Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2012


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vasile,tu si cu mandra ta ati fost cei mai tari de la aceasta intrunire.Cu sinceritatea voastra,cu puritatea voastra,cu tineretea voastra ati aratat tuturor care este esenta 'dragostei".Pentru mine ati fost cei mai frumosi dintre toti.Va pup si abia astept sa va intalnesc si la anu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea a fost foarte deschisa si sincera... Am ramas cu multe amintiri de la intrunire... Cu mare bucurie as mai bea cate o bere cu fiecare dintre cei prezenti... M-am simtit pustan... De-ar mai fi fost macar o zi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea a fost foarte deschisa si sincera... Am ramas cu multe amintiri de la intrunire... Cu mare bucurie as mai bea cate o bere cu fiecare dintre cei prezenti... M-am simtit pustan... De-ar mai fi fost macar o zi...

O sa fie multe intruniri de genul acesta!Noi suntem bucurosi ca a-ti putut veni si va mai asteptam la aceasta intrunire anuala :cheers:Sper ca de la anul sa vin cu planeta nu cu fordul :laugh:

Editat de marian zcm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea a fost foarte deschisa si sincera... Am ramas cu multe amintiri de la intrunire... Cu mare bucurie as mai bea cate o bere cu fiecare dintre cei prezenti... M-am simtit pustan... De-ar mai fi fost macar o zi...

 

Vino la intrunirea de la Baile Boboci. Aceeasi atmosfera si aceeasi oameni o sa fie acolo.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vino la intrunirea de la Baile Boboci. Aceeasi atmosfera si aceeasi oameni o sa fie acolo.

 

 

 

 

Salve! Lolo,prietene,sper ca macar la anul sa cobori intrunirea asta mai aproape de oameni. A fost,nimic de spus,mai bine ca anul trecut. Eu as vedea lucrurile taman invers. Ne lipim de un oras,punem corturile si facem parada printre oameni.Plecam cu motoarele si ne urcam pe un deal ,munte apropiat locatiei si stam cat vrem. E pacat ca oamenii nu vad grupul nostru mare de motoare vechi. Copiii trebuie sa vina cu parintii,bunicii de mana si sa umble printre motoarele noastre.Altfel inseamna ,din punctul meu de vedere,ca ne pierdem timpul . Cu sinceritate,Adrian Rosca,Barlad!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia asta nu isi mai are rostul, se repeta ce s-a discutat in ultimii 2 ani. O parte dintre noi isi doreste intrunire la cucurigu in deal, o alta parte isi doreste intrunire mai umana, in proximitatea vreunei asezari, unde, in anumite conditii, sa se poata beneficia de un anumit confort. De aceea, cine are chef sa mearga la intrunirile facute la cucurigu merge fara probleme, importante sunt intalnirile cu prietenii, cine nu are chef de urcusuri si grohotisuri, sta si mestereste prin garaj sau participa la intrunirile organizate in conditiile pe care si le doreste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........oameni buni.......... nu am ales eu locatia ci NOI, TOTI CEI CARE AM PARTICIPAT LA INTRUNIRE. Eu nu am facut altceva decat sa fotografiez anumite locuri din apropierea orasului Siriu. Daca ne apropiem de un oras mai mare costurile cresc pentru ca locuri virane nu se gasesc si daca se gasesc vom fi monitorizati de jandarmi, politie, ocolul silvic s.a.m.d. Pentru parade / expozitii in oras trebuiesc autorizatii. Daca nu gasim loc viran unde sa ne punem corturile vom fi nevoiti sa platim chirie pe pasunea nu-stiu-cui. Costurile astea cine ar trebui sa le suporte ? Sa zicem ca 50% din cei ce merg anual la intrunirea asta o sa-si permita sa achite chiria. Ceilalti care vor sa participe la intrunire si nu-si vor permite cheltuiala in plus ce-or sa faca ? Vreti sa aducem intrunirea asta in pragul comercialului ? Sa mai vorbim de kilometrii care vor fi nevoiti unii "comunisti" sa-i faca in plus ?

