Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2012


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

Ati putea veni cu totii la Focsani. :cheers:

Domnule Etarulescu, nu ne cunoastem. O vom face la Focsani si banuiesc ca peste 2 luni la intrunirea comunistelor si ataselor.

Voi fi prezent la prieteneasca d-ta cu toate ca la 30 km de Veliko Tarnovo in acelasi weekend un american strangator de fiare face o intrunire internationala de fierari de care eram curios.

Oare numai mie mi se pare, sau chiar asa sa fie, parca mai multzi se arata interesatzi de Focsani decat de "intalnirea cea mare din August"??! Pai daca si clujenii o sa vina la Focsani, atunci pentru mine unul aia-i intalnirea de anul asta, oricum nu imi permit doua, iar la Siriu nu mi-a placut deloc (noroc ca a compensat atmosfera cordiala lipsa conditziilor, adica umbra, iarba, apa).Sper ca nu supar pe nimeni, si imi cer scuze daca sunt un pic off topic. :wave:

pentru dumneata este o problema caci strabati f multi km.

Prezenta la oricare din intruniri depinde de cat ne implicam fiecare sa ne strangem cunoscutii.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domnule Etarulescu, nu ne cunoastem. O vom face la Focsani si banuiesc ca peste 2 luni la intrunirea comunistelor si ataselor.

Voi fi prezent la prieteneasca d-ta cu toate ca la 30 km de Veliko Tarnovo in acelasi weekend un american strangator de fiare face o intrunire internationala de fierari de care eram curios.

 

pentru dumneata este o problema caci strabati f multi km.

Prezenta la oricare din intruniri depinde de cat ne implicam fiecare sa ne strangem cunoscutii.

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Etarulescu, nu ne cunoastem. O vom face la Focsani si banuiesc ca peste 2 luni la intrunirea comunistelor si ataselor.

Voi fi prezent la prieteneasca d-ta cu toate ca la 30 km de Veliko Tarnovo in acelasi weekend un american strangator de fiare face o intrunire internationala de fierari de care eram curios.

 

pentru dumneata este o problema caci strabati f multi km.

Prezenta la oricare din intruniri depinde de cat ne implicam fiecare sa ne strangem cunoscutii.

 

 

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in august voi fi prezent, stiu sigur ca nucleul va veni oriunde. Vreau sa-l vad pe ala care la inceputul verii merge la o intalnire la 200km si cu asta basta 2012, ca nu sr mai umple rezervorul in 2 luni. Sezon de 500 km nu am vazut, atat fac pana si cu bicicleta in iprimavara. Rad si scuteristii rupti in fund. Sunt de acord cu simson-simson, este vorba de curaj de a pleca la drum, cand motorul fuctioneaza pe baza de noroc, si multi sunt zmei, doar pe raza comunei.

 

Asa ca eu stiu si in august cine vine, oameni hotarati, cu ca re ai ce povesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Etarulescu, nu ne cunoastem. O vom face la Focsani si banuiesc ca peste 2 luni la intrunirea comunistelor si ataselor.

Voi fi prezent la prieteneasca d-ta cu toate ca la 30 km de Veliko Tarnovo in acelasi weekend un american strangator de fiare face o intrunire internationala de fierari de care eram curios.

 

pentru dumneata este o problema caci strabati f multi km.

Prezenta la oricare din intruniri depinde de cat ne implicam fiecare sa ne strangem cunoscutii.

 

Eu in august voi fi prezent, stiu sigur ca nucleul va veni oriunde. Vreau sa-l vad pe ala care la inceputul verii merge la o intalnire la 200km si cu asta basta 2012, ca nu sr mai umple rezervorul in 2 luni. Sezon de 500 km nu am vazut, atat fac pana si cu bicicleta in iprimavara. Rad si scuteristii rupti in fund. Sunt de acord cu simson-simson, este vorba de curaj de a pleca la drum, cand motorul fuctioneaza pe baza de noroc, si multi sunt zmei, doar pe raza comunei.

