Sari la conținut

Kawasaki ZZR 1200


markko40
 Share

Postări Recomandate

Incep acest topic in speranta ca ne putem gasi mai usor toti cei care detin acet tip de moto! Orice impresii, pareri, sugestii sunt binevenite! Mobra e proaspat intrata in tara, abia am inmatriculat-o si evident i-am facut mia de km!! E model 2004, 155 cai si deocamdata nu pot sa-i reprosez nimic! Masiva (250 kg cu plinuri facute), stabila, puternica, 0-100km/h in 2,8!! Am incaltat-o cu Pirelli Angel ST tipic pentru segmentul din care face parte - sport touring! Pozitia la ghidon e comoda (am 1,80), frane bune (n-am testat-o la limita!!), ma gandesc la un tur mai serios si va comunic dupa aceea cat de obosit m-am simtit sau nu! Asfalt uscat tuturor!!

post-45197-0-70166100-1309433708_thumb.jpg

post-45197-0-95124000-1309433722_thumb.jpg

post-45197-0-83656200-1309433743_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datele vi le comunic asa cum sunt ele declarate de casa constructoare! Eu nu sunt asa viteaz!! Deci, cei de la Kawasaki indicau o acceleratie de la 0-100 km/h cu start de pe loc in 2,8 sec! Nu ar trebui sa fie surprinzator la 155 de cai cat are dat fiind faptul cu Yamha FZ 6 ii trebuia 3,2 sec la 98 de cai! In fine, viteza maxima este 281 masurata pe sistem satelit! Va multumesc la toti pentru urari si la fel va doresc si voua: prudenta si distractie!

 

o bijuterie.sa o stapanesti sanatos ,fara incidente si asfalt uscat.app cat e halatul ? sau e secret ?

halatul a fost 4500 euro! nu e prea uzat nici macar la coate are doar 14.000 km! detinatorul ii luase frica mai ales cand nevasta-sa a nascut al 2-lea copil! bietul om mai de voie mai de nevoie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o motocicleta superba tehnic... mai putin imi place designul ei. La ce faruri si ce stopuri are, nu ar trebui sa se mire Kaw ca le vindeau in pierdere.

 

In rest, is motociclete forate reusite si iti doresc multi bani de benzina :burnout:

 

Hmm, da si recomand un sistem de evacuare 4-2-1 sa scazi din greutate si sa ii cureti putin imaginea.

Editat de mistery
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La o prima masurare strict subiectiva adik pe ceasul de bord s-au facut 247 km cu 15 litri de benzina. Asta ar insemna cam 6,07 l/100 km ceea ce nu este rau pentru gabaritul ei! Parcursul a fost unul obisnuit cu viteza de croaziera 130 km/h. Se pare ca un cuvant greu de spus il au "gumele" Pirelli Angel ST. Cu cele de uzina Bridgestone eram pe undeva pe la 6,5! Acuma nu certific cu exactitate, ideea e ca acesti 250 de km i-am facut cu pasager iar din ei cca 80 km a fost traseu montan! O alta mentiune ar fi faptul ca nu bag decat benzina super - poate si asta conteaza! In fine, ca o concluzie am remarcat "apetitul" cand tragi de ea peste 5000 de ture, clar se deschid clapetele si devine flamanda rau! Ai senzatia ca vezi acul de la banzina cum se misca spre zero!! Nu este surprinzator, orice mobra daca o calci "papa"!

 

La o prima masurare strict subiectiva adik pe ceasul de bord s-au facut 247 km cu 15 litri de benzina. Asta ar insemna cam 6,07 l/100 km ceea ce nu este rau pentru gabaritul ei! Parcursul a fost unul obisnuit cu viteza de croaziera 130 km/h. Se pare ca un cuvant greu de spus il au "gumele" Pirelli Angel ST. Cu cele de uzina Bridgestone eram pe undeva pe la 6,5! Acuma nu certific cu exactitate, ideea e ca acesti 250 de km i-am facut cu pasager iar din ei cca 80 km a fost traseu montan! O alta mentiune ar fi faptul ca nu bag decat benzina super - poate si asta conteaza! In fine, ca o concluzie am remarcat "apetitul" cand tragi de ea peste 5000 de ture, clar se deschid clapetele si devine flamanda rau! Ai senzatia ca vezi acul de la banzina cum se misca spre zero!! Nu este surprinzator, orice mobra daca o calci "papa"!

post-45197-0-53693200-1311281113_thumb.jpg

post-45197-0-47058700-1311281124_thumb.jpg

post-45197-0-11235900-1311281136_thumb.jpg

post-45197-0-34689100-1311281197_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...