 

Sunt anumite aspecte care trebuiesc luate in considerare si ar fi mult mai multe de discutat pe langa subiect dar poate reusim sa nu mai dam cu bata-n balta la fiecare intrunire ca nu-stiu-ce nu-mi convine, ca a fost prea mult soare, ca a fost drumul nu-stiu-cum, ca nu e magazin aproape, ca nu e pensiune aproape etc.

 

 

 

Eu zic sa n-o mai dam dupa cires ca nu cred ca e vreunu' care a facut 600 km doar pentru a face 10 poze cu posibile locatii, pentru a intreba de cazare s.a.m.d.

 

Din punctul meu de vedere intrunirea de anul asta a fost cea mai frumoasa dintre cele 3 la care am participat pana acum. Ma bucur ca am ciocnit cu toti cei prezenti la intrunire cate un pahar de vorba. Ma bucura si mai mult faptul ca oameni care au zis ca o sa absenteze au incalecat "mobrele" si au venit.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte delicata situatia cu gasirea unei locatii insa ma tem ca Lolo are dreptate.

 

Pana la urma, daca nu ne vom intelege omeneste se vor tine doua pseudointruniri (bogatii si saracii), ne vom scinda si in afara de faptul ca ne vom face de rasul curcilor vor fi doua intruniri de tot rahatul.

Si au merg cu tovarasii mei la munte sau la Dunare dar asta nu inseamna sa sunt la o intrunire de comuniste.

 

Trebuie sa ne straduim sa pastram o singura intrunire de comuniste si atase pentru ca asa e de bun simt insa daca nu suntem in stare... ne lasam si asta e!

 

Mai discutam, mai conlucram, planul intrunirii viitoare o sa l acceptam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la anul cred ca gasim o locatie de compromis, s-o mai gasi in tara asta un loc precum 7 Scari, nu foarte departe de comuna/oras mic-mediu pentru aprovizionare dar si organizarea unei parazi / expuneri pe care si-o doresc o parte din prietenii nostri (si s-ar putea sa bucure locuitorii vreunui orasel), dar... camparea in natura. zona Victoria-Fagaras? :D

Despre locatia de anul asta cine isi dorea cazare gasea in 2-3 pensiuni pe drumul de urcare, insa greu de facut vreo parada. Nu a fost una din conditiile initiale de altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost anul asta la o intalnire cum spune Adrian @simson_simson, intalnirea trabantistilor de la Odorheiu Secuiesc. Locatia intalnirii a fost in campingul Zetea, 3 sate mai incolo, si sambata s-a facut o parada in Odorhei. Autorizatii, politie, echipaj in fata. Pot sa adaug un element esential spus de un motociclist ziarist: din 15 iulie pana in 30 august e asa saracie de stiri peste tot, ca daca vrei mediatizare nationala gratis, atunci trebuie sa faci orice. Tragi un part si o sa se copieze toate agentiile de stiri, o sa se bata toba in toata tara ca ai tras un part. Tinand cont ca ei, ca sa obtina autorizatii, sunt persoana juridica(club, ong, ceva) iar noi nu, nu avem de gand si nici macar la intalnire nu avem un organizator full(asa e specificul), cam imposibil sa ne apucam sa facem parada. Se poate face maxim un "flash-mob" in parcarea unui supermarket, aparem "din intamplare" cate unul, cate doi in decurs de 20 de minute si parcam la un loc, si tot asa disparem cate unul cate doi, dupa o ora de stat pe acolo "la facut cumparaturi" om bea si noi un suc de acolo de la supermarket, luam o bere. Ne reintalnim la locul de campare din padure si continuam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nevoie de nici o autorizatie pentru parada, pentru ca eu, daca ma ocup de asa ceva, nu o s-o fac in sensul conventional. Va fi o plimbare cu vechiturile. Iar postul lui Urse cu intalnirea cu bogatii si saracii ma minuneaza. Nu mai spun altceva, ca nu are rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la anul cred ca gasim o locatie de compromis, s-o mai gasi in tara asta un loc precum 7 Scari, nu foarte departe de comuna/oras mic-mediu pentru aprovizionare dar si organizarea unei parazi / expuneri pe care si-o doresc o parte din prietenii nostri (si s-ar putea sa bucure locuitorii vreunui orasel), dar... camparea in natura. zona Victoria-Fagaras? :D

Despre locatia de anul asta cine isi dorea cazare gasea in 2-3 pensiuni pe drumul de urcare, insa greu de facut vreo parada. Nu a fost una din conditiile initiale de altfel.

