Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

...

cred cu tarie in CEVA.

...

Azi sunt tare debusolata....

 

* eu cred in ceva tare. AL mai tare din parcare! :)

 

hai sa-ti dau o bere sambata la party si iti dau si o busola. daca ai de gand sa pleci pe undeva, te pune pe directie. daca stai pe loc, iti arata de unde rasare soarele si unde apune. altceva nu ai nevoie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vaai..m-am (cuvant urat) pe tine de ras :) ..si am scapat si de problema cu chakra.

 

si da, probabil ca prima prima propozitie(n.r. "am o busola mica") trebuia tinuta pt tine..asa, ti-ai pus cenusa-n cap.

 

PS:daca vei nega faptul ca ai busola mica, tre' sa-i faci poze ca sa demonstrezi contrariul :)

-oricum ai da-o, tot naspa iesi-

camping2.jpg

 

era vorba de busola ... nu de acul de la busola :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu cred in ceva tare. AL mai tare din parcare! :D

 

hai sa-ti dau o bere sambata la party si iti dau si o busola. daca ai de gand sa pleci pe undeva, te pune pe directie. daca stai pe loc, iti arata de unde rasare soarele si unde apune. altceva nu ai nevoie :D

 

 

Da-mi orice, numai busola lui Delu sa nu fie..ca e mica, aproape invizibila..si arata si muschii de dupa copac, sau ciupercile de pe.....bonsay :)

 

da-mi un pm cu nr. de tel, mujer...ca n-am planuri pt. weekend. :)

 

 

@delu: n-o mai da la intors, moldovene. "am o busola mica - si daca vrei iti arat si unde e Nordul "-ca sa vrei sa imi arati tu nordul cu busolica ta, tre' sa fie acu' tare...insa afirmatia ta ca busola-i miiiiiica distruge povestea de la bun inceput!

Editat de Satana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa comentez la chestia asta?

1.

 

 

http://www.thereligionofpeace.com/Pages/Myths-of-Islam.htm

 

Atunci comenteaza imaginile astea.....nu trebuie sa fii inteligent sa-ti dai seama ca religia asta a voastra e bazata pe multa, multa ura fata de celelalte religii si voi sunteti fanatici in adevaratul sens al cuvantului.......fanatism spre nebunie zic ! Eu unul nu cred in Dumnezeu, insa cred foarte mult in destin si mai cred cu tarie, ca undeva, in univers sau intr-o alta lume, exista o forta care ne conduce pe toti, atat si nimic mai mult. Ce nu inteleg eu , este nebunia si isteria pe care o afisati, fanatismul vostru.....duceti-va si muriti mah, in gloria lui allah, dar te rog, nu incerca sa ma convingi pe mine ca islamul e calea spre Dumnezeu, ca nu e. E calea spre nebunie, minti spalate, lipsa personalitatii si schizofrenie.

 

P.S Inainte sa fiti fanatici, puneti mana pe sapun si mai spalati-va.........nu e o metafora, stiu ce spun ! Unchiul meu a avut in doua randuri apartamentul inchiriat la 2 familii de arabi.......traiti in jeg mah, numai eu stiu ce am strans dupa ei....

post-41420-1296223458_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, terminati cu negativismul. Uite eu sunt nemultumit ca popii nostri fura si fuck copii mici asa ca vreau sa ma stramut la muslimi. Ce ar trebui sa fac, in calitate de necredicios mancator de porc si iubitor de bere cu votca sa devin un dreptcredincios?

 

L.E: @Valo: degeaba ai busola mare daca nu stii unde sa o indrepti. Sau daca arata nordul gresit.

Mesaj completat

LE: @Valo: Nu conteaza marimea busolei ci ce stii sa faci cu ea. Ca degeaba ai ditai busola daca nu se scoala sau o folosesti doar sa te pisi pe ea. A... scuze, vorbeam de busole...

