Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

Sunt sora lui Raducu. Nu am moto, dar mi-am facut cont aici marti pentru ca voiam sa multumesc din tot sufletul tuturor celor de aici care au donat sange pentru el. Eram foarte sigura ca sangele strans in urma ajutorului vostru il va salva si voiam sa imi exprim recunostinta imensa pentru asta.

 

Acum va multumesc pentru caldura, gandurile frumoase si puterea pe care ne-ati dat-o si ne-o dati in continuare. Fara voi nu am fi reusit sa ne tinem creierii acasa pana acum. Sunteti extraordinari, si acum am inteles de ce Raducu mi-a vorbit despre voi cu atata bucurie si admiratie.

 

Moto a fost pasiunea vietii lui. Nu va pot descrie in cuvinte cat de fericit a fost cand si-a cumparat la 16 ani primul scuter, o rabla veritabila, pe care o cara pe scari in fiecare seara pana la etajul 1 si o parca in balcon.

Sarcina mea era ca o data pe saptamana sa o spal. Nu bine, ci foarte bine. Si nu cu detergent de vase, ci cu gel de dus, ca nu e asa coroziv. Nu avea sens sa ma cert cu el, pentru ca scuterul era mai sfant decat biblia.

 

Si mai fericit a fost cand a intrat prima oara in gasca de motociclisti.

 

Apoi, fericire maxima cand si-a cumparat scuterul mai de Doamne-ajuta. A fost incantat cand ne-am mutat la curte pentru ca avea unde sa parcheze scuterila.

Era cat pe ce sa demontam gardul ca sa o poata baga in curte.

Nu are sens sa va spun cat ne-am certat pentru ca l-a parcat fix unde ma apucasem sa pun iarba si flori. "Aici e locul cel mai bun pentru scuterila"... ma rog... I s-a facut mila de lacrimile mele dupa cateva saptamani si l-a parcat pe un loc unde pavasem cu caramizi ca sa pun o masa si scaune de gradina. Evident ca am mutat masa si scaunele in alt loc.

 

 

A fost si mai fericit cand a cunoscut-o pe Clau si de cand s-au casatorit, pana in ultimul moment. Pentru asta ii multumesc Claudiei - l-a facut cel mai fericit dintre pamanteni.

 

A explodat de fericire si mi-a facut capul patrat cand si-a cumparat motocicleta asta rosie.

 

Nu a vrut niciodata sa ma plimbe cu motocicleta sau cu scuterul, pentru ca... "sor'meo, esti varza..mai bine sta cainele pe sha decat tine". Avea dreptate.

 

Va rog sa nu fiti tristi, si sa nu va ganditi la el cu lacrimi in ochi. A iubit viata enorm. A trait fiecare clipa ca si cand ar fi fost ultima. A fost un om cald, generos, bun, extrem de inteligent si da, in orice grup s-a bagat ca musca in lapte, a stiut sa ii tina pe toti uniti.

 

Fratiorul meu scump si drag, te iubesc. Bafta ta e ca nu numai eu.

 

"Sor'ta"

 

............. :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 767
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A fost un om cald, generos, bun, extrem de inteligent si da, in orice grup s-a bagat ca musca in lapte, a stiut sa ii tina pe toti uniti.

Culmea e ca pana si surorile de la centrul de donare vorbeau de bine despre el, desi nu il cunosteau, dar cand au vazut ca a venit atata lume pentru el si-au dat seama cam ce om a fost. Asta spune multe... Condoleante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( nu l-am cunoscut, dar din tot ce am citit si la cate posturi sunt, trag o singura concluzie: a fost un om bun cu foarte multi prieteni, tot respectu

 

Dumnezeu sa-l odihneasca, condoleante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut, dar tot respectul.

Dumnezeu sa-l odihneasca, condoleante familiei si prietenilor.

 

 

As vrea sa vin si eu, si as dori sa imi confirme cineva : ora 10.30 Parcare Carrefour Orhideea ?

 

Da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

promit ca asta nu va ramane asa!

 

Raducule,imi pare rau ca n-am mai apucat sa terminam suportul ala....nenorocit!

Ce bine era sa-mi fi telefonat a doua zi,sau sa fi zis ca nu pot sa ti-l fac !

 

Prietene chipul tau zambitor ma va urmarii toata viata si va ramane in sufletul meu!

 

Odihneste-te in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traiesc cu speranta ca acea cruce care mi-o fac cand ma urc pe motocicleta,

ma va apara si ma va aduce inapoi, intreg, acasa.

e tragic cum un moment de neatentie, poate aduce atata durere si lacrimi.

