Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2011


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 602
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai daca e vremea k acum.....+ enspe litre bere, tuica, vin sau pipi de rechin cine mai doarme in cort :lol: eu unu il car si pe al meu de 4 karate dar nu garantez ca o sa dorm in el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mă enervează e că nu mi-am reparat Âşi pregătit încă aripa originală :P. Mă jenează aia de Mobră cum nu-ți poți închipui. N-o poÂştim nițel pe-a ta?

 

Subsemnatul Âşi pasagera Ancuța pleacă sâmbătă dimineața din BucureÂşti. Sperăm să prindem din urmă grupul ăl' mare de MZ-uri Âşi Izh-uri japoneze care fac săgeata albastră din PloieÂşti. Vorbim zilele-astea. Mâine plec pe la prânz la țară ca să schimb blocurile de comenzi (azi le-am luat pe-astea cât de cât mai bune din târg, că alea ruseÂşti merită să ajungă doze de Cola), camera pe spate Âşi să reîntineresc lanțul.

 

eu as pleca de vineri dupamasa gen 3-4...daca se mai baga si marianzcm si Adrian cu jawa din buc. facem o comisie! Adriane eu am un cort de 3 pers. mai greu cu caratul lui! vb-im la telefon!

Măi, nu-i vorba: am Âşi eu cortuleț de 2/2m. Le tragem unul lângă altul, vedem noi. Poate-ai să te trezeÂşti cu ampermetrul subtilizat dimineața! Mi-ar fi plăcut să merg Âşi cu mata în grup, dar spui că vrei să pleci de vineri. Io zic că nu ratăm prea multe nici dacă ajungem sâmbătă :) - abia ne facem intrarea ca lumea :P.

Editat de AdrianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De joi? ÂŞi mai miÂşto! Că speriați urÂşii din timp :P.

 

Da' zău aÂşa, cât de-aproape e alimentara pe-acolo? Ca să Âştim cu ce-o burduÂşim pe Zeta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De joi? ÂŞi mai miÂşto! Că speriați urÂşii din timp :P.

 

Da' zău aÂşa, cât de-aproape e alimentara pe-acolo? Ca să Âştim cu ce-o burduÂşim pe Zeta.

 

Cea mai apropiata alimentara e in localitatea Siriu dar , cei care vin dinspre Buzau , pot face cumparaturi din Nehoiu (fiind mai multe magazine si un supermarker bine aprovizionat). Pentru cei ce vin dinspre Brasov ultima localitate de unde-si pot face cumparaturi este Crasna dar de preferat ar fi sa luati ce aveti de luat din localitatea Intorsura Buzaului (mai multe magazine). Crasna -> locatie intrunire - aproximativ 12 km. Siriu -> locatie intrunire - aproximativ 8 km.

 

stie cineva daca exista semnal vodafone in zona? :cheers:

Din cate stiu eu ... semnal la telefon nu este pentru nici o retea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista semnal vodafone dar numai pe dn. in vale nu cred sa fie semnal

 

Semnal Vodafone si Orange este doar la coada lacului (si acolo depinde in ce loc stai). Ultima data cand am avut nevoie de telefon , in zona respectiva , a trebuit sa caut semnal (asta se intampla anul trecut). Pe Cosmote ai semnal doar in zona viaductului Gramaticu. De la viaductul Gramaticu si pana in localitatea Crasna nu e semnal in nici o retea de telefonie, pe DN.

 

... dar e posibil sa se fi schimbat treburile de anul trecut pana acum.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mă enervează e că nu mi-am reparat Âşi pregătit încă aripa originală :P. Mă jenează aia de Mobră cum nu-ți poți închipui. N-o poÂştim nițel pe-a ta?

 

Subsemnatul Âşi pasagera Ancuța pleacă sâmbătă dimineața din BucureÂşti. Sperăm să prindem din urmă grupul ăl' mare de MZ-uri Âşi Izh-uri japoneze care fac săgeata albastră din PloieÂşti. Vorbim zilele-astea. Mâine plec pe la prânz la țară ca să schimb blocurile de comenzi (azi le-am luat pe-astea cât de cât mai bune din târg, că alea ruseÂşti merită să ajungă doze de Cola), camera pe spate Âşi să reîntineresc lanțul.

 

 

Măi, nu-i vorba: am Âşi eu cortuleț de 2/2m. Le tragem unul lângă altul, vedem noi. Poate-ai să te trezeÂşti cu ampermetrul subtilizat dimineața! Mi-ar fi plăcut să merg Âşi cu mata în grup, dar spui că vrei să pleci de vineri. Io zic că nu ratăm prea multe nici dacă ajungem sâmbătă :) - abia ne facem intrarea ca lumea :P.

