Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL CARACAL


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Cat de moralisti putem sa fim...de parca daca nu si-ar fi luat pe scooter fiul, batranul se asigura mai temeinic.

Daca tot incepem supozitiile, in cazul in care scuteristul nu si-ar fi luat fiul pe locul din spate, probabil ca ar fi iesit mai putin sifonat din accident (isi pastra casca pe propriul cap), iar copilul nu patea absolut nimic si ar fi fost scutit si de socul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca :) si sa ne dea si noua mai multa minte cand luam si pe altii pe motor. Faza asta cu mersul pe moped fara casca e la ordinea zilei pe la noi, asta ca sa nu mai spun ca am vazut si cate trei pe un moped :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marca ProTV : "O motociclista a intrat cu toata viteza intr-o masina. " - atentie d-le gadea, atentie ! Cu toata viteza, deci, top speed !

 

<<Ea "zbura" pe o motocicleta si a ignorat indicatorul stop; s-a izbit apoi violent de un autoturism caruia ar fi trebuit sa ii acorde prioritate.In urma impactului, a fost grav ranita. Este acum in coma si are multiple fracturi la maini si la picioare. Femeia are 37 de ani si, cel mai probabil, spun politistii, se grabea sa ajunga la serviciu.>>

 

 

Tanara, > zbura !< ! Hai nu mai spune, ca-l faci invidios pe Aurel Vlaicu...Oare a si decolat ? Ooo..ce subtilitate din parte jurnachizdei, a pus ghilimele..wow.. Mai grav "a ignorat". Bai..jurnaliste, sa te iau pe giubalau..cum zice Romeo Fantastik, cheama-l pe imparatul psihologilor din univers, Haaaaaaaaaniabaaaaaal Dumitraaaaaaascu ( red corner) vs *ulimea ( blue corner), sa ne zica el adevarul absolut, care-i mersu' cu procesul cognitiv deliberat. I-auzi definitie de dex : (A IGNORĂ ~ĂŠz tranz. 1) (studii, legi etc.) A refuza în mod con?tient să cunoască ?i să aplice.). Deci, a refuza in mod constient ! Ori madam, nu putea intra cu top speed, in intersectie, venea de pe un drum secundar, pe care-l cunostea mai mult ca sigur. Stia ca trebuie sa opreasca. Cauza probabila a fost o gresita asigurare, nu c-a ignorat cu buna stiinta indicatorul stop.

 

Deci, contrar, titlului " o motociclista", era " o mopedista ". FACETI SI VOI DIFERENTA. E la fel cum i-ai aplica unui copil, tratament medicamentos ca pentru Adult !

 

Sorry de Off, dar nu deschid topic pt atat.

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva mici detalii din ce am auzit de la un prieten... In primul rand nu era un scuter, era o motocilcleta de cilindree mica o luase pt. scoala moto. A plecat sa ia paine de la un magazin(statea 500 de m mai in fata) cand una bucata bosorog a intors jeep-ul pe linia continua.

Nu stiu daca purta casca sau nu,o sa revin mai tarziu cu detalii.

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar noi |motociclistii| fiind un grup cat de cat organizat, cu cateva asociatii in frunte care ne apara interesele, nu putem face cateva sesizari la CNA sau eventual un proces pentru periclitarea continua a imaginii? eu stiu ca senzationalul se naste din stilou, dar trebuie sa aiba cat de cat un sambure de adevar. nu v-ati saturat ca doar pe PROST TV sa ascultati aceleasi stiri, scrise parca cu un sablon.

de cateva ori am citit pe forum de accidente si apoi am vazut si reportajul TV; versiuni total diferite, reportaje tendentioase nu obiective. acum eu nu inteleg din toata treaba asta decat o ura fata de fenomenul moto si o incercare de manipulare a imaginii.

 

Mesaj completat

Cateva mici detalii din ce am auzit de la un prieten... In primul rand nu era un scuter, era o motocilcleta de cilindree mica o luase pt. scoala moto. A plecat sa ia paine de la un magazin(statea 500 de m mai in fata) cand una bucata bosorog a intors jeep-ul pe linia continua.

Nu stiu daca purta casca sau nu,o sa revin mai tarziu cu detalii.

