Sari la conținut

CONCURS gratuit cu premii GRATIS pentru MOTOCICLISTI


Vizitator MosRahao
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma bag. Numa de dicstractie si nimic mai mult, ca nu e timp pe cat as vrea. Cheers!

P.S. S-a ars bormasina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

eu particip ;) chiar daca o fi sa fac 1 km anul asta =))

 

 

 

sa facem poze si la bormasini" la inceperea sezonului" si"sfarsitul sezonului??"

 

normal. plus poze de pe parcurs.

 

Pacat ca nu se castiga nimic ... Sectiunea bormasina.

 

la cererea publicului spectator: la sectiunea bormasinistilor, ma gandesc io, premiul ar putea fi: o pereche de carbuni de schimb si o litra de tzuica.

 

poate si un peste de sticla, dinala de pus pe televizor - pentru cel mai frumos kilometraj cu bormasina realizat in tzara...

 

Ma bag. Numa de dicstractie si nimic mai mult, ca nu e timp pe cat as vrea. Cheers!

 

Hai. Va astept cu inscrierea. :cheers:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, deci incep eu cu poza de inceput la inceputul de debut, fiind primul care pune prima poza pentru sectiunea a doua :)

 

poza de la sectiunea 1 pun maine ( acum e prea frig pentru ca aparatul de facut pozici sa clipeasca din leduri )

 

 

 

 

@festina : pestele desticla se ofera cu tot cu mileu??? :unsure:

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

ok, deci incep eu cu poza de inceput attachment bormasina.jpg

 

poza de la sectiunea 1 pun maine ( acum e prea frig pentru ca aparatul de facut pozici sa clipeasca din leduri )

 

pestele desticla se ofera cu tot cu mileu??? :unsure:

 

:D nu, nene, fara mileu. un mileu pe plasma s-o gasi la fiecare, fara mileu deci: ca sa nu aive omu dublura.

 

esti sigur ca faci fatza cu bormasina aia manuala? hmmm... lupta-i stransa la sectiunea asta...

 

astept poza pt sectiunea 1. numai bine!

 

primii inscrisi pana azi 7 februarie:

 

1. – Motanyc – 2 motociclete (marca?) – urmeaza km de start & poza

2. – sadixkid – moto? km de start? - urmeaza moto, km de start & poza

3. – Mitza123 – Honda Shadow 600 – km de start? - urmeaza km de start & poza

4. – racitcuaer – IJ Jupiter 350 – km de start? – urmeaza km de start & poza

5. – Feri – MZ ETZ 250 – km: 61.026 – urmeaza poza

6. – gaxel – Suzuki Vstrom DL 650 – km? – urmeaza km de start & poza

7. – dexxter – BMW R 1200 RT – km? urmeaza km de start & poza

8. – tiranspider – Yamaha Thundercat 600 – km? urmeaza km de start & poza

9. – Viesparul -Yamaha Virago250 & IJ Planeta5 350 – km: 31.840 (Virago) - urmeaza km de start & poza IJ

 

10. stulewa – ?

 

L I S T A R A M A N E D E S C H I S A O R I C A R U I M O T O R I S T

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

ma bag si io...

Midnight star mobra (pun maine poza cu kilometrajul)

AAAA......si cotizez la premiu(daca nu castig io) un litru de palinca facuta de tata(arde in contact cu aerul) :))

L-am pus deja la fereala in sticla de sticla sigilata cu ceara....

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D nu, nene, fara mileu. un mileu pe plasma s-o gasi la fiecare, fara mileu deci: ca sa nu aive omu dublura.

 

esti sigur ca faci fatza cu bormasina aia manuala? hmmm... lupta-i stransa la sectiunea asta...

 

astept poza pt sectiunea 1. numai bine!

