Sari la conținut

Accident nasol din cauza cainilor.


NePlace
 Share

Postări Recomandate

AA, si titlul corect e "... din cauza cainelui", ca unu ai lovit nu pe toti. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum am mai spus..."tara europeana" secolul 21...salvati sufletele nevinovate yada yada yada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu a fost mia rau cu protagonistul topicului. Nici eu nu cred ca au ce cauta caini pe strada, dar daca se face o statistica, cati oameni au murit din cauza cainilor si cati din cauza motociclistilor, tare-mi e teama ca motociclistii trebuiesc eutanasiati preventiv, ca nu mor doar ei, de obicei mai iau pe cate cineva sa le tina companie.

In majoritatea cazurilor motociclistii se accidenteaza de prosti si infantili. Ceilalti accidentati, in inferioritate clara, au ceva ghinion.

S-au rezolvat toate in tara asta si a ramas problema cainilor =)))))))))))))))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce zgomot scoate Ducati, mi se pare absolut normala reactia cainilor.

 

HAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHA scuze dar n-am putut sa ma abtin, desi n-am nimic cu Ducati :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu a fost mia rau cu protagonistul topicului. Nici eu nu cred ca au ce cauta caini pe strada, dar daca se face o statistica, cati oameni au murit din cauza cainilor si cati din cauza motociclistilor, tare-mi e teama ca motociclistii trebuiesc eutanasiati preventiv,[/color(]se poate incepe cu dumneavostra? :unsure: )ca nu mor doar ei, de obicei mai iau pe cate cineva sa le tina companie.

In majoritatea cazurilor motociclistii se accidenteaza de prosti si infantili. Ceilalti accidentati, in inferioritate clara, au ceva ghinion.

S-au rezolvat toate in tara asta si a ramas problema cainilor =)))))))))))))))))))))))))))))

sigur ca in aceasta tara oropsita nu s a rezzolvat niciodata mai nimic, dar o parte din noi spera sa se inceapa cu ceva.

indiferent ca este vb de cainii comunitari,politicieni corupti(99%)sau orice altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca in aceasta tara oropsita nu s a rezzolvat niciodata mai nimic, dar o parte din noi spera sa se inceapa cu ceva.

indiferent ca este vb de cainii comunitari,politicieni corupti(99%)sau orice altceva.

nu e cazul sa inceapa cu mine. astept linistit la rand pana se termina operatiunea la zmei care au muuulte accidente la activ, cu schilodiri de persoane (normal ca nici unul din vina lor). Eu sunt un biet posesor de motocicleta, nu am pretentia ca zbor prea jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam vrep 6-7 ani si in orasul in care am locuiam se construia o cladire mare care a ramas in pom la un moment dat => santier mare => vreo 25 de caini.Intr-o seara ma trimite mama sa cumpar paine. La intoarcere vad un caine cum se ridica din pozitia culcat si incepe sa ma latre. In 2 secunde toata haita ii urma exemplul. Copil fiind m-am speriat si am luat-o la fuga nestiind la vremea aia cum trebuie sa-i abordez. Vazandu-ma ca fug evident au inceput sa alerge dupa mine si unul maricel mi-a sarit in spate punandu-ma jos. In secunda urmatoare incepusera sa ma muste de pantaloni. Marele meu noroc a fost ca un nene trecator vazand ce se intampla mi-a sarit repede in ajutor si a alungat cainii.

Pana am ajuns prin liceu aveam o teama teribila de caini. La un moment dat insa fiind din nou inconjurat de o haita nu am mai procedat ca de obicei (retragere inceata sperand ca nu sar pe mine) si i-am f***t unuia un picior in gura cat ma tinea siretul. Atunci am avut o revelatie si nu am mai avut biciodata probleme grave cu "cei mai buni prieteni ai omului" desi am mai fost muscat (am avut doar o zgarietura) o data parsiveste de la spate (fara avertisment).

 

Nu stiu cati dintre voi ati fost vreodata in Bucuresti prin spitale pe la urgente dar eu mereu am vazut apropape de fiecare data oameni care venisera pentru ca au fost muscati de caini... Ultima data am vazut o educaTOARE muscata de gat si de san pe drumul spre gradinita...

 

Cu motocicleta deocamdata nu am cum sa am experiente cu ai dar cu masina am cateva: lovit caine pe autostrada cu 150 km/h. roata muscata, spoiler spate muscat, zgarieturi de gheare pe vopsea, mi-a intrat unul in aripa in timp ce eram in miscare pe drum drept, etc.

