Sari la conținut

Plimbari enduro


ggobi
 Share

Postări Recomandate

Salutari

 

 

 

Prima pe lista:

Sambata,13.08.11, plimbare B-Curtea de Arges-Slatina Ag-Malita-Furfulescu-Scarisoara-Nucsoara

Intalnire la Petrom la intrarea dinspre Pitesti in Curtea de Arges.

Sau pentru bucuresteni la Petrom Militari,langa Metro Militari,pe la 8.30?

 

http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=213611125371029092611.0004aa2ab969f78cff4fc

si cu rosu o varianta mai tare,

http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=213611125371029092611.0004aa2ac22d6b0564cb1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau pentru bucuresteni la Petrom Militari,langa Metro Militari,pe la 8.30?

 

Eu ma vad cu Vamos pe la 8,30 - 8,45 la OMV-ul de dinaintea Petromului. Chiar daca mi-ai dovedit ca esti un mare bulangiu :smoke: , cred ca ne putem vedea totusi la OMV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma vad cu Vamos pe la 8,30 - 8,45 la OMV-ul de dinaintea Petromului. Chiar daca mi-ai dovedit ca esti un mare bulangiu :smoke: , cred ca ne putem vedea totusi la OMV.

 

 

Ce traseu aveti in plan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana pe Malita nu am fost dar se vede drum forestier care cred ca e ok pentru mobra ca a mea.

Cu oarece exagerare si fara sa sper ca e posibil track-ul rosu in totalitate,dar mers pe el cat se poate, cred ca ar fi cam 80 km fara asfalt.

Pana acum suntem 6.

 

@Angi: pls GPS :bow: In rest, nu recunosc nimic :bandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata inca o tura! Frumos traseu, destul de lung pentru o zi, multi participanti, fara evenimente deosebite exceptand o pana de cauciuc exact pe ultimii km de drum neasfaltat :smoke:

 

Sa ne gandim unde va fi urmatoarea iesire! :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Panor2Large.jpg

 

Am avut noroc de vreme buna,am urcat si spre nord pe track-ul rosu,dupa cum banuiam s-a ajuns destul de repede la poteca montana si nu am insistat:

 

DSCN3546Large.jpg

 

 

http://s658.photobucket.com/albums/uu307/ggobi/slatina%20malita%200811/?albumview=slideshow

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata tare bine pe unde ati fost. Am si eu o intrebare, vad ca merge cu vacutele, dar cu vacile gen Varadero de 1000 merge pe unde ati fost voi ? Tare mi-ar place sa va insotesc pe drumuri din astea, dar nu stiu daca as fi in stare cu picioarele mele cam scurte si cu cauciucuri de strada la vaca... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea!

Vamos a fost de comitet, avand cele necesare in caz de pana!

Filmul sau este excelent, surprinzand esentialul!

Svgobi este priceput in stabilirea traseelor si asteptam alte propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu pana in curmatura Malita in primul weekend din August.

Pentru ultimul weekend din August, se baga careva la o treaba de 3 zile (Vineri-Duminica), cu campare la cort? Vom incerca traversarea culmii Mezea-Oticu pe moto.

Uite si un link: http://www.facebook.com/event.php?eid=216704798376880

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu pana in curmatura Malita in primul weekend din August.

Pentru ultimul weekend din August, se baga careva la o treaba de 3 zile (Vineri-Duminica), cu campare la cort? Vom incerca traversarea culmii Mezea-Oticu pe moto.

Uite si un link: http://www.facebook.com/event.php?eid=216704798376880

 

de weekendu cu 27-28 vorbesti probabil...

 

da weekendu asta ce facem. Eu vreau sa merg in parang pe transalpina si pe langa (strategica), daca am cu cine. Din cauza faptului ca e cam departe, e drum de 2 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@FanFane : pe o buna parte de traseu pe uscat posibil sa te descurci,seamana cu mersul pa Valea Rea,unde ai fost cu CBF,dar sunt mai multi bolovani. Totusi sunt locuri in care nu e ok cu Varadero cu gume stradale.

 

@Vamos; simpatic filmuletu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de weekendu cu 27-28 vorbesti probabil...

 

da weekendu asta ce facem. Eu vreau sa merg in parang pe transalpina si pe langa (strategica), daca am cu cine. Din cauza faptului ca e cam departe, e drum de 2 zile.

 

Weekendul asta schimb pompa de apa, uleiul, filtrele, schimb articulatia spate, ca mi-a venit un surub/ax nou, cel vechi fiind indoit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, fetelor!! Frumoasa tura, frumoase poze!

Vamos, coloana sonora e excelenta (mi-a placut si Tabla Butii :ok: ), dar poate pe viitor nu ne mai vitregesti si ne lasi sa gustam si noi din sunetul original, cel al motoarelor, poate si un dialog, ceva... Stima! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...