Sari la conținut

Sa Nu Fie Asta Chopper ?


alexxx
 Share

Postări Recomandate

mda, chopper nu e clar, dar bobber poa' sa confirme si Vladisto ca e... asa sa'i ramana numele

alexxx, esti fericitul posesor al unui bobber :baldy:

sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el... si cred ca poti sa il botezi dupa bunul tau plac, chiar, ce'ar fi sa inventezi tu o denumire pentru hibridul din dotare? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, chopper nu e clar, dar bobber poa' sa confirme si Vladisto ca e... asa sa'i ramana numele

alexxx, esti fericitul posesor al unui bobber ;)

sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el... si cred ca poti sa il botezi dupa bunul tau plac, chiar, ce'ar fi sa inventezi tu o denumire pentru hibridul din dotare? :D

 

 

confirm.......este bobber.....orice cunoscator ar vedea asta.... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ma sa nu fie bobber? Voi cred ca nu l-ati vazut live !! E bobber de la guma pana la maneta de frana!!! este mama tuturor bobbeleror !!

Alexxx nu te lua dupa oamenii fara inima...vrea sa te raneasca...si e invidiosi ca nu are si ei bobber !!!

 

deci ba astia....mucles ...e bobber...sa nu aud comentarii !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cum ma sa nu fie bobber? Voi cred ca nu l-ati vazut live !! E bobber de la guma pana la maneta de frana!!! este mama tuturor bobbeleror !!

Alexxx nu te lua dupa oamenii fara inima...vrea sa te raneasca...si e invidiosi ca nu are si ei bobber !!!

 

deci ba astia....mucles ...e bobber...sa nu aud comentarii !!

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alexxx, e adevarat ca e un melange foarte aiurit facut la viroaga ta... poate din cauza asta, intr-o exprimare mai brutala, a fost numita 'manelista'.

parerea mea este ca doua zone sunt foarte zapacite: fatza (ghidon, risere, oglinzi billet, semnale in ghidon) si spatele (aripa, saua).

Io as schimba cele enumerate mai sus in felul urmator:

1. un ghidon V-bar cu risere drepte de 8" cu firele bagate prin ambele,

2. ceva oglinzi clasice (ca si forma) si cu brat normal nu billet,

3. semnalele nici nu le-as mai pune.

4. aripa as prinde-o de bascula f aproape de roata (oricum vaz ca nu folosesti loc de pasager),

5. sa cu arcuri (pe care o gasesti f misto pe net pe la 100$ cu tot cu arcuri si prinderi)

Acum... depinde de gusturi, asta a fost parerea mea.

Spor si sa vedem ce-o iesi pana la urma.

 

off topic: si apropo de cei ce calaresc HD.. sa stii ca orice padure are uscaturi si dincolo de ele HD-urile sunt calarite de 2 mari categorii: afaceristi (sau nu) cu bani care-si dau banii pe un HD nou si isi pun toate croamele pe ele ptr ca imaginea conteaza (e trendy sa ai motor, mai ales daca e HD) si cei ce le iubesc cu adevarat aceste minunate motociclete, le simt, sunt viata lor.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So... E un Virago de 250 luat de la Tg. Mures, cu rezervor de Dragstar si ceva customizari... Il stiu pentru ca m-a tentat la un moment dat sa-l iau pentru prietena mea, dar era un pic cam mic motorul.

Ti-ar trebui niste comenzi avansate, simplificat ceva pe la ghidonul ala si lasata mai jos de poponeata, ce dreq, arata ca un enduro... Sau las-o asa, da-te cu ea si anu viitor iti iei ceva mai mare - the best choice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult baieti ... unele din putinele pareri pertinente pe care le-am auzit pana acum.

Sugestiile sunt bune si voi tine cont de ele. :burnout:

Nu cred ca il voi vinde, daca reusesc sa-l modific asa cum am in plan ... sunt convins ca imi va fi greu sa ma despart de el [stiti cum e cu primul motor].

 

Iarna usoara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexxx, chiar daca vrei sa-l dai e frumos sa-ti lasi si tu amprenta pe el, ca doar a fost si intre cracii tai.

Ghidoane se fac, vezi ca face chiar Klaus de aici de pe forum, o oglinda simpla o gasesti in targ in vitan la pret ok, semnalele daca le scoti..:burnout: nu te costa nimic... io as scoate fatza asa cum e, tot ghidonul cu semnale si oglinzi si l-as pune pe cel nou (asta ca sa-l pastrezi pe celalalt ptr cand vei vrea sa-l vinzi).

Spatele... sa muti prinderea aripii...;) e mai simplu decat pare, iar sa (ca sa nu dai bani multi) gasesti si sha in targ de pe la M-uri sau MZ-uri.

Bafta si... buna alegerea... fa-l, mai da-te cu el si vindel:) e muuult prea micutz.

Editat de ApacheChief
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexxx, chiar daca vrei sa-l dai e frumos sa-ti lasi si tu amprenta pe el, ca doar a fost si intre cracii tai.

Ghidoane se fac, vezi ca face chiar Klaus de aici de pe forum, o oglinda simpla o gasesti in targ in vitan la pret ok, semnalele daca le scoti..;) nu te costa nimic... io as scoate fatza asa cum e, tot ghidonul cu semnale si oglinzi si l-as pune pe cel nou (asta ca sa-l pastrezi pe celalalt ptr cand vei vrea sa-l vinzi).

Spatele... sa muti prinderea aripii...:D e mai simplu decat pare, iar sa (ca sa nu dai bani multi) gasesti si sha in targ de pe la M-uri sau MZ-uri.

Bafta si... buna alegerea... fa-l, mai da-te cu el si vindel:) e muuult prea micutz.

:burnout: de accord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...