Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2012


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

Este, este..uite ce il sfatuieste din inima pe Adrian, pana sa-si vanda omul Muraveyul.

 

Mai bine-l da la remat, oricum nu o sa planga nimeni dupa el.

 

Si cu asta basta, am facut trafic asta seara, deja coltul intrase intr-o lentoare.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator corleone

Bre nea Corleone,intotdeauna reusesti sa ma surprinzi;esti si iubitor de comuniste?Sau vazand ca pe aici nu e circ,te-ai gandit ca n-ar strica putin?

 

Iubitor, fost si viitor posesor de comuniste. Prima mea mobra a fost un Simson, aveam 17 ani. Am mai detinut unul pana anul trecut dar l-am donat (nu vandut) unui prieten.

 

Este, este..uite ce il sfatuieste din inima pe Adrian, pana sa-si vanda omul Muraveyul.

 

Inca sunt de aceeasi parere. Dar daca tot ai adus vorba, ai uitat ca ai detinut o planeta cioparita si ai vandut-o ca sa-ti iei japoneza?

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IESE BINE DACA ESTE IN NATURA, CU AER DE MUNTE, CU APA, FARA SA NE INCHIDEM INTRE GARDURI iar luna august e cea mai potrivita pentru campare. Specificul intrunirii este tabara cu corturi, foarte bine daca in zona (sa spun la distanta de cel putin 300m) e vreo cabana/pensiune/hotel pentru acei care sunt nevoiti sa stea acolo. La fel de bine daca am putea rezolva problema toaletei. Sa se poata ajunge cu motocicleta si sa nu fie intr-o extremitate a tarii.

 

 

Hmm, sa spun data limita la care trebuie batuta in cuie locatia sa fie 16/06/2012 - dar cel mai probabil locatia o vom stabili impreuna mai repede de atat.

 

Pentru asta voi deschide pe 21.04.2012 un topic special separat unde insirui propunerile voastre ce se inscriu cat de cat in conditiile generale de mai sus.

In postarea de deschidere a topicului o sa trec variante primite pana la data de 21.04 cu o descriere minimala si atat. Fiecare dintre cei interesati o sa raspunda doar atat : "1" sau "2" sau "3" sau "10".

Propunerile voastre le scrieti pe topicul acesta de acum, pe cel special de votare va rog sa nu scrieti decat cifra corespunzatoare votului.

Pe 19.05.2012 o sa postez a 2-a oara in topic si o sa zic rezultatele semifinale (propunerea nustiucare are atatea voturi). Apoi, daca este cazul, daca au aparut, voi adauga si alte variante ce s-au primit intre timp si le puteti vota tot asa postand doar 1 cifra corespunzatoare variantei. Ca tot au aparut alte variante va puteti schimba si optiunea.

Pe 09.06.2012 tragem linie in topicul special si numaram. La scurt timp o sa-i sun pe cei pe care ii cunosc si nu au acces la internet sa ii intreb scurt daca vin, unde prefera din toate variantele. Puteti face la fel, ii sunati pe cunoscutii vostri apoi comunicati pe topicul special "x-ulescu care o sa vina si el prefera nustiuunde). In 2-3 zile putem inchide votul si avem in clar locatia.

 

 

De ce asa cand puteam sa fac un topic cu poll? Ca doar noi "comunistii" sa votam.

 

Deci veniti cu propuneri documentate, ca idee, o poza reala daca aveti, o poza google earth, o descriere sumara si eu o sa introduc varianta in procesul de votare.

 

Sper ca se pricepe ceva ca nu prea-s talentat la explicat, o sa reiau explicatia atunci cand deschid topicul.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coane, eu zic ca iar o sa trageti mata de coada. Trebuia sa spui ca in data de ...se va organiza in locatia X. Iar o sa se voteze la 4 butoane si iar o sa apara discutii. Mai bine fixati locatia si va canalizati spre prieteneasca de la Focsani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coane, eu zic ca iar o sa trageti mata de coada. Trebuia sa spui ca in data de ...se va organiza in locatia X. Iar o sa se voteze la 4 butoane si iar o sa apara discutii. Mai bine fixati locatia si va canalizati spre prieteneasca de la Focsani.

 

Eu sper ca la FOCSAI sa participam cit mai multe persoane cu comunistele.

Am inceput sa sting MEDOFF :friends: un bax e din partea mea.

 

:cheers:

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coane, eu zic ca iar o sa trageti mata de coada. Trebuia sa spui ca in data de ...se va organiza in locatia X. Iar o sa se voteze la 4 butoane si iar o sa apara discutii.

nu pot sa zic "se va organiza in locatia X" pentru ca eu nu am nicio idee proprie de locatie. Pot spune ca agreez varianta lui Lolo ID dar ca sunt deschis si altora, cine stie ce loc misto o sa gasim.

 

Nu o sa se voteze la 4 butoane pentru ca pe topic o sa se vada cine a votat unde si apoi cand nu se mai primesc variante fiecare va scrie in numele cunoscutilor lor. Eu voi scrie "Nae mi-a spus ca vrea varianta X" "Nea Liche mi-a spus ca vrea varianta Y" , Silviu "nea Berchezu mi-a spus ca vrea Z" etc.

