Sari la conținut

A Murit Radu (gemenii Din Giulesti)


ahonen
 Share

Postări Recomandate

In localitatea Manastirea. Nu departe de Dunare (pe Calarasi). Curba stransa fara vizibilitate. Un tractor pus de-a curmezisul drumului. Radu a intrat in roata din fata tractorului cu motocicleta culcata. Politia si medicii spu ca si-a rupt gatul. A intrat pe sub tractor dar n-a mai scapat. Casca are viziera rupta si nu e sparta, dar sunt urme tari pe botul ei. Experienta de peste 10 ani nu l-a ajutat cu nimic.

 

A lasat in urma o fetita o familie care trebuie sa-si inmormanteze copilul, un frate geaman cu care de peste 10 ani umbla in fiare si si zeci, poate sute de oameni, care au prins microbul motociclismului de la "gemeni"cu inima in jale .

 

Si poate putini stiu, dar cand se strica motorul de scoaa la Strajescu sau mai stiu io carui instructor, a doua zi elevii mergeau pe el pt ca il reparasera "gemenii"

 

Toti care il stiu sunt asteptati la garaj in giulesti unde probabil ca-si va petrece ultimele zile pe lumea asta.

In curand, detalii despre inmormantare.

 

Sa-i fie tarana usoara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce naiba se intampla la sfarsitul sezonului asta? Au luat-o toti razna? Numai accidente din cauza unor idioti (masini ce intra in depasiri aiurea, care intorc fara a acorda prioritate, acum un tractor de-a curmezisul soselei). Ce urmeaza? Un submarin de-a latul autostrazii? Cunosc zona aia. E plina de tarani tampiti. Apasu era sa o pateasca in aceeasi zona, acum vreo luna, din cauza unei carute fara carutas.

Condoleante familiei si prietenilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am ajuns acasa , inainte sa urc mi-a spus un prieten k a murit radu , nu imi venea sa cred , am mers tot drumul cu sperantza sa fie o gluma sau un zvon fals. am deschis calc , am intrat pe forum si am gasit topicul pe care nu voiam sa-l vad . nu imi vine sa cred. :P era plin de viatza si glumetz la fel k nae. chiar nu pot sa cred .

R.I.P :hug: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zeii au decis ca aveau nevoie de un om bun pe langa ei. A plecat acolo unde soselele sunt lungi si fara obstacole. Noi ramanem cu speranta ca vom fi vegheati de toti cei care nu mai sunt.

Eu nu l-am cunoscut foarte bine pe Radu dar prezenta celor doi frati la evenimentele motociclistilor imi dadea un sentiment placut si familiar.

Tristetea pe care o simt nu poate fi descrisa in cuvinte iar pentru durerea din sufletul familiei nu exista consolare.

Drum bun Radu.

 

 

 

 

Inca nu pot sa cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiei

 

il stiu si eu pe radu.. mi-a reparat minsku de cateva ori pe vremuri.

in iarna lui 2004 a venit la o inmormantare a unui prieten d-al meu.. acum e inmormantarea lui :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...