Sari la conținut

Accident Cotroceni, Azi Dimineata


ISM29
 Share

Postări Recomandate

Multa sanatate motociclistului si pasagerei si putere de a trece peste!!!

 

 

Despre semafoare: unele au delay, altele nu, asa ca mare atentie cand plecati primii, mai ales ca ffff multi se baga in intersectii pe rosu (vezi la intersectia de la Sincai, de ex.).

 

Despre udatul strazilor: stati linistiti, o sa ude pana da zapada. Anul trecut udau pe Vacaresti si apoi ingheta. De ce? Pt. ca era decembrie!?... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O problema mare care se pune in orasele aglomerate este cea a "patrunderii intr-o intersectie deja blocata"

 

1. legea nu permite asta, iti interzice!

2. moralul spune altceva: daca nu intru eu, intra altul. Sau va fi blocata si "next time" de meseriasii cu care te intersectezi.

3. legea iar te supara: spune ca daca intri pe verde si mai sunt masini "prinse in trafic" - cele de pe soseaua intersectata, trebuie sa le dai prioritate.

4. tu ca romanul claxonezi si ii injuri dar....

 

 

De ce am scris asta?

 

Pt ca sa nu credeti ca atunci cand patrundeti "PE VERDE" intr-o intersectie si va loveste unul care a trecut si el pe verde (dar s-a pus rosu sau a ramas blocat intre timp) ... ACEL CONSERVAR este vinovat. Vina e a voastra!

 

De retinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti... faceti revolutie in Bucuresti din nou... e criminal la voi! Ce draq de scoli de soferi aveti acolo? Da-o draq, doar nu traiesc la tzara, doar sunt din Cta dar nu am mai pomenit asa ceva, am facut cateva drumuri in Buc. si m-am speriat de nesimtirea din trafic! Se consuma multe droguri pe la voi de sunt oamenii asa aeriani? sau e poluarea de vina? :) Nu am vazut un loc in care sa nu se respecte acordarea de prioritate mai rau ca in Bucuresti, mai ales prioritate din partea conducatorilor de conserva catre motoristi, pentru care parca nici nu existam. Tradare, mon cher, TRADARE!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu o scuza. TREBUIA SA SE ASIGURE.

 

Mare atentie deci cand plecati primii de la semafor.

 

Identic se intampla pe soseaua tunari la intersectia cu Stefan cel Mare. Cei din sens invers iti taie calea super nesimtit.

 

Iar politia din intersectie nu face absolut nimic, chiar daca am urlat de cateva ori la ei.

Multa sanatate, ce sa zicem si noi acum?

 

 

Asta este valabil in fiecare intersectie....daca pleci primul si cu avant risti sa intri in coliziune cu una sau kiar 2 masini :)

 

Politistul din intersectie daca vorbesti cu el si-i atragi atentia asupra unui incident de acest fel spune:

" pleaca si dta dom`le mai incet"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti... faceti revolutie in Bucuresti din nou... e criminal la voi! Ce draq de scoli de soferi aveti acolo? Da-o draq, doar nu traiesc la tzara, doar sunt din Cta dar nu am mai pomenit asa ceva, am facut cateva drumuri in Buc. si m-am speriat de nesimtirea din trafic! Se consuma multe droguri pe la voi de sunt oamenii asa aeriani? sau e poluarea de vina? :D Nu am vazut un loc in care sa nu se respecte acordarea de prioritate mai rau ca in Bucuresti, mai ales prioritate din partea conducatorilor de conserva catre motoristi, pentru care parca nici nu existam. Tradare, mon cher, TRADARE!!

 

 

Lasa man, ca nici cu COnstanta nu mi-e rusine! Am fost in vara asta de 3 ori si pot sa spun ca asa circulatie haotica, nu imi inchipuiam ca poate exista. E drept ca nu erau numa' constanteni, erau din toata tzara... ca era in plin sezon. Dar totusi... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa man, ca nici cu COnstanta nu mi-e rusine! Am fost in vara asta de 3 ori si pot sa spun ca asa circulatie haotica, nu imi inchipuiam ca poate exista. E drept ca nu erau numa' constanteni, erau din toata tzara... ca era in plin sezon. Dar totusi... banana.gif

 

 

 

 

 

In plin sezon jumatate din masinile din cta sunt de Bucuresti si uite asha te-ai intors in calvarul nostru :lol:( :lol: :lol: :lol: :) :D :D :P

 

 

 

 

Bafta si asfalt uscat si multa :) conservarilor si astora cu udatul strazilor

 

 

 

PS: Sa ma racoresc si eu nitel ca nu mai suport prostia si nesimtirea romaneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'asta nu plec eu primul de la semafor.... (eeeehh... si pt. ca nu pot)

Sincer, cel mai nasol mi se pare pt. pasagera..

1. treaba cu rotula e cam nasol la recuperare (dureaza mult)

2. o sa-i vina tare greu sa se mai urce pe moto..

si toate astea din cauza de MAXIMA NESIMTIRE si LIPSA DE EDUCATIE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa initiem o campanie de genul asta: http://www.youtube.com/watch?v=PhYDiaxosfI...ted&search= Nush daca merge linkul, nu ma pricep la chestii dinastea, dar daca nu merge intrati pe www.youtube.com si scrieti la search " How close a biker has to be". Nu se poate asa ceva, deja s-a umplut paharul. In fiecare zi aflu de motociclisti accidentati din ignoranta si prostia soferilor de cutii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

N-am vazut s-a intamplat, dar mi-a spus azi o prietena care tocmai trecea pe acolo: pasagera a zburat peste Matiz cativa metri. Am incredere in ea, asa ca tare as dori sa stiu cum se simt pilotul si pasagera (mai ales!). Cine a fost pe motor poa sa ne spuna, ca n-am vazut nici un post de la el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...