 

radule, de acolo de sus, vegheaza asupra noastra, celor ramasi in iadul asta !

 

sincere condoleante familiei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu postez la accidente serioase...din principiu...din superstitie , nu stiu...dar aici...acum am pielea de gaina dupa ce am citit postul surorii lui Radu si tin neaparat sa-mi exprim regretele pentru moartea lui,l-am cunoscut doar din vedere si din ce citesc aici ...si vad ca fost un om iubit de toti...de familie...de prieteni...

 

 

Odihneste-te in pace Raducule. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi spusesem ca nu mai postez pe aceasta subarie...

Desi nu am avut placerea de a-l cunoaste personal, nu pot sa nu remarc cat de multi prieteni a avut si cat de deosebit a fost pentru cei din jur.

Odihneste-te in pace Radule si condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare f rau pt ce s-a intamplat,este aiurea si stupid. Radu a condus mii de km prin toata Europa, si aici 'acasa', sa moara asa pur si simplu-ca asa a vrut aia-este nedrept! :( una dintre excursiile lor

Editat de laura_tazy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare f rau pt ce s-a intamplat,este aiurea si stupid. Radu a condus mii de km prin toata Europa, si aici 'acasa', sa moara asa pur si simplu-ca asa a vrut aia-este nedrept! :( una dintre excursiile lor

Nu ca a condus mii de kilometri, dar cred ca fara el se prabusea si AMR si "comuniutatea motocilistilor" de mai multe ori in trecut. Pur si simplu au fost o gramada de furtuni pe aici si lumea a zis: "E/a ramas Raducu acolo? OK, atunci mai merg si eu sa vad ce se intampla". Omul asta a fost un catalizator pentru asa-zisa comunitate a motociclistilor pentru ca era practic singurul capabil sa fie prieten cu toata lumea. Nu ca as fi fost eu cine stie ce prieten cu el, dimpotriva, pur si simplu nu imi inchipuiam ca exista comunitate a motociclistilor fara el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum m-am intors din Giulesti. Am fost cu un vecin care vrea sa devina motociclist...Nu am stat foarte mult, nu stiam cum sa ma port si am vazut ca cei de acolo erau oricum organaizati pe grupuri. Eu am facut o pauza in domeniu de vreo 2 ani de zile, si oricum nu am timp sa ma socializez prea mult. Am aprins cate o lumanare pentru radu. Are o familie extraordinara...As fi vrut sa le spun multe, dar am un talent sa fac gafe si sa spun numai tampenii in situatii din astea. Din pacate, maine ma duc la serviciu si nu cred ca o sa pot sa ajung la inmormantare. Sper sa fiti cat mai multi. Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l`am cunoscut pe Radu , dar citind tot topicul deduc ca a fost un om de nota 10 si un prieten extraordinar , nu mai e nimic de zis..condoleante familiei si prietenilor , cu toate ca nu l`am cunoscut o sa vin si eu maine sa aprind o lumanare , dumnezeu sa`l ierte..:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare nespus de rau! De la Focsani condoleante familiei pentru pierderea uriasa suferita! Oameni de un asemenea calibru cu greu mai gasesti printre noi! Respect! D-zeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihnește-te în pace, Răducule. :rose:

La începutul lunii ne am cunoscut .... a venit de la București până la Oradea pentru acest curs moto. Aici este reportajul și micul interviu dat de el. Părea un băiat super și cu capul pe umeri.Condoleanțe familiei și prietenilor.

 

 

http://tvs.ro/eveniment/6942-curs-pentru-motociclisti.html

Editat de stefanbh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul asta a fost un catalizator pentru asa-zisa comunitate a motociclistilor pentru ca era practic singurul capabil sa fie prieten cu toata lumea.

Foarte adevarat!Imi aduc aminte cu drag ca a fost unul dintre oamenii de baza cand s-a infiintat forumul Urban Riders(si aici am descoperit cea mai bizara coincidenta), a fost primul om care a starnit dorinta celorlalti sa puna poze intr-un topic de poze cu forumistii, si a fost atat de amuzant incat a luat chiar locul I la Mr in urma votului fetelor, din cate imi amintesc...si pur si simplu te facea sa-ti placa sa stai de vorba cu el, fie ca era in realitate sau pe forum!

 

Bizara coincidenta este ca atat el cat si Qaz au fost oameni importanti pentru acel forum, si amandoi acum nu mai sunt printre noi asa cum nici forumul nu mai traieste!

 

Odihneste-te-n pace Radule, nu pot uita pozele tale cu oile alea pe camp, cat de demential erai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...