maestre...daca te ajuta cu ceva sc33...da un pm la baiatu...adica rr din 96-98...95 nu am...imi pare rau!

si pt restul posesorilor de 900 rr 919 sc 33, am cautat 5 ore...dupa 5 ore am gasit ceva!cine e interesat,

sa ma contacteze!le voi pune si pe site-uri, dar un pic mai incolo...

Asfalt Uscat!

 

 

Numai Bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manual de reparatii pentru YAMAHA XT 250 , model 1980-1990.

Caut de cateva luni pe net si nu gasesc numai de cumparat. As cumpara dar nu se poate de aici.

Este bun in orice limba.

Sunt cu motorul desfacut.

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cine un manual pt hoinar?:lol:)

nu glumesc!!! daca are cineva timp si il are sa ma anunte va rog frumos

 

Am eu unul, pe undeva prin garaj, in Baia Mare. Fa`mi un buzz pe messenger (baubaumanjr) sa discutam problema :lol: . Plata :lol: la fata locului :lol: .

 

Toate bune!

Editat de Baubauman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Care stie de unde pot downloada un manual de service pentru Suzuki GS 500 F (2007) ?

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...