 

paseaza la mine comenzile rusesti! (le predau eu la poarta fabricii):P.....

nu e bai; e posibil sa plec de vineri cu micriganel din tr severin; marian zcm; nea liche...vedem! important e sa ne gasim acolo si sa bem! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au mai mult timp liber o sa dau cateva date despre zona:

 

- Lacul Vulturilor - este un lac periglaciar care se gaseste la altitudinea de 1420 metri, la distanta de 2 ore de urcat, la pas, de la Cabana Valea Neagra;

 

- Cascada Casoca - are o cadere de 17 metri, la distanta de 6 km de la DN10 (6 km de la baza barajului) pe drum forestier (se poate merge si cu motocicleta si cu masina);

 

- fosta cabana de vanatoare a lu' "impuscatu" - se afla pe drumul forestier Hartagu , la o distanta de 4 km de la DN10

(drumul incepand exact din dreptul fostei tabere scolare Hartagu). Cabana a devenit proprietate privata in urma cu 15 ani;

 

- Casa Benone Sinulescu - se afla in localitatea Siriu;

 

Pentru atractii turistice care se afla la distante mai mari de barajul Siriu :

 

- Muzeul de Chihlimbar si Asezarile Rupestre - se afla in localitatea Colti, la distanta de aproximativ 6 km de DN10

(drumul catre localitatea Colti pleaca din localitatea Patarlagele);

 

- Vulcanii Noroiosi - se afla pe raza comunei Scortoasa la distanta de aproximativ 7 km de DN10 (drumul catre locatie

putand fi accesat doar din localitatea Satuc, comuna Berca);

 

- Focul Viu - se afla la o distanta de aproximativ 18 km de DN10 (14 km de sosea - stricata, 4 km de drum care se poate

parcurge doar la pas), drumul pleaca din Nehoiu;

 

- Tabara de Sculptura Magura si Manastirea Ciolanu (1590) - se afla la o distanta de 3 km de la DN10, drumul de acces

pleaca din dreptul popasului Magura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa plec de vineri cu micriganel din tr severin; marian zcm; nea liche...vedem! important e sa ne gasim acolo si sa bem! :cheers:

Sa vi cu detalii, cind plecati si de unde etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui o poza in care sa se vada si coada lacului, ca sa ne dam seama cand incepem sa ne uitam dupa drumul de pamant care coboara la stanga. Ceva in genul pozei puse de mine.

 

Sau faceti un sotron mare pe asfalt :)

 

Vor fi concursuri cu premii valoroase? Vor fi dansatoare pe scena? Macar 2-3 manele? Ca sa stiu daca vin sau nu.

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Deci.... primul care ....

 

Mi-am dat singur cu mucii-n fasole. Eu m-am buricat tare să se facă la Siriu, eu trebe să sparg....

 

M-au pus de tură sîmbătă. Am parlamentat; m-am certat; am ridicat tonul; dar.... nimic. ÂŞi nici n-am de gînd să insist prea tare, e praful ăsta cu concedierile de acum.... nu prea e momentul.

 

Se pare că gaÂşca întreagă va sosi sîmbătă, Âşi va pleca duminică.

Orice combinație aÂş face, nu prea ar ieÂşi cîÂştigătoare....

 

Deci anul ăsta... draci Âşi hristoÂşi Âşi dumnezei......... nu mai zic nimic că iar turbez, a nÂşpea oară.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar 2-3 manele? Ca sa stiu daca vin sau nu.

Il chemam pe Guta sau pe Florin parizer? Asta asa ca sa vi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia de l-au pus de tura sambata :unsure: . Daca nu ai cum sa faci schibm cu vreun coleg...

Charlie, Pedro , Eu si probabil Nae plecam din Bucuresti pe la un 7 jumatate, ne adunam la 7 a.m. Traseul va fi Buc, Ploiesti centura, Mizil, centura Buzau, Nehoiu, drumeagul ce coboara din DN10 DUPA viaductul Gramaticu pe stanga. Poate mai adunam lume pe drum? :cheers:

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa merg asa:

e mai scurt ...daca o iau pe Buzau nu ajung.

Si asa e bine , mi-ar lpace traseul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil voi pleca sambata cu AndreiD; AdrianS si baietii din tgv; plus cine mai vrea sa se lipeasca...sambata dimineata; am inteles ca in jur de 11 e plecarea din Ploiesti! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Ploiesti, sambata in jur de 11 se pare ca se va forma comitetul de tovarasi, dar un loc de intalnire se poate stabili?! Ceva gen benzinarie la iesirea spre... sau o parcare de hipermarket in drum. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...