 

Aleko,la Intrunirea de anul asta ai fost teribil. As fi vrut sa vad cum iti mai merge trotineta,dar parca adunarile astea ale noastre is facute sa nu ne mai putem misca si noi impreuna pe motoare. Cu micii ai fost la inaltime,data viitoare sa pui un pic ceaunul mai sus,cainele care infuleca din ei se cam ghebosea,sa stii.Ia uite,domle,am deviat de la subiect. Nici eu,care-s tampit de pretentios cand aleg,nu m-as fi descurcat asa perfect ca matale. Acum imi dau seama ca in noaptea aia ai luptat mai ceva ca la Rovine. Si eu as fi lepadat ceaunul cu mici,in oceanul impingerilor si apasarilor se arunca multi,dar se pricep putini. Cum ai mai inotat,voinicule! Ai avut si pentru cine,jos palaria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nevoie de nici o autorizatie pentru parada, pentru ca eu, daca ma ocup de asa ceva, nu o s-o fac in sensul conventional. Va fi o plimbare cu vechiturile. Iar postul lui Urse cu intalnirea cu bogatii si saracii ma minuneaza. Nu mai spun altceva, ca nu are rost.

 

Sa nu uitam ca au fost oameni la intrunire, motociclisti batrani, carea au venit cu banii ficsi ficsi, iar daca s ar pretinde undeva 50lei pt campare pe 3 zile, multi s ar putea sa nu ii aiba.

 

Eu m am imprumutat de bani si am venit si o sa incerc sa vin la toate anualele insa sunt motociclisti care nu stau foarte bine cu banii.

Cam asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urse, eu cu prietenii mei o sa incercam sa organizam o intrunire de clasice asa cum ne dorim si o sa explic aici despre ce e vorba.

 

Ca locatie, o sa incercam gasirea unei pajisti, in apropierea unei zone impadurite si, la fel, in apropierea unei pensiuni, vb de distanta de 300-500 m, unde sa nu deranjam, dar nici sa mergm 8-9 km pt o cazare. Noaptea, la 2, dupa un sprit cu prietenii, nu iti mai arde sa pleci.

 

Cel putin 1 toaleta eco pt doamne si 2 pt betivani. :laugh:

 

Magazine pt alimentare la 2-3 km.

 

Iara revin la locatie si opinez ca tre sa fie in ceva zona centrala si eventual cu incarcatura istorica, la o distanta de 10-30 km de un punct turistic important. Spre ex, daca la anul o voi/vom organiza in Brasov, asa cum ne-am propus, sambata la pranz, eu cu ai mei mergem in grupuri la Bran sau Rasnov. Facem plimbare, nu parada, ne simtim bine, poposim o perioda de timp la fiecare cetate, socializam, vizitam, lumea se bucura de vechiturile noastre, dupa amiaza ne intoarcem la berile noastre, Cine ne insoteste e binevenit, si o sa incercam sa fie o conditie oarecum de participare, cine vrea sa faca altceva nu are decat, dar nu producem coeziune.

 

Intrarea, ca sa incetam cu figurile de Buftea, o sa fie gratuita pentru cei care vor venii pe motociclete clasice, indiferent de nationalitatea posesorului/motocicletei. Va fi o intrare modica pentru cei care vin pe motociclete moderne, ceva gen 10 lei si probabil undeva la 20-30 de lei pentru cei care vin cu masina (in afara prietenilor de pe forum care au lene sa-si repare Niprurile, se stiu ei). Din banii scosi se vor plati (eventuale) cheltuieli cu locatia/inchirierea toaletelor/poate ceva mancare la ceaun, etc.

 

Ii punem pe batrani sa ne povesteasca, bem un vin din partea casei, mai ne ciondanim la un foc de tabara...

