Sari la conținut

Adrian Berescu aka TAZ accident mortal


orestte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Condoleante familiei si Comunitatii moto! :rose:

Nu l-am cunoscut personal,din pacate, si cu toate astea ma simt ca si cum ne stiam de nu stiu cat timp. :(

 

pentru sofer si pentru alti ca el si ca "gogu"(care a postat la articol) numa (cuvinte urate)

 

ptr restul, plecati de acolo cat mai puteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este trista aceasta zi...sunt triste aceste zile ce vor veni stiind ca nu vei mai fi printre noi...

Durerea noastra nu se poate exprima in cuvinte....ne doare...ne doare sufletul ca cineva a decis sa fie asa...

Dumnezeu sa-ti odihneasca sufletul tau frumos ... :rose: Adio Tazule

 

 

 

 

 

JAK

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amintiri din 2008 cu Taz la o intalnire haiduceasca la trecatoarea Bucin dintre Praid si Gheorgheni:

1.post-25613-0-92303300-1313749876_thumb.jpg Cugetand

2.post-25613-0-84722300-1313749891_thumb.jpg Invatand-ul pe @Phonexi27 sa calareasca o Ninja!

3.post-25613-0-34964200-1313749930_thumb.jpg Preferata lui

4.post-25613-0-49943000-1313749964_thumb.jpg Viata lui.....

5.post-25613-0-43790700-1313749999_thumb.jpg Impreuna cu noi la lacul Zetea

6.post-25613-0-53044000-1313750038_thumb.jpg Calutii nostri

7.post-25613-0-01406900-1313750062_thumb.jpg ...si casca lui inconfundabila

8.post-25613-0-47321200-1313750088_thumb.jpg se simtea bine cu orice fel de motociclist

9.post-25613-0-76297800-1313750131_thumb.jpg...

10.post-25613-0-55242100-1313750153_thumb.jpg si ne-am luat ramas buna pana data viitoare

IAR ACUM NE LUAM RAMAS BUN PENTRU TOTDEAUNA, SPER SA VEGHEZI LA NOI TOTI DE ACOLO DE UNDE ESTI :rose:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut personal , dar dupa cat s-a scris aici , a fost un mare om !!!

 

ODIHNESTE-TE IN PACE ! :rose: :rose: :rose:

 

 

 

Sunt sigur ca ne vom raintalni , acolo sus , impreuna cu toti ceilalti motociclisti plecati prea devreme dintre noi , si cu siguranta , va iesii o mare intalnire moto , unde nu va ploua , si distractia va fi maxima !!!

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am citit prima pagina , am zis ok , alt accident , oase rupte , se reface , doar e motociclist , dupa 3 4 posturi s-a ridicat parul pe mine :(

 

Sa-ti fie tarana usoara :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut acum intampaltor prin fata Filarmonicii Iasi, si din toate afisierele zambea tov. Taz; daca sub fotografia lui nu ar fi fost 2 date ai fi zis ca e sarbatoritul saptamanii :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Convetuitul in romania dauneaza grav sanatatii si vietii! Din ce observ numai din "accidentele" intamplate anul acesta, mai devreme sau mai tarziu ne vine randul la toti, asa, unu cate unu'!

Incepi sa-ti pui intrebari daca se mai merita cu motocicleta pe strazi! Tara apartine idiotilor, manelistilor si cretinilor cu permis sau nu! Noi, suntem o minoritate si, an de an devenim din ce in ce mai putini!

 

Sa-i fie tarana usoara... condoleante familiei si prietenilor!

Este absolut revoltator ce se intampla. Insa nu putem decat sa stam cuminti cu capul plecat si sa ne acceptam soarta; sa asteptam resemnati sa ne vina si noua randul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne ingropam fratii si prietenii in Romania. Nu exista respect, nu exista reguli si tot noi suntem cei vinovati doar pt ca avem o pasiune pentru motoare. Acum 2 sapt. am avut niste amici care au murit pe moto (sot si sotie) din cauza unei soferite care s-a gandit ca e bine sa depaseasca in varf de panta. SUNTEM INVIZIBILI!

