Sari la conținut

M-am Varsat


Ivan Dnepr
 Share

Postări Recomandate

M-am varsat iar ...

 

Intru pe strada Calusei [piatra cubica + nisip], aveam in fata o ambulanta d'aia veche Dacia Break, la un moment dat, ambulanta da semnal dreapta ca sa intre pe o straduta laterala, eu dau semnal stanga ca sa o depasesc si sa ma duc inainte in treaba mea. Brusc ii sare in fata o tziganca, normal ca soferul ambulantei franeaza brusc, incerc sa evit sa-l lovesc si sa franez in acelasi timp si fac doua tumbe pe jos.

 

Urmari:

articulatii degete mana dreapta julite in niste cioburi de pe jos [funny ... abia veneam de la magazinul Skorpio de pe Calarasi unde fusesem sa-mi iau manusi dar nu aveau masura mea], si rotula dreapta umflata lejer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am varsat iar ...

 

Intru pe strada Calusei [piatra cubica + nisip], aveam in fata o ambulanta d'aia veche Dacia Break, la un moment dat, ambulanta da semnal dreapta ca sa intre pe o straduta laterala, eu dau semnal stanga ca sa o depasesc si sa ma duc inainte in treaba mea. Brusc ii sare in fata o tziganca, normal ca soferul ambulantei franeaza brusc, incerc sa evit sa-l lovesc si sa franez in acelasi timp si fac doua tumbe pe jos.

 

Urmari:

articulatii degete mana dreapta julite in niste cioburi de pe jos [funny ... abia veneam de la magazinul Skorpio de pe Calarasi unde fusesem sa-mi iau manusi dar nu aveau masura mea], si rotula dreapta umflata lejer...

ai grija la genunchiul ala...pare o bagatela dar poti sa ramai cu sechele. eu am avut unul urat acu vreo luna si ceva, un high side de clasa A, aruncat peste ghidoane...genunchi lejer si mana stanga zgariata(s-a rupt manusa) dupa o vreme insa a inceput sa ma doara mana dreapta :baldy: kre la inceput nu avea nimic, sau cel putin nu ma durea deloc. deci grija mare, se poate forma lichid, ceva ligamente deranjate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija la genunchiul ala...pare o bagatela dar poti sa ramai cu sechele. eu am avut unul urat acu vreo luna si ceva, un high side de clasa A, aruncat peste ghidoane...genunchi lejer si mana stanga zgariata(s-a rupt manusa) dupa o vreme insa a inceput sa ma doara mana dreapta :baldy: kre la inceput nu avea nimic, sau cel putin nu ma durea deloc. deci grija mare, se poate forma lichid, ceva ligamente deranjate...

 

stiu la ce te referi ... dar stai linistit, nu e genul de lovitura care sa genereze acumulari de lichid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cu genunchiul ... Eu acu fix o sapt si 2 zile am cazut cu un moped. Nu ma durea deloc si dupa 2 ore de la cazatura nici nu era unflat. Si acu... am ghips in jurul genunchiului si merg cu carja... Abia peste vreo 3 ore a inceput sa ma doara si nu am mai reusit sa-l pun in pamant. Nu am nimic fisurat sau rupt... doar o simpla contuzie...

Salutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of of of si tu brutus?

Bine ca esti intreg si ca nici motorul n-are nimica. Cateva zile repaos si ceva unguent si se rezolva si cu genunchiul respectiv mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa! Putea fi mai rau... Auzi, dar macar ai avut noroc de ambulanta aia, adica te-au ajutat sau s-au dus in treaba lor (ca am mai auzit una de asta...)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu m-am varsat in conditii similare, de atunci am si genunchere! :baldy:

Eu am scapat doar cu julitura la genunchi si nu s-a umflat, am si uitat de ea!

 

Sanatate, se pare ca se intampla pana la urma la toata lumea desi eu credeam ca sunt din cei alesi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa! Putea fi mai rau... Auzi, dar macar ai avut noroc de ambulanta aia, adica te-au ajutat sau s-au dus in treaba lor (ca am mai auzit una de asta...)?

 

M-au intrebat daca am nevoie de ajutor, le-am zis sa se duca ... linistiti

 

 

 

Da, si eu m-am varsat in conditii similare, de atunci am si genunchere! :baldy:

Eu am scapat doar cu julitura la genunchi si nu s-a umflat, am si uitat de ea!

 

am si eu genunchere ... acasa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man...imi pare rau sa aud ceea ce ai patit :baldy:......si sincer imi pare rau ca nu am avut nici manusi masura ta ;) .....poate scapai mai "ieftin" .....chiar imi pare rau sa aud....

 

Insanatosire grabnica.

 

 

stai linistit man, nu aveti nici o vina daca am mainile cat lopata de fochist :D ... sunt ok ... nu ma doare nika ... un fleac ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ivane io credeam ca numai io am ceva cu trolebuzele da vad ca tu ai inceput sa faci ura de rasa.Trebea sa ii arati tuciuriei cum e pe ghidonul de la moto dechit sa faci nazbitii deastea .....Glumeam man

Ai grija de tine si vezi cu rotula aia .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...