Sari la conținut

INTRUNIRE MOTO 2012


etarulescu
 Share

Postări Recomandate

Tin sa felicit organizatorii pentru eforturile depuse ca aceasta intrunire sa fie un succes, bucatarii pentru gustul bucatelor gatite,DJ-ul pentru muzica si nu in ultimul rind participantii pentru "piesele" cu care s-au deplasat la intilnire. Am avut ocazia sa admir motociclete exceptionale cu aceasta ocazie, sa revad unele exemplare si sa intru in contact cu multi din oamenii care participa la discutii pe acest forum. Am sa revin cu ceva poze . Am o singura parere de rau si anume aceea ca nu am venit calare pe trotineta ci am adus-o legata in masina dar din pacate astea au fost conditiile tehnice . Sper ca la o viitoare intrunire sa pot participa cu ea intr-o conditie tehnica mai buna si un aspect estetic mai convingator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 446
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma io nu pot sa uit senzatia de sambata pe la 6-7 cand dj-ul a pus july morning,totul era perfect,baietii vorbeau ici colo,lumina "pica"perfect,cate o sclipire de crom printre corturi printre copaci,cate o roata cramponata rezerva pe atas,ceaunul infocat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Da. Multumesc.

 

e 56? sau 49? sau de care este? arata absolut demential! :cheers:

 

mi-au mai placut mult vizionand pozele: si mz-ul domnului Petcu dar si utilajul lui danny. de exceptie, amandoua. ma rog, de gustibus non discutandum. pan la urma toate-s frumoase, bunaoara si a lui Adrian S e beton, am avut onoarea sa dau si eu o tura cu ea, e o motocicleta magnifica si sunt sigur ca, cu timpul, va straluci ca o bijuterie.

 

:cheers:

 

spune-o clar,

 

cat de curand. ma rog, si pana acum cred ca am fost destul de clar...

 

fireste ca am sa scriu in detaliu, si cu poze, o sa-ti placa articolul! :cheers:

 

Daca as mai fi fost Il consigliere pe forum, ti-as fi dat un ban scurt,

 

eh, uite. tocmai de asta il consigliere tu nu vei fi niciodata. cel mult: moderator pe motociclism - ma rog, cat ai putut. o perioada limitata.

 

in loc de ban scurt, eu iti ofer o bere rece. ai un PM cu telefonul meu, suna-ma cand ai chef s-o bem.

 

si te poftesc sa scrii cu mai multa relaxare, nu are sens sa te incrancenezi in ce ma priveste. ca nimic nu avem de impartit.

 

cred eu ca tot ce avem de impartit este o pasiune comuna si ca vrajba nu isi are rostul. toate bune si asfalt uscat sa ai.

 

PS. L-am cunoscut pe Vulpoi, am vorbit despre vinuri si altele... are stofa de “motociclist”,

 

Vulpoiul e un om mare. Un om bun. Un om bun e un om mare. Ma bucur ca l-ai cunoscut si ca il stimezi de-acum.

Eu as spune nu doar ca are stofa, ci ca este motociclist.:cheers:

 

stofa de “motociclist”

si dumneatale ai stofa de motociclist . pe bune. poti cu usurintza sa capeti respect; dar faptul ca stii sa repari o motoreta veche si ca ai o varsta nu atrage neeaparat respectul. castiga-l prin atitudine. nu mai scrie aiurea, ca nu (mai) tzine figura. sau daca scrii, scrie romaneste. ori stai in banca ta.

 

castiga-ti respectul prin atitudine, nu artzagos. fii bland si bun, chiar cu noi astia. mai fraieri. fii intelept si demonstraza-ti intelepciunea, pe care sunt sigur ca o ai, chiar daca faci pe nebunul p-aici.

 

toate bune sa ai si asfalt uscat iti urez dumneatale!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor si participantilor, vad ca v-ati adunat o gramada, fetze cunoscute si destule necunoscute - asta-i bine ca iese lumea din cotloanele netului :-) Poate la anul imi iese si mie desi nu am ce expune.