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista nici o forta dincolo sau aici care ne comanda, asta e un "wishfull thinking" rasuflat de om de grota speriat si de umbra lui... Relaxati-va, Universul e complet indiferent fata de noi - asa cum suntem si noi fata de el, preocupati doar sa-l cucerim pentru materie prima si pentru a-l transforma in industrie turistica. Vestea buna e ca e un pic cam prea mare ca sa reusim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Africa Korps, si eu am vrut sa afisez un avatar ca al tau dar am zis ca nah, sa nu o jignesc pe Fanny cu toate ca ea ne arata clar ca si-a bagat piciorul in cruce si zice ca avatarul ei n-are nici o legatura fiind de fapt legat de formatia bla bla...

daca nu vroia ca avatarul sa fie un "statement" impotriva crestinismului trebuie sa-l schimbecu o sigla islamista nebatjocorita of course. punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Iahid
pt musulmanca noastra n-am nimic cu islamul dar e la fel de fals sau mai fals ca si restul pentru ca e aparut ultimul si adevarul e sucit si mai tare:

 

 

-coranul e inspirat de toate cartile sfinte aparute inainte ei si nu are nici o treaba cu inspiratia divina , e vb de politica si arabii (triburile)trebuiau uniti cumva, religia a fost arma perfecta in cazul asta! religia islamica a fost impusa cu sabia! ca si crestinismul de altfel....

 

-daca tot esti musulmanca de ce te pensezi? nu se zice acolo: "creatia lui allah, bla bla, sa nu fie modificata bla bla cei care isi jumulesc sprancenele sunt blestemati bla bla?"

 

toate religiile sunt facute pt controlul in masa si sunt folosite ca motiv de razboi

nu exista o religie sau o cale catre dumnezeu

 

eu daca as pune pariu pe vreuna tot pe crestinism m-as baza pt ca la randul ei se bazeaza pe tot ce s-a scris din stravechi timpuri la babilonieni sumerieni etc...

cine stie de Enuma Elish si Utnapishtim stie...cine nu nu.....

Mesaj completat

discutia asta ne va duce automat la alte legata de EXTRATERESTRII si zei antici si iar o dam in balarii...deja vu

 

 

 

 

Ice-Queen......dar dk ai paria cu viata ta? ..ai mai avea acelasi curaj , entuziasm?...si apoi...la ce te ajuta pe tine crestinismul asa din "princip" dak tot nu il practici? te-ai gandit vreodata serios in ce "barca" ar trebui sa fi si de ce?

 

Mesaj completat

pt musulmanca noastra n-am nimic cu islamul dar e la fel de fals sau mai fals ca si restul pentru ca e aparut ultimul si adevarul e sucit si mai tare:

 

 

-coranul e inspirat de toate cartile sfinte aparute inainte ei si nu are nici o treaba cu inspiratia divina , e vb de politica si arabii (triburile)trebuiau uniti cumva, religia a fost arma perfecta in cazul asta! religia islamica a fost impusa cu sabia! ca si crestinismul de altfel....

 

-daca tot esti musulmanca de ce te pensezi? nu se zice acolo: "creatia lui allah, bla bla, sa nu fie modificata bla bla cei care isi jumulesc sprancenele sunt blestemati bla bla?"

 

toate religiile sunt facute pt controlul in masa si sunt folosite ca motiv de razboi

nu exista o religie sau o cale catre dumnezeu

 

eu daca as pune pariu pe vreuna tot pe crestinism m-as baza pt ca la randul ei se bazeaza pe tot ce s-a scris din stravechi timpuri la babilonieni sumerieni etc...

cine stie de Enuma Elish si Utnapishtim stie...cine nu nu.....

Mesaj completat

discutia asta ne va duce automat la alte legata de EXTRATERESTRII si zei antici si iar o dam in balarii...deja vu

 

 

 

 

Ice-Queen......dar dk ai paria cu viata ta? ..ai mai avea acelasi curaj , entuziasm?...si apoi...la ce te ajuta pe tine crestinismul asa din "princip" dak tot nu il practici? te-ai gandit vreodata serios in ce "barca" ar trebui sa fi si de ce?

 

Mesaj completat

pt musulmanca noastra n-am nimic cu islamul dar e la fel de fals sau mai fals ca si restul pentru ca e aparut ultimul si adevarul e sucit si mai tare:

 

 

-coranul e inspirat de toate cartile sfinte aparute inainte ei si nu are nici o treaba cu inspiratia divina , e vb de politica si arabii (triburile)trebuiau uniti cumva, religia a fost arma perfecta in cazul asta! religia islamica a fost impusa cu sabia! ca si crestinismul de altfel....

