Sari la conținut

Chitaristul de la Trupa Veche a ajuns la spital


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Baietii sunt ok.

Au fost la municipal azinoapte si consultati.

Pasagerul (chitaristul) e in stare buna, are doar dureri de spate si intercostale.

Riderul e mai grav ... are glezna rupta. Momentan are piciorul in ghips, dar marti va merge dinnou la control. Inca e posibil sa fie operat.

 

Rog pe aceasta cale, cine poate imprumuta o perioada (nu stiu cat 1-2 luni) niste carje, sau cadru.

 

Cum s-a petrecut:

 

Motocicleta cu cei 2 pe prima banda, o masina Opel Vectra model nou B-99-*** circula paralel cu ei de cateva secunde bune, apoi dintr-o data soferul a luat dreapta de volan si a franat in acelasi timp intrand direct in ei. Probabil cautand un loc de parcare sau o strada laterala ...

 

Mai multe amanunte vor da ei, daca vor.

 

poza de la linkul Adevarul, e din povesti, motoreta e cea de la linkul Antena3 si realitatea

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Mda, ca si in cazul primului meu accident cu scuterul

Un retard care mergea pe banda doi a virat pe o strada la dreapta fix peste mine,mergeam pe banda 1

 

Sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" o masina Opel Vectra model nou B-99-*** circula paralel cu ei de cateva secunde bune " - nu vreau sa deshid o discutie in contradictoriu, sau, mai pe romaneste, tigania care e pe toate topicurile de la accidente, dar asta (mersul paralel cu o masina) e printre primele pe lista de NOT TO DO cu big capitals. da, ala e de vina, dar nu ne ajuta cu nimic ca sunt altii de vina si noi stam prin spitale. trebuie sa fim noi atenti la neatentia lor.

 

multa sanatate celor 2!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba voi sinteti de la Poplaca unde sint doua masini in toata comuna? Cum sa mergi in paralel? WTF? Motociclisti de tastatura iar in actiune pe forum... Veniti in Bucuresti in vacanta de vara sa vedeti si voi cum arata traficul si apoi incercati sa va imaginati "cum sa mergi in paralel cu o masina"...

 

Te umfla risu nene la comenturi de astea... probabil trebuiau sa se opreasca ori de cite ori o masina ajungea in dreptul lor pe banda cealalta... sau sa bage supersonic pina sareau ailalti care au alama la vitezometru setata la 49.

 

 

Daca stam sa ne gindim probabil ca ar trebui interzis accesul moto cu totul pe strazile cu mai mult de o banda pe sens si... pe strazile unde parcheaza la bordura masini... hei... oricind poate "tzisni" unu din parcare fara sa se asigure si sa darime drobu de sare.

 

 

Sheesh... si cind te mai gindesti ca exista unii care militeaza pentru legalizarea lane-splitting-lui...

 

 

Insanatosire grabnica lu Rogerica si Balaurului! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni! Anunt ca suntem ok amandoi, eu si pasagerul. Eu am decat glezna rupta si lovituri la ambele maini si picioare (de aici si o durere constanta ce nu prea ma lasa nici sa dorm). Pasagerul e lovit un pic la spate si la genunchi, insa nimic grav. Ca sa raspund un pic la nelamuriri, nu mergeam in paralel cu masina care ne-a lovit, ci ajunsesem in paralel cu ea in momentul cand acesta a virat brusc dreapta si ne-a proiectat pe trotuar, unde ne-am izbit de o masina parcata acolo si am rupt niste stalpi d-aia montati pe bordura. Eu circulam pe banda 1, viteza mica, iar Opelul pe banda a 2-a, cu o viteza si mai mica. Cand am ajuns in dreptul lui a virat brusc peste noi, fara sa se asigure sau sa semnalizeze. Cam asta a fost totul, restul e de la sine inteles: lume adunata, salvare, politie, spital, radiografii, gips, declaratii, etilotest (0.00 si la mine si la sofer)si tot circul aferent. Acum stau cu carjele langa pat si nu ma misc decat pana la baie si inapoi, mai mult nu pot :hurt: ... Asteptam vesti despre desfasurarea anchetei si judecarea dosarului (fiind soldat cu vatamare corporala, e judecat penal).

Multumesc de urari si va doresc tuturor drum bun si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atat iti mai trebuia, sa fi bagat vreo halba la terasa. iar cuae ala cu masina chiar sa fi primit un fluturas cu 2 ore inainte :)

imi pare rau pentru glezna. inca un reminder ca e doar o chestiune de timp..pana la urma tot o patim. fii om detreaba si arde-l pe taranu cu vectra asa cum se cuvine.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni! Anunt ca suntem ok amandoi, eu si pasagerul. Eu am decat glezna rupta si lovituri la ambele maini si picioare (de aici si o durere constanta ce nu prea ma lasa nici sa dorm). Pasagerul e lovit un pic la spate si la genunchi, insa nimic grav. Ca sa raspund un pic la nelamuriri, nu mergeam in paralel cu masina care ne-a lovit, ci ajunsesem in paralel cu ea in momentul cand acesta a virat brusc dreapta si ne-a proiectat pe trotuar, unde ne-am izbit de o masina parcata acolo si am rupt niste stalpi d-aia montati pe bordura. Eu circulam pe banda 1, viteza mica, iar Opelul pe banda a 2-a, cu o viteza si mai mica. Cand am ajuns in dreptul lui a virat brusc peste noi, fara sa se asigure sau sa semnalizeze. Cam asta a fost totul, restul e de la sine inteles: lume adunata, salvare, politie, spital, radiografii, gips, declaratii, etilotest (0.00 si la mine si la sofer)si tot circul aferent. Acum stau cu carjele langa pat si nu ma misc decat pana la baie si inapoi, mai mult nu pot :hurt: ... Asteptam vesti despre desfasurarea anchetei si judecarea dosarului (fiind soldat cu vatamare corporala, e judecat penal).

Multumesc de urari si va doresc tuturor drum bun si asfalt uscat!

 

Mai aveti nevoie de niste carje cu imprumut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Rogere, insanatosire grabnica!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

...Eu circulam pe banda 1, viteza mica, iar Opelul pe banda a 2-a, cu o viteza si mai mica. Cand am ajuns in dreptul lui a virat brusc peste noi...

 

Daca e ceva de invatat din patania ta, atunci lectia ar fi: nu e bine sa mergi niciodata cu o "viteza mica" pe banda 1 dar care e mai mare decat celui de pe banda 2 ... decat daca esti sigur ca te-a vazut.

 

Sanatate :cheers: cu siguranta mai prinzi cateva iesiri din sezonul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain de urari fratilor...deja simt cum mi se sudeaza oasele de la picior cand citesc urarile voastre :bounce: Azi am facut progrese mari... Pana la baie si inapoi (6-7 metri) am facut doar 10 minute in loc de 20 :cheers:

 

Da-i cu alifie ... ca o sa mearga si mai repede :D

Faci tu haz de necaz ... dar nu uita ca maine la 8.00 trebuie sa fii la etajul3 la orto.

Bafta multa ! Sa ai parte de radiografii color si oase pozitionate unde trebuie !

Ai incredere in W ... :)

 

 

L.E.

Radem .... radem ... da' sfantu' e in salon deja la municipal ... maine il opereaza. Se pare ca (virgula) controlul de azi dimineata nu a scos la ivela ceva prea bun ... din contra, se pare ca are probleme si cu ligamentele.

Bravo lui ca are o fire puternica si face fatza cu brio la toate incercarile grele.

Succes sfantule! O sa-ti aducem lamai si portocale ... ca e prea dulce viata in spitalele romanesti ...

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...