Sari la conținut

Un motor, o problema si 14 mecanici


vallentin
 Share

Postări Recomandate

:lol:

Nu cred ca mai raspunde pe aici, dupa ce omul V-a dat onoarea sa lucrati la motocicleta Lui gratis, fara sa va ceara bani, ati fost rai cu el si L-ati jignit, de nu mai intra pe aici. El V-a dat ocazia sa lucrati la motocicleta Lui ca sa demonstrati ca sunteti mecanici, si in loc sa profitati de asta, l-ati suparat.

Mai, mai, mai, foarte urat din partea voastra.

 

Super-super inteligenta postare! :cheers:

Mi-a placut la maxim! :lol:

 

Vreau o parere de la cei care au "cunoscut" intim acea motocicleta TA...dupa ce a fost demontata de vreo 20 ori si remontata inapoi tot de atatea ori...cam cat mai face la bani?

Multumesc de raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu cred ca mai raspunde pe aici, dupa ce omul V-a dat onoarea sa lucrati la motocicleta Lui gratis, fara sa va ceara bani, ati fost rai cu El si L-ati jignit, de nu mai intra pe aici. El V-a dat ocazia sa lucrati la motocicleta Lui ca sa demonstrati ca sunteti mecanici, si in loc sa profitati de asta, L-ati suparat.

Mai, mai, mai, foarte urat din partea voastra.

 

fixed :D

 

 

Vreau o parere de la cei care au "cunoscut" intim acea motocicleta TA
n-au avut bre sansa asta ca initiatorul nu le-o lasa peste noapte :blbl: Editat de Batranu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fixed :D

 

 

n-au avut bre sansa asta ca initiatorul nu le-o lasa peste noapte :blbl:

 

Offf-ooffff!..mosii astia!...numai noaptea pot sa faca chestii "intime".... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf-ooffff!..mosii astia!...numai noaptea pot sa faca chestii "intime".... :laugh:

 

1. Cred ca motoreta este acum un super-TA modificat de insusi valentin cu 200 de cai la roata facuta pentru drag-race.

2. Cred ca valentin si-a deschis service autorizat sa termine cu mecanicioii astia de pe la noi.

3. Cred ca inca tine legatura cu civilizatii extraterestre.

4. Cred ca va veni peste toti mecanicii care au lucrat la mobra lui sa le arate cum se fac lucrurile (TNG pregateste-te sa vezi meserie adevarata :lol: ).

5. In anul 2450 va fi organizat un showroom in care va fi expusa ca "World's fastest Transalp".

6. Astept ziua cand o sa isi faca asta service sa te duci cu mobra la el si sa ti-o repare fara sa o desfaca si in acelasi timp sa faca flotari cu tine in spate.

 

Stiu ca suna rautacios, dar acest lache nu trebuie incurajat deloc. Prin ce a facut merita batut cu scaunu ud, modificata motoreta in triciclu si trimis acasa. Poti sa fraternizezi/simpatizezi cu cauza lui cat vrei de mult, dar gandeste-te ca aici s-au dat sfaturi biliarde, s-au murdarit pe maini oameni respectabili despre care eu, citind prin forumul asta nu am auzit odata de rau. Daca ma-sa i-a spus ca e destept si special e pt ca e ma-sa, e subiectiva si il iubeste, dar datoria ta, cand il intalnesti pe strada e sa ii spui cum stau lucrurile daca incearca sa se dea superdumnezeu.

 

Modul in care a inteles el ajutorul e patetic: lui i se cuvine sa il ajuti, ba mai mult, poa sa iti f.ta si un bocanc in m.ie ca na ma-sa i-a zis ca el e special si ca o sa faca lucruri marete in lume, va conduce imperii de pe transalpul lui.

 

Sper sa nu fiu interpretat ca invidios pe motoreta lui, ba mai mult: pe personalitatea lui.

 

As cumpara-o eu sa ma duc sa o fac capra de taiat lemne dar nu am bani. Probabil i-a facut si un pret modic de 10000 de euro.

 

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare....cam cat ai cheltuit cu incercarea de reparare??? nu era mai simplu sa iti cauti alt motor pt ea, sa nu mi-o luati in nume de rau aceasta inteabare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cozmine,

 

Dupa cate am retinut eu din topic, a cheltuit doar timp, nervi, benzina si consumabile, posibil si ceva piese....daca nu a rezolvat-o. Asta vreau si eu sa aflu de la el!

 

Sorine,

 

Si eu sint tentat sa ma lansez in hiperbole rautacioase, dar vreau argumente sigure ca sa o fac, si mai ales si parerea lui; ca sa fie echitate trebuiesc ascultate toate partile. Totusi eu incerc sa dau deoparte subiectivismul relatiilor interumane client-mecanic, pt ca pe mine ma intereseaza EA...MOTOCICLETA...firar ea a naibi de Honda!!!...Nu Vallentin!!!...Oamenii sint cum sint, buni sau rai, frumosi sau zbanghii, preoti sau criminali, parinti sau copii...poate Valentin e baiatu lui Prigoana, sau al lui Nutu Camataru..treaba lui....dar ce ma-sa are Honda aia de nu-i da nimeni de cap? :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cozmine,

 

Dupa cate am retinut eu din topic, a cheltuit doar timp, nervi, benzina si consumabile, posibil si ceva piese....daca nu a rezolvat-o. Asta vreau si eu sa aflu de la el!

