Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

La ce ajuta filmari sau marturii?Sunteti naivi daca voi credeti ca aia o sa faca 1 zi de psucarie!

 

 

am trecut de mult de varsta naivitatii, insa nimci nu ne poate intoarce.

 

intrebare ptr tine:

 

Daca un prieten de al tau, ar fi fost in locul lui RADUCU, tu te-ai fi culcat pe partea stanga, ca nu face tipa puscarie, si te-ai fi dus la nani linistit?

nu astept raspuns, nu astept sa ma intelegi.

 

daca poti sa ne ajuti cu ceva te rog s-o faci, daca nu........

 

te salut cu farul si asfalt uscat.

 

 

ON topic:

 

recomand ca de azi inainte, orice detaliu sau informatie, sa-mi fie trimis pe PM.

inamicul are ochi si aici.

 

daca nu ne ajutam, noi ca si comunitate, nu trebie sa avem pretentia ca altii s-o poata face.

tipa este libera si conduce in continuare, este pe strada si probabil tot la fel de neatenta.

 

sper sa ma intelegeti.

va multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 765
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am incetat sa cred in teoria conspiratiei si am vorbit din experienta.A fost un caz la Constanta, George,femeia nu a facut nici 2 minute de arest iar dupa vreo 4 ani parca de cercetari i-a dat cu suspendare!!L-ar ajuta asta pe Radu?Consider ca mai mult rascoleste "ancheta" asta iar din ce am mai citi este clar vina femeii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Raducu nu-l mai poate ajuta nimeni din aceasta lume! In schimb, demersurile celor in viata, pentru ca aceasta vaca imbecila sa nu mai puna mana vreodata pe covrig macar, ne poate ajuta pe noi in viitor! Deviza ar fi: Pentru cei in viata si memoria lui Radu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Raducu nu-l mai poate ajuta nimeni din aceasta lume! In schimb, demersurile celor in viata, pentru ca aceasta vaca imbecila sa nu mai puna mana vreodata pe covrig macar, ne poate ajuta pe noi in viitor! Deviza ar fi: Pentru cei in viata si memoria lui Radu!

 

Ce pacat ca nu avem buton de LIKE aici.

 

"rechinul" nu gandeste asa.

maine poate fi oricare dintre noi in postura lui Raducu, daca stam cu mainile in san si daca soferita este iar in trafic.

apoi daca un proces de omor din culpa o va gasi vinovata, acesteia i se va anula permisul de conducere, avand drept sa dea iar exament peste 5 ani.

 

macar aia 5 ani, mergem si noi motociclistii cu 1 % mai linistiti.

 

comprendes?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incetat sa cred in teoria conspiratiei si am vorbit din experienta.A fost un caz la Constanta, George,femeia nu a facut nici 2 minute de arest iar dupa vreo 4 ani parca de cercetari i-a dat cu suspendare!!L-ar ajuta asta pe Radu?Consider ca mai mult rascoleste "ancheta" asta iar din ce am mai citi este clar vina femeii.

 

Buna,

 

Nu e nici o conspiratie. Avem nevoie de filmulete, poze, martori si marturii pentru ca avem nevoie sa stim EXACT, CE S-A INTAMPLAT ACOLO. si la nevoie sa dovedim ca oaia a fost alba si asta e culoarea ei naturala, daca poti sa intelegi printre randuri. Doar traiesti in aceeasi tara ca si noi .

 

Poti sa ne ajuti? Poti sa iti intrebi prietenii daca au vazut ceva sau ei sa ii intrebe pe prietenii lor daca stiu ceva?

 

Si cand afli, ai putea sa ii redirectionezi catre DubluJack?

 

Crede-ma ca nu ma mai poate rascoli nimic acum.

Nici flash-urile pe care le am cu Raducu zacand desfigurat pe patul de spital.

Nici senzatia ca stia ca sunt acolo si mana lui s-a mulat pe palma mea.

Nici povestirea cuiva care mi-a descris cu mare lux de amanunte cum fratele meu a cazut la pamant si a inceput sa ii tasneasca sangele prin din casca, cum isi tinea o mana si cum ii era corpul.

Nici momentul ireal in care Raducu a intrat in casa in cosciug, sau cand bateau cuiele in sicriu... vrei sa iti mai dau detalii? Mai am, dar nu e cazul.

ABSOLUT NIMIC nu ma mai poate rascoli.

 

Ne poate ajuta cineva sa intram in contact cu cei 3 baieti care AU FOST ACOLO??????

 

 

 

Editat de Catalina Vutescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, usurel mama

dau eu de ei in scurt timp

rabdare si tutun

 

am un fir, un tip din Oltenita cu un enduro si inca unul de aici din bucuresti care se pare ca a fost si la spital in ziua de luni.

dar toti cica ar fi ajuns dupa momentul in care raducu a fost luat de smurd.

Editat de dublu JACK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incetat sa cred in teoria conspiratiei si am vorbit din experienta.A fost un caz la Constanta, George,femeia nu a facut nici 2 minute de arest iar dupa vreo 4 ani parca de cercetari i-a dat cu suspendare!!L-ar ajuta asta pe Radu?Consider ca mai mult rascoleste "ancheta" asta iar din ce am mai citi este clar vina femeii.