 

Vom organiza si ceva concursuri de distractie (premii in funii de ceapa si in clatite///ne asiguram si de partea asta)dar nu perimatele agata carnatul cu gura si invarte butoaiele de bere. Facem ceva de ganul brusli il bate pe vandam si mihai_prd il alearga cu atasul pe corleone, aia da distractie.

 

 

 

 

Cam asta e in linii mari ce vreau eu cu ai mei sa facem la anul. Nu stiu sa intru in detalii mai multe, la asta sa se gandeasca si ai mei.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urse, eu cu prietenii mei o sa incercam sa organizam o intrunire de clasice asa cum ne dorim si o sa explic aici despre ce e vorba.

 

Ca locatie, o sa incercam gasirea unei pajisti, in apropierea unei zone impadurite si, la fel, in apropierea unei pensiuni, vb de distanta de 300-500 m, unde sa nu deranjam, dar nici sa mergm 8-9 km pt o cazare. Noaptea, la 2, dupa un sprit cu prietenii, nu iti mai arde sa pleci.

 

Cel putin 1 toaleta eco pt doamne si 2 pt betivani. :laugh:

 

Magazine pt alimentare la 2-3 km.

 

Iara revin la locatie si opinez ca tre sa fie in ceva zona centrala si eventual cu incarcatura istorica, la o distanta de 10-30 km de un punct turistic important. Spre ex, daca la anul o voi/vom organiza in Brasov, asa cum ne-am propus, sambata la pranz, eu cu ai mei mergem in grupuri la Bran sau Rasnov. Facem plimbare, nu parada, ne simtim bine, poposim o perioda de timp la fiecare cetate, socializam, vizitam, lumea se bucura de vechiturile noastre, dupa amiaza ne intoarcem la berile noastre, Cine ne insoteste e binevenit, si o sa incercam sa fie o conditie oarecum de participare, cine vrea sa faca altceva nu are decat, dar nu producem coeziune.

 

Intrarea, ca sa incetam cu figurile de Buftea, o sa fie gratuita pentru cei care vor venii pe motociclete clasice, indiferent de nationalitatea posesorului/motocicletei. Va fi o intrare modica pentru cei care vin pe motociclete moderne, ceva gen 10 lei si probabil undeva la 20-30 de lei pentru cei care vin cu masina (in afara prietenilor de pe forum care au lene sa-si repare Niprurile, se stiu ei). Din banii scosi se vor plati (eventuale) cheltuieli cu locatia/inchirierea toaletelor/poate ceva mancare la ceaun, etc.

 

Ii punem pe batrani sa ne povesteasca, bem un vin din partea casei, mai ne ciondanim la un foc de tabara...

 

Vom organiza si ceva concursuri de distractie (premii in funii de ceapa si in clatite///ne asiguram si de partea asta)dar nu perimatele agata carnatul cu gura si invarte butoaiele de bere. Facem ceva de ganul brusli il bate pe vandam si mihai_prd il alearga cu atasul pe corleone, aia da distractie.

 

 

 

 

Cam asta e in linii mari ce vreau eu cu ai mei sa facem la anul. Nu stiu sa intru in detalii mai multe, la asta sa se gandeasca si ai mei.

 

Absolut gratis pentru comuniste si clasice?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urse, eu cu prietenii mei o sa incercam sa organizam o intrunire de clasice asa cum ne dorim si o sa explic aici despre ce e vorba.

 

Ca locatie, o sa incercam gasirea unei pajisti, in apropierea unei zone impadurite si, la fel, in apropierea unei pensiuni, vb de distanta de 300-500 m, unde sa nu deranjam, dar nici sa mergm 8-9 km pt o cazare. Noaptea, la 2, dupa un sprit cu prietenii, nu iti mai arde sa pleci.

 

Cel putin 1 toaleta eco pt doamne si 2 pt betivani. :laugh:

 

Magazine pt alimentare la 2-3 km.

 

Iara revin la locatie si opinez ca tre sa fie in ceva zona centrala si eventual cu incarcatura istorica, la o distanta de 10-30 km de un punct turistic important. Spre ex, daca la anul o voi/vom organiza in Brasov, asa cum ne-am propus, sambata la pranz, eu cu ai mei mergem in grupuri la Bran sau Rasnov. Facem plimbare, nu parada, ne simtim bine, poposim o perioda de timp la fiecare cetate, socializam, vizitam, lumea se bucura de vechiturile noastre, dupa amiaza ne intoarcem la berile noastre, Cine ne insoteste e binevenit, si o sa incercam sa fie o conditie oarecum de participare, cine vrea sa faca altceva nu are decat, dar nu producem coeziune.

