Sari la conținut

Intrunire KLE-istii & Friends 2011


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Grupul KLE-istiilor tine sa va anunte inca de pe acum intalnirea anuala "KLE-istii & Friends" programata in weekendul 5-7 August 2011 pe Transalpina. Ne-am saturat de Fagaras, Cartisoara nu mai ofera conditiile optime de campare, asa ca anul asta ne mutam.

 

Paranghelia se adreseaza posesorilor de KLE 500 dar si tuturor prietenilor nostri, indiferent de mobrele stranse intre buci. Asa cum la prima editie, in 2009, am avut placerea de a avea alaturi de noi frumosul grup al Transalpistilor din Arad ('traiti!), la fel asteptam si anul acesta orice motociclist caruia ii plac muntele, statul la cort (pensiunile nu sunt excluse, totusi), berea, focul de tabara si barfele intre satanisti violatori, bla, bla. Deja s-au anuntat cativa posesori de bemveuri, ceva hondisti, plus vreo doi prieteni conservari

 

Despre organizare:

* Aceasta nu este o "intrunire" organizata de cineva, in sensul obisnuit al expresiei. Singurele chestii pe care le vom face noi, cei cativa prieteni care am aranjat in fiecare an "intalneala", vor fi sa dam o tura de recunoastere prin zona cu ceva timp inainte si apoi sa stabilim in principiu un loc de adunare. Vom incerca, ca de fiecare data, ca locul de campare sa aiba prin apropiere si ceva pensiuni sau cabane, pentru ca cei care nu-s prea prieteni cu cortul sa nu trebuiasca sa se tarasca prea mult pe coate si genunchi cand se vor duce la culcare, dimineata, desigur.

* Fiecare isi stabileste singur daca vrea la cort sau la pensiune, fiecare se ocupa de rezervarea camerelor pentru el si prietenii lui apropiati. Practic e fiecare pe cont propriu, doar ca vom fi toti in acelasi loc in acelasi timp. In felul asta fiecare isi va optimiza raportul buget/pretentii, nimeni nu va avea de castigat sau de pierdut din treaba asta.

* Intentia este ca toata smecheria sa se desfasoare pe durata a trei zile: vineri seara - duminica la pranz. "Main-eventul", sau mai pe intelesul tuturor bairamul principal, va avea loc in seara de sambata, pentru ca ne gandim si la cei carora serviciul sau/si nevasta sau/si bugetul nu le permit sa plece doua nopti de acasa.

* In afara de petrecerea de sambata seara programul va fi la libera alegere a fiecaruia. Aia mai enduristi vor bate cararile si forestierele din zona, cei mai ... de asfalt vor avea si ei de distractie, Transalpina fiind acum asfaltata aproape in intregime, betivii n-au decat sa nu se trezeasca decat atunci cand vor ei, somnorosii- la fel.

* Adunarea celor ce "vor servi" doua nopti se va face intr-unul din capetele Transalpinei. Inca nu stim care, ramane de discutat si de stabilit dupa tura de recunoastere. Jonctiunea cu cei ce vor veni a doua zi se va face, probabil, sambata spre pranz. Iar cu cei ce vor veni sambata seara direct la locul stabilit pentru marele bairam, care va fi, desigur, de cealalta parte a muntelui fata de cel de vineri seara. In felul asta avem fiecare ziua de sambata pentru a bate zona Transalpinei in toate partile, urmand sa ne reunim la locul de campare de sambata seara.

* Duminica se da imprastierea, fiecare in functie de ora la care se simte capabil de a sui in sa. Personal recomand mai spre pranz, cand alcoolul va fi fost deja ejectat din sange. (prietenii stiu ce se poate intampla daca te ambitionezi sa pleci prea devreme si mobra ta e prima dintr-un lung sir de mobre parcate...)

 

Cam astea ar fi primele date. Detaliile le vom stabili in timp, in fuctie de informatiile mai amanuntite pe care le vom avea.