 

Dumnezeu sa-l odhineasca in pace! RIP Taz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unul dintre ziarele locale din Iasi au aparut niste poze de la locul accidentului. Nu stiu de unde le-au luat baietii, probabil de la vreun ziar local. In poza se vad niste urme incercuite cu creta de unde rezulta ca 'soferul' combinei a iesit de pe un drum lateral in aceeasi directie de mers cu Taz. Se pare ca a lovit combina in coltul din dreapta spate.

 

http://www.bzi.ro/up...to-video-235042

 

sursa, se pare:

 

http://www.bzf.ro/violonistul-adrian-berescu-accidentat-mortal-la-fagaras.html

Editat de Tank
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce il inmormantam pe Taz ar trebui sa organizam un convoi al tacerii pana in Fagaras si sa il gasim pe acest calau ca sa-i multumim personal...fiecare , pentru ca a reusit sa ne ia dintre noi pe "Cel mai iubit dintre pamanteni "

 

Asa arata ...calaul .

post-11251-0-98250200-1313756261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce il inmormantam pe Taz ar trebui sa organizam un convoi al tacerii pana in Fagaras si sa il gasim pe acest calau ca sa-i multumim personal...fiecare , pentru ca a reusit sa ne ia dintre noi pe "Cel mai iubit dintre pamanteni "

 

Asa arata ...calaul .

„A intrat unul din dreapta cu motocicleta în roata din dreapta a utilajului meu. Nu Âştiu dacă avea viteză, eu l-am văzut că vine, era la depărtare, dar mă gândeam că am timp să intru Âşi eu pe DN1“, a spus Constantin I. din FăgăraÂş, Âşoferul combinei agricole. www.bzf.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce il inmormantam pe Taz ar trebui sa organizam un convoi al tacerii pana in Fagaras si sa il gasim pe acest calau ca sa-i multumim personal...fiecare , pentru ca a reusit sa ne ia dintre noi pe "Cel mai iubit dintre pamanteni "

 

Asa arata ...calaul .

 

...din păcate, morfotipul celui care ne "hotărăște" soarta în ROMania, celui care "decide" cine pleacă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asa, zi de zi, suntem decimati de niste cretini si de niste boi care au impresia ca soseaua e numai a lor!

eu l-am văzut că vine, era la depărtare, dar mă gândeam că am timp să intru Âşi eu pe DN1“

pai nenea asta daca merge pe camp si vede numa' grau in fata ochilor, cum sa aprcieze si el o distanta si un vehicol in miscare??!!da' asa s-a gandit el...ca are timp!

Dumnezeu sa il ierte!:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu adevarat graiesti ca asta e stereotipul omului care ne hotareste soarta pe drumurile publice. Am o nelamurire totusi, el spune ca a venit din dreapta si l-a lovit in roata dreapta; din poze vad ca exista un squar acolo: Inseamna ca Taz a incercat sa depaseasca prin dreapta ? ca nu pot sa fac reconstituirea decat cu Taz depasind prin dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara citeam pe forum si la un moment dat am observat cand tocmai postase Orestte, vestea despre accidentul suferit de TAZ.

Stateam lipit de calculator sa vad ce se mai posteaza, nu se stiau multe detalii, dar in spiritul celor spuse de Orestte, imi faceam deja planurile pentru a merge dimineata sa donez sange. In cateva minute am primit si sms-ul cu tragica veste, pur si simplu am incremenit, nu-mi venea sa cred...

Platim un tribut prea scump pentru acesta pasiune si din nefericire, Dumnezeu nu-i alege (sau poate are El un algoritm pe care noi nu-l stim) pe cei care-i ia acolo sus.

Din pacate, orice am spune si/sau am face, nimeni si nimic nu-l mai aduce pe TAZ viu printre noi.

 

 

DUMNEZEU SA TE AIBA IN GRIJA!

NE VEI LIPSI.

:rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :rose: :rose:

 

Prima data l-am cunoscut acum vreo 5-6 ani la belfast, la aceeasi masa si cu motorul parcat in acelasi loc...mi-a propus sa facem un sprint paralel pe numerele de inmatriculare, pentru ca aveam tot TAZ la masina...

 

Pacat, un om de nota 10...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...