Si aia e.

Stiu ca-i complicat dar plm, daca aveti un alt sistem de votare democratica scrieti-l acum.

Pana atunci cam asa ar fi graficul.

post-4291-0-59320900-1334038050_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alekule, alegi tu o locatie care crezi ca va indeplini cerintele cat mai multor colegi, hotarasti asupra ei si ne-o comunici si noua, iar noi ne executam cu sfintenie.

Cei care nu sunt de acord n-au decat sa nu vina. Cine nu vrea sa mearga, nu merge.

 

Bine zis Silviule.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt de acord sa ii puneti lui Aleko in cap toata responsabilitatea, sa iasa tap ispasitor la o adica.

Noi sa nu facem nimic?

E bine cum a propus cu datele acelea intermediare.

 

Clubul X cand zice ceva, taxeaza, organizeaza, si e injurat si baga pirderi daca nu-i iese. Nu uitati asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt de acord sa ii puneti lui Aleko in cap toata responsabilitatea, sa iasa tap ispasitor la o adica.

Noi sa nu facem nimic?

E bine cum a propus cu datele acelea intermediare.

 

Clubul X cand zice ceva, taxeaza, organizeaza, si e injurat si baga pirderi daca nu-i iese. Nu uitati asta.

Exact! Ca sa mai reducem toata tarasenia,eu zic sa ne punem de accord cei care am participat cel mai des la aceasta intrunire! Am zis si mai demult treaba asta! Noi stim ce vrem,astfel se rezolva mai rapid si mai bine si cu locatia! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa mai asteptam o saptamana, doua caci se va indrepta vremea si vor incepe oamenii sa umble, si atunci sigur se vor gasi locatii potrivite pt. intrunire.

acum vorbim, vorbim, da mai greu sa facem o suta doua de km sa vedem si sa propunem locu'. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori cu bine,camarazi! Eu as zice sa ne dam pe mana unor organizatori de evenimente similare,noi inca nu putem reusi sa facem ceva serios. Indraznesc sa zic ca mai mult de jumate din cei ce se dau de ceasul mortii pe aici nu vor veni. Stiti de ce? Nu au incredere in meseria lor si trotinetele stricate prin paduri le vor arata unora ce mari meseriasi sunt ei. Nu mai zic ca unii vor veni ca talharii,pe ascuns,si la fel vor pleca. Dupa parerea mea cei mai buni sunt cei care se vor agita cu trotinetele,in sensul bun al cuvantului. Cei care se vor da cu ele in sus si in jos,la deal si la vale sunt profesorii nostri. Nu altii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu un transalp . Sunt novice si incepator , ma primiti/? I-mi plac mult vechiturile voastre , aduce aminte de alte vremuri , cand exista pasiune , acum sunt doar fitee :cheers:

oooooo!transalp la comuniste!!!o sa gasesti transalpisti acolo!!!sa fi sigur ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul tecut am avut o problema mare cu soarele , anul asta e alta treaba. In pozele de mai jos vedeti cam cum se prezinta locatia propusa de mine.Pentru cei care folosesc GPS sau cei care vor sa consulte Google Earth coordonatele locatiei sunt urmatoarele

 

43°30'48.36" N , 26°17'28.47" E , altitudine 746 metri.

 

La 2 km de locatie exista Pensiunea 14 Scaune (pentru cei ce vor sa doarma in pat) sau la 4 km , in localitatea Siriu (sunt vreo 3 pensiuni). Drumul de acces de la DN 10 pana la locatie este din balastru si se prezinta intr-o stare mult mai buna decat cele 2 de anul trecut (inclinatia lui este la fel ca cea de la Baile Boboci numai ca starea drumului e mai buna).

 

Pensiunea 14 Scaune - detalii : http://14scaune.3x.ro/index.html (ultima poza)

 

Perimetrul respectiv nu este proprietate privata deci paza este asigurata doar de ursi.

[/quote

 

 

locatia e super.eu sunt de acord cu lolofriday.gif

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare numai mie mi se pare, sau chiar asa sa fie, parca mai multzi se arata interesatzi de Focsani decat de "intalnirea cea mare din August"??! Pai daca si clujenii o sa vina la Focsani, atunci pentru mine unul aia-i intalnirea de anul asta, oricum nu imi permit doua, iar la Siriu nu mi-a placut deloc (noroc ca a compensat atmosfera cordiala lipsa conditziilor, adica umbra, iarba, apa).Sper ca nu supar pe nimeni, si imi cer scuze daca sunt un pic off topic. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare numai mie mi se pare, sau chiar asa sa fie, parca mai multzi se arata interesatzi de Focsani decat de "intalnirea cea mare din August"??! Pai daca si clujenii o sa vina la Focsani, atunci pentru mine unul aia-i intalnirea de anul asta, oricum nu imi permit doua, iar la Siriu nu mi-a placut deloc (noroc ca a compensat atmosfera cordiala lipsa conditziilor, adica umbra, iarba, apa).Sper ca nu supar pe nimeni, si imi cer scuze daca sunt un pic off topic. :wave:

Vrem si la Focsani sa fie intrunirea mare, dar acesta este singurul lucru care nu depinde de noi, organizatorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...