 

primii inscrisi pana azi 7 februarie:

 

1. – Motanyc – 2 motociclete (marca?) – urmeaza km de start & poza

2. – sadixkid – moto? km de start? - urmeaza moto, km de start & poza

3. – Mitza123 – Honda Shadow 600 – km de start? - urmeaza km de start & poza

4. – racitcuaer – IJ Jupiter 350 – km de start? – urmeaza km de start & poza

5. – Feri – MZ ETZ 250 – km: 61.026 – urmeaza poza

6. – gaxel – Suzuki Vstrom DL 650 – km? – urmeaza km de start & poza

7. – dexxter – BMW R 1200 RT – km? urmeaza km de start & poza

8. – tiranspider – Yamaha Thundercat 600 – km? urmeaza km de start & poza

9. – Viesparul -Yamaha Virago250 & IJ Planeta5 350 – km: 31.840 (Virago) - urmeaza km de start & poza IJ

 

10. stulewa – ?

 

L I S T A R A M A N E D E S C H I S A O R I C A R U I M O T O R I S T

 

 

Nenea, nenea și eu mă înscriu. Să mă treci și pe mine pe listă, te rog fremos, fremos de tot. Poza cu kilometrajul mai încolo, asta la secțiunea 1.

 

La secțiunea a doua am voie cu o rotopercutantă?

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

inscrisi si ardei si pomo. ardei, saru`mana pt upgrade, am trecut bonusul acordat de tine. :cheers:

 

La secțiunea a doua am voie cu o rotopercutantă?

 

normal, cu ce carnet se conduce? cu A sau cu A1? :D

 

Midnight star mobra (pun maine poza cu kilometrajul)

 

Toate cele bune

 

sa-mi zici de care midnaight star ai, adica cati cc are. bine, nu e esential, cum vrei tu... sa nu uiti de poza, cand ai timp, cat si ceilalti.

 

toate bune tie si tuturor! si bravo pt contributia la premiu. imi place ideea! :cheers:

 

lista e deschisa...

 

Nenea, nenea și eu mă înscriu.

 

cu care din cele doua moto te inscrii? sau cu amandoua?

 

*** HONDA GL 500 SILVERWING 1982

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inscrisi si ardei si pomo. ardei, saru`mana pt upgrade, am trecut bonusul acordat de tine. :cheers:

 

 

 

normal, cu ce carnet se conduce? cu A sau cu A1? :D

 

cu care din cele doua moto te inscrii? sau cu amandoua?

 

*** HONDA GL 500 SILVERWING 1982

 

 

Rotopercutanta se conduce cu BR, nu Brăila ci BoRmașină.

 

Motocicleta e una singură, am pus denumirea completă și anul fabricației. Poți trece fără anul fabricației.

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Motocicleta e una singură, am pus denumirea completă și anul fabricației. Poți trece fără anul fabricației.

 

OKI! :lol:citind in graba, credeam ca ai 1982 de bucati si ca te inscrii cu toate...

 

(in fapt, pur si simplu credeam ca-s doua! :D scuze, am obosit, am stat tarziu in seara asta la lucru: am lucrat cu bormasina pana mi s-a incetzosat mintea)

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OKI! :lol:citind in graba, credeam ca ai 1982 de bucati si ca te inscrii cu toate...

 

(in fapt, pur si simplu credeam ca-s doua! :D scuze, am obosit, am stat tarziu in seara asta la lucru: am lucrat cu bormasina pana mi s-a incetzosat mintea)

 

De câte ori ai dat kilometrajul peste cap cu bormașina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

De câte ori ai dat kilometrajul peste cap cu bormașina?

 

merge greu... nu stiu, poate e mai slaba unealta, nu stiu ce sa zic... sper totusi ca pana la iarna ailanta sa-l dau macar de 3-4 ori peste cap. macar asa, ca palmares personal, dar... cu ambitie multa si munca severa... cine stie? poate ramane acasa pestele de sticla. merita si trebuie luptat pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut vreo 15000 anul trecut in conditiile in care mi s-a stricat mobra ireparabil in conditiile financiare de atunci pe la sfarsitul lui august. Daca nu se strica, probabil mai faceam vreo 5-7000 .... dar oricum .... daca participa Dexxter nu ma bag, cum pana mea sa pun cu un bmw care face 50000-70000 pe an daca isi pune capul? :))) anyway, de dragul concursului poate intru, dar intai sa-mi pun la punct atelajul iar aia va mai dura ceva.

nu-i panica. anu' asta am facut 20.000: 13 cu deauville si 7 cu beemeru'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i panica. anu' asta am facut 20.000: 13 cu deauville si 7 cu beemeru'.

