Sari la conținut

accident la Tineretului


un8r3aka8l3
 Share

Postări Recomandate

Sorry...nu m-a lasat politia sa opresc si dupa intersectie nu am mai avut unde. Era un scuter alb cu topcase si o masina break ( nu am apucat sa vad marca).

Insa pe vremea asta chiar nu cred ca se mai merita sa facem pe eroii nici macar cu scuterul, daca nu o cere/ impune job-ul nu vad rostul pentru care sa mai plimbam cele 2 rotzi.

Sunt temperaturi sub 0, dupa ora 17:00 mazga incepe sa prinda consistenta......oricare ar fi cauzele accidentului sper sa nu fie ceva grav.

Sanatate si recuperare usoara pentru indraznetul de la ghinon !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge bre, pentru ca singur nu merge de obicei iar eu nu il conduc pe vremea asta poa sa faca el ce vrea. Daca este cuminte, insa in mai il duc in Franta pe Cheile Nerei. Ne-au invitat francezii de la Amical din nou. Mai mult in privat ca stricam topicul. Cat despre accident sanatate omului care era calare, sper sa fie cat de cat bine, mai ales acum inainte de sarbatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta la -5 grade erau vre-o 2 baieti cu motociclete pe langa cotroceni si le coxau destul de bine mult prea frig ptr a face asa ceva. Eu nu ies niciodata cu motocicleta sub 22-25 de grade ptr simplul fapt ca nu vreau sa imi bat joc de mine! Macar daca ies, vreau sa fie o experienta placuta, nu chinuiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta la -5 grade erau vre-o 2 baieti cu motociclete pe langa cotroceni si le coxau destul de bine mult prea frig ptr a face asa ceva. Eu nu ies niciodata cu motocicleta sub 22-25 de grade ptr simplul fapt ca nu vreau sa imi bat joc de mine! Macar daca ies, vreau sa fie o experienta placuta, nu chinuiala.

 

 

Atunci inseamna ca ai nevoie de BMW ! Nu de alta, dar poti sa motociclesti foarte frumos cand ai chef ...chiar si la 5 grd si fara bataie de joc...pe bune :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta la -5 grade erau vre-o 2 baieti cu motociclete pe langa cotroceni si le coxau destul de bine mult prea frig ptr a face asa ceva. Eu nu ies niciodata cu motocicleta sub 22-25 de grade ptr simplul fapt ca nu vreau sa imi bat joc de mine! Macar daca ies, vreau sa fie o experienta placuta, nu chinuiala.

Observ ca usor-usor limita creste spre 30 de grade. O fi de la incalzirea globala?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta la -5 grade erau vre-o 2 baieti cu motociclete pe langa cotroceni si le coxau destul de bine mult prea frig ptr a face asa ceva. Eu nu ies niciodata cu motocicleta sub 22-25 de grade ptr simplul fapt ca nu vreau sa imi bat joc de mine! Macar daca ies, vreau sa fie o experienta placuta, nu chinuiala.

22-25 de grade F vrei se spui! :rolleyes: Tre sa emigrezi frate daca nu iesi nici la 22-25 grade Celsius ! Ai probleme cu motorul, se incalzeste greu? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe genul asta de vreme te duci sanie si cu 4 roti ,dar cu un scuter sau motor cu o pata de contact de 10-15 cm patrati ,nici nu vreau sa ma gandesc.

am auzit....livra piese pt. un sevice gsm...din cate stiu de la patronul service-uli care astepta piesele,a ajuns la operatie(nu stiu cat de viabila este informatia)...

 

cat despre mersul pe vremea asta .....pe mine nu ma opreste nimic.... o fac pe pielea mea....acum 10 zile nu era pic de gheatza in tot bucuresti-ul..dar aparentele insala si dupa un con de umbra,dupa o balta inainte de curbele de la fantani (unirii) inafara ca ma astepta o bezna de iti bagai degetele in ochii toata strada era acoperita cu gheatza....eu ''racer'' stiind ca am cauciucuri noi,vazand balta am accelerat si am inclinat moto sa pun genunchiul jos....si fix in curba surpriza cristalina si nu am mai luat curba cu genunchiul jos ci cu umarul.......un nene bodypaznic dupa ce imi cere o tigara isi exprima gratitudine'' vezi ca s-a spart o teava de la fantani si e ghetza''' =))=))) '''E NA,SERIOS??? ''

in fatza la casa popoului in parcare tocmai negociau 2 un accident probabil tot de acolo...la 10 min apar inca 2 masini in aceeasi situatie....a2-a zi locul era inchis.....

 

azi a fost frumos dar nu am putut sa ies maine daca e lafel nu ma mai opreste nimic..

 

nu am editat postul asa ca greselile gramaticale pot fii corectate spre deliciul profesoarelor de limba romana dupa forum....

Editat de johny2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...