Sari la conținut

primul meu streetfighter


adrenalin
 Share

Postări Recomandate

nu am mai scris aici de vreo 4 ani, de cand aveam v-max... acum mi-am dorit sa imi fac ceva diferit de orice am avut pana acum, fara a avea insa vreo asteptare deosebita, de frica sa nu fiu dezamagit. in final, sunt multumit de ce a iesit si asteptam primavara:). asfalt uscat!

ps: multumesc inca o data "meseriasului" care mi-a suportat capriciile, desi, putine sanse ca el sa intre pe forum...

post-8867-1293776737_thumb.jpg

post-8867-1293776759_thumb.jpg

post-8867-1293776789_thumb.jpg

post-8867-1293776812_thumb.jpg

post-8867-1293776832_thumb.jpg

post-8867-1293776861_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna am considerat Blade-ul SC33 o platforma excelenta pentru SF. Am avut si eu doua, din care

, dupa care l-am vandut, dar nu cred ca ma voi opri aici.

Motorul este o bijuterie, felicitari mesterului, in special pentru modul in care a rezolvat coditza. Mi se pare punctul nevralgic la modificarea Blade-ului, dpdv estetic. Foarte frumos, sa il stapanesti sanatos.

P.S. Ar fi mers un turbo, nu? :D

P.P.S.: Sa stii ca merge si un radiator un pic mai mic, nu se supraincalzeste. Am probat, se vede in clip, nu vorbesc din cap. Si cred eu ca daca pui unul mai mic, face cadrul sa para chiar si mai masiv, privit din fatza (ceea ce in capul meu e de bine...)

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai scris aici de vreo 4 ani, de cand aveam v-max... acum mi-am dorit sa imi fac ceva diferit de orice am avut pana acum, fara a avea insa vreo asteptare deosebita, de frica sa nu fiu dezamagit. in final, sunt multumit de ce a iesit si asteptam primavara:). asfalt uscat!

ps: multumesc inca o data "meseriasului" care mi-a suportat capriciile, desi, putine sanse ca el sa intre pe forum...

:D Fain motor, cum de te-ai plictisit de el? Frumoasa si bestia noua, sa o stapanesti sanatos. Seamana cu un street triple putin din fata, din cauza farurilor.

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai scris aici de vreo 4 ani, de cand aveam v-max... acum mi-am dorit sa imi fac ceva diferit de orice am avut pana acum, fara a avea insa vreo asteptare deosebita, de frica sa nu fiu dezamagit. in final, sunt multumit de ce a iesit si asteptam primavara:). asfalt uscat!

ps: multumesc inca o data "meseriasului" care mi-a suportat capriciile, desi, putine sanse ca el sa intre pe forum...

 

 

super mobra ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va suparati daca imi spun si eu parerea? Sper sa nu! Apreciez munca depusa, banii investiti si cel mai important, pasiunea ta care te-a determinat sa iti modifici motocicleta astfel. Dar mie personal nu imi place cum a iesit :D In general nu imi plac motocicletele facute street fighter, probabil de aceea nu ma atrage nici asta a ta. Nu imi place nici negrul mat, nici codita (sau ma rog, ce a mai ramas din ea), nici cauciucurile unul de un fel si celalalt altfel, nici farurile, etc. Nu spun ca motocicleta e urata, ci spun doar ca mie nu imi place. Eu vad o astfel de transformare mai mult un downgrade, o stricare a ceea ce a fost odata frumosul fireblade.

Singura motocicleta asemanatora unui SF (desi ea vine cu denumirea de naked) care imi place mie la nebunie, este Z750 sau Z1000 de la Kawasaki (nu astea ultimele, ci modelele anterioare).

 

Binenteles, parerea mea nu conteaza prea mult, doar am zis sa o spun si eu, ca deaia e forum. Cel mai important e sa iti placa tie ceea ce a iesit si sa te simti bine pe/cu ea. Hai cu primavara cat mai repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca a dat detalii pe topicul Streetfighteristilor cum le-a facut. Daca te intereseaza suruburi, se gasesc pe e-bay si costa de la 40 de euro in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca a dat detalii pe topicul Streetfighteristilor cum le-a facut. Daca te intereseaza suruburi, se gasesc pe e-bay si costa de la 40 de euro in sus.

 

pe ebay am vazut dar nu kit exact pentru 900 rr. el are exact kitul pt 900 si de aceea am intrebat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos in total. Sunt detalii la care s-a avut grija, la altele nu.

Furtun de frana pe spate din cauciuc - pe fata ai metalice.

Etrierii puteau sa ia un powder coating negru mat. Pompa de frana spate la fel, se putea si acolo face ceva.

Aripa fata pare sa fie taiata putin neglijent si conturul nu e continuu la partea anterioara... sper sa nu fie asa si sa fie vreo iluzie optica in poza.

Saua originala parca nu se mai potriveste pe actualul design. Privita din fata si lateral arata ciudat rau.

Dupa gustul meu codita e prea scurta.

Aripa spate prea lunga si negru lucios sau cel putin asa arata in poza si lipseste un surub de prindere pe stanga.

Rezervorul parca are o galma pe stanga si parca la conturul posterior nu e cum trebuie. A fost cumva lovit si indreptat?

Crash pads desi sunt utile nu cred ca au ce cauta in acest design.

Semnalele sunt naspa.

Pe fata ar merge tot o guma SC.

Plasticul alb al vasului de expansiune nu da bine deloc in tot ansamblul negru...

Suruburile care fixeaza cadrul superior sub rezervor parca au acum si niste capace sau saibe... par niste ciudatenii, nu-mi dau seama exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un motor de 2000 de euro, care nu a fost facut dintr-un motor busit sau luat pe bucati. sunt convins ca si la un proiect serios care ar fi inghitit poate de 3 ori suma de mai sus ar fi fost gusturi impresionate negativ. esti in domeniu si stii mai bine decat mine asta... bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...