 

-daca tot esti musulmanca de ce te pensezi? nu se zice acolo: "creatia lui allah, bla bla, sa nu fie modificata bla bla cei care isi jumulesc sprancenele sunt blestemati bla bla?"

 

toate religiile sunt facute pt controlul in masa si sunt folosite ca motiv de razboi

nu exista o religie sau o cale catre dumnezeu

 

eu daca as pune pariu pe vreuna tot pe crestinism m-as baza pt ca la randul ei se bazeaza pe tot ce s-a scris din stravechi timpuri la babilonieni sumerieni etc...

cine stie de Enuma Elish si Utnapishtim stie...cine nu nu.....

Mesaj completat

discutia asta ne va duce automat la alte legata de EXTRATERESTRII si zei antici si iar o dam in balarii...deja vu

 

 

 

 

Ice-Queen......dar dk ai paria cu viata ta? ..ai mai avea acelasi curaj , entuziasm?...si apoi...la ce te ajuta pe tine crestinismul asa din "princip" dak tot nu il practici? te-ai gandit vreodata serios in ce "barca" ar trebui sa fi si de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cred ca moderatorii sunt musulmani, sau in devenire.

altfel nu vad ce ce mi-a fost sters (fara nicio notificare, ca doar e democratie, ce plua mea) postul in care il trimeteam la origini - a se citi

la rubrica de prezentare - a unui user pe care il banuiesc serios ca este o clona.

si nu una prea desteapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cred ca moderatorii sunt musulmani, sau in devenire.

altfel nu vad ce ce mi-a fost sters (fara nicio notificare, ca doar e democratie, ce plua mea) postul in care il trimeteam la origini - a se citi

la rubrica de prezentare - a unui user pe care il banuiesc serios ca este o clona.

si nu una prea desteapta.

 

 

Necunoscute-s caile domnului, fiul meu! :)

 

 

@Iahid: hello!!!!!!!!!!

Editat de Satana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Satano, ai dreptate. :)

Ce nu stiu eu - cine este domnul la care faci referire.

Cat despre @Iahid, numa' de bine, dar sa stim si noi cine ce si care este...

ei insiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Satano, ai dreptate. :)

Ce nu stiu eu - cine este domnul la care faci referire.

Cat despre @Iahid, numa' de bine, dar sa stim si noi cine ce si care este...

ei insiva.

 

 

Da, greseala mea! Ma scuzi; am uitat sa scriu cu majuscula...referindu-ma, of course, la Dumnezeul atotputernic. Aici nu-ti pui intrebari, doar respecti hotararile "superiorilor".

Zi-mi cat ai warn!!! Ca dupa, iti zic si eu! Jur..sa mi se arda sursa! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ice-Queen......dar dk ai paria cu viata ta? ..ai mai avea acelasi curaj , entuziasm?...si apoi...la ce te ajuta pe tine crestinismul asa din "princip" dak tot nu il practici? te-ai gandit vreodata serios in ce "barca" ar trebui sa fi si de ce?

...

 

* dk = draci kilometru?

adica vrei sa spui ca pe de-o parte calea catre D-zeu. trece prin islamism, dar pe de alta parte are kilometrii intregi de draci? :)

sau esti inca cu joystick-ul in mana si te batii cu robotii si dragonii de pe monitor? ...mie asa imi pare.

 

la asa limbaj, asa clona si asa soare afara, mai ca imi vine sa torn putin gaz pe foc si sa o scot pe Satana la o tentativa mica de convertire. intr-un loc de pierzanie, evident. Satano, call me. I'm hot!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia se duce forumul, reteta sigura, useri de nivel soimii patriei si moderatori ca in reclama cu coniacul... Nu sunt islamisti ca aia nu beau, nici macar in cantitati "moderate", apropo de moderare...

