Sari la conținut

Pentru Claudia (galati)


disney
 Share

Postări Recomandate

Imi pare rau ca "dezgrop mortii" insa chiar mi se pare ca un gest nobil mai sterge o lacrima.

Cum unii dintre voi stit, eu lucrez in presa/media. In ziarul Libertatea a aparut acest material. Profund, emotionant si ... chiar te lasa fara cuvinte.

Reporterii care au fost acolo mi-au spus ca mama fetei isi doreste din tot sufletul ca motociclistii (cei care vor) sa fie la parastasul de 40 de zile. Se spune ca atunci se intoarce sufletul in locul de unde a plecat...

Initial nu am crezut, pana cand n-am vorbit personal cu familia Stoica. "Ea s-a dus la motoare, ei ii placeau foarte mult. imi pare rau daca au fost retinuti unii dintre ei sa vina la inmormantare, noi nu vrem decat ca lumea sa nu o uite pe fetita noastra. Cei de la clubul care a organizat a spus ca o face (sau a facut-o) membru post mortem", iar apoi discutia a luat sfarsit, femeia neputand sa-si stapaneasca lacrimile.

Parastasul va fi pe 14 octombrie.

Avand in vedere ca am cunoscut aceasta familie, datorita meseriei, va spun din tot sufletul meu ca nici intr-o mie de ani nu o sa puteti sa intelegeti ce este in sufletul lor. nici cuvintele nu pot reflecta macar 10% prin ce trec.

Eu ma voi duce sa aprind o lumanare la locul unde s-a intamplat, in data de sambata, 14 octombrie. Sper sa nu merg singura, si sper ca acest mesaj nu este doar unul pt solidaritate, ci pt sufletele noastre si ale familiei Stoica. Pt a avea mai mare ecou, am sa postez acest mesaj pe mai multe forumuri...

 

http://www.libertatea.ro/index.php?section...&sid=163500 -link Libertatea.

 

Sincer, cred ca si eu daca ar fi sa mor, mi-ash dorii sa-mi vad motociclistii aprinzand o lumanare pt mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.gandul.info/articol_16315/prima...otociclete.html

din pacate presa denatureaza ca de obicei si iar suntem vazuti prost:"Tatal Aureliei Claudia Stoica afirma fara niciun dubiu ca el a platit locul de veci in care si-a ingropat fiica, fara sa fie ajutat de municipalitate. Nici clubul de motociclisti din Galati si nici firma care a produs evenimentul n-au mai ajutat familia Stoica, asa cum afirmasera imediat dupa accident"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce reglementare crezi ca o sa faca? Cristian Tudor Popescu nu inghite motociclistii, dupa cum a afirmat public in Gandul, cu ocazia accidentului lui Tariceanu. Nu cred sa dea vreodata vreo "dezmintire", ptr ca ar insemna sa dea dreptate motociclistilor, intr-un fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, cititi printre randuri. Declaratia este vis a vis de ceea ce a declarat primatul. Tatal fetei a spus ca in acea privinta nu a fost ajutat de nimeni. Ziaristul a scris articolul fara sa precizeze ceva clar si a lasat loc pentru speculatii.

 

Si reglementare nu cred ca o sa faca. Nu este specificat nicaieri in articol ca motociclistii nu au ajutat deloc, doar ca nu au ajutat cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stati si nu puneti mana sa dati mail, o sa mai fie zeci de asemenea articole. Daca vad o miscare masiva, se vor gandi a II-a oara inainte sa mai scrie tampenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e raspunsul jurnalistului

 

Stimata doamna,

Eu nu scriu ce-mi convine. Afirmatiile legate de locul de veci si de

lipsa

ajutorului sunt ale familiei. Pe mine mai putin ma intereseaza ce face

comunitatea moto. Articolul se axeaza pe faptul ca procurorii nu pot

finaliza dosarul. Este, totusi, vorba de un mort si doi raniti. Daca ar

fi

fost unita si ar mai fi fost si atenta la realitati, comunitatea moto

despre

care vorbiti si pe care o simpatizez ca idee ar fi refuzat sa se

manifeste

pe o strada ingustata de movile de pamant si fara elemente de siguranta

pentru spectatori. In rest, va inteleg grija pentru imaginea

"comunitatii

moto".

sorin titei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vbit cu fam. stoica si stiu exact ce au zis. Ziaristul a inteles cu totul altceva ... adica ce i-a convenit. SCANDALUL. Iar oamenii astia chiar nu vor cearta cu nimeni.

Din punctul meu de vedere (in care va rog sa va incredeti), primaria a ajutat familia doar cu un sfat!

"Nu iti imormanta copilul aici pentru ca acest cimitir este revendicat si intr-un an se dezgroapa mortii", atunci tatal a luat fata si a dus-o la cimitirul vecin. Primaria NU a dat bani! Au semnat actul pentru care parintii fetei sunt foarte recunoscatori. Ei au fost si sunt recunoscatori pt orice ajutor.

Gandul sau CTP-u' pot avea n Tone de ura pe motociclisti! atata timp cat familia nu a acuzat , ba chiar au shters pata de pe imaginea motociclistilor, pe noi nu trebuie sa ne intereseze.Poate doar sa nu-i lasam pe nesimtitii astia sa isi bata joc de nishte oameni amarati! Ma bucur totusi ca Libertatea le-a dat clasa si au pus pixul pe foaie corect, reflectand adevarata situatie. Uite unde-s interesele...

Editat de disney
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziarul Gandul...Bip, Bip, cuvant urat, semn obscen si altele.

 

Nu va agitati de pomana CTP si Gasca au numai interese. Scriu numai ce le ingoarsa buzunarul.

Nu are rost sa le scrieti lor ca nu rezolvati nimic.

Am niste informatii depsre ei de te doare mintea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, cine poate merge pe 14 octombrie sa puna o floare la mormantul fetei?

 

Cati kilometri sunt pana la Galati?

Sincer, incerc sa fac rost de bani de benzina sa merg! Observ ca e la sfarsit de saptamana.

Care se mai baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e cea mai buna varianta. Am fost eu cu masina in week-end. O mica portiune dupa autostrada e destul de valurita, dar merge. Atentie mare la carute, ca sunt extrem de multe (chiar daca este un drum european...). Alegeti varianta de ocolire a Brailei ca e f bun drumul (eu am luat-o prin Braila ca au vrut pasagerii sa vada si ei in fuga Braila, iar dupa iesirea din Braila, la cativa km, am dat peste niste gropi imense si destul de bombardat drumul pe vreo 5 km, parca)

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...