Discutiile continua oricum aici si pe forumul dedicat http://kle500.myforum.ro/kle-istii-friends...utii-vt380.html

Poze si povestiri de la intalnirile din anii trecuti puteti vedea pe acelasi forum http://kle500.myforum.ro/poze-si-povestiri...utate-vf11.html

 

 

 

Pentru orice alte lamuriri va stau tuturor la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu numarul de postari conteaza ci calitatea lor. La fel cum nicio fapta buna nu ramane nepedepsita, certurile cu userii de pe forum atrag antipatii.

 

Io nu vin, oricum nici nu cred ca ma astepta careva.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu numarul de postari conteaza ci calitatea lor. La fel cum nicio fapta buna nu ramane nepedepsita, certurile cu userii de pe forum atrag antipatii.

 

Io nu vin, oricum nici nu cred ca ma astepta careva.

 

Numai bine!

 

hai bre alex....rautate gratuita si inutila din partea ta :(; glumeam si eu cu speedy si dumnneata ai luat-o in serios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu numarul de postari conteaza ci calitatea lor. La fel cum nicio fapta buna nu ramane nepedepsita, certurile cu userii de pe forum atrag antipatii.

 

Io nu vin, oricum nici nu cred ca ma astepta careva.

 

Numai bine!

Pai nu vad de ce ai veni. Nu esti nici "KLE-ist", nici "Friend". Ba dimpotriva, ar spune un KLE-ist, "friend" de-al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca urmezi link-ul asta o sa constati ca m-ai invitat deoarece l-ai postat la EN 500 and friends asa ca ma simteam dator cu un raspuns.

Nu e nimic gratuit, e doar un raspuns la o invitatie, kappy666.

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca urmezi link-ul asta o sa constati ca m-ai invitat deoarece l-ai postat la EN 500 and friends asa ca ma simteam dator cu un raspuns.

Nu e nimic gratuit, e doar un raspuns la o invitatie, kappy666.

Raspunsul la invitatie se da acolo unde s-a facut invitatia, mestere.

Iar eu am raspuns la ce ai zis tu. Pure. Invitatia era pentru "friends" cu EN, nu pentru EN-istii declarati de mult "persona non grata". Te pretinzi singurul EN-ist din Romanica sau reprezentantul tuturor?!

Oricum, tu continua sa te agiti pe aici, ridica topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am retinut data si locatia definitiva am sa o aflu. Nu am fost pe transalpina de cind a fost asfaltata, asa ca daca am ocazia si se potrivesc zodiile, vin cu placere sa bem o bere impreuna la altitudine cu cortul. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am retinut data si locatia definitiva am sa o aflu. Nu am fost pe transalpina de cind a fost asfaltata, asa ca daca am ocazia si se potrivesc zodiile, vin cu placere sa bem o bere impreuna la altitudine cu cortul. :cheers:

Bravo, te asteptam. Cat despre locatia exacta si celelalte amanunte le voi pune aici, pe pro-bike, pe forumul nostru, pe Facebook unde avem grup KLE si eveniment KLE_istii @ Friends 2011. Din atatea locatii virtuale imposibil sa scape cineva datele exacte.

Sanatate si benzina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bravo, te asteptam. Cat despre locatia exacta si celelalte amanunte le voi pune aici, pe pro-bike, pe forumul nostru, pe Facebook unde avem grup KLE si eveniment KLE_istii @ Friends 2011. Din atatea locatii virtuale imposibil sa scape cineva datele exacte.

Sanatate si benzina!

 

 

incet,timid dar sigur ne adunam... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

In ziua de sambata,pentru cei care nu vin la intalnire cu kle-uri sau alte enduro/enduro-touring-uri,se poate ocoli Transalpina pe ruta Rm.Valcea-Dr.Turnu Severin-Cazanele Dunarii-Caransebes-Hateg-Sebes cu propunere campare pt. toata lumea in zona Sugag 77+192+125+70+22+18+34=538km.Ar fi frumos sa petrecem doua nopti impreuna,e mai sigur asa,daca pica unul din noi in prima noapte :friends: ,poate sa-si ia revansa in a doua

Editat de alex-r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

AMR...vreo 4 saptamani. Hai ca nu mai e mult!

