Sari la conținut

accident jud.CT


beetlejuice
 Share

Postări Recomandate

sal! acum 2 zile am reusit sa fac motoru varza.Trecand prin com Corbu,mi-a iesit un Opel astra de pe marginea drumului cu avariile puse.Am franat,l-am lasat sa iasa pe strada principala,dar avand in vedere ca mergea cu doua roti pe strada si cu doua pe marginea drumului(+avarii) am dat semnal si am intrat in depasire.cand am ajuns paralela cu masina ,acesta a tras de volan stanga...si m'a agatat destul de bine.Problema e ca dupa tot balciu cu salvare si politie,la fiola omului i'a iesit alcolemie 0,22.

eu m-am ales cu cateva zgarieturi (ca nu aveam geaca) si motorelu cam varza(carena dreapta sparta,baia de ulei sparta si roata fata cam descentrata).soferul are usa spate stanga zgariata si usa fata indoita.presimt o mare bataie de cap cu asigurarile acum...post-64574-0-95285700-1317022985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vinovat, iti da rca-ul dar pe langa asta ii mai ceri niste bani, nu-l lasa sa scape, daca nu vrea, da-l in judecata. Eu am patit asta dar si acum imi pare rau ca nu i-am mai cerut ceva. Rca-ul oricum te rezolva (parerea mea e sa faci in regim propriu, iesi bine, iti da dauna totala cu epava si inca ceva banuti). Avand in vedere ca astepti 2 luni dupa bani, oricum se inchide sezonul. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu e sa-ti scoti certificat medico-legal, chiar daca nu ai stat in spital, daca te-ai zgariat oricum se vindeca greu, in vreo 2 saptamani minim. Apoi ii faci plangere penala pentru vatamare corporala. Si nu-ti retragi plangerea pana nu te recompenseaza pe masura pagubei. Daca nu, mergi pana in panzele albe, dreptatea e de partea ta.

Bine ca ai scapat doar cu zgarieturi.

Iti urez sanatate si nervi de otel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rca-url in marea majoritate a cazurilor nu despagubeste daca persoana vinovata este sub influenta bauturilor alcoolice. Intereseaza-te , pentru ca eu unul asa stiu.

In plus, vatamarea corporala din culpa nu se pedepseste daca nu necesita mai mult de 10 zile ingrijiri medicale, care trebuiesc dovedite cu certificat medico-legal.

Editat de dayro_25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rca-url in marea majoritate a cazurilor nu despagubeste daca persoana vinovata este sub influenta bauturilor alcoolice. Intereseaza-te , pentru ca eu unul asa stiu.

In plus, vatamarea corporala din culpa nu se pedepseste daca nu necesita mai mult de 10 zile ingrijiri medicale, care trebuiesc dovedite cu certificat medico-legal.

 

despagubeste RCA-ul , numai ca apoi ii cere banii betivanului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rca-url in marea majoritate a cazurilor nu despagubeste daca persoana vinovata este sub influenta bauturilor alcoolice. Intereseaza-te , pentru ca eu unul asa stiu.

In plus, vatamarea corporala din culpa nu se pedepseste daca nu necesita mai mult de 10 zile ingrijiri medicale, care trebuiesc dovedite cu certificat medico-legal.

 

 

 

du-te si scoateti medico legal neaparat !!!

 

 

daca e baut , nu pupi nimic de la RCA

 

 

 

 

arde-l in instanta , dupa ce se termina penal , arde-l pe civil , ai toate atuurile , iti scoti bani pe motor si pe echipament si pe tot , sanse de castig 101%

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te si scoateti medico legal neaparat !!!

 

 

daca e baut , nu pupi nimic de la RCA

 

 

 

 

arde-l in instanta , dupa ce se termina penal , arde-l pe civil , ai toate atuurile , iti scoti bani pe motor si pe echipament si pe tot , sanse de castig 101%

 

Wrong.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la asigurari si am rezolvat-o in mare parte.dosarul va fi deschis la bucuresti si acolo o sa-mi evalueze pagubele motocicletei.acum mai am o singura problema:cea a transportului motorului care ma duce pe la 12 mil ...ceva de vis....

 

Mi se pare mult, transportul cu o duba este pe undeva pe la 1,7 lei/km TVA inclus. Daca ai nevoie de ajutor, da-mi un mesaj, pot sa-ti fac rost de o duba, cu factura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibil.

dar sunt societati care exclud din start, iti dau exemplu:

 

Excluderi

...

Daune rezultate in urma savarsirii unei infractiuni pe drumuri publice, precum conducerea sub influenta alcoolului.

 

Imi vine greu sa cred ca exista asa ceva pe un RCA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la asigurari si am rezolvat-o in mare parte.dosarul va fi deschis la bucuresti si acolo o sa-mi evalueze pagubele motocicletei.acum mai am o singura problema:cea a transportului motorului care ma duce pe la 12 mil ...ceva de vis....

 

Se despagubeste si transportul odata cu dauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inchiriat chiar zilele trecute o remorca moto cu 65RON/zi, in Bucuresti. Pentru 1000RON vin eu sa-ti iau mobra :)

Si da, daca pastrezi chitanta de la o firma pentru transport motor, RCA trebuie sa-ti da bani si pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...