 

Asa ca eu stiu si in august cine vine, oameni hotarati, cu ca re ai ce povesti.

 

 

Laconic ! :goodposting:

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ar fi sa nu mai radem unii de altii...

ca ala e ''destept'' si nu stie sa si repare singur motocicleta, ca lu alalalt ii e frica sa plece mai multi km sa nu ramana prin paduri...

si?! ce importanta are? lasati omu sa vina cum poate si cu ce poate ca daca mai radem si de el o sa mai vina din kil.

si asa am fost anu' trecut un pic peste 30 de mobre, daca mai radem de cineva o sa facem intrunirea cu noi intre noi.

aici e forum moto sau e balacareala, tu esti prost si io sunt destept.

cine nu vine probabil ca are motivele lui si sa nu mai comentam noi ca nu stim ce e portofelul sau in sufletul omului

eu la focsani, sincer nu vroiam sa vin din motive personale, insa o sa vin iar daca nu o sa imi placa o sa stau o ora si o sa plec

insa la anuala vin cu draga inima, poate chiar de vineri

 

hai sa lasam pe altii sa ne judece

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ar fi sa nu mai radem unii de altii...

ca ala e ''destept'' si nu stie sa si repare singur motocicleta, ca lu alalalt ii e frica sa plece mai multi km sa nu ramana prin paduri...

si?! ce importanta are? lasati omu sa vina cum poate si cu ce poate ca daca mai radem si de el o sa mai vina din kil.

si asa am fost anu' trecut un pic peste 30 de mobre, daca mai radem de cineva o sa facem intrunirea cu noi intre noi.

aici e forum moto sau e balacareala, tu esti prost si io sunt destept.

cine nu vine probabil ca are motivele lui si sa nu mai comentam noi ca nu stim ce e portofelul sau in sufletul omului

eu la focsani, sincer nu vroiam sa vin din motive personale, insa o sa vin iar daca nu o sa imi placa o sa stau o ora si o sa plec

insa la anuala vin cu draga inima, poate chiar de vineri

 

hai sa lasam pe altii sa ne judece

 

salut

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa fii sigur ca printre altele o sa radem, ca in fiecare an, de expertii care nu apar niciodata la intalnire(si nici la alte intalniri), desi stau la 100-150km si o sa-i cainam amarnic :-) O sa se stie ei, ca o sa sughita :-)

 

Pentru motociclistii entuziasti, dar mai in hentz financiar, anul trecut am avut o operatiune de "suport", si din cate stiu, a fost dusa la bun sfarsit; Ar trebui sa o re-iteram poate, Aleko stie exact cum a fost, ce mai trebuie imbunatatit, eu am facut actiune separata fiindca anul trecut am venit cu propunerea si nu-i frumos doar sa propui, ci sa si faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ar fi sa nu mai radem unii de altii...

ca ala e ''destept'' si nu stie sa si repare singur motocicleta, ca lu alalalt ii e frica sa plece mai multi km sa nu ramana prin paduri...

si?! ce importanta are? lasati omu sa vina cum poate si cu ce poate ca daca mai radem si de el o sa mai vina din kil.

si asa am fost anu' trecut un pic peste 30 de mobre, daca mai radem de cineva o sa facem intrunirea cu noi intre noi.

aici e forum moto sau e balacareala, tu esti prost si io sunt destept.

cine nu vine probabil ca are motivele lui si sa nu mai comentam noi ca nu stim ce e portofelul sau in sufletul omului

eu la focsani, sincer nu vroiam sa vin din motive personale, insa o sa vin iar daca nu o sa imi placa o sa stau o ora si o sa plec

insa la anuala vin cu draga inima, poate chiar de vineri

 

hai sa lasam pe altii sa ne judece

 

salut

 

Ai punctat exact unde trebuia ;)

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ar fi sa nu mai radem unii de altii...

ca ala e ''destept'' si nu stie sa si repare singur motocicleta, ca lu alalalt ii e frica sa plece mai multi km sa nu ramana prin paduri...

