Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2012


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lista participantilor la Intrunirea de comuniste si atase 17-18-19 august 2012

 

 

01. Iuli-Voshod ... moto: Voshod 3M-02 - PH-10-FLZ -2persoane -la cort

02. Edivkv ...moto: IFA/MZ-BK 350 - PH-58-YFA -1persoana -la cort

03. thegerman (Florin)... moto: Ij Planeta 5- VN-06-JNS 2 persoane-la cort

04. Amendatu.... (Razvan) moto : IJ PLANETA 5 BZ - 67 - SEP 2 persoane in cort

05. Schumydan ... (Dan) moto : IJ PLANETA 5 B-90-CMF 1 persoana la cort

06. Lolo_ID - IJ 56 - 1,2 sau 3 persoane ...... la cort ..... altfel nu mai vin

07. mz125 ( nedelcu) -mz125 -BZ-07-LAK +cort + singur.

08.Lantz (costin) nipru - cort - 2 pers ( singur alcoolic)

09.marian zcm moto:IJ Planeta 5 DB-91-KES-1 persoana-la cort

10.

11.

Editat de marian zcm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sal..vad ca se fac anscrieri pe tabel dar vad ca mai toti vin din centru si moldova ,noi cei din sud vest nimeni, de ce distanta mult prea mare pentru un gratar si un sprit dar si pentru vechiturile noastre si pentru noi ca oameni efortul este cam mare,sa vazut la focsani ca din zona asta na venit nimeni, haideti fratilor sa o mutam mai an centru ca este pacat ,chiar nu gasim o locatie sa fie accesibila tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti garantez ca daca va fi mutata locatia in Arges sau Olt participantii/detinatorii de moto-comuniste vor fi prezenti calare pe astfel de motociclete in numar mult mai mic decat cei care vor putea onora cu prezenta locatia de la Siriu. Anul trecut s-a intamplat ceva frumos si anume s-a donat din partea fiecarui moto-comunist (care si-a permis asta/care a dorit asta - nu a fost obligatoriu) cate 20 de ron pentru a se face o cheta din care s-a dat oamenilor care au venit calare pe moto-comuniste de la distante mari pentru a-si amortiza cheltuielile cu combustibilul. Cred/sper ca si anul asta o sa se poata face acelasi lucru ca sa se poata stimula oamenii sa participe la intrunirea asta haiduceasca.

 

Numai bine !

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai spre centrul tarii cred ca inseamna spre Brasov, Moeciu, Bran.

Locatii de vis cu oportunitati multiple si astfel nu mai poate sa se scuze nimeni. :cheers:

 

Apropos: La aceasta intrunire este musai sa particip si eu chiar cu doua "utilaje" daca totul este OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii si-au facut deja planuri in legatura cu data intrunirii,locatie,km,etc...plus ca vad pe net ca in sud vest se intalnesc atasiste chiar daca nu este anuntat nimic pe forum,sau nu am vazut unde trebuie.Nu vad o problema in asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal..vad ca se fac anscrieri pe tabel dar vad ca mai toti vin din centru si moldova ,noi cei din sud vest nimeni, de ce distanta mult prea mare pentru un gratar si un sprit dar si pentru vechiturile noastre si pentru noi ca oameni efortul este cam mare,sa vazut la focsani ca din zona asta na venit nimeni, haideti fratilor sa o mutam mai an centru ca este pacat ,chiar nu gasim o locatie sa fie accesibila tuturor.

 

stiu persoane care ai facut si 650 km sa ajunga la intrunirea de la Focsani si alti care au venit cu maxi - taxi beer.gif nu au mai plans spunad ca e prea mare distranta.asa k ceea ce spui tu este un pretext (moft) ca nu vrei sa vii.ramane la apreciarea daca vrei sa vii la "intrunire pe forum" sau daca vrei sa cunosti oameni minunati.numai bine!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia si data pentru anul acesta sunt batute in cuie! Pentru la anul ce-o mai fi om mai vedea!

 

Intrebare: ar fi o idee buna sa punem cate o suma modica (un 5 lei) si sa facem un ecuson ceva pentru intalnire? sau ne complicam prea mult? (ma ocup eu de ele!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

 

Intrebare: ar fi o idee buna sa punem cate o suma modica (un 5 lei) si sa facem un ecuson ceva pentru intalnire? sau ne complicam prea mult? (ma ocup eu de ele!)

 

eu zic ca-i foarte buna ideea si am sa particip cu suma aceasta, daca se hotaraste sa se procedeze astfel.

 

de asemenea, am citit mai sus despre cheta ref. la "sponsorizarea" deplasarii celor ce vin de departe, sunt de acord si cu asta si sunt dispus sa contribui si eu la asta, mi se pare o idee foarte frumoasa sa-i ajutam pe "tovarasii" care vin de la distante mai mari de - sa zicem- 500 de km.

 

Anul trecut s-a intamplat ceva frumos si anume s-a donat din partea fiecarui moto-comunist (care si-a permis asta/care a dorit asta - nu a fost obligatoriu) cate 20 de ron pentru a se face o cheta din care s-a dat oamenilor care au venit calare pe moto-comuniste de la distante mari pentru a-si amortiza cheltuielile cu combustibilul.

 

despre asta vorbesc, mi se pare o idee frumoasa si am sa contribui si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact! donatia e donatie! si eu sunt de accord, iar in limita posibilitatilor poate voi contribui si eu cu ceva pentru benzina celor ce ne onoreaza cu prezenta de departe!

