Sari la conținut

Noroiala Sambata


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

Dupa ploile astea noroi cred ca e sa ne punem si in cap.Deci care ai chef de iesit in natura in weekend da-ti un semn.In momentul asta nu stiu un traseu,nici macar nu stiu o directie,asa ca e deschisa lista de propuneri

Toate bune :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ploile astea noroi cred ca e sa ne punem si in cap.Deci care ai chef de iesit in natura in weekend da-ti un semn.In momentul asta nu stiu un traseu,nici macar nu stiu o directie,asa ca e deschisa lista de propuneri

Toate bune :huh:

Salut...Un pasager nu iei? Dau juma din gaz... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man,daca iti arat factura de la Dementor cand am fost prima si ultima oara cu pasager(40kg) o sa te ia cu ape :crack:

Vad ca esti foarte pasionat de moto si apreciez,dar pasager daca vrei sa te iau,la o bere prin oras cu mare drag,la camp nu pot nici eu nici motorul

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man,daca iti arat factura de la Dementor cand am fost prima si ultima oara cu pasager(40kg) o sa te ia cu ape :crack:

Vad ca esti foarte pasionat de moto si apreciez,dar pasager daca vrei sa te iau,la o bere prin oras cu mare drag,la camp nu pot nici eu nici motorul

:huh:]

Multam de oferta...prin oras sau autostrada nu ma atrage :moron: . Bafta si iesiri cat mai reusite... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ma bag si eu astept planul excursiei si ora plecarii.

ok,pai astazi o sa ma uit prin pc si o sa fac un traseu,pana seara il fac public,intre timp daca ai ceva in minte,te rog scrie aici

 

mai zi-mi te rog cam ce lungime/timp esti dispus sa investetsti :huh:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,pai astazi o sa ma uit prin pc si o sa fac un traseu,pana seara il fac public,intre timp daca ai ceva in minte,te rog scrie aici

 

mai zi-mi te rog cam ce lungime/timp esti dispus sa investetsti :huh:)))

 

am toata ziua la dizpozitie si noaptea daca este nevoie,la km nu conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,pai eu am un traseu arhi batut deja,e locul unde ma duc singur cand nu am partener,noroiala hardcore,contine padure,camp vai,peisaj una peste alta frumos,in jur de 60 km de off cu plecare de la Domnesti si sosire la km 36 pe A1 dar destul de ocolit

Acum eu unu as lua traseul asta doar ca ultima masura,si as fii mai deschis spre unul de munte,forestier,poteca din astea

Ma uit prin harti si iti spun,daca esti ok cu a merge sa zicem "blind" pe un traseu care nu l-am mai facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru weekend-ul asta prognoza meteo nu prea e buna azi, dar prognoza in care am incredere 95% e doar cea pentru a doua zi.

http://www.meteoblue.com/en_GB/maps/turkey

Pentru Iezer trebuie sa mergi spre cabana Voina din Campulung Ag,la lac stanga peste baraj si continua drum forestier.Candva se trecea prin rau dar am auzit ca s-ar fi facut drum.Cred ca sunt inca sanse mari sa fie zapada pe sus, daca dai de un petic cu zapada mai mare greu treci.

 

iezer1.jpg

 

iezer2.jpg

 

iezer3.jpg

 

iezer4.jpg

 

De la Crucea Ateneului,langa lacul Iezer, drumul continua pe creasta si coboara la cabana Voina. Eu nu am mers atunci, ca eram singur si era ceata de la jumatea muntelui in jos, m-am intors pe acelasi drum. Coborarea finala la cabana e abrupta si tot ce stiu despre ea?(de la radio-sant) e ca niste baieti cu enduro adevarate nu au putut sa urce pe acolo,iar altii coborand au gasit un prag prea mare de sarit???.Totusi din pozele de pe GEarth nu arata chiar groaznic.

Faza nasoala e sa gasesti un obstacol de netrecut dupa ce cobori o portiune abrupta pe care nu o poti urca inapoi (ex drum luat de apa unui parau).La asta se adauga oboseala dupa traseul facut si eventual lipsa de timp. Ideal ar fi sa fie cel putin 3 in trupa care exploreaza locul si sa fie ceva chingi in dotare.

 

iezer6.jpg

 

iezer7.jpg

 

Poze de pe coborare(de pe G Earth):

http://v6.nonxt3.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/40685922.jpg?redirect_counter=1

http://static.panoramio.com/photos/original/38398483.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/38398493.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/38398517.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/38398510.jpg

 

Bolovanisul ala din stanga o fi iesirea din traseu?

http://romtele-bbu2.romtele-bbu1.o-o.v23.lscache3.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/11829786.jpg?st=lc

Editat de svgobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

woow dar stiu cand iti cere omu' detalii,nu te incurci :crack:

Sunt foarte folositoare informatiile iti multumesc man :huh:

 

deci,ne bagam la asta domnilor ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, traseul pina la Crucea Ateneului l-am facut si noi si vremea nu a tinut cu noi...dar mie mi-a placut...

Cred ca va fi greu sa reusiti sa faceti tot traseul, adica pina la cabana Voina prin Crucea Ateneului...avind in vedere ca se va face destul de tirziu pina ajungeti pe creasta...

