Sari la conținut

Treapta Intai Cu Nabadai...


Shamok
 Share

Postări Recomandate

E normal ca atunci cand cuplez treapta 1 de viteza sa se auda un "clank" deranjant :P , iar moto sa se miste nitel in fata..? Chestia nashpa e ca se intampla cateodata si la vit. 2 ;) , iar daca incerc sa cuplez f. incet se aude o karaiala de pinioane de ti se rupe sufletu' :baldy: . Ce-o fi..? E normal..? Daca nu cum se poate remedia problema?? :D

Multzam' si...

ASFALT USCAT...!!!

Editat de Shamok
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la ij cand aveam relantiul prea mare ...tot asa caraia si nu intra in a ntaia ...poate nu este asta cauza dar zic si io ....si clank fac cam toate motoarele .....mai nou mie imi face urat de tot cand dau din a 3 a in a 2 a face un clonc cam tare ...dar nu cred ca este ceva grav ...sau daca e asta e ...nu am ce ii face ...o sa ii pun ulei nou sa vad daca mai face asa (am impresia ca de la asta e) ...si o sa ii starng si eu in pic ambreiaju ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

toate fac "clank", noi sau vechi! si caraiala aia e normala cand cuplezi incet, lasi crabotii sa se frece intre ei mai mult! nu prea face bine! schimbarea se face ferm si scurt, nu puternic! si sa dea sa plece de pe loc iar e normal, se rupe filmul de ulei dintre discurile de ambreiaj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...