si?! ce importanta are? lasati omu sa vina cum poate si cu ce poate ca daca mai radem si de el o sa mai vina din kil.

si asa am fost anu' trecut un pic peste 30 de mobre, daca mai radem de cineva o sa facem intrunirea cu noi intre noi.

aici e forum moto sau e balacareala, tu esti prost si io sunt destept.

cine nu vine probabil ca are motivele lui si sa nu mai comentam noi ca nu stim ce e portofelul sau in sufletul omului

eu la focsani, sincer nu vroiam sa vin din motive personale, insa o sa vin iar daca nu o sa imi placa o sa stau o ora si o sa plec

insa la anuala vin cu draga inima, poate chiar de vineri

 

hai sa lasam pe altii sa ne judece

 

salut

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa fii sigur ca printre altele o sa radem, ca in fiecare an, de expertii care nu apar niciodata la intalnire(si nici la alte intalniri), desi stau la 100-150km si o sa-i cainam amarnic :-) O sa se stie ei, ca o sa sughita :-)

 

 

 

 

 

Mestere, ai ceva de spus? Ai c_oaie si vorbeste, dar nu in radio..amatorism. Ce dragut esti tu, cum ai pus tu intrunirea MZ in acelasi week-end cu intrunirea de la Focsani, doar s-o sparge lumea in bisericute. Daca ai vreo problema, ma gasesti la Hotel Capitol, suna-ma la 0723565973 daca vrei sa ne vedem la fata. Si nu, nu sughit.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viitorul suna bine!!

 

nu putea sa iasa ceva fara circ si scandal,mie unu mi s-a luat de mers la intalnire,

 

mai ales ca avem si useri cu calitati de prezicatori pe aici..macar ar face bine sa prezica starea vremii decat sa aprinda focuri fara rost.

 

asta e cam ca in filmul cu prostii,hai sa radem unii de altii. :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca maine te vizitez.

 

Aleko, saptamana asta vin cu ceva poze si date din zona Raul Sadului-Sibiu. Maine o sa fiu prin zona Fagaras, ma interesez si pe acolo (locatii pe langa Manastirea Sambata). 

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scriu msi greu de pe telefon dar...

- data intalnirii MZ-B a fost aleasa din toamna anului trecut, nu am publicat-o pe motociclism fiindca nu aveam inca locatie, aia sm rezolvat-o in februarie. Pe fratii sarbi i-am anuntat data din toamna, si locatia ulterior. De aici se vede ca publicul tinta e altul, unde m-am bagat eu peste Focsani si cand? E intalnie MZ, unde fur eu publicul intalnirii de la Focsani, nonMZ, din coltul diametral opus al tarii? Mai e o intalnire atunci si la Tulcea, si aia

sunt tot dusmani? Bunu & veterani. Sa fim seriosi. va dau linkuri recmaine ca de.pe telegon nu pot. Din 5 organizatori, 4 nu au cont aici asa ca nu sunt influentati de tema asta.

Mergeti fratilor la Focsani, eu aici pe acest topic fac propaganda intalnirii din august, si nu am sa ma las, mai ales cand vad aici, on loc de topicul dedicat, pareri ca la Focsani e intalnirea de comuniste, ca la Siriu va fi blabla, etc, Iar nu vad cum o intalnire din august sa fure publicul unei intalniri din iunie.

@etarulescu organizatorul e super-gentleman, nu a facut vreodata reclama comparativa, respect. Sunt sigur ca o sa iasa excelent, si daca mai face si la anul, ne-om intelege cu datele, sa poata veni lumea la toate, sa ajung si eu si la Tulcea, si la Focsani.

 

Acum aialalta: nu era vorba voalat de onor adminul, care a zis cu x posturi mai sus ca nu se amesteca cu pu limes, ce mai e de zis in plus? De asta e atacul asta vehement cu accentul peiorativ pus pe cuvantul radioamator? amator vine din latina de la iubitor, nu de la faier, exact ca la 99% din noi care suntem motociclisti amatori si soferi amatori, ca nu suntem platiti pt asta. a

 

Au fost cazul „mineru" la mizil si cate si mai cate dicutate si amuzante, discutii si barfe o sa fie.

