Sari la conținut

A Murit Radu (gemenii Din Giulesti)


ahonen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 167
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acum am venit de acolo si cuvintele sunt de prisos multumim din suflet celor care au raspuns inmormantarea va avea loc marti in jurul orei 10 cei ce vor sa participe sunt asteptati in strada topraisar 22 acolo unde RADU si-a petrecut cea mai mare parte din viata scurta pe care a avuto condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce putem face este sa-l conducem pe ultimul drum, chiar daca nu-l va face pe motor, marti la ora 10:00 este plecarea, strada TOPRAISAR, Giulesti zona fostului cinematograf, vis-a-vis de posta giulesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :( :P Condoleante familiei ...sa aveti putere sa treceti peste aceste momente foarte grele ,sunt sigur ca el va veghea asupra voastra de sus si va surade de ficare data cand va auzi zgomotul motoarelor noastre.

Imi amintesc ca am facut schimb de nr. de tel. si a zis ca ma poate uita pt.ca,avem acelasi nume ...RADU !!! sa te odihnesti in pace si ai grija de cei de care nimeni nu are grija... :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata pe la pranz se indrepta spre Dunare sa ajunga la un loc, la peste, unde era deja fratele lui, Nae, cu Iula si inca un prieten, adi.

Mai avea 3 kilometri si ajungea. Mergea pe o Honda CB, veche, nu stiu anul. A intrat intr-o curba stransa, fara vizibilitate. La iesirea din ea il astepta dracu. Un tractor neinmatriculat care cara gunoi , pus de-a curmezisul drumului. Nenorocitul, care probabil ca nici carnet n-are, iesea de pe o ulita sa traverseze Nationalul ca sa intre pe o alta ulita de peste drum.

 

Moto aplecata pe partea dreapta, pe curba. Nu avea viteza. Pentru ca stia drumul si stia ca urmeaza o rampa si un pod. Defapt si "amprenta" astfaltului arata asta. A indreptat CB-ul si a dat sa-l ocoleasca prin fatza. Probabil si-a dat seama ca n-are pe unde s-o mai ia, pt ca tractorul era pe tot drumul (avand si remorca). A culcat CB-ul lui ---pe care il facuse gigiuc dupa ce janghina a avut motorul blocat. si ce mandru era de el "Ia uite bah cum fuge"---si s-a dus taras pe partea stanga. Pana in tractor. A lovit roata fatza. I-a cedat gatul si coloana. N-a simtit nimic. Localnicii zic ca l-au gasit cu picioarele sub el :hug:

 

In afara de ghidon care e indoit rau, motocicleta nu are nimic. Pe asfalt nu se vad decat urmele de la ghidon si de la scarita stanga.

 

S-au facut poze la locul accidentului si vor fi puse aici. Pt ca tractorul apartine unui mahar local, ceva gen "seful IAS-ului". Politistul localitatii n-a fost de gasit ieri cand l-am adus pe Radu acasa. Tractorul era in fata sectiei, cu motocicleta urcata in remorca. Tractorul nu era sigilat. Se poate intampla orice.

 

Pana la dreptate insa urmeaza ultimul drum al motociclistului Radu. Marti la 10 mergem la garaj sa-l conducem.

 

Cum ai murit Radule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radule ,la toti o sa ne fie dor de tine.....nu vom mai putea spune niciodata mergem la "gemenii" la garaj....nimic nu va mai fi la fel...cel putin petru noi care am baut cu tine o bere si am stat cu tine la masa de sute de ori....iar pe nae sa stii ca o sa-l ajutam cu totii sa treaca mai usor peste asta....odihnestete in pace ! :hug: :( :P C:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\P05-21-06_11.01[3].jpgC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\P05-21-06_11.05.jpgC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0027.JPGC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0032.JPGC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0044.JPGC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0135.JPGC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0163.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radule ,la toti o sa ne fie dor de tine.....nu vom mai putea spune niciodata mergem la "gemenii" la garaj....nimic nu va mai fi la fel...cel putin petru noi care am baut cu tine o bere si am stat cu tine la masa de sute de ori....iar pe nae sa stii ca o sa-l ajutam cu totii sa treaca mai usor peste asta....odihnestete in pace ! :hug: :( :rose:lauraC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\P05-21-06_11.05.jpgC:\Documents and Settings\PiticC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0023.JPGC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0027.JPGC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0067.JPGC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0098.JPGC:\Documents and C:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PIC:\Documents and Settings\Piticu\Desktop\radu\PICT0171.JPGCT0159.JPGSettings\Piticu\Desktop\radu\PICT0145.JPGu\Desktop\radu\PICT0163.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...