 

@simson-simson - Adrian, tu esti avocatul expunerii motoarelor noastre la baia de public, vad ca ai expus ditamai placa de fier(cati te-au intrebat cate kile trage la cantar? :bounce: ) Spune-mi te rog o parere referitoare la expozitie, cat efect crezi ca a avut(a avut efect sigur) si ce s-ar mai putea face. Stiu ca expunerea asta a fost scopul major al intrunirii, nu stiu organizatorii daca au masurat cumva efectul, poate o sa ne spuna, eu te intreb fiindca stiu ca ai fost special atent la aspectul acesta.

Intreb asta fiindca restul intrunirii imi inchipui partial cum s-a intamplat, il vad pe AdrianS cu chitara, parca il si aud, cei cu care ma stiu - stiu cam cum se integreaza in peisaj DAR expozitia asta a fost 100% ceva inedit, nu are cum sa semene cu expo de motoare de epoca slefuite la expo, sau de motoare noi la SMAEB(lume cu nasul pe sus ca sunt acrii strugurii, n-avem ce face, asta e bugetul pt motoare noi in 2012). Motoare un pic prafuite ca sunt venite de pe drum, povestea lor ti-o spune riderul ca e acolo, mosuletii din public vin si ei cu povestile lor cand motoarele astea erau noi, ei mai tineri si isi plimbau mandrele cu ele - asa imi inchipui ca s-a intamplat, m-am mai intalnit si eu cu oameni in varsta cu istorii frumoase.

Asta as vrea sa povestiti, franturile de poveste pe care le-ati auzit acolo. Eu simt ca exact asta mai lipseste aici de pe topicul acesta, de aia imi place articolul din link, ca exact asta povesteste, o frantura de viata. Nu va mai certati, vine intalnirea din 17 August, beti un Bruderschaft si se rezolva multe.

 

Sper acum sa nu vina cineva sa spuna "de ce n-ai venit daca vrei povesti, jap-jap", asta mai vedem la anul, dar chiar daca as fi venit, as fi auzit doar povestile din jurul motorului meu, si as fi fost curios si la cele din jurul celorlalti. "Cand am fost io in armata...." cam asa incep multe povesti frumoase.

 

Ma dau umil 2 pasi inapoi si ascult.

 

-owene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce n-ai venit daca vrei povesti? Jap-jap. :bounce:

 

Pe scurt, am vrut sa iesim la bulivar monser, dar din pacate, datorita evenimentului de la Focsani de sambata (uciderea preotului Marin in biserica), clubul Road Eagles nu a putut asigura in scurt decat o iesire pana la un centru comercial in parcare, prilej de destindere a rotilor si a restului de agregate. Totul e perfectibil, la anul sau de ce nu anul asta in Bucuresti o sa iasa si mai bine.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma io nu pot sa uit senzatia de sambata pe la 6-7 cand dj-ul a pus july morning,totul era perfect,baietii vorbeau ici colo,lumina "pica"perfect,cate o sclipire de crom printre corturi printre copaci,cate o roata cramponata rezerva pe atas,ceaunul infocat...

 

Io nu pot sa uit senzatia data de masina(una singura) parcata in mijlocul motocicletelor. Un gest de extrema nesimtire.Parerea mea.

In rest ai dreptate 110,345 %

Editat de krokodilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Adunate,una peste alta,aceasta"prieteneasca a fost un mare succes.Micile neajunsuri (toaletele) sint inerente mai ales la prima editie.Trag speranta sa reusesc sa ajung si la urmatoarele evenimente gazduite la Focsani.Prieteni,amici,cunoscuti de pe forum,necunoscuti,cu totii s.au comportat exemplar.Deja incep pregatirile pentru adunarea de comuniste si atase,de la Siriu.Sa dea Domnul sa ne revedem sanatosi si fara necazuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Adunate,una peste alta,aceasta"prieteneasca a fost un mare succes.Micile neajunsuri (toaletele) sint inerente mai ales la prima editie.

 

Treaba cu toaletele e cu dus-întors.

Dacă ar fi fost, câți dintre noi aflați sub presiunea internă a instalațiilor, am fi ajuns până la ele pentru o banală “treabă mică”?

În ceea ce privește “treaba mare”, aici e mai complicat. Ori o faci într-o toaletă publică pe care au mai folosit-o și alții înaintea ta și o faci suportând microbii și mirosul de levănțică aferent, ori o faci în mijlocul naturii și pe lângă ciripitul păsărelelor, mai ai și satisfacția mușcăturilor de țințari pe fese sau mângâierea suavă a firelor de iarbă pe testicule.

