Sari la conținut

plimabareala de weekend (propuneri )


CatalinC
 Share

Postări Recomandate

da , este vorba de rompetrolul de la otopeni

 

traseul este stabilit , il ai tot mai sus , iar cel de intoarcere la fel : sibiu , transalpina rm valcea , pitesti- bucuresti- constanta . ia legatura cu baietii din constanta , ca din ce am vorbit cu dan ei se intalnesc undeva in jurul orei 7 , si banuiesc ca se intalnesc in pentromul ala de la iesire din ct , spre valu ` , la fetesti mai iau 2 baieti , si apoi rompetrol de la otopeni . ei estimeaza ca fac pe drum 2 ore , deci sa zicem ca la 9 si 10 ( desii va dura mai mult zic eu ... deh .. :)) )sunt acolo , undeva in jurul orei 10 fara ceva sa spargem gasca . cred ca noi cei din bucuresti vom ajunge acolo un 9 si 10 9 si 20 , desii e intalnirea la ora 9 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da , este vorba de rompetrolul de la otopeni

 

traseul este stabilit , il ai tot mai sus , iar cel de intoarcere la fel : sibiu , transalpina rm valcea , pitesti- bucuresti- constanta . ia legatura cu baietii din constanta , ca din ce am vorbit cu dan ei se intalnesc undeva in jurul orei 7 , si banuiesc ca se intalnesc in pentromul ala de la iesire din ct , spre valu ` , la fetesti mai iau 2 baieti , si apoi rompetrol de la otopeni . ei estimeaza ca fac pe drum 2 ore , deci sa zicem ca la 9 si 10 ( desii va dura mai mult zic eu ... deh .. :)) )sunt acolo , undeva in jurul orei 10 fara ceva sa spargem gasca . cred ca noi cei din bucuresti vom ajunge acolo un 9 si 10 9 si 20 , desii e intalnirea la ora 9 :)

 

2 ore jumate minim in caz ca nu se merge in ritm turbo :D 1 ora jumate-2 autostrada, restul bucurestiul din weekend dimineata cand toti pleaca ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, 12 Senin 28 °C 14 °C 0%

Sambata, 13 Cer Partial Noros 28 °C 15 °C 0%

Duminica, 14 Senin 30 °C 17 °C 0%

bucuresti

 

Vineri, 12 Cer Partial Noros 23 °C 11 °C 0%

Sambata, 13 Posibil Ploaie 25 °C 10 °C 20%

Duminica, 14 Posibil Ploaie 26 °C 13 °C 40%

sibiu

 

deci o sa ne ploua :) PUTIN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, 12 Senin 28 °C 14 °C 0%

Sambata, 13 Cer Partial Noros 28 °C 15 °C 0%

Duminica, 14 Senin 30 °C 17 °C 0%

bucuresti

 

Vineri, 12 Cer Partial Noros 23 °C 11 °C 0%

Sambata, 13 Posibil Ploaie 25 °C 10 °C 20%

Duminica, 14 Posibil Ploaie 26 °C 13 °C 40%

sibiu

 

deci o sa ne ploua :) PUTIN

 

hmmm, damn it

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, 12 Senin 28 °C 14 °C 0%

Sambata, 13 Cer Partial Noros 28 °C 15 °C 0%

Duminica, 14 Senin 30 °C 17 °C 0%

bucuresti

 

Vineri, 12 Cer Partial Noros 23 °C 11 °C 0%

Sambata, 13 Posibil Ploaie 25 °C 10 °C 20%

Duminica, 14 Posibil Ploaie 26 °C 13 °C 40%

sibiu

 

deci o sa ne ploua :) PUTIN

 

Ba nuuuu...o sa vedeti, o sa fie doar innorat, perfect pentru cei care nu au casca cu ochelari incorporati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca cel mai bine stabilim la OMV vineri seara toate aspectele.Ne si cunoastem cat de cat,stabilim traseul,bagajul,viteza,planul B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba nuuuu...o sa vedeti, o sa fie doar innorat, perfect pentru cei care nu au casca cu ochelari incorporati :)

 

SOARE !! nu ma dau eu racing dar imi place sa imi simt cauciucul incalzit bine si moaleee..

 

Si apropos, daca e cineva dispus sa ia o pasagera, ca am o prietena care ar veni dar are ambreiajul dus la mobra ei si nu poate veni asa..So...baieti ? :D

 

De obicei imi place sa am pasager, ma stabilizeaza mai bine pe curbe, dar la drumul asta o sa ies cu fundul tabacit. Pasagerul sigur n-o sa poata misca o saptamana dupa aia. Deci recomand sa gaseasca ceva mai moale. A mea e tare rau :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SOARE !! nu ma dau eu racing dar imi place sa imi simt cauciucul incalzit bine si moaleee..

 

 

 

De obicei imi place sa am pasager, ma stabilizeaza mai bine pe curbe, dar la drumul asta o sa ies cu fundul tabacit. Pasagerul sigur n-o sa poata misca o saptamana dupa aia. Deci recomand sa gaseasca ceva mai moale. A mea e tare rau :P

 

750f stiu ca e sport touring, nu e asa rau. Ea a zis ca vine cu orice. Esti dispus ? Punenti 50-50 la benzina iesi mai ieftin :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, nu vreau sa fac eu ordine, chiar imi doresc plecarea, dar ca idee avand in vedere vremea , bine asteptam pana vineri seara o imbunatatire, credeti ca o amanare pentru weekendul viitor ar fi ceva logic? M-am uitat pe prognoza si pare ca de sambata se va imbunatatii vremea si sper asa sa fie.

