Sari la conținut

A doua motocicleta


wtf?
 Share

Postări Recomandate

pai prezinta ti si tu "bijuteria" pe topicul dedicat :)

Kawasaki Ninja ZX6R 2004.

Km: 19000

Crush Pads

Finala Yoshimura R&D Carbon NH

Capede de ghidon

Carena dreapta este julita de la o cazatura usoara (buloanele s-au facut datoria pe deplin!)

In rest, stock.

Pret: 2500 euro

08022011219.jpg

Hondist fiind, pe un F4i, am cumparat totusi acum cateva zile un Ninja, sper sa nu ma dezamageasca.

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionat nu am facut mai multe poze, pentru ca era murdara :)

Mie verde nu imi place, poate negru da.

Oricum am pe creier ceva, imi plac cadrele negre la motoreta, si ma batea gandu sa il vopsesc, cand voi avea bani.

Cand o voi spala, voi mai face cateva poze, si pe partea cu julitura(dreapta).

Ce pot sa va spun cu siguranta, este ca n-are o treaba cu F4i ce am pilotat eu anterior, asta trage mult mai tare, frane mai bune....

Vreau un dubble-bubble, bixenon, si alte capete de ghidon, mi-e frica, ca cu astea zgarii masinile cand trec printre ele, ca sunt destul de lungi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot vazut un baiat prin bucuresti cu un 636 alb cu cadrul negru, inclusiv azi.

Foarte frumos ...Si eu ma gandeam dar pana nu imi procur eu singur banii, nu am nici o sansa.

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fă-i poze când o duci la vopsit că o să trezeÂşti suspiciuni pentru viitori cumpărători. Or să te întrebe dacă a fost accidentată Âşi i-ai vopsit cadrul pentru că l-ai sudat.

Da e si varianta asta, ca si eu la fel m-as gandi, dar motoreta asta v-a arata intr-un stil aparte, cand voi intra in bani.

 

Am tot vazut un baiat prin bucuresti cu un 636 alb cu cadrul negru, inclusiv azi.

Foarte frumos ...Si eu ma gandeam dar pana nu imi procur eu singur banii, nu am nici o sansa.

Cadru negru arata bine pe aproape orice motoreta.

Pe mine ma apuca nervii cand ma gandesc cat e de demontat/montat pentru a vopsi cadrul.

 

Mesaj completat

Imi place cu ce e incaltata ! Sa o stapanesti sanatos .

Multumesc bre :)

Apropo de gume, eu am mers pe Supercorsa, sper sa fie ok astea.

Ai idee daca guma de pe fata e montata bine? Nu cumva e invers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc bre :)

Apropo de gume, eu am mers pe Supercorsa, sper sa fie ok astea.

Ai idee daca guma de pe fata e montata bine? Nu cumva e invers?

 

Gumele isi fac treaba stai linistit si fata e montata bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu observ cat de mult au scazut preturile la motorete, mai ales acum iarna. Ai facut afacere foarte buna, sa te bucuri de ea!

 

Gume din-astea am si eu. Pe uscat sunt parfum. O sa te distrezi cu ele la vara pe caldura. Pe ploaie insa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam acelasi lucru e si cu gumele care eu obisnuiam sa merg, supercorsa, cand e uscat, tragi de ele, cand e ud, slabut.

Preturile au scazut intr-adevar mult, dar sa nu va ganditi ca sunt vreun bogatas, sau d-asta de bani gata, m-am chinuit sa cumpar motoreta asta, dupa ce am vandut F4i-ul cu 600 euro in pierdere. Acum, nu`mi doresc decat sa fie ok mecanica la ea, pana am bani sa o duc la un mecanic, ii fac si eu chestiile usoare, vreme buna si bani de benzina.

Mesaj completat

11022011223.th.jpg

11022011224.th.jpg

11022011225.th.jpg

11022011226.th.jpg

Am spalat`o ieri, si i-am mai facut poze :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma mira e ca sunt unii care cer pe motociclete din 2000-2001 mai mult decat ai dat tu pe acest 636 din 2004. Si barem nu sunt in stare foarte buna, tot zgariate sau unele chiar revopsite gasesti. Chiar imi place cum arata ninja asta a ta... julitura de pe carena nu pare cine stie ce. Se vede ca n-a fost accident grav, ci doar o cazatura simpla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma mira e ca sunt unii care cer pe motociclete din 2000-2001 mai mult decat ai dat tu pe acest 636 din 2004. Si barem nu sunt in stare foarte buna, tot zgariate sau unele chiar revopsite gasesti. Chiar imi place cum arata ninja asta a ta... julitura de pe carena nu pare cine stie ce. Se vede ca n-a fost accident grav, ci doar o cazatura simpla.

Vrei sa spui ca e mai bine sa iei o motocicleta zgariata decat una revopsita? :) In 9-10 ani cat au, pare greu de crezut sa fi luat doar o cazatura.

Oricum, mi se pare mai importanta partea mecanica decat cum arata carenele. Doar nu te uiti la carene cand mergi cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În Italia de exemplu, am văzut puține motociclete care să prezinte urme de căzături. Majoritatea care aveau câte ceva erau scutere, care aveau fie aripile pocnite fie niÂşte zgârieturi banale... Mi s-a părut ciudat felul în care aveau aripile pocnite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca e mai bine sa iei o motocicleta zgariata decat una revopsita? :) In 9-10 ani cat au, pare greu de crezut sa fi luat doar o cazatura.

Oricum, mi se pare mai importanta partea mecanica decat cum arata carenele. Doar nu te uiti la carene cand mergi cu ea.

 

Parerea mea asta e... ca e mai bine sa o iei zgariata. Poti vedea astfel in ce fel de accident a fost implicata. Cum e motocicleta prezentata aici julita pe partea dreapta, iti dai seama ca a fost doar o simpla cazatura. Daca ar fi fost revopsita nu ai mai fi stiut acest lucru... trebuia sa il iei pe incredere pe fostul proprietar, in schimb motocicleta putea sa aiba carenele praf, reparate, umplute cu chit si mai apoi revopsite. Mai ales cineva care nu e un foarte bun cunoscator, poate fi inselat foarte usor in astfel de cazuri. Cate motociclete nu sunt pe piata revopsite, aranjate special pt vanzare... Bine, ca si daca e foarte zgariata si arata rau de tot, logic ca as refuza-o. Asta dovedeste cat de intretinuta a fost la viata ei.

 

Dar, asa cum spui si tu, cel mai important este sa fie buna din punct de vedere tehnic. Daca are probleme, poate sa arate ea ca noua, ca tot degeaba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu antipatic,dar sunt eu singurul care crede ca modelul asta daca nu este verde sau cel putin negru nu are...nimic special?:D

Oricum sa ai grija de ea.Peace!

 

Ps:mai pune cateva poze.

Daca un Kawasaki nu e verde ... nu e Kawasaki. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...