Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2011


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

MT10 rosu, cea mai "tare" motoreta. :P

Saru-mana :bigstar: !

 

...rade ciob de oala sparta

 

Am sa pun cateva poze si eu cand am sa le descarc, nu sunt deosebite cu nimic fata de cele puse deja, din contra, cu cateva exceptii care din motive personale sunt deosebite.

 

Pana atunci am sa zugravesc in cuvinte ce nu se poate in poze, parerile mele.

 

Desi nu am putut veni de vineri am venit de sambata pana duminica, si imi pare bine, fiindca m-am reintalnit cu mai vechi si mai noi prieteni, si am intalnit lume noua si cu unii am avut acelasi ritm.

 

Ce mi-a placut:

- cine a desenat sagetile pe drum a facut treaba foarte buna(Lolo?). Efort mic, impact mare.

- drumul pana la locatie, locatia 95%, un copac ii lipseste, nu trebuiau 2, doar unul mare, sa ne adunam toti la umbra lui.

- ca a venit multa lume, multe motoare

- atmosfera in general

- motociclisti depanator-entuziasti

- fara fite(1-2 acolo dar se neglijeaza)

- cantecele din suflet ale lui Charlie

 

Ce putea sa fie mai bine

- in unele aspecte, a fost ca un picnic de mai multi motociclisti, fiecare 2-3 cu gratarelul lor, cu povestea lor, mai greu cu interactionatul oamenilor noi si necunoscuti. Am fost multi si era normala o segmentare in 3-4-5 grupuri dar mi s-a parut o faramitare mai mare. Asta s-a vazut si la plecare, destul de multi au urcat in sa, 2 claxoane si o mana ridicata si gata, putini s-au despartit in mod personal cu o strangere de mana de toti pe care i-au cunoscut pe acolo. Dati-mi in cap dar dupa ce impart locul, aerul, sticla si cantecul cu cineva, nu pot urca in sa si sa plec cu 2 clacsoane.

 

- Cei care au venit de vineri trebuiau sa puna primul foc mai in mijloc, asa s-ar fi ajuns la o oarecare "rotunjire" a taberei, cred eu. Asta nu ar fi rezolvat totul, ca apoi s-a vazut ca ne-a chemat Aleko la focul comun si tot nu am fost peste 50% acolo.

- Dupa stiinta mea nu a suflat nimeni o vorba despre "hai sa vorbim despre intalnirea din 2012 sa nu ne mai dam cu votul in cap pe net", asa ca putem sa o luam de la capat.

:agree:

Recunosc spasit ca si plecarea noastra(eu si copilotul, adica sotzia) a fost expeditiva precum descrii matale aici, dar am procedat asa vazand ca cei cu vechime asa fac :what: . Dar cred si sper ca nu a plecat nimeni suparat sau dezamagit de acolo!

In restul aspectelor sunt total de acord cu cele scrise! Cu respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 602
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1. Foarte frumoasă întâlnirea, felicitări celor care au reuÂşit să ajungă, în special celor comuniÂşti, nu maÂşiniÂştilor sau jafoneziÂştilor. Ciro cu BMW nu se pune sau Pedro cu scuterul.   :bounce:

 

Dar mihai_prd nu a venit? Ca eu nu l-am vazut pe acolo. Mare iubitor de comuniste...

 

A fost frumoasa intrunirea iar locatia superba. Eu am fost de doua ori, odata cu mobra si odata cu masina ca sa-mi iau mobra in portbagaj ca s-a stricat.

BăiețaÂş, tu vezi-ți de Bmw-urile tale Âşi de Renault-urile pe care le biÂşnițăreÂşti...sau poate că Âşi ăsta e un mod de a îți cumpăra Âşervețele umede să te Âştergi de maro la gură.

