Sari la conținut

Urmarile 'plimbarii' Fara Echipament Pe Asfalt


UltraDM
 Share

Postări Recomandate

am găsit pe MIG un link către povestea unei tipe care a căzut de pe motocicletă neavând alt echipament pe ea decât casca.

 

deÂşi nu aÂş recomanda lecturarea ălora mai slabi de inimă, totuÂşi cred că putem trage cu toții învățăminte din greÂşeala ei, cât Âşi din atitudinea ei post-accident.

 

mai ales aviz amatorilor de agățat paraÂşute de dat cu rinichii goi pe motor; gândiți-vă de două ori înainte de a lua pe oricine pe motocicletă fără echipament ....

 

Extreme Roadrash: Cause, Effect, and Lesson Learned

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi a avut noroc, dupa ce s-a rostogolit peste 150 m pe asfalt nu si-a rupt nici un os.

cat despre ala care a plimbat-o cu viteza aia, neechipata corespunzator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

rahat, asta s-a intamplat la americani! selectie naturala! cine traieste si invata o sa fie bine, cine nu... tot bine ca o sa moara mai incolo... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeam ca poate sa te ia vantul de pe motor :angry: Foarte ciudat, eu cand franez de la vieze f mari ma ridic drept sa franez si cu aerul. Are ceva forta curentul dar nu mi se pare destul sa te zboare de pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: nu stiu daca vantul te poate zbura e pe motor chiar asa... sau a fost implicata si ceva neatentie/mai stiu eu ce. oricum... :angry:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, ce-a luat-o ce n-a luat-o, a cazut si a ramas mutilata pe viata. Aviz dobitocilor care iau fete despuiate la ture de viteza. Importanta e taria impresionanta de caracter a fetei si lupta ei cu viata, cu durerea si cu teama.

 

"saraca fata tembela"???? ...... mai gandeste-te man. Fata habar nu avea in ce se baga, idiotul ala care conducea, probabil protejat, da, si ar fi fost normal sa ii faca instructaj inainte.

Editat de b16dmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul in care am inteles eu bine... dupa un an de stat in spital & shit -sonde, drene, bandaje,grefe- , fata si-a luat r6 (primu ei moto).

 

aplauzeeee!!

 

daca n-am inteles eu bine... retrag...

 

I bought my 2006 Yamaha R6s on June 22nd from a local dealer. With help from a very close friend, I was reminded of the basics of riding every morning for a couple of weeks in free lessons that were tailored to my needs as a rider. I was taught the importance of knowing that while on a motorcycle, literally anything can happen at any time. (nu a putut sa se tina pe suzuki 750 dar pe r6 o sa poata...)

 

dar eu cred ca am inteles bine :angry: -aplauzele continua-

Editat de disney
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, ce-a luat-o ce n-a luat-o, a cazut si a ramas mutilata pe viata. Aviz dobitocilor care iau fete despuiate la ture de viteza. Importanta e taria impresionanta de caracter a fetei si lupta ei cu viata, cu durerea si cu teama.

 

"saraca fata tembela"???? ...... mai gandeste-te man. Fata habar nu avea in ce se baga, idiotul ala care conducea, probabil protejat, da, si ar fi fost normal sa ii faca instructaj inainte.

ca ii si trebuia multa minte ca sa isi dea seama ca nu e o idee buna sa mearga in tanga pe motor ... oricum, io am inteles ca mai mersese din ce a zis ea ...da tot tembela e ... la fel si ala care a luat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeam ca poate sa te ia vantul de pe motor :( Foarte ciudat, eu cand franez de la vieze f mari ma ridic drept sa franez si cu aerul. Are ceva forta curentul dar nu mi se pare destul sa te zboare de pe motor.

sa incerci sa stai pe spate la un rr sau un r6 sau r1 si sa vezi ca proape nu mai poti sa te ti daca ii da tare. eu nu mai vreau sa ma plimbe nimeni ca suntem toti niste :hug: si chiar ne place cand zbiara pasagera din spate. eu am 600f3 si prietena mea a zis ca nu se mai suie cu min niciodata ca nu poate sa se tina de mine cand dau blana ca nebunu. dupa ce ma prins si pe mine unu dement pe spat la un enduro si am descoperit ca pot sa tip ca o fetita :P i-am dat dreptate prietenei mele. oricum m-am mai cumintit acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca lectia asta i-a folosit la ceva...si-a luat r6 ca sa-l invite p ala care a trantito la o tura...evident k pasager... :P :(

 

Asta e o idee valabila!!! Dar tot fara protectii sa mearga si ala :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...