Sau 5 saptamani, depinde de vreme. Vom stabili atunci, mai aproape, pentru a nu ne fi stricata placerea de vreo ploaie.

 

Cum timpul se scurge destul de repede va reamintesc amanunte privind tura in cauza:

* KLE-istii & Friends 2011 este o intalnire a actualilor si fostilor posesori de KLE 500 si a prietenilor lor

* locul de desfacusrare: Transalpina

* perioada: 5-7 august

* campare la cort, mancare si bautura din sacosa

* prima noapte campare in capatul sudic al TA, in zona Novaci/Ranca

* a doua noapte (cu bairamul principal) campare in capatul nordic, spre Sugag

* locurile de campare le stabilim la fata locului

* ziua de sambata este rezervata plimbarilor pe si pe langa TA (ex. Strategica), fiecare dupa bunul plac in grupuri compuse ad-hoc, functie de preferinte de trasee.Cu alte cuvinte batem zona in lung si-n lat dupa cheful fiecaruia.

* orice mobrist care are chef de o tura pe Transalpina si o seara sau doua la foc este binevenit.

* evenimentul este organizat la nivel de gasca de prieteni, deci nimic oficial, nimic asigurat de noi, doar va anuntam ca vom fi acolo in caz ca va pasioneaza o plimbare si o bere alaturi de noi

 

Cam asta ar fi. A, in caz ca se vor anunta dezlantuiri ale stihiilor in acel weekend, vom amana tura cu o saptamana. Ne place sa ne simtim bine, nu sa ne chinuim prin ploi si alte nasolii d-astea.

Cine vrea sa vina ar fi bine sa posteze aici sau sa-mi dea PM, sa schimbam numere de telefon pentru a ne gasi usor la locul faptei sau pe traseu, la dus. Mai ales ca unii stiu ca nu pot veni de vineri seara.

 

Pentru cei care vor pleca de vineri dupa-amiaza din Bucuresti, traseul propus este: Bucuresti-Pitesti-Novaci (teava), iar la intoarcere Sugag-Sibiu-Transfagarasan-Pitesti-Bucuresti. Dar este doar o propunere, fiecare isi alege traseul.

KLE-isti va asteapta, asadar, ca si in anii trecuti.

 

AMR 10 zile!

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Speedy...e posibil ca vineri sa facem strategica...si pe dupa amiaza, daca e posibil, sa trecem pe la voi sa dam binete...deci, daca nu e cu deranj, unde o sa fiti vineri seara?

 

Cred ca vom fi 3-4 persoane...si binenteles KLE-friendly...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... unde o sa fiti vineri seara?

 

Cred ca vom fi 3-4 persoane...si binenteles KLE-friendly...

 

 

Se pare ca in zona Polovragi,inca nu e sigur.O sa ne gasiti voi,cate grupuri de 10-15 motociclisti sa fie campati intre Novaci si Polovragi exact in perioada mentionata :) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu numarul de postari conteaza ci calitatea lor. La fel cum nicio fapta buna nu ramane nepedepsita, certurile cu userii de pe forum atrag antipatii.

 

Io nu vin, oricum nici nu cred ca ma astepta careva.

 

Numai bine!

+1 si totusi a mea scrie in docomente ca e kle de transalpina(asfalt!) :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1 si totusi a mea scrie in docomente ca e kle de transalpina(asfalt!) :banana:

Bre, avem trasee pentru toate tipurile de mobre, ca grupul e eterogen. Si coclau si asfalt, nu-i rau pentru nimeni.

Apropos, aseara pe la 8 trecusi pe la Eroilor? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, avem trasee pentru toate tipurile de mobre, ca grupul e eterogen. Si coclau si asfalt, nu-i rau pentru nimeni.

Apropos, aseara pe la 8 trecusi pe la Eroilor? :grinbandit:

era celalat(leon). am trecut, dar eram in masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...