De ce ar trebui neaparat sa fim intr-o barca, in sensul de "cu cineva" in barca - si barca era a pescarului sarac care n-avea lotca, daca va aduceti aminte sceneta... Poate unii doresc sa innoate solo si au un bun echipament de supravietuire sa faca asta - respectiv un creier mai bine utilizat. Daca stati si analizati, sunt sigur ca v-ati dori sa aveti agerimea de minte a lui Stephen Hawking si lecturile lui Cioran - probabil si succesul la femei a lui Hugo Heffner, desi nu e relevant pentru discutia de fata - si sa aveti o privire mai de ansamblu asupra spiritualitatii umane. Amandoi au fost atei, dar nu din cauza ca ar fi fost "trendy" sau ca aveau doar prieteni apostati ci pentru ca, analizand lumea la nivelul lor de intelegere, au tras concluzia ca nu e nevoie de nici un demiurg. Solutia evolutiei noastre nu e privitul in urma, spre teorii care nu explica de fapt nimic, cum sunt cele crestine, islamice, religioase de orice fel, samanice sau paleoastronautice; e mai greu sa intelegi fizica cuantica, de pilda, mai ales daca esti in minoritate, dar nu strica sa incerci...

Fannyflint si altii, lasati dracului Coranul, Biblia si lecturile din Corut, sau codul lui Oreste si construiti-va intai o cultura serioasa inainte sa va predati mintea imamului sau Suspect-de-Fericitului Daniel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragonule primar, tine-o (deocamdata) la nivel de Tom&Jerry

Pana la proba contrarie mai este mult..

 

PS Am un amarat de 20% warn, ca am bagat o clona obosita si previzibila, acolo unde-i este locul.

 

PPS Monsteristule, moderatoare extraordinara, te rog, data viitoare cand mai ai de transmis justificari in ceea ce ma priveste, foloseste PM

e usor de gasit, multumesc

 

PPPS In continuare, Satana are dreptate.

 

PPPPS Am facut iahnie cu costita afumata si carnati, de jur imprejur cu castraveti care-ti pocnesc in gura si varza murata care trezeste voinicul din cea mai crunta betie

Si un vin alb de Odobesti, care la primul pahar astampara setea.La al doilea, trezeste vioaie licariri in ochi.La al treilea, se leaga prietenii si multi sunt cei care nu stiu cum sa-si faca drum inapoi, numai ca sa simta gustul aspru-dulce si amintirile bune cu oameni de omenie.

La al patrulea, pe care doar voinicii il beau, cu zambet stramb in coltul gurii, se inmoaie picioarele si se desteapta buna amintire a tinutului de mese si de scaune, pana iesi la liman, afara, unde nu trebuie sa te mai prefaci ca esti treaz.

Iar la al cinculea, baut ostaseste pe marginea mesei, amintiri din razboi se vor intoarce, iar vlaga subtiata se va invartosa, spre pagubirea celorlalti clienti, care degraba vor pleca, intru nevatamare.

Va astept, la maximum 3 pahare de vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Africa Korps, si eu am vrut sa afisez un avatar ca al tau dar am zis ca nah, sa nu o jignesc pe Fanny cu toate ca ea ne arata clar ca si-a bagat piciorul in cruce si zice ca avatarul ei n-are nici o legatura fiind de fapt legat de formatia bla bla...

daca nu vroia ca avatarul sa fie un "statement" impotriva crestinismului trebuie sa-l schimbecu o sigla islamista nebatjocorita of course. punct

 

nu stiu de cate ori trebuie sa mai repet ca avatarul meu, pe care cred ca il am de cand m-am inscris pe forum (aproape 5 ani), nu are nici o legatura cu ce am devenit eu, de curand.

pentru exemplificare, uite un post de acum 2 ani jumatate in care trebuia sa-i raspund altcuiva care avea o problema cu avatarul meu: /index.php?...t&p=1376462

sa-mi schimb avatarul pentru ca unul sau altul are o problema cu el e cam aiurea (daca ar fi fost o creatie proprie poate as fi inteles). eu nu impun cuiva sa-si schimbe avatarul asa ca nu vad de ce altii fac asta.

 

Fannyflint si altii, lasati dracului Coranul, Biblia si lecturile din Corut, sau codul lui Oreste si construiti-va intai o cultura serioasa inainte sa va predati mintea imamului sau Suspect-de-Fericitului Daniel...

nu mi-am predat mintea nici unui imam desi am fost sfatuita sa merg sa vorbesc cu unul. nu ma intereseaza. vreau sa inteleg singura ce vrea dumnezeu de la mine, iar daca n-o sa inteleg cum trebuie o sa-i zic "bai, nene, trebuia sa ma faci mai desteapta!". astaghfirullah!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...