Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

pe unde ma duc numai inconjurat de orezare sunt , nu prea le plac pastele la motoristi ...


» Post actualizat in 14 Sep 2014 08:16


normal ca uitasem.

 

da, e tiganeala. cer un pret de x lei si tu vii si imi zici ca-mi dai x-1. asta se numeste tiganeala.

ce gandire inteligenta ai , dupa mintea ta fiecare lucru ar trebui sa se vanda exact la pretul cerut de fiecare ... he he , de ar fi fost asa ce bine era ...

post-78781-0-75027200-1410682377_thumb.jpg

post-78781-0-97809400-1410682382_thumb.jpg

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trageam de R1 sa o las, ca de drac.

Io nu te cred .R1 de la 2004 in sus ii regleazi suspensiile , anvelopa 190/55 sau 200/55 si se lasa aproape singura .N-am prea auzit pe nimeni sa se planga de ciclistica R1 cine stie ce panarama ai avut tu.

 

Felicitari ,frumoasa achizitie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ady ai avut tu o problema la motocicleta ,r1 2004 are o bicicleta excelenta,eu cu toate r1`urile dupa 2004 cu care am mers si care erau in mintile lor nu am avut probleme

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

cel mai probabil n-avea setate suspensiile. sau poate le avea dar intre italieni si japonezi italienii castiga tot timpul la ciclistica. plus diferenta de ani de la 2004 la 2010 cand a fost lansat rsv 4...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu te cred .R1 de la 2004 in sus ii regleazi suspensiile , anvelopa 190/55 sau 200/55 si se lasa aproape singura .N-am prea auzit pe nimeni sa se planga de ciclistica R1 cine stie ce panarama ai avut tu.

 

Felicitari ,frumoasa achizitie !

:) Am avut un 2003 cu 17000 de km (luata la 3800), intretinuta ca la carte. Uite un link ceva mai vechi: http://imgur.com/a/cNd2m

Gume doar D211. Comparativ cu RSV4, pe curbe, e departe. Parerea mea. Bine, si o diferenta de 7 ani.

Diferenta am simtit-o imediat, pe stanga mai am putin si inchid fata (cam 1-2 mm) si asta pe strada. Fix acelasi tip de gume.

 

Ady ai avut tu o problema la motocicleta ,r1 2004 are o bicicleta excelenta,eu cu toate r1`urile dupa 2004 cu care am mers si care erau in mintile lor nu am avut probleme

Man, era un 2003. Nu zic ca R1 e praf, mie imi place R1 foarte mult, doar ca nu se compara.

 

cel mai probabil n-avea setate suspensiile. sau poate le avea dar intre italieni si japonezi italienii castiga tot timpul la ciclistica. plus diferenta de ani de la 2004 la 2010 cand a fost lansat rsv 4...

Erau setate suspensiile... probabil anii dintre ele isi spuneau cuvantul.

» Post actualizat in 17 Sep 2014 08:16

Uite si o foto:

post-16982-0-50317100-1410941780_thumb.jpg

Editat de Adyp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Am avut un 2003 cu 17000 de km (luata la 3800), intretinuta ca la carte. Uite un link ceva mai vechi: http://imgur.com/a/cNd2m

Gume doar D211. Comparativ cu RSV4, pe curbe, e departe. Parerea mea. Bine, si o diferenta de 7 ani.

Diferenta am simtit-o imediat, pe stanga mai am putin si inchid fata (cam 1-2 mm) si asta pe strada. Fix acelasi tip de gume.

 

Man, era un 2003. Nu zic ca R1 e praf, mie imi place R1 foarte mult, doar ca nu se compara.

 

Erau setate suspensiile... probabil anii dintre ele isi spuneau cuvantul.

» Post actualizat in 17 Sep 2014 08:16

Uite si o foto:

attachicon.gifrsv4.jpg

Ba, da frumoasa e dracovenia!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1 2003 intradevar are o ciclistica slaba , din propia experienta pot spune ca modelul 99 sta mai bine , dar oricum puteti compara cu Aprilia si R1 la acelasi an, ... tot italianca este mai buna ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am patit si eu cu r1'03 ,praf total

» Post actualizat in 17 Sep 2014 14:10

Foarte frumoasa ,felicitari !

Nu era chiar praf, mie imi placea motoreta aia, avea reprizele alea de putere ce te incanta... Era o motoreta buna, m-a purtat pana si in Cehia...

 

Ba, da frumoasa e dracovenia!!!

Multumesc!