Din punctul acesta de vedere eu m-am simțit excelent, că doar n-am venit la întrunire să mă ușurez toată ziua; o fac destul pe forum, la cafeaua de dimineață. Și eu, dar și alții.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu' Petcu, sunteti un nenorocit, cum va permiteti sa fiti profesor bugetar si sa detineti mai multe motociclete :)

 

Domnule Mihai, vă mulțumesc pentru apreciere și pentru oportunitatea pe care mi-ați oferit-o primindu-mă la Focșani între sânii dumneavoastră. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oho frumos de tot bmw-ul ala.Al cui este? Pe langa unul identic m-am invartit eu in grecia cautand un defect, al naibii grec a fost perfect, nu am reusit sa gasesc absolut nimic...mai nou decat in fabrica, nu credeam ca este posibil.Poze nu i-am facut ca nu aveam in dotare scula.

Felicitari pentru intalnire, as fi venit si eu macar pentru mancarea aia la ceaun, moartea mea :). Stiu ca nu are treaba dar...na am avut un motiv intemeiat zic eu :).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene master... ia'ti inima'n dinti si apuca'te de treaba.... daca iti mai trebuie cate ceva.... nu ezita sa ceri.... daca am in dotare te ajut.... tu motiveaza'te si nu te lasa dus de caldura..... sunt sigur ca dispui financiar.... al meu mai are pana o sa ia o fata adevarata..insa pana atunci ma dau cu el asa..... HAI,LA TREABA!!!! vreau sa te vad la Siriu..

 

P.S... chiar daca nu vii cu mz'ul... vii cu trenul....te ridic eu de la Gara pana la destinatie....cred ca mai ai nr meu.... iar daca nu ?ne gasim pe messenger oricum....

 

 

 

m'am ajesat pe iarba si pentru 5 minute m'am holbat la el.... mult prea frumos....... sper sa imi trag vreodata macar un R60/5.  

 

la Focsani am pus mana pe cindrii unui r 1200 gs adventure si mi'am spus ca am atins cei mai perfecti sani.... aveam puterea'n palma.... sentimentul a fost incredibil.

 

post-47359-0-35941200-1340296743_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor si participantilor, vad ca v-ati adunat o gramada, fetze cunoscute si destule necunoscute - asta-i bine ca iese lumea din cotloanele netului :-) Poate la anul imi iese si mie desi nu am ce expune.

 

@simson-simson - Adrian, tu esti avocatul expunerii motoarelor noastre la baia de public, vad ca ai expus ditamai placa de fier(cati te-au intrebat cate kile trage la cantar? :bounce: ) Spune-mi te rog o parere referitoare la expozitie, cat efect crezi ca a avut(a avut efect sigur) si ce s-ar mai putea face. Stiu ca expunerea asta a fost scopul major al intrunirii, nu stiu organizatorii daca au masurat cumva efectul, poate o sa ne spuna, eu te intreb fiindca stiu ca ai fost special atent la aspectul acesta.

 

Salve! O locatie destul de indepartata de oras,foarte buna pentru o intrunire de trotinete noi,nu pentru vechituri. Pe mine,personal,nu ma intereseaza decat atunci cand copiii sucesc capul dupa motoarele noastre si le spun parintilor ca vor si ei trotinete. Cum taman momentul asta a fost ratat(aici nu trebuia ezitat,chiar daca venea obama in oras) nu vad unde a fost smecheria intrunirii. Observam usor ca mare parte din astia cu motoare noi sufera cand nu sunt in centrul atentiei. Aici,la Focsani,s-a incercat punerea noului langa vechi,dar nu a mers si nu va merge niciodata. S-a incercat punerea linistei vechi langa noul zgomotos. E simplu de vazut ce a schiopatat. Majoritatea astora cu carucioare vechi is trecuti de 30-35 de ani,varsta inceperii maturizarii. Organizatorii trebuiesc apreciati,oricum pentru prima intalnire s-au descurcat onorabil. Cel mai nasol,dupa mine,e ca vom merge la Siriu,unde chiar nu ne va vedea nimeni. Departarea asta ciudata de marile localitati nu cred ca e benefica activitatii noastre. Banuiesc ca urmatoarea noastra miscare va fi o urcare cu trotinetele pe muntele Athos,urmata imediat de atacarea Everestului. Acolo ne vom gasi cu dalai-lama,pe care il vom ruga sa ne cante ceva din armata. Bine ar fi ca,in tot acest timp,sa avem fetele acoperite. Pe atasele trotinetelor ar trebui pusa lucerna,nu cumva sa incerce vreun copil sa ne copie. Cred ca ar trebui ca noi sa coboram in mijlocul oamenilor,sa ne oprim cu trotinetele acolo unde sunt copii multi,sa le aratam doritorilor motoarele noastre si povestile lor. Ce poveste ar putea avea in spate un motor nou? Aici e avantajul nostru zdrobitor,eu chiar asa cred. La intalniri izolate,gen Siriu,e ultima data cand voi prticipa.Sa fim sanatosi! Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauan haios expus punctul dvs de vedere :peace: . Cred ca cel mai bine vi se potrivea intrunirea de clasice de la Campia Turzii cu expunere in centrul orasului, concursuri, raliu - nu stiu/nu cred ca se mai tine. Ma bucur ca totusi veniti si anul acesta la Siriu.