 

 

MeÂştere, sătămâna trecută am fost diagnosticat cu discopatie lombară cu tasare de vertebre la L4-L5, adică mă cam piÂş pe mine de durere (Âşi pe clevetitori) când fac anumite miÂşcări. Mai pe scurt, meÂştere, mi s-a spus să cam spun pas motocicletei. ÂŞi deÂşi aveam posibilitatea să vin cu Loganu sau în ăl mai rău caz cu Vulkanul, Âşi nu cu Bmw-ul ursuleț de cocalar, am preferat să plec spre întrunire cu Nipra, cu o Âşa de cauciuc destul de rigidă, care "face" tare bine spatelui. ÂŞi să vezi ce s-au distrat cocalari de teapa ta când mă vedeau pe DN2 conducând ataÂşul cu ambele picioare pe partea stângă, că dacă stăteam normal, repet, pt. aborigeni ca tine, rămâneam un pic înțepenit, cu o durere acută Âşi persistentă care mergea de la buca dreaptă până la talpa piciorului. Din păcate, o...ceva, nu Âştiu cum să îi spun, neÂşansă, a făcut ca siguranța de la cardan să fie forfecată, iar cupla să ajungă cum e în poză, aÂşa că destinația a fost imposibil de ajuns. ÂŞi deÂşi aveam un ataÂş de scule, că rădea Păunescu de mine că mi-am luat Âşi letcon la mine, nu am avut o cuplă de rezervă, să fie învățătură de minte. Voință a fost, putirință ba. Hai gata, că v-am plictisit.

 

Copy%2Bof%2B100_5118.jpg

 

Copy%2Bof%2B100_5120.jpg

 

 

 

 

 

Ce putea sa fie mai bine

- in unele aspecte, a fost ca un picnic de mai multi motociclisti, fiecare 2-3 cu gratarelul lor, cu povestea lor, mai greu cu interactionatul oamenilor noi si necunoscuti. Am fost multi si era normala o segmentare in 3-4-5 grupuri dar mi s-a parut o faramitare mai mare. Asta s-a vazut si la plecare, destul de multi au urcat in sa, 2 claxoane si o mana ridicata si gata, putini s-au despartit in mod personal cu o strangere de mana de toti pe care i-au cunoscut pe acolo. Dati-mi in cap dar dupa ce impart locul, aerul, sticla si cantecul cu cineva, nu pot urca in sa si sa plec cu 2 clacsoane.

 

- Cei care au venit de vineri trebuiau sa puna primul foc mai in mijloc, asa s-ar fi ajuns la o oarecare "rotunjire" a taberei, cred eu. Asta nu ar fi rezolvat totul, ca apoi s-a vazut ca ne-a chemat Aleko la focul comun si tot nu am fost peste 50% acolo.

- Dupa stiinta mea nu a suflat nimeni o vorba despre "hai sa vorbim despre intalnirea din 2012 sa nu ne mai dam cu votul in cap pe net", asa ca putem sa o luam de la capat.

 

ÂŞi din poze pare că grupul nu a fost unit, Aleko nu Âşi-a făcut bine treaba de entertainer. Las că cică se revanÂşează Âşi mai face o întrunire scurtă în toamnă.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...rade ciob de oala sparta

 

Am sa pun cateva poze si eu cand am sa le descarc, nu sunt deosebite cu nimic fata de cele puse deja, din contra, cu cateva exceptii care din motive personale sunt deosebite.

 

Pana atunci am sa zugravesc in cuvinte ce nu se poate in poze, parerile mele.

 

Desi nu am putut veni de vineri am venit de sambata pana duminica, si imi pare bine, fiindca m-am reintalnit cu mai vechi si mai noi prieteni, si am intalnit lume noua si cu unii am avut acelasi ritm.

 

Ce mi-a placut:

- cine a desenat sagetile pe drum a facut treaba foarte buna(Lolo?). Efort mic, impact mare.

- drumul pana la locatie, locatia 95%, un copac ii lipseste, nu trebuiau 2, doar unul mare, sa ne adunam toti la umbra lui.

- ca a venit multa lume, multe motoare

- atmosfera in general

- motociclisti depanator-entuziasti

- fara fite(1-2 acolo dar se neglijeaza)

- cantecele din suflet ale lui Charlie

 

Ce putea sa fie mai bine

- in unele aspecte, a fost ca un picnic de mai multi motociclisti, fiecare 2-3 cu gratarelul lor, cu povestea lor, mai greu cu interactionatul oamenilor noi si necunoscuti. Am fost multi si era normala o segmentare in 3-4-5 grupuri dar mi s-a parut o faramitare mai mare. Asta s-a vazut si la plecare, destul de multi au urcat in sa, 2 claxoane si o mana ridicata si gata, putini s-au despartit in mod personal cu o strangere de mana de toti pe care i-au cunoscut pe acolo. Dati-mi in cap dar dupa ce impart locul, aerul, sticla si cantecul cu cineva, nu pot urca in sa si sa plec cu 2 clacsoane.