 

Sorine,

 

Si eu sint tentat sa ma lansez in hiperbole rautacioase, dar vreau argumente sigure ca sa o fac, si mai ales si parerea lui; ca sa fie echitate trebuiesc ascultate toate partile. Totusi eu incerc sa dau deoparte subiectivismul relatiilor interumane client-mecanic, pt ca pe mine ma intereseaza EA...MOTOCICLETA...firar ea a naibi de Honda!!!...Nu Vallentin!!!...Oamenii sint cum sint, buni sau rai, frumosi sau zbanghii, preoti sau criminali, parinti sau copii...poate Valentin e baiatu lui Prigoana, sau al lui Nutu Camataru..treaba lui....dar ce ma-sa are Honda aia de nu-i da nimeni de cap? :eek:

 

Sunt convins ca multi din cei 17 sau 217 mecanici care au reparat la motoreta asta au mai avut o si alte mobre mai dubioase, insa cu un proprietar normal si-au vazut de treaba si au reparat-o. Sunt sigur ca daca s-ar desface motorul, asa cum au scris o gramada (unul dintre ei ameliorase problema dar, ce sa vezi, cand a iesit la poarta era valentin cu militia sa ii ureze la multi ani) si s-ar fi asteptat ceva timp pebtru reparare, problema s-ar fi remediat.

 

Nu-i mai cauta circumstante atenuante ca nu e cea mai mobra dintre mobre. E doar una pe care clientul o vrea reparata cum vrea el. Sau doar se antrena cu ea prin service-uri sa vada si el cum se face mecanica. Poate acu are clientii lui, cine stie? :laugh:

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

Totusi eu incerc sa dau deoparte subiectivismul relatiilor interumane client-mecanic, pt ca pe mine ma intereseaza EA...MOTOCICLETA...firar ea a naibi de Honda!!!...Nu Vallentin!!!...Oamenii sint cum sint, buni sau rai, frumosi sau zbanghii, preoti sau criminali, parinti sau copii...poate Valentin e baiatu lui Prigoana, sau al lui Nutu Camataru..treaba lui....dar ce ma-sa are Honda aia de nu-i da nimeni de cap? :eek:

 

 

motocicleta aia nu se duce singura la service.

si cand proprietarul nu stie sa o "reprezinte"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta aia nu se duce singura la service.

si cand proprietarul nu stie sa o "reprezinte"....

 

Totusi...cred ca dupa ce Vallentin ajungea la service, se dadea jos dupa mobra, vorbea cu mecanicul si o lasa pe mina lui...nu cred ca ramanea in calare in sa , cu un plici in mina si pleznea mecanicul daca umbla in alt loc decat spunea el...am inteles ca de nenumarate ori o lasa dimineata si pleca la servici si revenea seara.

 

In sfarsit, eu incerc sa separ problema motorului de proprietar!!!...daca ar fi vandut-o altcuiva, acela ar fi rezolvat-o?...

 

Iar ca solutie nu cred ca e schimbarea cu totul a motorului...ca asa nu se va afla niciodata ce defect sau defecte au generat comportamentul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Soimmaltez! Eu sunt si Mecanic caci mi-am dat afara toti pretendentii la functia asta in Garajul meu. Drept ptr care tre sa si execut lucrarile nu doar sa investighez, testez si pilotez!!!

 

1.Nu am nici macar 5% probleme sa repar acea Honda.

2.Daca a fost la Honda si a intrat motocicleta pe mana lui Misu (prieten de-al meu din 1992) nu cred ca ala n-a stiut ce e cu ea ci doar ca nu a vrut sa plateasca.

3.Nu mai incerca sa faci tu concursuri si tot felul de remarci vis a vis de mecanici-ingineri si Dr Psihanalisti ca nu esti niciuna din ele.

 

Te rog nu mai folosi posibilitatea de ami da mesaje private decat sa ceri programare in domeniul meu.

 

Daca omul vrea sa repare moto tre sa faca urmatoarele:

 

Sa sune si sa se programeze, sa stea 20 min cu mine si sa-mi arate ce nu-i place la moto pe standul Dyno si sa astepte telefon cu pretul.

 

Ceea ce voi face la moto ii voi spune dupa ce va plati si va fi multumit de disparitia problemei.

 

Te rog nu te mai lega de numele meu caci nu am nevoie de propaganda si discutii aferente.

 

P.S. Sincer acest topic mi se pare o mare pierdere de timp fara nici un gram de interes. Un fel de stat in poponeata si dat cu nuiaua in apa...