Eu m-as duce pina la Cruce, daca se poate, si inapoi si asta cred ca ar fi suficient...avind in vedere ca veti face si 200km pe asfalt...

Va urez succes si sa faceti multe poze...mai frumoase decit astea...

 

 

post-7547-0-70541400-1304664688_thumb.jpgpost-7547-0-61972100-1304664707_thumb.jpg La dreapta si pe baraj...

 

post-7547-0-32689000-1304664768_thumb.jpg pina pe creasta...

 

post-7547-0-39195800-1304664803_thumb.jpg pe creasta...

 

post-7547-0-03741700-1304664840_thumb.jpgpost-7547-0-00022000-1304664856_thumb.jpg La Crucea Ateneului...

 

post-7547-0-88651300-1304664912_thumb.jpgpost-7547-0-48340400-1304664933_thumb.jpg La coborire inapoi spre baraj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, traseul pina la Crucea Ateneului l-am facut si noi si vremea nu a tinut cu noi...dar mie mi-a placut...

Cred ca va fi greu sa reusiti sa faceti tot traseul, adica pina la cabana Voina prin Crucea Ateneului...avind in vedere ca se va face destul de tirziu pina ajungeti pe creasta...

Eu m-as duce pina la Cruce, daca se poate, si inapoi si asta cred ca ar fi suficient...avind in vedere ca veti face si 200km pe asfalt...

Va urez succes si sa faceti multe poze...mai frumoase decit astea...

 

 

post-7547-0-70541400-1304664688_thumb.jpgpost-7547-0-61972100-1304664707_thumb.jpg La dreapta si pe baraj...

 

post-7547-0-32689000-1304664768_thumb.jpg pina pe creasta...

 

post-7547-0-39195800-1304664803_thumb.jpg pe creasta...

 

post-7547-0-03741700-1304664840_thumb.jpgpost-7547-0-00022000-1304664856_thumb.jpg La Crucea Ateneului...

 

post-7547-0-88651300-1304664912_thumb.jpgpost-7547-0-48340400-1304664933_thumb.jpg La coborire inapoi spre baraj...

 

multumesc de info,daca se hotarasc si colegii la asta o sa urcam cat om putem

Doar astazi nu ploua. Un traseu mai scurt de cateva ore, astazi, ar merge?

Astazi eu unul nu pot ca am treburi pe langa casa

 

As fi si eu amator de noroi , am un KTM 525 cu roti supermoto , lasati un loc de intalnire , ora , telefon ceva .

Pai in functie de ce se hotaraste aici pana diseara stabilim si un loc si o ora.Tel meu il ai in semnatura

Bafta!

Referitor la ce a spus domnul Constantin cu vremea,daca ploua eu unul nu stiu daca mai vin pentru ca nu are sens sa stai ud o zi de dimineata pana seara,eu am doar protectii foarte bune,geaca si pantalonii sunt din alea din dragon :huh:

 

bang bang,daca ai roti de SM si ploua crede-ma ca e no fun pe munte

 

intr-adevar si pe meteo.ro si pe accuweather in zona Targoviste-Campulung spune ploaie.Angi pune te rog traseul de la Buzau si daca vor si ei sa vina mergem pe ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta cand veneam de la munca am observat ca nu mai am lumini...nici macar stop pe frana.Stau in dubii...daca sa vin sau nu . Oricum sigur nu vin daca ploua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta cand veneam de la munca am observat ca nu mai am lumini...nici macar stop pe frana.Stau in dubii...daca sa vin sau nu . Oricum sigur nu vin daca ploua.

nu ma mir...e KTM :huh:

 

acum site-urile alea spun ca e frumos si la BV si la BZ si la Targoviste,nici nu stiu ce sa cred

Treaba e ca si daca mergem,UNDE MERGEM ??? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut eu si grupul meu am hotarat traseul asta Tirgoviste-Dragoslavele-Rucar-Podul Dimbovitei-Satic-Lacul Pecineagu si daca mai se poate inainta depinde cum este drumul vedem acolo.Plecarea se face la ora 9 de la magazinul Plus din Chitila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut eu si grupul meu am hotarat traseul asta Tirgoviste-Dragoslavele-Rucar-Podul Dimbovitei-Satic-Lacul Pecineagu si daca mai se poate inainta depinde cum este drumul vedem acolo.Plecarea se face la ora 9 de la magazinul Plus din Chitila

 

Salut!

 

Primiti si un transalp cu gume K60 si ceva experienta prin noroaie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Binenteles!

Ok. Eu trebuie sa fac un olcol pe la Titu sa imi iau echipamentul de noroaie...

Cu aproximativ 20 km inainte de a ajunge in Targoviste este o benzinarie Lukoil pe partea dreapta. Va voi astepta acolo incepand cu 9-30.

Daca se schimba traseul va rog sa imi dati si mie un semn. 0761688508

Este ok pt voi?

Editat de stefanfaida
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Eu trebuie sa fac un olcol pe la Titu sa imi iau echipamentul de noroaie...

Cu aproximativ 20 km inainte de a ajunge in Targoviste este o benzinarie Lukoil pe partea dreapta. Va voi astepta acolo incepand cu 9-30.

Daca se schimba traseul va rog sa imi dati si mie un semn. 0761688508

Este ok pt voi?

 

 

Ne vedem acolo! Cu siguranta nu se va schimba traseul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...