 

- Cei care au venit de vineri trebuiau sa puna primul foc mai in mijloc, asa s-ar fi ajuns la o oarecare "rotunjire" a taberei, cred eu. Asta nu ar fi rezolvat totul, ca apoi s-a vazut ca ne-a chemat Aleko la focul comun si tot nu am fost peste 50% acolo.

- Dupa stiinta mea nu a suflat nimeni o vorba despre "hai sa vorbim despre intalnirea din 2012 sa nu ne mai dam cu votul in cap pe net", asa ca putem sa o luam de la capat.

 

 

"Vinovat" de caricaturile de pe asfalt.

Despre un singur foc de tabara nici nu s-a putut pune problema deoarece , in momentul sosirii mele la locatie, am am mers si am intrebat "bastinasii" care mi-au spus ca locul respectiv este, de fapt, o faneata privata (nu am vrut sa se iste nici un fel de probleme - cum am inteles ca s-a intamplat la 7 scari). Singurul loc cu copaci din zona era deja ocupat inca de marti de cateva familii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

BăiețaÂş, tu vezi-ți de Bmw-urile tale Âşi de Renault-urile pe care le biÂşnițăreÂşti...sau poate că Âşi ăsta e un mod de a îți cumpăra Âşervețele umede să te Âştergi de maro la gură.

 

Mda, pana acum spuneai ca vand gps-uri acum spui ca bisnitaresc Bmw-uri si Renault-uri. Dar poate fi un sambure de adevar in ce spui avand in vedere ca am detinut doua Renault-uri si un BMW cu ceva ani in urma.

 

Mai pe scurt, meÂştere, mi s-a spus să cam spun pas motocicletei.

 

Oricum nu era de tine domeniul asta, asa ca nu este nici o pierdere pentru societate. Curios ca ai facut discopatie lombara, la Otopeni acolo unde lucrezi tu (parca dispecer) va pune sa ridicati greutati?

 

PS: Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviule, nu trebuie frate să răspunzi la niÂşte telefoane pimite de la regățeni? Ăi-ai cerut cumva scuze pentru acuzele alea nefondate sau vb cu lăbarul..aa, scuze, am vrut să spun Lazăr alias corleone să îți împrumute Âşi ție niÂşte Âşervețele umede. Hai că am chef de ceartă, unde-s oamenii ăia mulți în numele cărora ai votat Clujul de spuneai că la întrunire vin 50 de clujeni?  Dacă unii dintre bucureÂşteni nu erau niÂşte laÂşi Âşi aveau curajul să mă susțină public (Âşi nu doar la câte o bere) când am spus că deocamdată întrunire la Cluj e un deziderat Âşi stabileam de la început județele convenabile tuturor (aÂşa cum am mai spus, sunt 5 județe pretabile, SB, BV, CV, BZ, VN) poate nu stăteam să ne coim Âşi să vedem cu 2 săptămâni înainte că s-a schimbat schimbarea. 

 

Am explicat mai sus de ce nu am ajuns, nu mă disculp mai mult, am plecat spre, nu am ajuns. Punct.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Silviule, nu trebuie frate să răspunzi la niÂşte telefoane pimite de la regățeni? Ăi-ai cerut cumva scuze pentru acuzele alea nefondate sau vb cu lăbarul..aa, scuze, am vrut să spun Lazăr alias corleone să îți împrumute Âşi ție niÂşte Âşervețele umede. Hai că am chef de ceartă, unde-s oamenii ăia mulți în numele cărora ai votat Clujul de spuneai că la întrunire vin 50 de clujeni? Dacă unii dintre bucureÂşteni nu erau niÂşte laÂşi Âşi aveau curajul să mă susțină public (Âşi nu doar la câte o bere) când am spus că deocamdată întrunire la Cluj e un deziderat Âşi stabileam de la început județele convenabile tuturor (aÂşa cum am mai spus, sunt 5 județe pretabile, SB, BV, CV, BZ, VN) poate nu stăteam să ne coim Âşi să vedem cu 2 săptămâni înainte că s-a schimbat schimbarea.

