Sari la conținut

Transfagarasan -- Sambata 6 August


hardKnot
 Share

Postări Recomandate

eu n-am inteles cine e [X] din grupul SDS, Jack21 si [X]...

 

 

Shepard pare sa fie si sa plece din Pitesti.

 

recunosc ca mi-ar fi un pic mai comod la 8 in loc de 7.30, si chiar as prefera sa mai merg cu

un Fazer in grup :)

 

Deci puteti sa ma treceti la 8AM.

Al treilea e Catalin(jcata) tot cu un FZ6,... vad ca ne strangem cateva FZ-uri :banana: ,.....daca suntem cinci , sase, sapte motoare mergem intr-un singur grup iar daca suntem mai multi ar trebui sa ne separam sa nu facem carnatu mare.

 

Toate bune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Al treilea e Catalin(jcata) tot cu un FZ6,... vad ca ne strangem cateva FZ-uri :banana: ,.....daca suntem cinci , sase, sapte motoare mergem intr-un singur grup iar daca suntem mai multi ar trebui sa ne separam sa nu facem carnatu mare.

 

Toate bune :cheers:

 

 

perfect, daca-l adunam si pe Shepard din Pitesti, facem expozitie :D

 

Altfel, care a ramas punctul de plecare la 8 ?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg o chestie.. daca tot plecam TOTI in aceeasi directie, pe acelasi traseu, pt acelasi timp(o zi).. DE CE NU PLECAM IMPREUNA(1-2-10 grupuri)?

 

Sau va face placere sa-mi stricati mie topicul?(nu cred 30 de minute sa fie o problema asa de mare incat sa nu ajungem la un consens.. numai ca nici nu s-a pus problema asta).

 

Mi se pare putin aiurea, domnule SDS :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg o chestie.. daca tot plecam TOTI in aceeasi directie, pe acelasi traseu, pt acelasi timp(o zi).. DE CE NU PLECAM IMPREUNA(1-2-10 grupuri)?

 

Sau va face placere sa-mi stricati mie topicul?(nu cred 30 de minute sa fie o problema asa de mare incat sa nu ajungem la un consens.. numai ca nici nu s-a pus problema asta).

 

Mi se pare putin aiurea, domnule SDS :blink:

 

Domnule hardKnot, satai bre linistit ,... nu ar fi chiar asa o mare problema ora de plecare, ca e 7.30, ca e 8.

 

La partea cu impartirea in grupuri daca ne strangem mai multi, ma refeream ca nu e chiar asa bine sa mergi intr-un grup mare, se lungeste mult coloana, incurci traficul, etc., ar fi de preferat sa ne impartim si sa stabilim anumite puncte de intalnire pe traseu unde ne mai odihnim, mancam. etc,.

 

...oricum in conditiile de fata la cati s-au anuntat ca o sa mearga sigur, nu cred ca v-a fi nevoie de asa ceva ;) .

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca stiu care Petrom (Petrom/PetromV) e langa Mc. Nu mai bine ne vedem la OMV? :crack:

 

...mi se pare funny ca de cate ori se pleaca pe autostrada (la mine cel putin), cu masina, motor, autobuz, intalnirea se face la "benzinaria Petrom". Eh futui ca taman din alea IS DOUA. S-o trezit odata un prieten sa zica Agip. Si de alea is doua. :baldy: Adineauri am avut revelatia cu OMVu.

 

Revenind, ne vedem la Petromu de la McDonalds. Doar ca mi se pare funny cum toata lumea isi da intalnire la benzinarii care sunt cate doua in 2km :)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SDS - da, dar daca plecam la 30 de min distanta si mergem cu viteze asemanatoare, nu ne mai intalnim... eventual la pauze cand unii incep si altii termina. Cat despre punctele de intalnire/regrupare/alimentare/mancare, am trecut din primul post ideea mea.. daca se vrea modificat ceva, acum e timpul. Toate cele enumerate sunt opriri(pitesti-vidraru-balea-fagaras-brasov-cheia-ploiesti). Mancare -am propus eu- Balea si Cheia, dar putem merge unde/cand vrea majoritatea.