 

dpmdv, acuzele sunt de 2 lei, pe un ton de 2 lei, ca sa imi spun eu parerea de 2 lei, pe care am scris-o si pana acum in clar, explicatia datei intalnirii MZ am mai dat-o si pe topicul MZ, dar trebuie sa o mai scriu si aici, fiind acuzat si acolo, si aici de mihai_prd ca am ales data inadins sa sabotez ceva.

 

cu telefonul maine pe lumina, poate face2face nu vom mai fi morocanosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, tu zici de mine ca-s admin?? Si am zis eu undeva ca nu m-am amestecat cu pulimea? Cred ca m-ai confundat cu Oprescu, iar daca te referi la propozitia aia glumeata a mea, in care am spus ca numai X-men si privilegiatii ma cunosc, e clar ca ca bagi gulgute otravite, doar-doar ti-o iesi si tie de 3 aplauze. Ai mai bagat odata un misto, f dragut, nu am reactionat, dar vad ca o tii pe acelasi subiect. Cred ca e timpul sa incetezi si sa aduci ceva constructiv discutiei. La revedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ar fi sa nu mai radem unii de altii...

ca ala e ''destept'' si nu stie sa si repare singur motocicleta, ca lu alalalt ii e frica sa plece mai multi km sa nu ramana prin paduri...

si?! ce importanta are? lasati omu sa vina cum poate si cu ce poate ca daca mai radem si de el o sa mai vina din kil.

si asa am fost anu' trecut un pic peste 30 de mobre, daca mai radem de cineva o sa facem intrunirea cu noi intre noi.

aici e forum moto sau e balacareala, tu esti prost si io sunt destept.

cine nu vine probabil ca are motivele lui si sa nu mai comentam noi ca nu stim ce e portofelul sau in sufletul omului

 

 

 

Salve! Nu pui problema bine,aici nu e vorba de prost sau destept. Aici e vorba de niste laudarosi,mari meseriasi, care vor sa ne influenteze in alegerea unei locatii aiurea,desi ei nu vor veni niciodata la intrunire. Din ce se mai cunoaste si din ce se vede pe acest forum unii din ei stau foarte bine financiar si au si sufletul rarefiat. Tocmai de aceea ar trebui ca decizia privind aceasta intrunire sa fie luata,in primul rand,de cei care au participat mereu si au insumat cele mai mari distante de deplasare. Foarte importanta e si perioada efectiva petrecuta la intrunire. Inteleg ca poate,intr-un an,n-ai putut sta si ai trecut in fuga.Dar daca ai facut asta mereu inseamna ca ai treburi mai importante si nu e locul tau pe aici. Daca ar fi dupa mine i-as delega pe Aleko si Cristi 57 sa fixeze totul. Si m-as duce le intrunirea lor chiar si fara bani,chiar si cu sufletul vraiste. Asta e intalnirea unor oameni puternici,de aceea slabanogii vor oscila si vor gasi scuze schioape. Sunt sigur ca in acest an grupul nostru se va mari,multi se vor mobiliza spre intrunire. Spun de pe acum,voi aparea oriunde va fi aceasta intalnire,doar Hristos ma poate opri sa nu vin.Numai bine!

Editat de simson simson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, fix aplauze imi doresc

am sunat acum, ca sa lamurim fara distorsiunile netului, dar nu ati raspuns. Numarul meu e acolo, cu 739 in coada.