 

De vreo 5 ani mi se intampla o chestie tare ciudata... Uneori atunci cand ma plimb pe jos noaptea adun toti cainii de pe drum pe langa mine. NU dau dovada de nici un fel de intentie de agresiune... pur si simplu merg si ei pe langa mine (chiar pe langa mine sau respectand o anumita distanta) de multe ori pana cand ajung la destinatie. Recordul a fost de vreo 10 bucati care m-au acompaniat vreo 2 ore acum 2 ani. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam vrep 6-7 ani si in orasul in care am locuiam se construia o cladire mare care a ramas in pom la un moment dat => santier mare => vreo 25 de caini.Intr-o seara ma trimite mama sa cumpar paine. La intoarcere vad un caine cum se ridica din pozitia culcat si incepe sa ma latre. In 2 secunde toata haita ii urma exemplul. Copil fiind m-am speriat si am luat-o la fuga nestiind la vremea aia cum trebuie sa-i abordez. Vazandu-ma ca fug evident au inceput sa alerge dupa mine si unul maricel mi-a sarit in spate punandu-ma jos. In secunda urmatoare incepusera sa ma muste de pantaloni. Marele meu noroc a fost ca un nene trecator vazand ce se intampla mi-a sarit repede in ajutor si a alungat cainii.

Pana am ajuns prin liceu aveam o teama teribila de caini. La un moment dat insa fiind din nou inconjurat de o haita nu am mai procedat ca de obicei (retragere inceata sperand ca nu sar pe mine) si i-am f***t unuia un picior in gura cat ma tinea siretul. Atunci am avut o revelatie si nu am mai avut biciodata probleme grave cu "cei mai buni prieteni ai omului" desi am mai fost muscat (am avut doar o zgarietura) o data parsiveste de la spate (fara avertisment).

 

Nu stiu cati dintre voi ati fost vreodata in Bucuresti prin spitale pe la urgente dar eu mereu am vazut apropape de fiecare data oameni care venisera pentru ca au fost muscati de caini... Ultima data am vazut o educaTOARE muscata de gat si de san pe drumul spre gradinita...

 

Cu motocicleta deocamdata nu am cum sa am experiente cu ai dar cu masina am cateva: lovit caine pe autostrada cu 150 km/h. roata muscata, spoiler spate muscat, zgarieturi de gheare pe vopsea, mi-a intrat unul in aripa in timp ce eram in miscare pe drum drept, etc.

 

De vreo 5 ani mi se intampla o chestie tare ciudata... Uneori atunci cand ma plimb pe jos noaptea adun toti cainii de pe drum pe langa mine. NU dau dovada de nici un fel de intentie de agresiune... pur si simplu merg si ei pe langa mine (chiar pe langa mine sau respectand o anumita distanta) de multe ori pana cand ajung la destinatie. Recordul a fost de vreo 10 bucati care m-au acompaniat vreo 2 ore acum 2 ani. :))

 

pai cum spunea cineva mai sus : simt si cainii care-i fraier si care nu ..la fel ca oamenii.Tu te-ai lua la harta (chiar si beat fiind) cu unul de 190cm si 120kg de muschi?? Nu .De ce ?!..pentru ca te duce mintea si gandesti.

 

Mai baieti,99% dintre cei care ,,urasc" cainii provin din mediul satesc si s-au pripasit prin orasele mari ,recte Bucuresti.Au crescut cu caine in batatura dar acum nu mai vor nici miros,se stergeau cu frunza la poponeata la buda din fundul curtii acum sunt DOMNI.Mi-ar sila.Omorati ma toti cainii daca aveti sange pe conducte si nu mai tociti tastatura aiurea cu ,,mama ce viteaz sunt eu" !! Fapte nu vorbe daca va tin muschii .Hai sa ne vaitam ca babele ca primaria ca iubitorii..Luati problema in mana si rezolvati..bagati de un detasament ..sau tupeul este doar pe net??

 

 

PS-mai speady..de unde ai scos-o pe aia cu nemtii care au scapat de caini omorandui?? :)) nemtii au ramas fara caini ,,comunitari" de prin 50 cand oamenii cumparau totul pe cartela ,traiau intr-o saracie lucie si faceau munca voluntara la reconstruirea sinagogilor ..Cainii au murit de foame..fara mancare nu s-au mai inmultit si usor usor au disparut.Hai sa te asez la masa cu un neamt batran ca sa vezi cum a ajuns Germania unde este acum..nu cu vaicareli si smecherii romanesti.

 

 

Un moderator nu poate sa puna lacat pe aici ca oricum topicul nu isi are locul pe aceasta arie??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...