Sari la conținut

A1 + Motor .


Postări Recomandate

M-am dat cu gilera dna. ÂŞaua e ceva mai naltă decât la rs, dar nu exagerat.

 

@MALASORTE mie îmi sugea 1 litru la 800km pompa de ulei.

pai la rs rezervoru e de 1,7 litri parca... tot cam asa papa si a mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceiasi parere o am si eu nui nici cal nici magar incearca sa probezi sa te urci pe ele si vezi pe care ajungi, mie mi se pare destul de mica CBR 125 poate ca eu am 1.72 inaltime iar revenind la DNA si eu am vrut sa imi iau inaintea cbr si acum ma bucur ca nu am luat; proba e ce-a mai sfanta ...

 

AAAAA si am mai vazut ca ai 1.60 inaltime pot sa iti zic ca ai exact cat al meu var si varsta si inaltime si greutate eu l-am urcat pe CBR 125 si ajunge perfect jos adica na.... alegerea iti apartine :bigstar: succes!

Editat de Tibiscus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nsr si sunt foarte multumit de ea...am 1,75 si stau chiar lejer...adica cu genunchii putin relaxati...si putere...are destula pentru un 125...dar nu uitat..(2t)papa bani:))

 

Cel mai bine este sa te urci pe cat mai multe si sa-ti faci tu o parere!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nsr si sunt foarte multumit de ea...am 1,75 si stau chiar lejer...adica cu genunchii putin relaxati...si putere...are destula pentru un 125...dar nu uitat..(2t)papa bani:))

 

Cel mai bine este sa te urci pe cat mai multe si sa-ti faci tu o parere!!

 

La el tocmai asta e problema, inaltimea ... are 1.60 (daca nu gresesc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A1 + Motor ?

 

Simplu ! La categoria 125cc Motoare sunt considerate doar APRILIA RS 125 si CAGIVA MITO 125 .

 

De ce? Pentru ca gasesti la ele cele doua lucruri esentiale ale unui Motor : aspect si putere.

 

Restu sunt "motociudatenii" cum spunea si Alin.

 

 

In cazul in care vrei sa-ti corectezi numele topicului si asta insemnand sa stergi cuvantul Motor mai ai si alte variante perfecte pentru tine gen CBR125 .

Editat de iul1aN~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A1 + Motor ?

 

Simplu ! La categoria 125cc Motoare sunt considerate doar APRILIA RS 125 si CAGIVA MITO 125 .

 

De ce? Pentru ca gasesti la ele cele doua lucruri esentiale ale unui Motor : aspect si putere.

 

Restu sunt "motociudatenii" cum spunea si Alin.

 

 

In cazul in care vrei sa-ti corectezi numele topicului si asta insemnand sa stergi cuvantul Motor mai ai si alte variante perfecte pentru tine gen CBR125 .

adevarul e ca ai gandit-o pe asta ... era sa cad de pe scaun ...

nu zic ca rs su mito nu sunt motoare dar sa nu denaturam totusi ca altii cu motociudateniile se plimba kilometri garla fata de unii care au motoare dar nu se pot misca cu ele :blink: [ sa dea reply doar ce-i ce se simt ;)]

Editat de ygrek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea la 125, modelu de la yamaha arata cel mai bine.Si fiind in 4t e si mai fiabil ( acum cand alegi motoru nu prea conteaza, dar dupa ce faci ceva kilometrii o sa iti dai seama ca fiabilitatea e un punct foarte important)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea la 125, modelu de la yamaha arata cel mai bine.Si fiind in 4t e si mai fiabil ( acum cand alegi motoru nu prea conteaza, dar dupa ce faci ceva kilometrii o sa iti dai seama ca fiabilitatea e un punct foarte important)

el vrea ceva mai jos pentru ca are 1.60 nu ajunge jos de pe r

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@itrance ai incalecat vreun motor sa vezi cum sta treaba sau astepti pareri de la noi ? fugi la reprezentante sau vreun prieten care are un alt prieten mobrist sa te sui :laugh: ca daca stai sta si timpul degeaba;) bafta cu alegerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi isi inchipuie ca isi pot permite un 125 in 2t pentru ca probabil e ieftin pe piata. Dar nu intodeauna ce e ieftin e si bun !

 

Nu-i belea,mai bagi 1.000 E in el sa mearga bine :laugh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i belea,mai bagi 1.000 E in el sa mearga bine :laugh: .

Asta aÂşa-i. În nsr am băgat ceva biÂştari ca să-l aduc pe linia de plutire, asta fără umblat la motor. Ce n-am reuÂşit nici până în momentul vâzării să îi schimb erau farurile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut !

 

Avand in vedere ca nu vei tine prea mult motorul asta, nu e cazul sa iei ceva vechi si forjat (ca doar stim toti ca se forjeaza la greu la 16-18 ani !) in care sa bagi si banii aiurea in cazul ca mai "cade" ceva...

Iti recomand Kymco Quannon 125 la 5.500 lei din 2007 cu 11.000 km si nu trebuie sa bagi decat benzina in el !

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...007-363251.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Avand in vedere ca nu vei tine prea mult motorul asta, nu e cazul sa iei ceva vechi si forjat (ca doar stim toti ca se forjeaza la greu la 16-18 ani !) in care sa bagi si banii aiurea in cazul ca mai "cade" ceva...

Iti recomand Kymco Quannon 125 la 5.500 lei din 2007 cu 11.000 km si nu trebuie sa bagi decat benzina in el !

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...007-363251.html

 

Cu banii aia isi cumpara ceva serios...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Avand in vedere ca nu vei tine prea mult motorul asta, nu e cazul sa iei ceva vechi si forjat (ca doar stim toti ca se forjeaza la greu la 16-18 ani !) in care sa bagi si banii aiurea in cazul ca mai "cade" ceva...

Iti recomand Kymco Quannon 125 la 5.500 lei din 2007 cu 11.000 km si nu trebuie sa bagi decat benzina in el !

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...007-363251.html

 

 

:baldy: :) pentru situatia ta.

Editat de iul1aN~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...