 

Intrarea, ca sa incetam cu figurile de Buftea, o sa fie gratuita pentru cei care vor venii pe motociclete clasice, indiferent de nationalitatea posesorului/motocicletei. Va fi o intrare modica pentru cei care vin pe motociclete moderne, ceva gen 10 lei si probabil undeva la 20-30 de lei pentru cei care vin cu masina (in afara prietenilor de pe forum care au lene sa-si repare Niprurile, se stiu ei). Din banii scosi se vor plati (eventuale) cheltuieli cu locatia/inchirierea toaletelor/poate ceva mancare la ceaun, etc.

 

Ii punem pe batrani sa ne povesteasca, bem un vin din partea casei, mai ne ciondanim la un foc de tabara...

 

Vom organiza si ceva concursuri de distractie (premii in funii de ceapa si in clatite///ne asiguram si de partea asta)dar nu perimatele agata carnatul cu gura si invarte butoaiele de bere. Facem ceva de ganul brusli il bate pe vandam si mihai_prd il alearga cu atasul pe corleone, aia da distractie.

 

 

 

 

Cam asta e in linii mari ce vreau eu cu ai mei sa facem la anul. Nu stiu sa intru in detalii mai multe, la asta sa se gandeasca si ai mei.

 

Uite cum văd eu treaba:

Brașov 2013, ...14, ... 15, Piața Sfatului.

Ne cazăm vineri seara fără să știe nimeni, pe șest, în apropiere, la Casa Wagner, Hotel Gott, Bella Muzica etc. să nu creadă cetățenii că suntem rupți în fund. Mic dejun inclus, petrecem toată noaptea la "Blue Train Jazz & Blues Club", mâncăm la prânz floricele de porumb de la tonetă, seara clătite la dugheana de specific de pe ștrasse iar între timp, trecem să dăm interviuri live lângă motocicletele parcate chiar în piață, lângă primărie.

Ne va cunoaște multă lume, contra unei investiții modice de max. 200 euro, fără TVA.

Oficilitățile urbei ne vor implora începând de sâmbătă să facem și o paradă prin oraș și o vom face, în schimbul unei sume derizorii de circa 201 euro/atelaj.

Simplu, nu?

Plecăm duminică după prânz, ajungem acasă la fix, ne uităm la televizor și ne dăm seama ce interviuri idioate am dat. O bună lecție pentru anul ce va urma.

 

P.S. Aceasta este o ficțiune; orice asemănare cu personaje sau situații reale este o pură întâmplare. Dar totul poate fi posibil fără nici o organizare prealabilă, "întâmplător", vorba lui Owene.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut gratis pentru comuniste si clasice?

Normal, cine a spus de bani pt asa ceva????

 

 

 

 

Uite cum văd eu treaba:

Brașov 2013, ...14, ... 15, Piața Sfatului......and so on....

 

 

 

 

Putem face o repetitie pe 15 septembrie. Obligatoriu uniforma de scoler, plus flori pt Doamna.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem face o repetitie pe 15 septembrie. Obligatoriu uniforma de scoler, plus flori pt Doamna.

Se va face. Întâlnirile la Cuca Măcăii ne fac bine, dar doar nouă. E cazul să ne stângem și în văzul lumii.

Zilele astea trebuia să plecăm într-o tură prin fosta Germanie de est. Trădătorii mei m-au trădat. Am rămas singur.

Mă voi duce cu familia la munte în Serbia. Voi lua și MZ-ul pe remorcă, să mă dau cu familia p'acolo.

Dacă mă-ntrebă cineva, voi spune că sunt membru al Comunității Motocicliștilor din România, secția "Motociclete din Europa de Est".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

si mihai_prd il alearga cu atasul pe corleone, aia da distractie

 

Asta ar fi tare, un fals motociclist care sa alerge un motociclist, si cu atas :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...