Sari la conținut

BMW Camp - mic, neorganizat, necenzurat - hai la MAAAREEE!


Angi
 Share

Postări Recomandate

La intalnirea de la Zetea m-a intrebat cineva cand ne mai intalnim? Cand i-am spus ca la anul m-a intrebat de ce asa tarziu?

In urma acestor intrebari m-am gandit ca poate n-ar fi o idee rea sa ne mai vedem o data anul asta.

Asa ca, vin cu o propunere:

Va invit ca in weekendul 2-4 septembrie sa facem o plimbare pana la mare. Ma gandesc ca intr-unul din campingurile bulgaresti, aproape de vama, ar iesi o intalnire frumoasa si linistita.

Deoarece aici nu mai trebuie sa rezervam pensiuni si avem neaparat nevoie de vreme buna, daca in weekendul ala ploua vom decala intalnirea in weekendul viitor. Nu stiu care sunt conditiile acolo, dar nu cred sa fie ceva inacceptabil. Oricum, sunt cel putin doua campinguri in zona aia. Le luam la rand si ne oprim in cel care ne place. Stabilim totul la fata locului. Cei care vor cazare se descurca singuri.

Veniti cu leva la voi sau carduri, pentru ca in satucele alea nu stiu daca sunt prea multe case de schimb. Un amarat de bancomat om gasi noi p-acolo.

 

Pana acum suntem THC-ul si cu mine. Mai vrea careva? Daca ne strangem macar vreo 4-5, mergem la MAAAREEEEEEE! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e tare greu sa nu tin cont de o solicitare venita din partea motoveteranilor si am sa cer permisiunea celor care s-au inscris pana acum sa decalam intalnirea cu o saptamana, mai exact in weekendul 9-11 septembrie.

Daca toata lumea e de acord, pana acum suntem:

 

1- THC

2- costingr

3- Trandafir

4- ERU

5- smar2

6- Bogdan Harea

7- Marian Popescu

8- SNX666

9- Angi

 

Cum am mai spus, pentru intalnirea asta avem neaparat nevoie de vreme buna. Daca e urat, decalam pentru weekendul urmator. Sa speram ca de data asta vom avea mai mult noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e tare greu sa nu tin cont de o solicitare venita din partea motoveteranilor si am sa cer permisiunea celor care s-au inscris pana acum sa decalam intalnirea cu o saptamana, mai exact in weekendul 9-11 septembrie.

Eu din pacate voi fi la o nunta pe 9

Daca se indura cineva sa imi dea un sms cand ajungeti acolo cu coordonatele GPS ale camp-ului, voi veni si eu pe 10 dupamasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1- THC

2- costingr

3- Trandafir

4- ERU

5- smar2

6- Bogdan Harea

7- Marian Popescu

8- SNX666

9- Angi

10-Enduristii

 

Pe 9-11 septembrie eram invitat in State la comemorare dar cred ca o sa-i refuz anul asta :crack:

P.S- cred ca trebuie sa numesti actiunea BMW on the beach :grinbandit:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din pacate voi fi la o nunta pe 9

Daca se indura cineva sa imi dea un sms cand ajungeti acolo cu coordonatele GPS ale camp-ului, voi veni si eu pe 10 dupamasa

 

Rectific, tocmai ce m-am informat mai bine si sunt liber pe 9-11 :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

De ce nu-l faceti in vama?

Locuri de cort o gramada, locuri la cazare o gramada.

Iar in septembrie bate vantu pe plaja din vama, nu e nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu-l faceti in vama?

Locuri de cort o gramada, locuri la cazare o gramada.

Iar in septembrie bate vantu pe plaja din vama, nu e nimeni.

 

Daca Vama era ca acum 20 de ani, da! Dar cum e acum, nu!

Singura varianta romaneasca ar fi fost Vadu, dar p-acolo s-au cam dat niste amenzi in anii trecuti si nu dorim probleme.

Frumoasa e camparea pe plaja, la cativa metri de valurile marii, fara prea multe corturi pe langa tine.

Uite niste poze puse de ERU facute in zona de care zic.

post-5780-0-14660700-1312567462_thumb.jpg post-5780-0-32140400-1312567474_thumb.jpg

Asta e ideea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, din ce am inteles, in locul respectiv ar fi un restaurant-terasa si un chiosc, deci ar trebui sa avem de unde cumpara una-alta. Si mai avem in zona (Ezerets) un restaurant unde se pot manca foarte bine fel de fel de bunatati.

 

necenzurat...fi-ne-ar toamna lunga!

 

Mai degraba, fi-ne-ar vara lunga! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre Vadu si Periboina ai cam 13 km de plaja pustie (si murdara pe alocuri :( ) .......sunt convins ca puteti sa gasiti un loc pe acolo.

Amenzile sunt aproape sigur ca au fost date pt motoare pe plaja ......e normal zic eu.

Plaja nu e ff lata (20-50 m acum 3 ani) si are un drum de serviciu dea lungul ei, practicabil si pt "vaci" dar mai greu :)

Daca o luati incolo sa faceti ceva provizii ca primul "butik" e destul de departe :)

Basca bonus puteti sa faceti Buc-Harsova si Dobrogea de nord sa zicem, care mie mi-a placut de m-am p...t pe mine :) pustiu si drumuri bune.

 

Succese si distractie placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Vama era ca acum 20 de ani, da! Dar cum e acum, nu!

Singura varianta romaneasca ar fi fost Vadu, dar p-acolo s-au cam dat niste amenzi in anii trecuti si nu dorim probleme.

Frumoasa e camparea pe plaja, la cativa metri de valurile marii, fara prea multe corturi pe langa tine.

Uite niste poze puse de ERU facute in zona de care zic.

post-5780-0-14660700-1312567462_thumb.jpg post-5780-0-32140400-1312567474_thumb.jpg

Asta e ideea!

 

atentie,

la Vadu - de anul asta nu mai e bai, bine un nene si iti taie pe loc taxa de rezervatie ( nu amenda ) care e cativa lei..

 

deci e de bine

in schimba la Bg sa bagat amenda pentru campatul pe plaja ( ~ 100 leva.)

 

nici eu n am stiu dar de curand am aflat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

atentie,

la Vadu - de anul asta nu mai e bai, bine un nene si iti taie pe loc taxa de rezervatie ( nu amenda ) care e cativa lei..

 

deci e de bine

in schimba la Bg sa bagat amenda pentru campatul pe plaja ( ~ 100 leva.)

 

nici eu n am stiu dar de curand am aflat

 

La Vadu banuiesc ca a ramas valabila regula ca nu ai voie cu autovehicul la mai putin de 100m de plaja - altfel ... amenda!

 

Referitor la afirmatia despre Bulgaria, poti te rog sa argumentezi?

Eu in fiecare weekend din august am capat in Bulgaria, si "nu m-a bagat nimeni in seama"!

 

La Vadu banuiesc ca a ramas valabila regula ca nu ai voie cu autovehicul la mai putin de 100m de plaja - altfel ... amenda!

 

Referitor la afirmatia despre Bulgaria, poti te rog sa argumentezi?

Eu in fiecare weekend din august am campat in Bulgaria, si "nu m-a bagat nimeni in seama"!

 

 

Aviz celor care vor sa campeze pe nisip: luati-va cuie dedicate; daca bate vantul, nu e de bine cu ele!

post-4731-0-74725800-1315474799_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Aviz celor care vor sa campeze pe nisip: luati-va cuie dedicate; daca bate vantul, nu e de bine cu ele!

Noroc cu gunoaiele din Vadu, gasesti sticle peste tot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...