 

Anul ăsta bagi pe puțin vreo 30.000, nu? Măcar dă-mi jumate din kilometri tăi să dau bine pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, felicitari pt. blog!

Pune-ma pe lista, eu voi castiga si nu numai atat, voi merge cel mai mult cu cel mai mic consum de benzina!

Cand se deschid drumurile si ajung la motoreta, pun si poza.

Cred ca ar trebui gasit si un titlu pt. castigator, de genul "Strider oh the year 2012", nu am mai multa inspiratie acum.

Lets' ride! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident, mizez pe bunul simt al fiecaruia... da, e perfect posibil sa ma inseli astfel si chiar sa castigi, folosind bormasina.

eu nu o sa stau sa te verific, nici pe tine si nici pe nimeni. trag sperantza ca nu nu va face nimeni o astfel de magarie.

Si eu am fost optimist la inceput...

Apoi, am inceput sa verific si... incepand cu drosca, harea...

si alti cativa dintre motoveterani au inselat la declaratia de vechime reala la pupitru

bazata pe cuvant de onoare...

Asa s-a ales prafu' de o idee cinstita!

Jmecherii au bagat carnetul la inaintare si asa au ajuns in liga a doua...

 

post-882-0-59911900-1328707673_thumb.jpg

 

Mult succes competitorilor!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Va rog, domnule Nastase sa nu aduceti aici hartzuiala cu dl. Rosca, dl. Harea sau cu oricine altcineva. Dealtfel, ideea acestei intreceri am preluat-o de la motoveterani.

 

Aceasta e o joaca: radem glumim, mai ciocnim si-un paharel, ideea este ca-i un prilej de a ne simti bine, nu de a ne invrajbi. Plecati cu vrajba si insultele susurate printre randuri in alta parte. Va rog mult sa tineti cont de rugamintea mea. Va mai rog sa contactati singur (si foarte repede) un moderator. Rugati moderatorul sa va editeze postul insultator de mai sus, ce dealtfel este si off-topic.

 

Desigur, in concurs va puteti inscrie oricand ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin minte ca era un topic ceva de genul "cu ce viteza maxima ati mers cu motorul"... La inceput au zis oamenii niste cifre decente, dupa care au inceput fabulatiile. Bineiniteles ca cei mai smecheri motociclisti de tastatura atinsesera depasisera chiar si viteza luminii.

 

Daca e concurs pe numar de kilometri or sa vina aceiasi laudarosi si or sa spuna ca ei au parcurs jdemii de kilometri intr-o clipita (normal, doar mergeau cu dublul vitezei luminii).

 

Dar daca tot ai blog cu calatorii pe 2 roti, as propune alt criteriu de concurs:

Poze cu motocicleta. Castiga cine are poze din cat mai multe locatii diferite. Cu explicatii (unde a fost facuta si cu ce ocazie). Ar fi frumos ca din toate pozele colectate sa se faca o harta (gen google map) sau poate o expozitie foto.

Castigatori:

- cine are poze din cele mai multe locatii

- cine are poze din 2 locatii aflate la distanta cea mai mare una de alta (sau poate suma distantelor dintre locatii, desi e mult de calculat)

- cine are cea mai frumoasa poza

- cine are cea mai frumoasa poveste care insoteste poza

 

Daca te tii serios de ideea asta ar putea sa iasa ceva interesant. Daca e doar un alt topic nascut din plictiseala, imi cer scuze ca m-am bagat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum cel cu cei mai multi km este un motociclist castigat! nu mai are nevoie de premiu. premiu e fiecare km parcurs ca d-aia nu mergem vara cu masina.

 

fir intins!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...