 

Lasati copilele sa vina la mine!!!;Sa le duc in munti,sa-si dea bacul! :hug: :banana: :kiss:

pana-si face cont stii tu cine pe motociclism si dormi pe presh. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Ceee bre, au început unele postări să zgîrîie ochii unor moderatori? Tare aÂş vrea să cunosc unu' de-ăsta în persoană.... lasă atîta amar de vreme borania dintre ăla Âşi trol să se desfăÂşoare, iar cînd taie, ...dă cu drujba-n garoafă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E metaforic ma omule! :bigstar:

 

Lasă, n-o mai da cotită de gard, se vede cum ți-a înghețat șira spinării! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Focsani am pus mana pe cindrii unui r 1200 gs adventure si mi'am spus ca am atins cei mai perfecti sani.... aveam puterea'n palma.... sentimentul a fost incredibil.

 

Dupa ce faci mocicheta bucati sa schimbi ambreiajul si constati ca a crapat si priza directa de la cutie, nu numai discul, s-ar putea sa inceapa sa se lase... rau...

 

Ceee bre, au început unele postări să zgîrîie ochii unor moderatori? Tare aÂş vrea să cunosc unu' de-ăsta în persoană.... lasă atîta amar de vreme borania dintre ăla Âşi trol să se desfăÂşoare, iar cînd taie, ...dă cu drujba-n garoafă!

 

Si ce te opreste sa cunoÂşti unu' de-ăsta în persoană?

Si ce-o sa faci?

:scratch:

 

Sa fug, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Eh da.... singura scăpare, cînd te prind.. se Âştie: TI BAT ! :P

 

Ai făcut foate bine că ai dispărut plictienervația aia.... însă trebuia să laÂşi cealaltă discuție, în care erau implicați Cristi, FestinaLente Âşi eu, pentru că multe persoane nu cunosc multe aspecte, Âşi.........

 

Ceee bre, au început unele postări să zgîrîie ochii unor moderatori? Tare aÂş vrea să cunosc unu' de-ăsta în persoană.... lasă atîta amar de vreme borania dintre mihai_prd Âşi trol să se desfăÂşoare, iar cînd taie, ...dă cu drujba-n garoafă!

 

Nu mai pot să modific, dacă cunoÂşti vreun moderator transmite-i te rog că îl rog să modifice.

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa imi trag vreodata macar un R60/5.  

la Focsani am pus mana pe cindrii unui r 1200 gs adventure si mi'am spus ca am atins cei mai perfecti sani.... aveam puterea'n palma.... sentimentul a fost incredibil.

si acu pe bune....n'ai avut erectie? :crack:

 

Dupa ce faci mocicheta bucati sa schimbi ambreiajul si constati ca a crapat si priza directa de la cutie, nu numai discul, s-ar putea sa inceapa sa se lase... rau...

cam greu sa se intample chestii d'astea la motoarele BMW au protectii de torsiune pe axul prim in cutia de viteze, si pe cardan.

post-15361-0-18589300-1340464019_thumb.jpg post-15361-0-44261300-1340464044_thumb.jpgpost-15361-0-87307000-1340464066_thumb.jpgpost-15361-0-20695500-1340464102_thumb.jpgpost-15361-0-22617300-1340464124_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...