Sari la conținut

Cea mai buna motocicleta 600 cmc din 2010


b0gdanu
 Share

Postări Recomandate

:D :D :) Scuzati-ma ca pun acest topic dar eu as vrea sa imi cumpar o motocicleta de 600 cmc , am 2 ani experienta pe 2 roti (motoare de 50 si 125 cmc si oleaca pe 250) , as vrea sa stiu care e cea mai buna pt strazile noastre????? STIMA SI RESPECT ...........ASFALT USCAT ;) ;)

post-62404-1294909095_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) :D :D Scuzati-ma ca pun acest topic dar eu as vrea sa imi cumpar o motocicleta de 600 cmc , am 2 ani . . . . .

 

Motocicleta cea mai buna este aceea pe care tu te simti bine . De alte lucruri trebuie sa ti cont :

- nu trebuie sa te lasi prada senzatilor ce apar de obicei , la 600 cc , peste 6000 rpm . La 600 cc ai deja de la 90 la 120 , 140 de cai , o diferenta foarte mare fata de 50 , 125 sau 250 .

- trebuie sa-ti fie tie confortabila si usor de manevrat ( in oras ) . E pacat sa o scapi doar ptr ca nu ajungi decat cu stangul jos sau doar pe varfuri ;) .

 

Daca te uiti dupa " vitezana " , eu iti recomand CBR F3 . ( ptr inceput ) . Un posesor de Suzuki iti va spune GSX - R si asa mai departe .

Daca te uiti dupa enduro , atunci merge Honda TransAlp , BMW F650 , Suzuki DL sau DR si probabil ca mai sunt dar imi scapa .

 

Multa bafta si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :D :) Scuzati-ma ca pun acest topic dar eu as vrea sa imi cumpar o motocicleta de 600 cmc , am 2 ani experienta pe 2 roti (motoare de 50 si 125 cmc si oleaca pe 250) , as vrea sa stiu care e cea mai buna pt strazile noastre????? STIMA SI RESPECT ...........ASFALT USCAT

eu vreau sa-l cumpar pe rider ;) am experienta, oare o fi bun de ceva? ;)

 

Am mutat topicul unde ii era locul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe toti pe care i-am intrebat, mi-au zis ca motocicleta lor e cea mai buna, insa eu nu sunt de acord si cred ca a mea este cea mai buna :D

 

In alta ordine de idei, o sa iti dai seama ca atunci cand o sa stii exat ce vrei sa faci cu motorul, cum sa stai pe el, cat cat/unde sa mergi, o sa ai si un buget cat de cat fix, o sa vezi ca nu iti raman decat 2-3 motociclete din care sa alegi, desi aparent sunt foarte multe modele. Si daca mai pui factorul design, probabil ca o sa ramai cu una singura ;) . De asta discutiile astea nu prea au sens, fiecare motocicleta este buna pentru cumparatorii sai, pentru ca de aia au cumparat-o ;)

Apropo, ce mai bun, cola, fanta, pepsi, sprite, prigat, sau apa minerala?

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

- trebuie sa-ti fie tie confortabila si usor de manevrat ( in oras ) . E pacat sa o scapi doar ptr ca nu ajungi decat cu stangul jos sau doar pe varfuri ;) .

 

Incepator , f4i , ajung cu varfetele dar imi este mai comod sa stau pe 1 picior. Ma descurc fara mari probleme, nu mie frica sa ies cu ea pt ca nu ajung bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa fie 2010 anul de fabricatie sau cum? Vrei sa fie SS, naked? spune-ne ca sunt multe categorii/modele. Cu poza pe care ai atasat-o ne-ai bagat in ceata si mai rau, fiindca motocicleta e fabricata in 2008. Dar cu toate astea, eu inteleg ca ai vrea SS de 600. Cea mai buna si cea mai renumita (trebuie sa recunoastem) motocicleta de 600 este Honda CBR 600 F, fie ea F3, F4, F4Isport sau F4I normal. Eu asta o vad ca fiind cea mai buna. Unii spun ca e sport touring, altii ca e mai mult SS, tot ce stim noi desprea ea este ca se cheama CBR F (mama ce descriere de top gear am facut ;) ) . Asta in comparatie cu modelele de 600 din aceeasi perioada. Daca vrei motocicleta noua, logic ca este mult mai buna, depinde doar cum vei avea tu grija de ea, pe cand daca vrei SH, e un fel de ruleta ruseasca... nu sti cat de omorata sau intretinuta a fost inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[

 

Incepator , f4i , ajung cu varfetele dar imi este mai comod sa stau pe 1 picior. Ma descurc fara mari probleme, nu mie frica sa ies cu ea pt ca nu ajung bine.

 

Imi sustin punctul meu : E pacat sa o scapi doar ptr ca nu ajungi decat cu stangul jos sau doar pe varfuri ! Dupa ce o vei scapa doar ptr ca ai atins cu toata talpa prea tarziu si ai facut zob o carena , o maneta , o oglinda , poate chiar un capac motor . . . . mai schimbam opinii . Dar topicul nu este despre ce se strica daca o scapi . Erau doar sugestii , din experienta proprie !

Mesaj completat

Da' de 1000 nu ai auzit? SS de 600 au fost construite doar ca sa te faca sa arunci banii. Nu fac misto!

 

Ai citit ce zice baiatul , la inceput ? Ca nu prea are experienta , ca nu vrea sa dea cu zmeii de pamant . . . . nu mi se pare funny sa-i recomanzi unui incepator , oricat curaj ar avea , un motor de 1000 . Eu unul , abia acum cochetez cu ideea de a lua unul de 1000 sau peste , dupa doi ani de 650 sau 750 enduro , si 600 vitezana .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :D :) Scuzati-ma ca pun acest topic dar eu as vrea sa imi cumpar o motocicleta de 600 cmc , am 2 ani experienta pe 2 roti (motoare de 50 si 125 cmc si oleaca pe 250) , as vrea sa stiu care e cea mai buna pt strazile noastre????? STIMA SI RESPECT ...........ASFALT USCAT ;) ;)

 

PENTRU STRĂZILE NOASTRE??? En-du-ro. Transalp, BMW F650 etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

:friends:Imi cer scuze pentru ca pe unii ia deranjat topicul meu , era doar o intrebare , si poza pe care am atasat-o a fost doar ca sa se vada ca eu vreau SS si era doar o poza banala pe care eu o ador , Prefer Kawasaki pt design , si ms celor care au venit cu mesaje care mau ajutat .......................... asfalt uscat .... ;) :lol: :lol: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends:Imi cer scuze pentru ca pe unii ia deranjat topicul meu , era doar o intrebare , si poza pe care am atasat-o a fost doar ca sa se vada ca eu vreau SS si era doar o poza banala pe care eu o ador , Prefer Kawasaki pt design , si ms celor care au venit cu mesaje care mau ajutat .......................... asfalt uscat .... ;) :lol: :lol: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...