Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Budd, ti-am vazut cu intarziere faza de sezon... Stii poanta cu bufnitza? Bufnit-as pwla-n gat...

Bun topic, fannyflint straluceste ca de obicei...

sau versuri:

Daca "bufnitza" ti-e in gat ca paru' / Poti sa canti ca Dan Spataru

:lol:

Mesaj completat

Puterea corupe iar puterea absoluta corupe absolut. De ce ar fi islamismul altfel? Asta referitor la abuzuri.

 

Tot threadul asta este despre idei preconcepute, e vorba de dumnezeu , ce dracu... :) :) :D

un popa, pensionar acum, dar iute la manie de felul lui, a avut o cugetare, sincera de altfel: "io ori tin slujba, ori ii f,ut D-zeu ei "

:D

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am citit, m-am informat. singura chestie de interes real era ceva...29? Otopeni? chef? detalii va rog

 

in rest...same thing. Credinta mea e mai buna, bataia intre sexe, samd

 

Lasati-o balta.... religiile's monoteiste sunt cam la fel de cretine. pentru ca se bazeaza pe excludere. ('mnezeu/alah e doar unu, orice altceva e exclus si e naspa.) DIN PRINCIPIU odata ce ai o credinta (indiferent ca e religioasa sau nu) bazata pe excluderea altor pareri esti inchis la toleranta si dialog (cu exceptia celui ce are ca scop atragerea altora catre ADEVAR). Se creaza un blocaj mental.

 

Iar la bataia dintre sexe femeile castiga pentru ca (majoritatea) barbatii(lor) sunt fraieri si fac compromisuri pentru pixda, iar (majoritatea) femeile(or) sunt foarte fericite de treaba asta. Si se folosesc in mod corespunzator de ea.

 

de ex. in urma discutiei cu populatia feminina de la mine din firma, la cazul teoretic in care o femeie sare pe un barbat sa-l cafteasca - barbatul tre' sa stea sa incaseze. Nu conteaza daca aia poate sau nu sa-i dea omoru, daca are un par, topor sau e campioana de karate. Daca ala ii da o smetie s-o linisteasca bine e badaran, mai bine s-o incaseze ca un gentilom. TOATE femeile din firma pe care le-am intrebat au ales varianta asta (varstele lor: intre 22 si 57 de ani). Aceeasi varianta au ales-o si destui barbati spalati pe creier.

 

egalitate nu exista, monoteistii au singuri varianta corecta, iar femeia este superioara barbatului in drepturi (DAR NU si in obligatii/raspunderi. Acolo barbatu' tre' sa fie barbat) pentru ca idiotii de barbatii ii permit asta.

 

deci...cum era cu cheful? E la liber or smth? Sau e pe baza de invitatie/cunostinte?

Editat de vladase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

women and religion both suck. just in a different way.

and some women swallow :)

M-am tavalit pe jos de ras, mai bine spus nici ca se putea. Esti tare , omule, am ras copios.

Cum sa se inchida topicul Satana, nu vezi devine mai interesant :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stim, am vazut cazuri cu proprii ochi. E plina Europa de ei/ele.

 

Mie imi place ca ei se dau asa toleranti dar daca privesti mai bine... dar se vede de la o posta ca nu sunt toleranti deloc. Daca nu tolereaza nici macar sa se vada public o bucata de piele din araboaica din dotare.... hehehe..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stim, am vazut cazuri cu proprii ochi. E plina Europa de ei/ele.

 

Mie imi place ca ei se dau asa toleranti dar daca privesti mai bine... dar se vede de la o posta ca nu sunt toleranti deloc. Daca nu tolereaza nici macar sa se vada public o bucata de piele din araboaica din dotare.... hehehe..

 

 

Ipocrizia nu are margini.

 

Mie mi-a placut ala care dupa 9/11 zicea la tele ca islamul e o religie a pacii si ca cine indrazneste sa nege asta i se va taia capu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

women and religion both suck. just in a different way.

and some women swallow :)

 

* si Cici?

stiu, tu ai o problema cu femeile. dar gasesti tu o rezolvare..., sunt sigura. doar ca trebuie sa te straduiesti mai mult :lol:

 

P.S. pun pariu ca si tu ai supt cand erai mic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* si Cici?

stiu, tu ai o problema cu femeile. dar gasesti tu o rezolvare..., sunt sigura. doar ca trebuie sa te straduiesti mai mult :lol:

 

P.S. pun pariu ca si tu ai supt cand erai mic :)

 

Ma,aici se poate sa te inseli....unii copii sug de la tata..Cazuri rare dar din imaginea alaturata deducem ca exista ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu am dedicatie ptr. fanny!