 

bye

 

Hai ca ne-am lamurit. Im cer scuze pentru iesire. :hug:

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze si de la mine, scriu mai acid decat sunt eu in realitate, dovada clara ca netul distorsioneaza bine de tot si se cere prezenta la cat mai multe intruniri, sa ne intalnim sa rezolvam toate micile diferende la o poveste si un Bruderschaft :friends:

 

Hai sa ne intoarcem on-topic, s-a incalzit vremea, sa iesim la soare si sa ne intoarcem cu poze de locatii, primul termen din termenele lui Aleko a expirat, o sa expire si al doilea daca nu suntem atenti :-)

 

Noroace

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve! Nu pui problema bine,aici nu e vorba de prost sau destept. Aici e vorba de niste laudarosi,mari meseriasi, care vor sa ne influenteze in alegerea unei locatii aiurea,desi ei nu vor veni niciodata la intrunire. Din ce se mai cunoaste si din ce se vede pe acest forum unii din ei stau foarte bine financiar si au si sufletul rarefiat. Tocmai de aceea ar trebui ca decizia privind aceasta intrunire sa fie luata,in primul rand,de cei care au participat mereu si au insumat cele mai mari distante de deplasare. Foarte importanta e si perioada efectiva petrecuta la intrunire. Inteleg ca poate,intr-un an,n-ai putut sta si ai trecut in fuga.Dar daca ai facut asta mereu inseamna ca ai treburi mai importante si nu e locul tau pe aici. Daca ar fi dupa mine i-as delega pe Aleko si Cristi 57 sa fixeze totul. Si m-as duce le intrunirea lor chiar si fara bani,chiar si cu sufletul vraiste. Asta e intalnirea unor oameni puternici,de aceea slabanogii vor oscila si vor gasi scuze schioape. Sunt sigur ca in acest an grupul nostru se va mari,multi se vor mobiliza spre intrunire. Spun de pe acum,voi aparea oriunde va fi aceasta intalnire,doar Hristos ma poate opri sa nu vin.Numai bine!

 

 

Man, nu te ai lamurit ca aici sunt personaje care se pupa in fund unii pe altii?

te am vazut om cu simson si cu capu pa umeri

crezi ca e cazul sa te pui la mintea lor?

chiar tu spui ca unii stau f. f. bine financiar asa ca nu prea cred ca o sa le pese de tine sau ca o sa reusesti tu sa le deviezi influenta.

 

Man, lasa i in plata Domnului si om vedea ce o ma fi.

Si pa mine ma deranjeaza fanfaronada asta de 2 bani, si ce sa fac? sa ma razboiesc cu ei pe forum? Nu, e urat!

se vor alege cumva apele, stai linistit.

 

cat despre locatie, puneti o fratilor unde vreti da sa fie langa o apa ca sa ma satur de bautura.

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca maine te vizitez.

 

Aleko, saptamana asta vin cu ceva poze si date din zona Raul Sadului-Sibiu. Maine o sa fiu prin zona Fagaras, ma interesez si pe acolo (locatii pe langa Manastirea Sambata). 

super, fa-i un mic dosarel de prezentare cum a pus Lolo la locatia propusa de el (nu aia de anul trecut ci inainte de baraj dinspre Muntenia in dreapta pe malul unui rau). Apoi o sa votam gandindu-ne strict fiecare unde ne place mai mult.

 

Viitorul suna bine!!

nu putea sa iasa ceva fara circ si scandal,mie unu mi s-a luat de mers la intalnire,

ha! nu te fofilezi asa ca ne e dor sa-ti vedem vreun fier de-al tau de valoare.

S-or mai mai jigni oamenii pe forum ca asa-s romanii dar cand ne-am adunat fata in fata nu au fost certuri.

Acum as vrea sa beau o bere pe iarba la munte, sa am atasul aproape, sa frig o carne sa aud fiare comuniste si topoare cum sparg lemne.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super, fa-i un mic dosarel de prezentare cum a pus Lolo la locatia propusa de el (nu aia de anul trecut ci inainte de baraj dinspre Muntenia in dreapta pe malul unui rau). Apoi o sa votam gandindu-ne strict fiecare unde ne place mai mult.

 

Acum as vrea sa beau o bere pe iarba la munte, sa am atasul aproape, sa frig o carne sa aud fiare comuniste si topoare cum sparg lemne.

 

Offf...ca bine le zici Alecule! O tuica de la mine putere! :friends: :cheers:

Editat de iuli-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...