 

Am explicat mai sus de ce nu am ajuns, nu mă disculp mai mult, am plecat spre, nu am ajuns. Punct.

 

Ca de obicei nu ratezi niciodata sa-ti etalezi cunostintele acumulate in cele doua facultati PE care le-ai facut :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca a-ti ajuns la ora 9-9:30 nu au fost probleme cu furtuna ceva?,ca la noi in prahova a rupt locul.noroc ca ajunserem acasa si eu si baba mea!Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Charlie, I don't see any pics of your bike, and you know the rule, no pics - it never happened... :))))))))

 

OK, OK, I'll take my word back :P

 

man, there's a few. Other people make better records than me ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata si eu. Eu unul, ii multumesc lui Lolo, ptr efortul depus in a gasi locatia.

Ma-m bucurat foarte mult ca mi-am vazut prieteni pe care nu-i mai vazusem chiar si de 2 sau 3 ani.Foarte bine ma-m distrat si simtit si dupa ce ca eram eu negru ma prins soarele si ma perpelit si mai tare.Una peste alta a fost ceva reusit.

post-39145-0-73149100-1311131341_thumb.jpg

post-39145-0-35476900-1311131351_thumb.jpg

post-39145-0-88609200-1311131361_thumb.jpg

post-39145-0-31538900-1311131387_thumb.jpg

post-39145-0-31433800-1311131397_thumb.jpg

post-39145-0-39420300-1311131413_thumb.jpg

post-39145-0-81592600-1311131424_thumb.jpg

post-39145-0-54253600-1311131439_thumb.jpg

post-39145-0-92984100-1311131452_thumb.jpg

post-39145-0-50418200-1311131462_thumb.jpg

post-39145-0-93526700-1311131475_thumb.jpg

post-39145-0-02185100-1311131489_thumb.jpg

post-39145-0-87406700-1311131499_thumb.jpg

post-39145-0-70576400-1311131522_thumb.jpg

post-39145-0-18560800-1311131537_thumb.jpg

post-39145-0-55820600-1311131549_thumb.jpg

post-39145-0-74134800-1311131562_thumb.jpg

post-39145-0-61402600-1311131581_thumb.jpg

post-39145-0-28745400-1311131592_thumb.jpg

post-39145-0-05474600-1311131602_thumb.jpg

post-39145-0-43029600-1311131616_thumb.jpg

post-39145-0-20288300-1311131633_thumb.jpg

post-39145-0-31380200-1311131649_thumb.jpg

post-39145-0-05638800-1311131661_thumb.jpg

post-39145-0-05145900-1311131674_thumb.jpg

post-39145-0-75328000-1311131685_thumb.jpg

post-39145-0-93461000-1311131698_thumb.jpg

post-39145-0-76471600-1311131710_thumb.jpg

post-39145-0-57578500-1311131722_thumb.jpg

post-39145-0-12529200-1311131734_thumb.jpg

post-39145-0-56050700-1311131746_thumb.jpg

post-39145-0-23415900-1311131757_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Not true, post here some more, not everybody can see them on fb! ;)

 

 

pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzz... :D

 

Anybody can click on that link and see them, it's a public album (doesn't require a FB account).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ați avut parte de vreme buuună.... foarte bine, mă bucur!

A fost frumos.... felicitări!

 

 

Toata stima pentru tovarasii organizatori care au insistat sa se faca aceasta intrunire

 

din pacate doar 30 de comuniste la 20 mil loc. putin, foarte putin.

 

cat despre uneala, sau uniune, sau cum vreti sa o numiti se pare ca a cam lipsit.

ar fi mers macar o comvocare tovaraseasca sa sa cunoasca si tovarasii intre ei, macar cu japca daca unii dintre ei nu au vrut sa se tina.

 

concluzia; putin este mai mult decat nimic asa ca lo anu' o sa fie mai corespunzatoare cu siguranta.