 

O zi buna tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presimt ca Valentin va deveni urmatorul "Dan Popescu". He's famous now :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presimt ca Valentin va deveni urmatorul "Dan Popescu". He's famous now :grinbandit:

 

Te rog lumineaza-ma si pe mine pe scurt cine este "Dan Popescu"...nu am citit multe topicuri si nu-mi pare cunoscut numele.

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te bagi ca musca-n lapte, cu nesimtire, ca nu pe tine te-am intrebat..vad ca esti doar un belbody...la varsta ta iti lipseste educatia!

Toata sila si desconsideratia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu a trecut Mosul pe la voi...

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=764490

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un mascarici!

ca si tine de altfel

 

La o intrebare rezonabila la care astepti un raspuns normal si civilizat, din pacate se gasesc cativa care sa dea cu bata-n balta aiurea! Se vede ca familia si scoala au ajuns la limita de jos...

 

E totusi topicul acelei celebre Honda TA...

 

...si cred ca mult mai interesanta evolutia motocicletei decat "muscaturile" mai mult sau mai putin inteligente intre 2 "scriitori" pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te bagi ca musca-n lapte, cu nesimtire, ca nu pe tine te-am intrebat..vad ca esti doar un belbody...la varsta ta iti lipseste educatia!

Toata sila si desconsideratia!

uite cine vorbeste !! :crack: ai postat gresit (CCA 900 de posturi ) si vezi ca pentru scuteristi e o rubrica separata !!! ps. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...altu....of Doamne...ce a ajuns tara asta! :disappointed:

 

Mai sinteti multi postatori "rautaciosi"?(ca sa nu zic altfel)...poftiti!...macar sa-mi maresc si eu nr. de postari raspunzand, daca de motocicleta nu mai zice nimeni nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...altu....of Doamne...ce a ajuns tara asta! :disappointed:

 

Mai sinteti multi postatori "rautaciosi"?(ca sa nu zic altfel)...poftiti!...macar sa-mi maresc si eu nr. de postari raspunzand, daca de motocicleta nu mai zice nimeni nimic...

pai , despre ce motocicleta vrei tu sa vorbim ?? la scutere nu ma pricep !! hai las-o asa , si nu te obosi sa-mi raspunzi !!bafta tie "priceputule " ! da ma-ntreb ce au toti "rautaciosii " cu tine ??

Editat de valitaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...altu....of Doamne...ce a ajuns tara asta! :disappointed:

 

Mai sinteti multi postatori "rautaciosi"?(ca sa nu zic altfel)...poftiti!...macar sa-mi maresc si eu nr. de postari raspunzand, daca de motocicleta nu mai zice nimeni nimic...

 

Stii tu zicala cu ala beat caruia is se recomanda sa se culce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...altu....of Doamne...ce a ajuns tara asta! :disappointed:

 

Mai sinteti multi postatori "rautaciosi"?(ca sa nu zic altfel)...poftiti!...macar sa-mi maresc si eu nr. de postari raspunzand, daca de motocicleta nu mai zice nimeni nimic...

ba da chiar esti enervant , vorbeste naibi pe privat cu asta cu transalpu lui si lasane cu dorinta ta de a repara si a ne arata noua ce bun mecanic esti.

nu se poate inchide o data porcaria asta de topic??/?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da chiar esti enervant , vorbeste naibi pe privat cu asta cu transalpu lui si lasane cu dorinta ta de a repara si a ne arata noua ce bun mecanic esti.

nu se poate inchide o data porcaria asta de topic??/?

 

Da schimba nene topicul, daca nu-ti place ce cauti pe el? ti l-a lasat tie Valentin in grija?

 

Daca nu-ti plac merele, nu-ti cumpara...

 

Mai urla un vecin ca de ce il da aia de la Antena mereu pe Mircea Badea la miezul noptii, ca el nu vrea sa-l vada? zic:"schimba vecine canalul"...zice:"nu pot ca am calcat pe telecomanda si am spart-o"..macar asta avea o scuza...

 

P.S.Eu mecanic???..bun sint, dar profesor de balet si declamatiune...si de ce sa inchida topicul? e f. interesant, e drept ca nu pt. toti...

 

Pe cine nu intereseaza sa nu se uite...exista destule altele...

 

Sa vedem ce zice si Vallentin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kick:

S-a spus tot ce era de spus acu multe pagini,tipul in cauza e un om dificil si nimeni nu a avut rabdare cu el,si mi se pare foarte logic.Normal ca motocicleta nu s-a reparat,noi urmarim ce noutati sunt adica off-topicuri.Solutii ar fi,sa isi gaseasca omu potrivit ca deh cine seamana se aduna,daca nu gaseste (normal) nu mai sunt "mecanici" in tara atunci sa isi cumpere alt motor(partea electrica,motor, ce mai scrie in manuale daca cu astea 2 nu ii da de capat). :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...