 

@switch - mie mi'e indiferent, numai ca McDonalds stiu exact unde e... si e peco chiar langa.

OMV si altele le iau pe bajbaite...

 

 

@toata lumea: pana la urma plecam la 7:30 sau la 8:00, de la Petrom McDonalds sau de la OMV? Si mai mult decat atat, CINE vine?

 

In sfarsit scap de topicul asta maine la prima ora :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit:

 

Tocmai am vorbit cu @Jack21, si cei 3 nu vor opri in benzinaria de la McDonalds. Ne vom intersecta in Pitesti in jur de 9, pt ca ei vor merge oricum ceva mai tare pe autostrada. La 9 ne vom intalni si cu Shepard care pleaca cu noi din Pitesti si se intoarce pe Sibiu.

 

Deci din Militari vom pleca hardKnot, Lostheaven, Mitza123, Switch si eventual Angrenaj(in cazul in care nu a vorbit cu baietii din Voluntari). Il rugam sa ne anunte daca il asteptam dimineata :wave:

 

 

Ca sa fim siguri ca suntem la 9 in benzinarie la un regim de 100-110 km/h, ar trebui sa plecam la maxim 7:45 din Militari, deci propun sa ne intalnim incepand cu 7:15 pentru alimentare, cafea, introduceri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors in echipament, pe jos, de la service (nu mai merge pompa/releu/demaror, sau ceva pe traseul asta... ). sad.gif

 

Pentru mine plecarea asta s-a terminat inainte sa inceapa. Disappointed.gif

Noroc ca m-am dus pt. niste verificari minore, si s-au manifestat pe drumu spre, si la service.

 

Bine ca s-a intamplat azi, si nu maine pe traseu.

 

Va urez asfalt uscat, si fara incidente :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ouch! nasol.. daca se intampla pe drum era mai trist.. dar totusi ghinion :unsure:

 

Sa ai noroc de o remediere rapida si care nu rupe la bani :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc :)

 

(ma mai asteapta in curand si o schimbare de ambreiaj, dupa cum presupuneam,

pe langa gume si kit de lant, care mai tin ceva si ulei-ul din furca care e cam moale).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr'adevar.. ff aglomerat.

 

N-am urcat pe Buteanu si ne-am intors pe Rasnov-Sinaia-Ploiesti.

 

Noi am ajuns pe la un 12 jumate in Bucuresti, dar am mai lalait-o in Sinaia si Ploiesti.

Poze.. mai tarziu :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, n-ati fost voi pe Cheia, uite ca am fost eu :)

 

Mecanicu (cred ca e si pe forum, aici, are un Vmax modificat) a venit sambata la atelier, si pana la pranz a desfacut, curatat, verificat, spray-at toata

partea electrica - erau niste fire corodate si un releu cu probleme.

Mi-a facut o supriza placuta, asa ca am tulit-o spre Cheia - foarte faine virajele pe acolo.:bounce:

 

@SDS: arata de showroom Fazer-ul tau, abia astept sa-l vad pe viu. :)

 

Pacat ca a fost asa aglomerat pe TF, e mai greu sa te bucuri de serpentinele alea in trafic.

Pana la urma, ati luat varianta aia neasfaltata care evita aia 15-20km de gropi de la Vidraru ?

Editat de Angrenaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos...

 

sii.. cate ore ati facut pe drum? :)

Pai de mers efectiv, pana in Balea am facut fix 4 ore. Stiu pt ca am ceas de ore ca la enduroaice :P De acolo... sufletu stie. Sa fi fost inca pe atat si inca o ora? Oricum ne-am lalait la modu cel mai original :friends:

 

Si eu m-am detasat dupa sinaia ca imi picau ochii in gura. Oricum la bucuresti nu prea mai vedeam bine drumu. Data viitoare dorm ceva mai multicel :rusinica:

 

Sariti cu PMuri pentru poze ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...