 

ps. a vazut cineva vreun iupiter?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!O intrunire ciudata,intr-un loc frumusel,cam izolat.Aleko si Lolo sunt de lauda.Prea multe cantece si vorbe frumoase despre comunisti,despre care eu zic ca au fost cei mai mari criminali ai Romaniei.Detin un Simsonas,asa cum altul detine un Zundapp.Nu iubesc comunistii,si nu ar trebui ca ala cu Zundapp-ul sa iubeasca nazistii.Simsonul nu a fost facut de comunisti,ci de oameni normali,asupriti de comunisti.Am vazut multe,dar nenorociti ca vechii comunisti romani inca nu am intalnit.De aceea cred ca ar trebui explicat bine cine au fost comunistii Romaniei ,altfel incepem sa credem ca vorbim despre niste nevinovati,care trebuie adusi inapoi.Nici denumirea de motociclete comuniste nu mi se pare corecta.Se lasa impresia ca sistemul comunist a produs utilaje ce au trecut proba timpului.Nu e asa!Aceste utilaje au fost produse de oameni care injurau,in fiecare zi,sistemul.Ei stiau ca totul se baza pe crime,amenintari,violuri,arestari,pile,relatii,dat in primire,etc...Chiar cred cu tarie ca cel mai prost sistem de pe pamant e fostul parsiv comunism romanesc.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt multe posturi in care se discuta despre proasta organizare,prea multe focuri de tabara,despre grupurile care sau format ,etc. e prima intrunire la care am participat.. mi-a placut enorm.oamenii de calitate au facut sa para ca sunt de'al case'i, totul a parut o mare familie... nu conteaza focurile de tabara, sau lipsa umbrei, n'ai cum sa'i multumesti pe toti.....a fost superb tot.

 

P.S,,, as fi regretat daca lipseam. de ja astept urmatoarea ieseala... data viitoare... maxim..... .:bounce: respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!O intrunire ciudata,intr-un loc frumusel,cam izolat.Aleko si Lolo sunt de lauda.Prea multe cantece si vorbe frumoase despre comunisti,despre care eu zic ca au fost cei mai mari criminali ai Romaniei.Detin un Simsonas,asa cum altul detine un Zundapp.Nu iubesc comunistii,si nu ar trebui ca ala cu Zundapp-ul sa iubeasca nazistii.Simsonul nu a fost facut de comunisti,ci de oameni normali,asupriti de comunisti.Am vazut multe,dar nenorociti ca vechii comunisti romani inca nu am intalnit.De aceea cred ca ar trebui explicat bine cine au fost comunistii Romaniei ,altfel incepem sa credem ca vorbim despre niste nevinovati,care trebuie adusi inapoi.Nici denumirea de motociclete comuniste nu mi se pare corecta.Se lasa impresia ca sistemul comunist a produs utilaje ce au trecut proba timpului.Nu e asa!Aceste utilaje au fost produse de oameni care injurau,in fiecare zi,sistemul.Ei stiau ca totul se baza pe crime,amenintari,violuri,arestari,pile,relatii,dat in primire,etc...Chiar cred cu tarie ca cel mai prost sistem de pe pamant e fostul parsiv comunism romanesc.Numai bine!

 

 

nu vreau sa par comunist pt ca nu sunt insa...

 

care societate capitalista nu a decimat si asuprit milioane de oameni?

 

olandeza?

spaniola?

franceza?

portugheza?

ENGLEZA?

americana?

etc, etc, etc,

 

nu cumva in societatea noastra capitalista oamenii sunt omorati pe trecere si apoi sfidati?

nu cumva acum se fura miliarde de euro din banii nostri si se scapa nevinovat?

nu a vazut nimeni pana acum oameni care au platit ultimul lor banut imprumutat pe o casa si li sa dat clanta.

mai dau exemple?

 

si nu comunistii sau capitalistii au facut rau ci iubirea de bani

 

dupa parerea mea comunismul a fost bun pentru oameni simpli.

 

sunt sigur ca acum un absolvent de liceu si praspat casatorit are posibilitatea materiala sa intemeieze o familie si sa achizitioneze o locuinta

apropos, charlot glumea in modern times.

salut.

Editat de planeta v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...