 

in alte colturi ale lumii nu cred ca era nevoie de acest apel. s-a intamplat, idioate sunt multe persoane de gen pe sosele, nu a plecat de acasa cu gandul sa faca asta dar.... dar nu suntem in alte colturi ale lumii. suntem aici, unde daca in urma acestui accident persoana vinovata din cerceterile preliminarii inca poate conduce cum sa nu faci tot posibilul sa schimbi treaba asta? o lupta castigata ici, o lupta castigata colo si poate se schimba lucrurile. incet incet. se poate, nu vedeti ca nu mai avem piatra cubica la charles de gaulle (chiar daca a ajuns in franta, e mai relaxanta zona), avem bucati de centura normala in cateva orase,bucati de autostrada...

 

greu :(... bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vedeti ca nu mai avem piatra cubica la charles de gaulle (chiar daca a ajuns in franta, e mai relaxanta zona), avem bucati de centura normala in cateva orase,bucati de autostrada...

 

greu :(... bafta.

 

 

treaba cu piatra cubica nu are nici o legatura cu "evolutia" lucrurilor

acolo a fost o treaba strict comerciala, aceea piatra cubica a fost exportata, fiind un granit foarte vechi, mai scump decat fierul vechi ce pleaca din portul Constanta ;)

 

multumim de urarea bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va urez bafta in ancheta si sper sa-i gasiti pe baietii de care aveti nevoie!Catalina nu ma impresioneaza decat tineretea lui si nimic din ce ai spus tu mai sus,pentru ca le-am trait si eu.Dezamagirea si furia or sa fie nemasurate cand o sa aflati ca totul a fost facut degeaba iar soferita este libera si bine mersi!

http://www.telegrafonline.ro/1309122000/articol/165791/uciderea_unui_motociclist_in_accident__libertate.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va urez bafta in ancheta si sper sa-i gasiti pe baietii de care aveti nevoie!Catalina nu ma impresioneaza decat tineretea lui si nimic din ce ai spus tu mai sus,pentru ca le-am trait si eu.Dezamagirea si furia or sa fie nemasurate cand o sa aflati ca totul a fost facut degeaba iar soferita este libera si bine mersi!

http://www.telegrafonline.ro/1309122000/articol/165791/uciderea_unui_motociclist_in_accident__libertate.html

 

http://ro.wikisource.org/wiki/Biblia/Vechiul_Testament/Ie%C8%99irea/Capitolul_21 as se vedea punctul 24.

 

Si mai pun linkul de la un film....unul foarte bun din punctul meu de vedere :

 

http://www.imdb.com/title/tt1197624/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog,incercati sa tineti topicul curat pt eventualele informatii care apar daca mai apar.Multumim frumos pt intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiu pe raducu, nu mi vine sa cred, unde mai exact pe soseaua cotroceni ?

plec incolo

0751 030 697

da mi te rog un sms daca mai afli ceva

 

 

Gabone, eu am ajuns la locul accidentului la vreo 20' cred.

ne auzim maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahaha!Am vazut filmul,am citit punctul 24,pacat ca baietia pe net nu se pune ca eram fanul tau!

 

 

va rog frumos

haideti, faceti un efort, incercat sa faceti acest schimb de replici si dialogul asta pe facebook sau messenger.

 

daca aveti ceva informatii ce ne-ar putea ajuta, postati aici, daca nu........sincer nu vreau sa stau sa citesc 20 pagini dupa o informatie.

 

va multumesc pentru intelegere si sustinere.

ma inclin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 15 iulie, vom organiza un mars comemorativ si ne vom opri si la locul accidentului lui Raducu, pentru a aprinde o lumanare in amintirea lui. Cine doreste sa participe, poate confirma pe topicul acesta:

/index.php?/topic/665150-mars-de-comemorare-a-prietenilor-ucisi-in-accidente-rutiere/page__gopid__2900009#entry2900009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu pot sa spun mai nimic deoarece nici eu nu prea stiu.

 

la momentul in care am sa aflu am sa scriu.

am sa fac public ceea ce este public si nu va este la indemana voua celorlati care sunteti interesati de acest proces.

 

in continuare cautam martori.

cautam poze si filme

detalii.

orice amanunt ptr noi este important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred!!! Intru destul de rar pe aici!!! Am citit 23 de pagini si refuzam sa cred ca este el, desi aveam toate indiciile. Cum Dzeu a putut sa o pateasca omul asta, care as putea spune ca era unul dintre cei mai disciplinati motociclisti, in ceea ce priveste respectarea regulilor rutiere??!! Ma simt de parca nu as mai avea picatura de sange in corp. Si desi am vazut pozele, care mi-au confirmat, parca tot nu pot sa cred ca tocmai el s-a dus. GOD!

Dumezeu sa-l aiba-n grija si sa-l odihneasca-n pace! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred!!! Intru destul de rar pe aici!!! Am citit 23 de pagini si refuzam sa cred ca este el, desi aveam toate indiciile. Cum Dzeu a putut sa o pateasca omul asta, care as putea spune ca era unul dintre cei mai disciplinati motociclisti, in ceea ce priveste respectarea regulilor rutiere??!! Ma simt de parca nu as mai avea picatura de sange in corp. Si desi am vazut pozele, care mi-au confirmat, parca tot nu pot sa cred ca tocmai el s-a dus. GOD!

Dumezeu sa-l aiba-n grija si sa-l odihneasca-n pace! :rose:

Pai de aia a iesit un fel de mars la inmormantarea lui. Am avut impresia ca chiar si ala cu mustati carunte de pe la politia rutiera de vine cam pe la toate intrunirile se abtinea cu greu sa nu o dea in plans. Iar bagi replici din astea de trebuie sa-mi spal ochelarii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am vazut topicul... si initial am sperat sa fie o asemanare de nume.

Condoleante celor apropiati. Odihneasca-te in Pace Raducu. Nu ar fi trebuit sa se intample asa ceva !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...