 

Dumnezeu sa-l ierte!

cred ca ai urmarit alt film. in reportaj apare o dacie lovita si un moped

Editat de Vishco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar noi |motociclistii| fiind un grup cat de cat organizat, cu cateva asociatii in frunte care ne apara interesele, nu putem face cateva sesizari la CNA sau eventual un proces pentru periclitarea continua a imaginii?

Care asociatii, ca s-a ales praful de toate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vishco ai citit titlul? eu vorbeam de motocilistul mort la caracal nu de link-ul pus de Csj.

Mesaj completat

Revin cu informatii concrete despre accident.

Motocicleta este un ducati monster 650 care in urma accidentului a suferit avarii minore. Motociclistul nu purta casca fiind ca i-o cedase fiului sau in varsta de 12 ani.

Oricum nu stiu chiar daca purta casca cat l-ar fii ajutat deoarece nu prezenta leziuni in zona capului, decesul survenind in urma strapungeri cutieii toracice in zona inimi de catre ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceasul rau, nu a mai avut omul zile, intra mai degraba la freak accidents, sa fie strapuns exact in inima. totusi, monstru de 600+ nu este mobra "cu cilindree mica", inteleg ca nu avea carnetul si o luase pentru a da examen? De morti numai de bine insa a gresit omul pe toate planurile, pacat ca a trebuit sa plateasca cu viata si de fata cu fiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit topicul pe fuga si am inteles asa:

 

Un fiu de politist isi transporta tatal pe un moped ducati monster 650 fara atas fiind acrosat de o dacie logan condusa de un pensionar care nu avea ce cauta pe strazi. Fiul luase casca tatalui pentru ca acesta nu avea mai multe. Tatal, in vartsa de peste 10 avand fiul in brate a decedat. :bounce:

 

 

Acuma pe bune, omul avea casca sau nu?

Era moped sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit topicul pe fuga si am inteles asa:

 

Un fiu de politist isi transporta tatal pe un moped ducati monster 650 fara atas fiind acrosat de un jeep dacia logan condusa de un pensionar care nu avea ce cauta pe strazi. Fiul luase casca tatalui pentru ca acesta nu avea mai multe. Tatal, in vartsa de peste 10 avand fiul in brate a decedat. :bounce:

 

Acu e complect

Mesaj completat

Care asociatii, ca s-a ales praful de toate?

 

Cred ca era ironic cand zicea de asociatii :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit topicul pe fuga si am inteles asa:

 

Un fiu de politist isi transporta tatal pe un moped ducati monster 650 fara atas fiind acrosat de o dacie logan condusa de un pensionar care nu avea ce cauta pe strazi. Fiul luase casca tatalui pentru ca acesta nu avea mai multe. Tatal, in vartsa de peste 10 avand fiul in brate a decedat. :bounce:

 

 

Acuma pe bune, omul avea casca sau nu?

Era moped sau nu?

Nu avea casca.

motocicleta era un ducati monster.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceasul rau, nu a mai avut omul zile, intra mai degraba la freak accidents, sa fie strapuns exact in inima. totusi, monstru de 600+ nu este mobra "cu cilindree mica", inteleg ca nu avea carnetul si o luase pentru a da examen? De morti numai de bine insa a gresit omul pe toate planurile, pacat ca a trebuit sa plateasca cu viata si de fata cu fiul.

Scuze nu am fost prea explicit, omul avea o scoala auto si achizitionase motorul ca gandul sa deschida si una moto.

Da monsterul nu e motocicleta de cilindree chiar mica dar nu am stiut exact despre ce motor e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP ;)

 

Inca o data s-a produs clasicul accident, eu sunt de parere ca si daca te duci 10m distanta, dupa o paine, cu motocicleta SA FOLOSESTI CASCA!

 

Imi pare foarte rau cand aud de accidente minore, care se puteau evita, soldate cu deces.

 

R.I.P. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

 

 

Si ca tot vorbim de controale si evaluari...cati din noi nu au platit macar o data ca sa nu mai faca toate analizele si testele pentru dosarul de carnet?

 

Eu am facut toate testele ;) ...si ma mandresc ca nu am dat spaga si nici "atentii" pana acum (indiferent ca este vorba de politie , primarie, spital etc ...)

 

maibine primesc amenda ori sa raman fara permis decat sa bag banii in buzunarul unor jogodii ("Noi" ii invatam asa cu spagi )

ne meritam soarta ... un popor de "curve prefacute"

 

 

ps. sa inteleg ca tu esti obisnuita sa dai ...

Editat de SSb_484
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...