(si ptr. toti fanny mei)

 

 

si varianta originala (a lui Khaled), care-i de exceptie.

 

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati si va minunati!

 

http://www.realitatea.net/femeile-desfrana...ian_709744.html

 

Azinoapte a fost cutremur in Bz si Vrancea...e clar mana desfranatelor de crestine!

Eu cand ziceam de bomba atomica si unele parti ale femeii, nu m-ati crezut, acum noh belea, fara rochite, decolteuri, chestii mulate ca suparati natura.

Ce viata trebuie sa aiba saracele, nu esti sexi- cine ti-o pune? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati si va minunati!

 

http://www.realitatea.net/femeile-desfrana...ian_709744.html

 

Azinoapte a fost cutremur in Bz si Vrancea...e clar mana desfranatelor de crestine!

 

 

Asta e esenta tuturor rahaturilor de religii... pare funny stirea dar in ea zace "esenta esentelor"... capacitatea oamenilor de a gasi sensuri "oculte" sau gindite (cu fundul cum ar zice multi dar nu suficient de multi) in timpenii care fac cocorii sa isi ia lumea in cap si sa migreze la polul Sud. Oameni care vad "legaturi" si "conexiuni astrale" intre pishatori si stele sau intre cuvinte si galaxii. Dementi fripti la cap cu becu de la microunde care scornesc povesti galactice in care fofoloancele au rol "critic" si... evident... nu se putea... negativ.

 

In grosul de "crezatori fanatici" se mai gasesc unii care sa zica... "dom'le... unele chestii e de bine"... ce e de bine frate? Ca universu "pare cu sens" si ca "traditiili e bune si ele"?

 

Sa crezi in "existenta absolutului" si in "fecioare divine"... iata demonstratia ca 100 de miliarde de neuroni nu intotdeauna folosesc la ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Ce viata trebuie sa aiba saracele, nu esti sexi- cine ti-o pune? :)

 

El o saruta pe buze

Precum fac mai toti strengarii,

Ea strinse usor din pulpe

Si ii sparse ochelarii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai domnilor,

da' eu ce sunt, daca nu cred in religie, nici in Dumnezeu(eu nu-l numesc asa..pt. ca nu stiu etimologia cuvantului), insa ceva exista..ceva supra-natural?! Lamuriti-ma si pe mine; "dumnezeul" meu n-a creat lumea, nu ma influenteaza in nici un fel, nu mi se intampla lucruri nasoale pt. ca n-am ascultat de el(pt. ca nici nu-l aud!), insa chiar cred cu tarie in CEVA.

Greu de explicat.......oare sa trec la islamism ca sa inteleg cu adevarat esenta vietii? Oare as da peste un arab bogat care sa ma intretina, sa-mi cumpere toale faine pe care sa le port pe sub burka, sa nu ma lase sa-mi dezvolt gandirea, sa nu pot sa-i dau replica pt ca are "drept de viata si de moarte asupra mea", sa ma ingroape-n aur, sa mai ia inca 3 soate pe langa mine? Sa fac sacrificiul asta?

 

Azi sunt tare debusolata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Satana ... am o busola mica - si daca vrei iti arat si unde e Nordul

iar mai incolo iti arat muschiul de dupa copac :)

si spre noapte stelele de pe cer - carul mare ... steaua polara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Satana ... am o busola mica - si daca vrei iti arat si unde e Nordul

iar mai incolo iti arat muschiul de dupa copac :)

si spre noapte stelele de pe cer - carul mare ... steaua polara

 

 

vaai..m-am (cuvant urat) pe tine de ras :D ..si am scapat si de problema cu chakra.

 

si da, probabil ca prima prima propozitie(n.r. "am o busola mica") trebuia tinuta pt tine..asa, ti-ai pus cenusa-n cap.

 

PS:daca vei nega faptul ca ai busola mica, tre' sa-i faci poze ca sa demonstrezi contrariul :)

-oricum ai da-o, tot naspa iesi-

Editat de Satana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...