 

R1 2003 intradevar are o ciclistica slaba , din propia experienta pot spune ca modelul 99 sta mai bine , dar oricum puteti compara cu Aprilia si R1 la acelasi an, ... tot italianca este mai buna ...

Aici te contrazic! 02-03 are un cadru mai rigid cu 30% fata de anii anteriori. Plus ca trage mai liniar, putin mai docila...

Dar nu e vorba de care e mai buna... fiecare are avantaje si dezavantaje. Eu m-am adaptat intotdeauna de la mobra la mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

AdyP: nu-l baga in seama pe baz-v8, e doar un combinator de motorete (SH) care emite pareri pe toate topicurile,ca un adevarat connoisseur combinator, iar legat de mersul pe mobre, singura lui calitate ar fi asta:

(blana in linie dreapta)

 

Felicitari pt achizitie,indiferent de culoare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măcar spre deosebire de tine nu am calitatea asta care tu o faci extraordinar de bine de a face mobrele dauna totală... Ascultaţi băieţi sfaturile lui adrian poate ne învaţă cum se practică motociclismul pe la sol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Măcar spre deosebire de tine nu am calitatea asta care tu o faci extraordinar de bine de a face mobrele dauna totală... Ascultaţi băieţi sfaturile lui adrian poate ne învaţă cum se practică motociclismul pe la sol...

 

Ti-as spune eu ceva, dar ti-am mai spus o data, si mi-am luat suspend. Eu nu invat nimic pe nimeni,insa macar nu sunt un samsar patetic si nu incerc sa prostesc lumea.

 

Am observat pe forumul asta ca atunci cand nu ai nici un argument si vrei musai sa jignesti pe cineva, te legi de un accident sau de-o cazatura de-a sa. Tu nu faci nimic decat sa urmezi acest trend.

 

Ti-as sugera sa mai pui si mana pe-o carte, sa mai inveti si tu lb romana, ca sa nu te faci de ras cand deschizi gura/tastatura.. Stiu, e forum moto,nu de gramatica, dar asta nu inseamna ca e ok sa fim agramati...

 

Nu mai continua inutil sa-mi dai ''replica'', pentru ca nu ai ce, pur si simplu. Diferenta dintre noi doi (sunt foarte multe), este ca eu mi-am asumat greselile si eu am suportat consecintele, nu tu sau altii. Insa tu nu reusesti sa-ti depasesti conditia de clovn, care nu are nimic in comun cu motociclismul sau mersul sportiv pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

AdyP: nu-l baga in seama pe baz-v8, e doar un combinator de motorete (SH) care emite pareri pe toate topicurile,ca un adevarat connoisseur combinator, iar legat de mersul pe mobre, singura lui calitate ar fi asta:

(blana in linie dreapta)

 

Felicitari pt achizitie,indiferent de culoare :)

 

buahahaha! voi ati vazut (de fapt auzit) cum a plecat de pe loc? =)))) ahahahah nici la liniute nu stie sa se dea! cum ma sa te faca un 636? care nici macar nu e 636, doar motorul... aaahahahhahahahhhaaaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Si eu stiu ce e o dauna totala, plus inca vreo 4-5 cazaturi, asta cand eram mai tanar... cu un 600rr. Mergeam zi si noapte pe mobra aia. Ce e bine, e ca n-am avut niciodata mai mult decat cateva zgarieturi iar din cazaturile alea am invatat cum sa nu mai cad acum, cum sa reactionez... plus ca am mai imbatranit, nu mai merg ca un zmeu... ma rog, unul mai mic. :tempted: In plus, niciodata nu se stie ce se poate intampla.

 

buahahaha! voi ati vazut (de fapt auzit) cum a plecat de pe loc? =)))) ahahahah nici la liniute nu stie sa se dea! cum ma sa te faca un 636? care nici macar nu e 636, doar motorul... aaahahahhahahahhhaaaa!

Era cumva a 2-a? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramona fata iti sugerez sa-ti ei ochelari asta in caz ca nu ai deja , in primul rand rsv-ul este in fata , in al doilea rand nu sunt eu calare pe ea , al 3 rand kawasaki are motor 636 + dyno jet , chit evacuare ixil , filtru sport k.n , etc , deci are in jurul la 130, cp iti spun sigur ca abia se tine dupa el un miar japonez, dar un rsv care are doar 128cp si este v2 ! , te dai tu desteapta pe aici dar poate la cratita cunosti mai multe , in motociclism eu zic sa lasi baietii sa comenteze ... app daca esti mare motorista te invit la o tura impreuna sa vedem ce cunosti si din practica ca teorie vad ca nu te intrece nimeni .....

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...