Editat de morrowind30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mergi cumpatat da , daca esti viteaz stai acasa :) e pacat sa iti strici concediul dintr-o prostie .

 

probabil vom fi 2 grupuri , cei care se dau , si cei care se plimba , deci da

 

viteaz nu sunt si vreau doar sa ma plimb. In mod sigur nu vreau sa fac vreo prostie.

vin si eu la 7 la OMV vineri seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve,

eu am fost pe Cheia acu 2 sapt cu masina. drumul in principiu e bun cu cateva exceptii (vreo 5 daca tin bine minte) cand soseaua are niste damburi foarte urate pe diagonala cauzate de un inceput de surpare as zice.

mi-aduc aminte ca depaseam un TIR in putinele locuri unde se poate depasi si tocmai treceam peste un astfel de damb si a fost foarte neplacut sa vad cum TIRul intra intr-un balans stanga dreapta de am crezut ca se rastoarna pe mine. O parte din damburi sunt si marcate cu semne dar nu prea ai timp sa te uiti spre copaci :), nu vreau sa va sperii dar e bine de stiut. Vreo 2-3 sunt pana in Cheia in zona lacului Maneciu si celelate dupa drumul spre Muntele Rosu.

 

Eu chiar planuiam sa bag o tura pe Transalpina asa ca a picat foarte bine initiativa asta, dar am si bilete la Art Mania si vroiam sa ma duc. Ma decid vineri dimineata (daca e ok), astept si update-ul la starea vremii :).

 

As avea si loc de pasager daca s-ar simti ok pe un CBR 600 F4 + unul din bagajele laterale, micut ce-i drept dar pt. o noapte e suficient.

 

Putem face si o prezenta sa vedem cati vin sigur ?

 

PS: soseaua Brasov - Sibiu e impecabila (in caz ca nu mai e timp de ocolul spre Sighisoara). Socoteala de-acasa sigur n-o sa se potriveasca cu cea din targ... ma refer la durata.

Editat de Bibi40k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , e loc si de cort , motoretele vor sta in curte , curtea are caine , etc ... deci cu incredere ;)

 

 

 

 

pai de aia am postat la voi , ca am vazut ca si voi vreti transalpina si transfagarasan :) so , am putea sa facem o ieseala frumoasa

 

Deci ? la voi ce se mai aude ?

Noi ne-am strans pan acuma undeva in jur la 12 motoare , plecam din Cluj in jurul orelor 16,00 vineri pan la baza Transfagarasanului in Cartisoara unde campam .

Sambata o parte ( astia mai slabuti si cu conditie fizica buna :crack:) urca pe Negoiu iar o parte asa ca mine raman jos pe undeva se plimba sau urcam pan la lacul Capra , duminica valea oltului-voineasa -strategica -transalpina ...dormit in zona , luni acul Vidra si Cluj .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ? la voi ce se mai aude ?

duminica valea oltului-voineasa -strategica -transalpina ...dormit in zona , luni acul Vidra si Cluj .

 

Pe Valea Oltului se lucreaza la poduri si se circula pe un sens asa ca este foarte aglomerat, mai documenteaza-te.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am fost si eu pe Cheia sambata trecuta, am ajuns pe intuneric la pensiune in Cheia, unde am innoptat.

 

In afara de un catel mort pe mijlocu benzii, vazut cu cativa metrii inainte, pe care am reusit sa-l evit,

si damburile alea, luate cu grija, chiar mi-a placut. Mai nasol a fost traficu de la intoarcere spre Buc, duminica dupa pranz.

 

Sunt si eu f. tentat sa vin cu voi, deci o sa ne vin vineri la OMV.

 

Eu s-ar putea sa dorm in Medias, oricum e 'in zona'...

 

Din link-ul de mai inainte, pe transalpina.biz, recomandau sa fie parcurs de la S la N, banuiesc ca pana la urma e la fel de frumos si invers.

 

Cred ca e o idee buna sa avem printate la noi locatiile cu benzinarii, km pe segmente, si zonele cu semnal GSM, pt. transalpina, cel putin.

 

@ciciu http://www.transalpina.biz/harta.html

Editat de Angrenaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ? la voi ce se mai aude ?

Noi ne-am strans pan acuma undeva in jur la 12 motoare , plecam din Cluj in jurul orelor 16,00 vineri pan la baza Transfagarasanului in Cartisoara unde campam .

Sambata o parte ( astia mai slabuti si cu conditie fizica buna :crack:) urca pe Negoiu iar o parte asa ca mine raman jos pe undeva se plimba sau urcam pan la lacul Capra , duminica valea oltului-voineasa -strategica -transalpina ...dormit in zona , luni acul Vidra si Cluj .

 

la poalele transalpinei (novaci) are o prietena cabana cu cazare pt 9 persoane + restul corturi. as putea sa vorbesc cu ea iar transalpina o putem face impreuna cele doua grupuri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai suntem inca 2 din Constanta...daca nu se inrautateste vremea venim sigur

 

Sambata la 7:00 plecare de la borcan spre valu. Intalnire la ultimul peco spre valu, petrom, la 7 fara un sfert.

Editat de undacover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...