 

partea cu ecusoanele sunt vizati cei ce sunt pe lista! asadar cei care stiti ca veniti,va rog sa va inscrieti acolo;sa stiu un numar aproximativ! o sa revin mai pe seara cu un model! Recunosc ca ideea este din partea colegilor trabantisti! Acolo cam asa procedam, si e foaarte fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu persoane care ai facut si 650 km sa ajunga la intrunirea de la Focsani si alti care au venit cu maxi - taxi beer.gif nu au mai plans spunad ca e prea mare distranta.asa k ceea ce spui tu este un pretext (moft) ca nu vrei sa vii.ramane la apreciarea daca vrei sa vii la "intrunire pe forum" sau daca vrei sa cunosti oameni minunati.numai bine!

sal.. mai omule nu ca nu vreau chiar vreau cum am fost la tr severin la moto sapiens asa as veni si la aceasta dar ma ucide distanta sa mergi cu 50la ora cu ditamai atelajul din 63 cam 400km dus cam cum ati este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: ar fi o idee buna sa punem cate o suma modica (un 5 lei) si sa facem un ecuson ceva pentru intalnire? sau ne complicam prea mult? (ma ocup eu de ele!)

:lol:

Da un PM lui Aleko vezi ce zice daca sa ne complicam sau nu.

Da' baga un model daca ai, ca nu strica sa ne facem o idee.

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut la Siriu, nu ma gandeam si nu ma asteptam la asa ceva, dar am fost placut impresionat de ideea cu contributzia pentru carburantul folosit de cei venitzi de mai departe. Se deduce ca am beneficiat si eu de un astfel de premiu, binevenit! :cheers:

Sunt convins ca totzi cei ce postam pe aici ne dorim sa participam la aceasta intalnire, dar nu tuturor ne este posibil acest lucru, din varii motive.

Deie Domnu' sa ne vedem cu bine si in numar cat mai mare! :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iuli, dar tu ai făcut ce te-a sfătuit Feri? Treaba aia cu PM-ul la Aleko...

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa iau legatura si cu Aleko! ideea e ca daca nu este "bine primita" ideea,sa nu deranjez omul degeaba!

dar ii scriu acum un mesaj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles si faza cu tag-ul acum. Dar eu as face asa: ma duc cu sticluta mea la X si zic "eu sunt owene" ala spune "eu sunt X" si ne dam la sticluta si repetam pana a intrat la disctionar :-) Pun pariu ca nu se uita asemenea fapta eroica. Altfel iese ca un crotal in urechea caprelor, un fel de pass de intrunire. Eu, cand ajung acasa de la intruniri, scot pozele cu cei care mi-au spus numele, bag o copie si scriu numele in dreptul lor. Cad am dubii, ma uit. Acum cu Facebook-ul deja e usor cu tag-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles si faza cu tag-ul acum. Dar eu as face asa: ma duc cu sticluta mea la X si zic "eu sunt owene" ala spune "eu sunt X" si ne dam la sticluta si repetam pana a intrat la disctionar :-) Pun pariu ca nu se uita asemenea fapta eroica. Altfel iese ca un crotal in urechea caprelor, un fel de pass de intrunire. Eu, cand ajung acasa de la intruniri, scot pozele cu cei care mi-au spus numele, bag o copie si scriu numele in dreptul lor. Cad am dubii, ma uit. Acum cu Facebook-ul deja e usor cu tag-ul

mna...e si asta o idee; numai sa ne ajunga sticlutele! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

ma duc cu sticluta mea la X si zic "eu sunt owene" ala spune "eu sunt X" si ne dam la sticluta si repetam pana a intrat la disctionar :-)

:rock:asa da. genial spus. am sa repet si eu procedura...:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.. mai omule nu ca nu vreau chiar vreau cum am fost la tr severin la moto sapiens asa as veni si la aceasta dar ma ucide distanta sa mergi cu 50la ora cu ditamai atelajul din 63 cam 400km dus cam cum ati este.

 

Cisu, afara nu ar rade nimeni de tine daca ai veni cu motocicleta pe remorca, numai aici suntem bikeri tru. Ia frate motocicleta pe remorca si sambata la Siriu o sa facem o plimbare cu atasele si o sa fie totul fain, nu poti sa mai compari utilajul din anii 50-60 cu unul din 90 sau si mai incoace. Nu trebuie sa ajungi super obosit dupa ce ai condus 6-7 ore vineri seara si sa te gandesti sambata doar la ce ora sa pleci duminica doar-doar oi ajunge la o ora rezonabil acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cisu, afara nu ar rade nimeni de tine daca ai veni cu motocicleta pe remorca, numai aici suntem bikeri tru. Ia frate motocicleta pe remorca si sambata la Siriu o sa facem o plimbare cu atasele si o sa fie totul fain, nu poti sa mai compari utilajul din anii 50-60 cu unul din 90 sau si mai incoace. Nu trebuie sa ajungi super obosit dupa ce ai condus 6-7 ore vineri seara si sa te gandesti sambata doar la ce ora sa pleci duminica doar-doar oi ajunge la o ora rezonabil acasa.

sal.. mam gandit cred ca am sa plec de joi o iau pe rucar bran raman noaptea an zona bran moeciu si vineri ma las la siriu si :cheers: la antoarcere daca este nasol dam tel si ne ia platforma dar nu cred ca santem asa de fraieri si am ancredere an ivan .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai nevoie de spatiu de cazare (incerc sa iti asigur gratis, dar nu promit) la Dambovicioara- Rucar, anunta-ma. Daca ai cort la tine, iti dau direct loc de cazare, dar incerc sa te ajut cu un pat. Ma suni si vorbim de treaba asta. Si poate il iei si pe Marian de la Bals si pe Nelu de la Slatina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...